Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

zdeniii
16. zář 2011

@jituska86 většinou tak v 17, záleží jestli se ukáže 🙂 ale ve 20 už by to mělo být vidět určitě

fifca
16. zář 2011

Ahoj holky, tak jsem zase tu po menší pauze a všechny váz zdravím 🙂 Tak jsem konečně přestala zvracet, takže asi začnu pěkně přibírat 🙂 A je mi celkově lépe...dneska jsem byla na druhých krevních testech a ještě jsem si vyžádala krev na toxoplazmózu. Mám doma kočičku, takže pro jistotu, i když je jen bytová a máme jí od 5 týdnů, ale stejně.
A jsem po další těhotenský poradně, a vše ok....takže jedeme dál 🙂 🙂

giraffe8
16. zář 2011

ahoj holky jak je já mám termin v dubnu ... ted jsem byla na odberu krve na screning a 7.10.jdu k tomu jeste na uzv a mám šílenej strach ☹

giraffe8
16. zář 2011

holky ja jsem tady byla uz davno asi si me nepamatujete ae ted mam teda sileny strach co mam delat ._(( asi nic ☹

lucmart
16. zář 2011

@giraffe8 giraffko, to je normální, to jen proto, že ti na tom záleží, musíš to nějak vydržet, uvidíš, pak se tomu budeš i smát. Mě to taky ještě čeká, já tedy patřím do otěhotnění v srpnu ...

giraffe8
16. zář 2011

@lucmart jj mám sileny straach..v breznu jsem mela mimodelozni po 9 mesicich snazeni ☹( takze celkem po 13 mesicich mám ted tohle tehu... ach jo.. ☹ ted se to stalo holcine na jedne dizkuzi ...taky mela mmimone a ted byla tehu ale ve 12tt jim prestalo byt srdicko...kdybych se m nelezla asi jsem v klidu...je to normalni ze uz mi neni ani šuofl? ☹ proste nic...to asi neni moc dobry..

lucmart
16. zář 2011

@giraffe8 giraffko, moje minulé těhu byl jeden příznak za druhým ještě než mě napadlo, že by to mohlo být těhu, teď mi bylo jen párkrát špatně po tučném, ale to bývá i tak, tak vím o čem mluvíš. Musíš věřit a doufat, vím že je to těžké, bát se budeš celý život o děti, ať jsou ještě v bříšku nebo už venku. Napřed je sledujeme když spinkají, jestli dýchají, s první vysokou teplotou umíráme strachy, já mám teď třeba hrůzu z aut, protože dcera začala chodit. a tak to půjde dál a dál ... já vím, blbá útěcha ale o tom to je

giraffe8
16. zář 2011

@lucmar jj pravda pravda..muj malej ted nastoupil do skolky tak mam strach aby jim neutekl .-( on se rozhdne a pujde je to ďáblík..

kkattkka
16. zář 2011

Ahoj holky, mela jsem ted trochu pauzu, sla jsem si polezet do nemocnice. Ve stredu v poledne jsem silene krvacela, jak pri nejsilnejsi fazi menstruace, tak jsem radeji jela a nechali si me tam. Dneska me pustili, ale byl to teda zazitek.

Na pokoji jsem mela pani, o rok mladsi, nez jsem ja. Desne chytra, vsechno vedela, vsechno znala a byla v 11. tydnu n apotratu. Jeji mama si pujcila od providentu, aby na to mela. Prej s tim debilem teda dite nechce ani nahodou. No, nemusim dal vypravet. Kourila, takze pokazdy, kdyz se vratila, tak jsem se malem poblila.

A dneska pri propousteni, tak to byla velka vizita. Byla jsem na UTZ na osetrovne a to delal primo primar, dalsi 4 doktori stali vedle neho a sledovali (doufam) monitor. Byla jsem ruda az za usima a pak bleda, protoze jsem z jejich konverzace pochopila, ze se jim to nelibi, ze nevidi aktivitu. Tak to zakamuflovali, ze dole na ambulanci maji lepsi UTZ a ze musim tam. Nastesti to snad byla pravda, protoze jsem dole videla krasne srdicko.

Pustili me domu, mam klid na luzku a konzervativni chovani. No, jsem zvedava, jak to dopadne. Krvacim jen po ranu, pres den spinim. Uz mi neni moc spatne, ale unava je stale znacna ☹

Drzim vsem palce.

Jo a jesna zprava. Mam pojistovnu 205 a pry mi hradi nejaky velky screening v 11 tydnu, ze bych nmusela na nejaky krevni testy v 16 tt. Tak jsem domluveny s dr., ze pokud do 11 tt dojdu, ze to tak udelame, tak se docela tesim. Jinak dalsi kontrolu mam v utery.

Jak jsem tam lezela, tak vedle je sestinedeli a sestry nosily ty malicky krasny uzlicky. Hned bych si jeden vzala domu. Pri tam byla pred par dny 27 leta matka 5 deti a to sesty tam nechala a odesla. Tech pet predchozich je taky po ustavech. Proplesknout. Clovek dela psi kusy, aby to dite v brise udrzel a pak vidi tuto...

giraffe8
16. zář 2011

@kkattkka jeežžííšš tak to sis teda užila ☹ hlavne se ted šetři kočko pěkně lež a žádný nervy!!at se miminko pekne udrží ano... odpocivej at je to ok..

kkattkka
16. zář 2011

GIRAFFE, cozpa o to, ja bych i odpocivala, ale manzel ma dovolenou jen dnes plus teda sobota nedele, takze od pondeli jsem tu na tu nasi lumpici sama, ale zvladame to sami. Ja to mela takhle i v prvnim tehot., ale ne tolik a az na konci tretiho mesice.

Uz alespon muzu jist, tak je to dobry. Jen je smula, ze jsme vcea rano meli jet na 4 dny na sumavu s polopenzi. Je krasny pocasi, bylo by tam uzasne, ale holt to nevyslo. Na druhou stranu pani v penzionu si neuctuje zadny storno poplatek, mam se uzdravit a prijet jindy, ze nam to posune, jak budem potrebovat. Opravdu prekvapeni ze seriozniho pristupu...

mahuj
17. zář 2011

@jaja.m kráááásnééé..
@zdeniii aha, já myslela, že krev berou hned.. každopádně si říkám, že Dr. ví co dělá.. ;)
@jituska86 skoro všude jsem četla kolem 20tt.

verusa.j
17. zář 2011

Ahoj holky, taky vás zdravím po menší pauze. Po práci bývám většinou tak hotová, že jdu hned spát 🙂 Jinak v úterý nás čeká ten screening, mám docela strach, naposledy jsem byla u doktrorky 15.8. už mi z toho docela hrabe. Jinak už se mi zlepšily nevolnosti, když vstávám brzy ráno, tak se vyzvracím a je to super, když později, tak ani nezvracím. Každopádně bříško už roste, mám fotku v blogu. Letí to strašně rychle. Trošku jsme upravili ložnici, ať se tam vleze postýlka, ale i tak je to teda dost na knap 🙂
zatím se mějte hezky

monyseq
18. zář 2011

Ahoj holky, můžu se vás na něco zeptat, ale asi budu za úplnýho blba, vím, že tt se počítá od poslední ms u mě to bylo 4.7. takže ať počítám jak počítám vychází mi to na 11tt, ale sestra v poradně mi furt 2týdny ubírá takže jsem z toho už vážně mimo, ve čtvrtek máme jít na screening tak jestli tam nepůjdem moc brzy? Moc děkuju za radu

terioza1
18. zář 2011

@monyseq ahojky, ja posledni ms mela 3.7, takze relativne jsme na tom stejne... myslim si, ze na screening pujdes moc brzy, ja jdu az 3.10.... je to divny, co mas v tehu prukajde? jakej tam mas tp? a tt pri prvni navsteve?

smutnounka
18. zář 2011

@jituska86 ahoj tak pohlavi je videt uz v 16tydnu ale ted mi doktorka na utz rekla ze bude lip videt az ve 20tydnu ale videla tam ze to bude asi chlapecek 🙂 a i ja to viela jen rekla ze to eni jeste stoprocentni tak uvidime 😉 .

monyseq
18. zář 2011

@terioza1 Ahoj, tp mám 9.4. a na kontrole jsem byla před necelíma 14dnama a mám tam napsáno 8tt no, ale jestli to správně počítám já tak příští týden budu ve 12tt a to už se běžně screening dělá říkali mi to když jsem se objednávala tak teď teda nevím... 😖

monyseq
18. zář 2011

Ahoj maminy, můžu se zeptat v kolikátém týdnu jste byli na screeningu nebo na kolíkátý tt jste objednané??

terioza1
18. zář 2011

@monyseq tak to mas tp o den driv nez ja, tzn, ze jsi taky v 11tt... jsi myslim 11tt+2... objednana jsem na 13tt na screening, v brozure mam napsano, ze se ten utz dela ve 13tt

terioza1
18. zář 2011

@monyseq ja mam tt podle ms- v prukajde a pak tam pod tim je taky napsano tt podle utz a to jsme taky mladsi, tak jestli nemyslis tohle.... tt podle ms a podle utz se nemusi schodoat, ve vetsine pripadu se neschoduji....

terioza1
18. zář 2011

@monyseq ale screening se dela podle tt podle ms

monyseq
18. zář 2011

@terioza1 já nevím když jsem ta volala ptala se mě v kolikátém jsem tt tak jsem jí to řekla a ona mě objednala na 22.9. no nic zítra zavolám doktorce a zeptám se jestli tam nepůjdu zbytečně brzo, ale když jsem si četla na stránkách Prenatalu kam jdu tak píšou od 11+0 do 13+0 uvidím co mi řekne doktorka zítra, každopádně děkuji ..

terioza1
18. zář 2011

@monyseq jasny, nemas zac 🙂 stejne jsem ti moc neporadila 🙂

monyseq
18. zář 2011

@terioza1 každé info dobré 😉 mějte se krásně

jaja.m
18. zář 2011

@monyseq :Ahojky já byla na screeningu ve 12tt a 6dnu

monyseq
19. zář 2011

@jaja.m děkuji a objednávala jste se sama nebo vám to tak řekli?

jaja.m
19. zář 2011

@monyseq :Mě dělala screening přímo moje gynekoložka a ta si mě objednala už v srpnu,když sem byla na prohlídce.spočítala si v kolikátym týdnu budu a podle tho mě objednala

jaja.m
19. zář 2011

@monyseq :Ale měla jsem být ve 11týdnu 4dnu,ale miminko mi odposledně povyrostlo,tak sem byla už nakonci tho 12.A ten screening se dělá od 11 do 13týdne podle dr,aby to bylo nejpřesnější

kwikwi
19. zář 2011

Ahoj holky.Tak ja jdu na screening zitra.Modle PM budu 12+2 a podle UTZ z minula asi 11+4 ale snad jsme povyrostli a dohnali to.Uvidime.Drzte mi zitra prsty v 9:00.pak hned napisu,snad bude vsechno ok a ja se tesim na fotecku mimca.papa

jaja.m
19. zář 2011

@kwikwi :Ahojky.Určitě ste to dohnali🙂držim pěsti,pak písni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru