Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

chanellka
9. říj 2011

@terioza1
@fifca Ahoj holky já jsem se o tam bavila s mamčou a ona mi teda říkala že to je normální, že se to všehno v těle chystá na miminko 🙂 Já teď trpím bolestmi kostrče, to je šílený, včera jsem myslela že nevstanu z postele, ale nevím no před sím jsme ostříhali celej vinohrad ale dnes je to stejný tak nevím, segra říkala že ji to taky tak bolelo, když čekala malou🙂 Asi už nebudu moct tolik pracovat 🙂 Přeji všem krásnou a pohodovou neděli 🙂

terioza1
9. říj 2011

@chanellka
@fifca

nevydrzela jsem a radeji jela do nemocnice, vse ok, miminko sebou hazelo a je to roztahovani delohy.... pry je to normalni.... Dekuju za rady, stejne jsem ale jela.. lepsi 100x jet nez neco zanedbat a jelikoz jsem poprve gravitacni, jak by rekl pritel, bojim se kazdyho pichnuti.. 🙂

fifca
9. říj 2011

@terioza1 to je jasný a uklidinila si i mě 🙂

zdeniii
9. říj 2011

@fifca jéé to už cítíš miminko, to je super!! Já už mrňouska taky cítím 🙂

zdeniii
9. říj 2011

@terioza1 přesně tak mjá ti chtěla napsat, že pokud se opravdu bojíš je lepší si zajet k dr. přesně jak říkáš, raději 100x jen tak než nejet a pak toho litovat...

zdeniii
9. říj 2011

@chanellka holka odpočívej a šestři se taky trochu 🙂

chanellka
10. říj 2011

Ahoj holky, tak jak je dneska?? Já už se cítím o něco lépe, včera jsem byla na masáži u jedné rehabilitační sestřičky tak je to o kapku lepší s tou kostrčí, doporučila mi nějaké rehabilitační cvičení pro těhotné ale je to skoro přes celý brno ☹ tak to musím zvážit, asi to ale zkusím a uvidím je-li to co k čemu 🙂 Chodíte někam cvičit?

verka_motylek
10. říj 2011

Ahoj holky:D tak já dneska byla na skreningu:D jé ty mě mordovali:D nobo spíš nás! drobek se otočil zády a tak mě tam mačkala aby se otočil! no šílený a navíc jsem musela ještě na cytologii no to byl den! píchá mě v břichu jak nikdy:( No drobek mi to vrací, že jsem ho tak trápila, ale krásně tam plave, už má 5,5 cm od zadečku k hlavě:D bylo skvělé ho zas vidět!
@chanellka já chodila na flirt dance, ale teď jsem se zapoměla doktorky zeptat jestli můžu pokračovat, ale je to skoro jako břišní tance a ty jsou doporučovaný:D tak asi budu chodit a nebudu prostě cvičit na břicho:D Jinak jsem si koupila knížku a sem tam když mám náladu si nějaký cviky zacvičim 😵

zdeniii
10. říj 2011

@chanellka Ahojky, jéé na masaáž bych si taky došla... je tu u nás jedna výborná masérka která se specializuje na těhulky 🙂 byla jsem i u n na kurzu a fakt nádhera i mminulé těhotenství jsem jí navštěvovala. Musím zavolat a objednat se ať si užiju trochu relaxu bez malé za krkem 🙂))
Jen to cvičení zkus, já zatím nikam nechodím, jen tančím orientální tanec což je úžasný pohyb a na bolavá záda k nezaplacení 🙂)

@verka_motylek To už je pěknej macek! 🙂 Mně taky někdy po vyšetření pěkně píchá v břuchu, holt nám to ty dětičky vrací jak píšeš 🙂)
Jen choď tančit, jsou jen určité pohyby co bys měla vynechat, ale to by ti měla vaše učitělka říci... Jak dlouho tančíš?

verka_motylek
10. říj 2011

@zdenii tancuju už 3. rokem:D ale když jsem v dubnu potratila tak jsem od tý doby nebyla a chybí mi to! tak zas vyrazim a uvidim jak to fyzicky zvládnu:D

zdeniii
10. říj 2011

@verka_motylek to nejsi úplný začátrečník, to bych tančila 🙂 pokud nemáš rizikové těhu... já tančila až do porodu 🙂)

verka_motylek
10. říj 2011

@zdeniii no já musim:D zaprvé mi to chybí a zadruhé když se nezačnu zas hýbat bude ze mě bečka:D

zdeniii
10. říj 2011

@verka_motylek to z tebe bude i tak .-D já se hýbala hodně a stejně jsem nabrala 20 kilo 🙂)

kkattkka
10. říj 2011

Holky, zdravim. Mam nejakou asi virozu, nakazila me ta nase mala potvora. Doporucuju, abyste svoje milacky co nejdriv naucili smrkat! Jinak vam budou lezet v postylce a nebudou moct dychat a vy budete silet, protoze u odsavacky je to boj, uuuuaaaaaaaaa

finka13
11. říj 2011

Ahoj holky já vás občas pročtu ale vůbec se nestíhám:(Dneska bych měla končit 10 tt a nevim co se děje ale nevolnosti jsou čím dál tim horší, zezačátku mi bylo blbě ale moc jsem nezvracela a včera jsem si dala maraton a šla jsem asi 6 x.Máte nějakou radu co s tím?Chodím do práce a to se moc skloubit nedá:DDD

kate013
11. říj 2011

Ahoj holky,

byla bych moc ráda, kdyby jste mi poradily...je mi skoro 20 let a studuji prvním rokem vysokou. S přítelem spolu žijeme už 3. rok ve vlastním bytě a před časem jsme se shodli na tom, že by jsme rádi miminko..v kolika letech jste otěhotněly a jak to zvládáte? Co by jste dělaly na mém místě?? Porád se sama nemohu rozhodonou. Miminko moc chci, ale i školu :(

chanellka
11. říj 2011

@kate013 ahojky znám spoustu maminek které stujudí na mateřské 🙂 myslím že pokud bude přítel pro tak se to dá zkloubit 🙂 i s hlídáním 🙂

basimka
11. říj 2011

@kate013 podla mna mas cas a v klude si dokonci skolu a po skole sa mozes naplno venovat rodine a miminku. Ale je vela studentiek s bruskom a zvladaju to,ale podla mna je to vycerpavajuce a v tehotenstve je zena sama o sebe unavena a ni este sa zatazovat skolou. Moj nazor 🙂

kate013
11. říj 2011

@chanellka a @basimka
holky, moc vám děkuji za názor. Já mám hlavně dilema v tom,co jste mi napsaly obě..Hlava mi říká->dodělej školu pak chvilku práce a pak miminko a srdce(něco uvnitř)říká miminko už teď.. asi mateřský pud nebo co, prostě moje srdíčko to miminko už chce..tak já nevím:(

zdeniii
11. říj 2011

Ahoj holky, tak jsem dneska byla na kontrole a je to nádhernej KLUK 🙂))

basimka
11. říj 2011

@kate013 ale v tomto ti nikdo neporadi len ty sama, VELA STASTIA v rozhodovani a dufam ze tvoja volba bude spravna 🙂 🙂 🙂

zdeniii
11. říj 2011

@kate013 ahojky, jestli cítíš že bys chtěla mít miminko a tvůj partner taky, tak do toho jděte. Nemusí se vám přece zadařit hnedka na poprvé a může to nějakou dobu i trvat. Třebas stihneš školu dodělat a nebo ji prostě přerušíš a pak se tam vrátíš až budeš chtít. Já za sebe si myslím, že je dobré mít děti brzy než po 30tce 😉

kate013
11. říj 2011

@ zdeniii
děkuji za názor 🙂 .. jinak také si myslím, že je to lepší, než po 30tce🙂a jak zvládáš těhotenství? 🙂

kate013
11. říj 2011

@zdeniii jinak gratulliji k chllapečkovi 😉

verka_motylek
11. říj 2011

Ahoj @kate013 jesti dovolíš napíšu ti i můj náror:D Mě je 25 studovala jsem vysokou 6 let a děťátko jsme si přáli s manželem taky od 20ti, ALE zjistila jsem, že pokud neodpracuju rok dostanu mateřskou 3000 což je děs!!!!! Takže ve druháku když mi bylo těch 20 jsem šla při škole na poloviční úvazek do práce! A můžu ti říct byl to záhul práce a škola! nedokázala jsem si pak představit, že do tohodle kolotoče přivedu miminko (i když jsem po něm moc toužila!) Nakonec jsem otěhotněla 2 měsíce před státnicema!!!!Byla jsem nejšťastnější ženská na světě!!!!Pak jsem si přečetla komisi ke státnicím a druhý den jsem potratila!!!!!!!!! Stres je nevyspitatelný !!!!!
Pokud můžu doporučila bych ti pokud studuješ teď na Bc. pokusit se přejít na dálkový a jít na částečný úvazek pracovat! do konce školního roku vydržet a pak se začít snažit o mimi🙂 dálkově se dá škola skoubit jak s prací tak s mimi, ale na denním studiu by to podle mého názoru bylo děsný! Taky samozřejmě záleží jakou školu studuješ! Já měla rozvrh nabitej každej den od rána do večera!!!! Těhu by jsi měla užít v klidu, bez stresu a honění se seminárkama🙂 můžu potvrdit, že teď mi bohatě stačí chodit do práce a v klidu si těhotnět:D a taky je to znát, že jsem víc v klidu a pohodě!
Jinak samozřejmě souhlasím, že je nejlepší ,mít děti do 3Oti, ale nejproduktivnější a nejlepší věk na těhu je všude psán 25:D Takže držim palečky se školou i životem🙂

achina
11. říj 2011

Pokud muzu pridat svuj nazor,tak ja bych dite pri skole urcite nechtela. Mam takovy pocit, ze clovek by se mel soustredit bud na jedno nebo na druhe. Jsou to naprosto dva odlisne svety. Oba pro me byli ( a jsou) naprosto nezapomenutelne a hlavne kazdy tak strasne jiny. Skola byla proste studium, konicky, tlachani s holkama, sem tam parba, cestovani, temer zadne starosti. Zivot na materske je naprosto neco jineho, uz to tehotenstvi..jak pise verka - motylek, je potreba si ho uzit trochu v klidu. Nevim, proc by se to melo motat dohromady. Navic porad resit hlidani a pak taky finance, a hlavne ucit se na zkousky pri mimcu a psat seminarky, diplomku...Ufffff. Ja mam skolu za sebou, materstvi si uzivam, a jsem rada, ze ted jine starosti a povinnosti nemam. Ale mozna je to moji povahou, jini by to treba zvladli levou zadni. Takze kate 013 ber toto jen jako muj nazor.
Navic tech moznosti mas vic, tak si to muzes pomalu rozmyslet. Pokud se citis na mimco, tak do toho jdete, aby te to v budoucnu nemrzelo, ale tim padem bych skolu asi odsunula. A i to dalkove studium neni spatny napad. Tak HODNE STESTI.....

chanellka
12. říj 2011

@zdeniii Ahooooj moc moc gratuluji ke klučíkovi 🙂 My už pomalu vybíráme jména 🙂

fifca
12. říj 2011

@zdeniii gratuluji ke klučinovi 🙂

fifca
12. říj 2011

My jsme taky po kontrole a zatim jsem vydržela a nenechala si říct, co to bude. Bohužel asi spíš neustojim nátlak tatínka a tchýně, takže si to nakonec asi říct nechám 🙂
Jinak je vše ok, trápí nás ty křeče v břiše a super zácpa,ale byla nám doporučena Lactulosa a je to o hodně lepší (sušený švestky ani kompot nepomohly). A za dva týdny jdem na velký utz, tak jsem zvědavá. A ještě mě čeká zubař a na to až tak zvědavá teda nejsem ☹

chanellka
12. říj 2011

@fifca Ahojky já jdu k zubaři 15.11. a to se teda taky moc netěším ☹ ale vydržet se to musí 🙂 Mě vždy na zácpu pomohlo pití teplé a studené vody na střidačku vždy hlt té a hlt té a jdu tak do 15ti minut 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru