Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

kkattkka
8. zář 2011

No, to kopani, to mi pripomina tehotenstvi s Alou. Chodila jsem do prace i do skoly. Na termin porodu jsem delala obhajobu 🙂

A ted me to ceka zas, protoze 19. nastupuju, uz se mooooc tesim. Nejak to ale bude. Vzdycky jsem pri nakopnuti mela chut vykriknout, nevim, co tam ta mala certice delala, ale kopala me do zebra, porad do stejnyho. Myslela jsem, ze se zblaznim. Nejlepsi to bylo pri rizeni auta. Jsem se za tim volantem kroutila jak had. Ale je fakt, ze jsme mela prehled, co dela a ze je vse ok.

Pred mesicem jsem videla holku, co odchazela z porodnice, kdyz jsem ja sla rodit a mela uz pekny brisko a pred 14dny pry porodila druhe o dva mesice driv nez termin, ze pry je to holcicka a ma neco pres kilo. Tak si rikam, ze porad jsmena tom dobre.

A uz mi zase zacinaji ty udesny sny, mela jsem je i s Alou. Vcera se mi zdalo, ze jsem byla s obema holkama na plavani (citim, ze to druhe bude holka) a Ala se mi tam ztratila. Dokonce jsem je donutila vypustit bazeny a hledala jsem ji...

mahuj
8. zář 2011

Tak už mám kontrolu také za sebou a srdíčko tluče... to byl úžasný pocit... Jinak si teď těhotenství "užívám" náležitě.. při prvním mi bylo tak krásně a teď je mi zle ve dne v noci, vrátily se mi migrény, jsem permanentně unavená.. jooo prostě radost 😀 Ale za tyhle nevolnosti jsem moooooccc ráda..
Těhotenskou průkazku mi už dal, tak doufám, že tím nic nezakřikneme.. Jinak jsem četla od někoho dotaz na zubaře - ano, k tomu se chodí, je to i v průkazce, zubař tam pak něco napíše.. (ještě jsem tam nebyla, tak nevim, co..)

kkattkka
8. zář 2011

Zubar napise jen, ze vse v poradku, ze treba neni nejaky zanet nervu nebo neco podobneho. To same EKG a plicni. Plicni si nepamatuju, mozna jsem ani nebyla a EKG mi proste je udelali normlani vysetreni a napsali, jak jsem na tom.

Myslim, ze z tech vysetreni behem teh. bylo nejhorsi na cukrovku. Musela jsem vypit 0,5l sladkyho oleje, pry glukoza, ale me to pripominalo sladkej olej. Mela jsem co delat, abych to nevyblila. A probiha to tak, ze vezmou krev, zmeri cukr, vypijete tuten bordel, cekate dve hodiny a zase berou krev a meri, o kolik stoupla hladina cukru. Doporucuju, pokud by vam to nekomu vyslo spatne to opakovat, protoze kdyz prokazou podle tutoho testu teh., cukrovku (nic to neznamena), tak se musite hlidat co jite a v nekterych pripadech si i neco pichat do prstu.

mahuj
8. zář 2011

@xavera úúúplně Ti rozumím.. ještě jsem v těch 3 euforických dnech, tak čekám, kdy mě to přejde.. 😀 kontrola až za 3 týdny.. to si budu myslet ještě věci...

mahuj
8. zář 2011

@kkattkka mě Dr. říkal, že EKG se už nedělá, že na něj chodit nemám.. takže zatím mě vlastně poslal jen k obvoďačce a zubařovi, od příští KO budu nosit moč (to znám už z předchozího těhu), ale třeba krev mi ještě nebrali (poprvé mi ji brali při první KO, ale to bylo u jiného Dr.) a na další KO mám přijít zase kolem poledne a krev na lačno neberou.., ne? Tož nevím..

kkattkka
8. zář 2011

mahuj, tak to ekg nevim, tak daleko jsme se jeste nedostali, ale v minulem to tak bylo. Mam sveho internistu, tak jsem sla k nemu a ne do nemocnice, kde ma gynekolozku a ten muj internista mel problem, jak to napsat. Nakonec napsal, ze jsem prisla s problemy s dechem, aby me mohl vysetrit a napsat to na pojistovnu. Ze to tehotenske vysetreni mu neproplati. Ale to bylo v lednu lonskeho roku. Mohlo se toho plno zmenit. Ja si jen vybavuju ten glukozovej humac 🤐

Jinak KO mam 20. zari, coz bych mela byt 8+6 a mam prijit rano s moci a budou brat krev.

zdeniii
9. zář 2011

Já jsem na cukrovce nebyla a nepjdu tam ani teď 🙂

kkattkka
9. zář 2011

zdeni, jak je to mozny?

zdeniii
9. zář 2011

@kkattkka nu nemusíš tam chodit 🙂 a já ani nechci, nicméně dr mi řekl, že nemusím. Ani nejsem rizikový případ

jituska86
10. zář 2011

Ahojky tak sem byla na ty kontrolu sem dneska 8+3 a je vse v poradku uz mam i fotecku tak ji sem potom vlozim. Byl to krasnej pocit na kontrolu jdu az ve 12tydnu a to uz prej dostanu prukazku tak sem moc rada. Tak snad bude vse v poradku a preklenu zase ty 4tydny.

zdeniii
12. zář 2011

Kampak jste se všechny poděly?

terioza1
12. zář 2011

@zdeniii jsme tu 🙂

kkattkka
12. zář 2011

zdeni, ja jsem tu taky, ale vecer pravidelne uspavam Alu a nejsem si jista, kdo spi driv, ozivam az takhle v noci a to uz zase vsechny chrnite. Jinak zacal mesic zari - blazinec nad blazince. Moc se tesim, az bude rijen. Bohuzel to nebude o moc lepsi.

Jinak mam docela veselou historku s nasim coklikem - asi je brezi a tam potvora asi neco citi. V patek jsem mela zastupitelstvo a ta potvora sla za mnou a prisla az do toho salu a cekala na me u baru - dal se nedostala, jsou tam dvere. Jakmile jdu ven, okamzite je na me nalepena a nejde odvolat domu a to nejsem jeji pani, pes patri bratrovi. Dokonce jsem ji uz prestala chodit krmit. A do tretice dneska me videla za hradbou, jak mluvim s postackou, byla jsem autem. Vyridila jsem postu, sedla do auta a jela do obchodu a koukam do zpetnyho zrcatka a ta potvora bezela za autem. Tak jsem zastavila, otevrela dvere a vezla jsem ji na kline. Je hrozna, ale jiny vysvetleni jejicho chovani, nez ze to proste citi nemam...

zdeniii
13. zář 2011

@kkattkka to si piš že to hafani cítí a jak 🙂 je to šmudlík!!

zdeniii
13. zář 2011

ahojky holky, dneska jsem byla na kontrole, všechno v naprostém pořádku a miminko se má čile k světu, krásně na mně mávalo ručkama a vůbec bylo hodně akční a to srdíčko jak tluče, nádhera!!!

terioza1
13. zář 2011

@zdeniii az jsem ukapla slzu... to je nadhera. moc gratuluju

zdeniii
13. zář 2011

@terioza1 kdy jdeš na kontrolu? taky brzy uvidíš 🙂

terioza1
13. zář 2011

@zdeniii no ja jdu na screening az 3.10 a moji dr az 11.10.. takze si fakt pockam... ☹ Rikam si, ze snad zajdu do nemocnice, ze me neco boli, aby me prohlidli a pri ty prilezitosti uvidim prcka.. :-/ Ale aby si me tam nenechali... :-/

zdeniii
14. zář 2011

@terioza1 neblázni, pokud tě nic nebolí je to zbytečné. Však se dočkáš!!

mahuj
14. zář 2011

@kkattkka já jdu na další kontrolu 27.9., moč mám mít s sebou také, ale o krvi nikdo nemluvil.. navíc jdu v poledne, tak to mi krev brát nebudou.. U minulého Dr. mi krev brali hned při první kontrole.. Hmmm.. tak uvidíme..

@zdeniii kráááásnáá fotečka.. gratuluju.. jéé, těším se, až bude mimi tak veliké.. já

@jituska86 gratuluji.. jen tak dál..
😎

jaja.m
15. zář 2011

Ahojky holky,tak mám za sebou konečně kontrolu.Mimi povyrostlo už sme 12 plus 6.Krásně sme kopaly nožičkama a i mi zamávalo 🙂 .Fotečku sem dodám.Tak se mi zase na pár dní ulevilo 🙂

jaja.m
15. zář 2011

Tak to je naše mimi

jituska86
15. zář 2011

krasny...taky mam fotecku na fotoblogu

su_nnet
15. zář 2011

@jaja.m Ahoj,tak to je krása...my jdeme ve středu příští týden na Oskara a na kontrolu tak se nemůžu dočkat 🙂 ...díky Tvé krásné fotce se těším ještě víc 🙂

jaja.m
15. zář 2011

Ahojky,děkuju🙂.Máš se na co těšit.Bylo to nádherný,jak bylo vidět,že kope,jak si tam krásně plave,rovnou mi udělala ten screening,tak řikala,že roštěp páteře nemá,že pěkně dovádí.Vůbec sem nemohla uvěřit,že to co je na tý obrazovce mám v bříšku,ptž to mám furt jen malinkatý.Jinak sem dnes ráno poprvé zvracela,ale doktorka řikala,že už by mělo být jen líp,tak doufám že bude

zdeniii
15. zář 2011

@jaja.m juu krása!!! Helee já jsem 12plus6 taky 🙂) jakpak to, že máš termín porodu 3 dubna a já 23. března? Trošku mi to nesedí 😀
Je to nádhere vidět to malé stvořeníčko viď 🙂 JInak mně už nevolnosti ustoupily, akorát cítím občas žáhu, tak se hlídám v jídle, ale renie to jistí 🙂))

@mahuj na krev tě pak taky určitě pošlou, chodí se v 10tt a pak v 15tt

@jituska86 někteří dr dávají průkazku hnedle, ale já ji taky dostala až ve 12tt a myslím, že je to tak lepší 🙂uteče to jako voda, uvidíš!! 😉

jaja.m
15. zář 2011

@zdeniii :To už neplatí🙂já totiž podle MS sem měla termín začátkem března,ale ptž sem jí měla rozházenou po antikoncepci,tak to nesedělo,otěhotněla jsem na konci cyklu.Podle prvního UTZ mi dr napsala tho 3.4 a teď to mám taky kolem dvacátého🙂a to by prý už mělo být konečný.To se máš,ale taky bych řekla,že to ustupuje,tak uvidíme.

zdeniii
15. zář 2011

@jaja.m tak to joo 🙂) jsem si říkala že je to divný 🙂 já to právě vím úplně přesně kdy jsem otěhotněla a i to vychází krásně dle ultrazvuku 🙂 jsem nějaká předpisová 🙂)) to jsem byla i s první a nakonec to byl takovej macek, jsem zvědavá jak druhé 😀

jituska86
16. zář 2011

@zdeniii Jo urcite pak by se mohlo nedej boze neco stat a bude to horsi takhle budu klidnejsi ze kdyz budu mit tu prukazku az ve 12tydnu ze to nejhorsi uz je zazehnany. JInak mas pravdu sla sem tam ve 3mesici a pujdu tam ve 4mesici..toto leti a nez se nadeju budu mit drobecka v naruci.

jinak uz se citim mnohem lepe akoat sem porad hrozne unavena ale konecne nemam ty nevolnosti....

jituska86
16. zář 2011

Ahojky holky v jakym tydnu zjistim pohlavi mimca??? uz bych to chtela vedet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru