Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

verka_motylek
24. říj 2011

@verusa.j - jé to ti závidím! já se toho nemůžu dočkat! je to právě divný když mi nic není,nemám divný chutě ani nic podobnýho tak ani nevim, že jsem těhu tak se nemůžu dočkat až to bude opravdu takové hmatatelné🙂

verusa.j
24. říj 2011

@verka_motylek - určitě to brzy přijde, já teď začala 5. měsíc, tak mám náskok i tak si myslím, že jako prvorodička je asi cítím docela brzy, ale je to super, víš prostě, že tam je 🙂 Ale letí to fakt ryhle, užívej si, že je ti dobře

zdeniii
24. říj 2011

@verka_motylek jéé tak to s nás teda neununila, naopak se tady usmívám jak měsíček na hnoji z toho jakou měla vaše rodina rost že čekáte prtě 🙂 je to krása 🙂)
Určitě už bude všechno v pořádku, já ten hematom měla taky v minulém těhotensvtí a nakonec se nějak vstřebal už ani nevím... ale šetřit by ses měla ty čertíku 😎

@verusa.j paráda, u nás malej taky kope jak blázen 🙂 a nebo se tam rlzně kroutí 🙂 žížalák

zdeniii
24. říj 2011

Já cítila první pohyby v prvním těhotenství v 17tt... 😉

verusa.j
24. říj 2011

@zdeniii - takže to není až tak brzo, je to super pocit, baví mě čekat na kopaneček 🙂

zdeniii
24. říj 2011

@verusa.j to víš že ne 😉 každá ženská je prostě jiná 🙂 a jinak vnímavá, někdo so myslí, že to jsou třeba střeva... 😉

finka13
25. říj 2011

Ahoj holky chci se s vámi podělit o obrovskou radost:Vše OK, testy a ult vše ukázkové hodnoty, ještě prý bude 1 náběr ale zatím se má mimi dobře a je mu fajn🙂

favofrenki
25. říj 2011

Ahoj holky, prosím o radu už asi 2týdny mě strašně bolí stydká kost, hlavně při otáčení v posteli nebo při zvedání. Bolí to i než to po zvednutí rozchodím. Dá se s tím něco dělat třeba nějaké cviky nebo to musím přetrpět?? Moc vám děkuju...

verka_motylek
25. říj 2011

@finka13 jéé gratuluju to je úžasná zpráva!Tak jen tak dál!!!!!

zdeniii
25. říj 2011

@finka13 jéé tak to je paráda!!!

zdeniii
25. říj 2011

@favofrenki jej, to musí být nepříjkené, ale asi to budeš muset vydržet, i když je fakt že nějaké cviky by třebas na to pomohly, ale já s tímto zkušenost nemám...

terioza1
26. říj 2011

@zdeniii Ahojky, prosim o uklidneni 🙂))

V pondeli jsem byla ve virivce, voda chladnejsi nez ta, ve ktery se koupu nebo sprchuju normalne, brisko jsem i chladila tak, ze jsem si na chvilku v ty virivce stoupla a brisko jsem mela z vody venku.. Byla jsem tam asi 20minut, a nejspis se to miminovi nelibilo, pac me zacal bolet podbrisek.. Hledala jsem na netu a nekdo to doporucuje, nekdo virivku uplne vylucuje... tak se ted bojim, aby miminko bylo v poradku. Kdyz jsem mela tu tupou bolest, bylezla jsem a bolest zmizela.. Vcera me tahly delozni vazy, tak asi miminko rostlo a i jsem zae citila 2x bublinky, kdyz jsem prilozila ruku, prsa me prestaly ale bolet hodne, jen obcas bradavky, ale uklidni me, ze je vsechno v poradku... Dekuju 🙂

verka_motylek
26. říj 2011

@terioza1 Ahoj! No já byla minulý víkend na wellnws pobytu s manželem a měli jsme jen sounu a vířivku - saunu jsem měla samo zakázanou to je logický a výřivka nesměla mít víc jak 37 stupňů. tak jsem si jí nastavila na 35, ale stejně jsem měla strach. Byla jsem tam tak 10 minut a nebylo mi dobře tak jsem si tam pak jen máchala nohy. Mě teda bylo řečeno, že když má voda do 37 stupňů můžeš tam být 15 max 20minut. Po tom potratu se bojim všeho takže nic nepokoušim🙂 Ale můj názor je, že ti nic není🙂 pokud nekrvácíš, nemáš křeče v podbřišku nebo hnědý výtok nemáš se čeho bát🙂

zdeniii
26. říj 2011

@terioza1 nebooj určitě je všechno v pořádku, někomu to prostě sedí a někomu ne 🙂 já byla dokonce v Maďarsku v sirných lázních :_) a v pohodě, chce to vždyck yjen chvilku a jakmile se ti něco nezdá tak šup z vody ven 🙂 Nebooj!!
Je paráda že mimi už bublá 😵 😵 😵

zdeniii
26. říj 2011

@verka_motylek některé těhulky do sauny přímo i chodí, neměla by být nebezpečná pokud jsi po 12tt, ale stejně, všeho s mírou. Pokud je na to člověk zvyklý a nebo není to taky hraje svou roli. 🙂

terioza1
26. říj 2011

@verka_motylek
@zdeniii
holky,moc dekuju za uklidneni, potrebovala jsem to 🙂

zdeniii
27. říj 2011

@terioza1 však uvidíš že je to v pohodě 🙂 hlavně klííd, stresy těhulím nesvědčí! 😉

terioza1
27. říj 2011

@zdeniii ja vim 😀 ale cim dele jsem tehu, tim je to horsi na psychiku, aby bylo vsechno v poradku.... myslim si, ze po 26tt budu klidnejsi... 🙂

finka13
27. říj 2011

@terioza1 Já si taky myslim, že hlavně záleží na tom, jak se cítíš ty a když je to jen chvilka tak to bude v pohodě. 🙂

terioza1
27. říj 2011

@finka13 dnska jsem uplne v poradku... nic mi neni... spis moc plasim... mama mi vynadala, ze proc se jako takhle stresuju, ze to neni normalni a ze ona, kdyz cekala svoje prvni ve 20ti letech, ze celych 9mesicu spinila a ma zdravy dite....... a tak... prej: "je ti dobre? Boli te neco".. kdyz reknu ne tak mi rekne: no vidis, tak co plasis.... 😀 asi ma pravdu...

finka13
27. říj 2011

@terioza1 Přesně tak, klídek je opravdu nejdůležitější!Já osobně jsem se teď hodně uklidnila po ukončení toho 12 tt a veřim, že teď už bude vše v pořádku 🙂 Takže klid, nohy na stůl a dobrou knížku 😀

terioza1
27. říj 2011

@finka13 dokonce mi i zakazala chodit na MK, ze prej se tu doctu samy kraviny i na internetu nemam vyhledavat neco jako"virivka v tehotenstvi"...... a tak 😀 Nemam cist nic o porodech, pac stejne muj bude individualni a akorat se budu plasit dopredu... 😀 V podvedomi vim, ze je vsechno v poradku, ale strach je obcas silnejsi... vsak to znas....

finka13
27. říj 2011

@terioza1 Přesně tak, pořád si říkám,že všechno bude dobrý, ale i tak je to občas silnější, někde mě píchne a hned se strachuju!V tomhle to ty mamky měli možná jednodušší, nic nevěděli a měli klid 🙂
Jinak vyhledávat na internetu mám taky zakázáno, je to asi všude stejný 😀

terioza1
27. říj 2011

@finka13 vid, pomalu ani utz nebylo 😀 MK si ale vzit nenecham.... 😀 pac facebook nemam, prijde mi to bejt debilnost, pac bejvalka toho myho porad prudila a me to nedalo a porad jsem na ni cumela a tak jsem to smazala a travim cas tady na MK 😀

finka13
27. říj 2011

@terioza1 Tak já bohužel na fcb chodim a občas taky nechápu proč vlastně🙂)Ale tady je to fajn, je fajn si mít popovídat o věcech, co zrovna řešíš!

terioza1
27. říj 2011

@finka13 me ten FB stve kvuli tomu, ze nemam kontakt na moje kamarady, vzdycky se neco dovim az jako posledni, spoluzaci na seznamu uz taky nefrcej, pac ma kazdej FB... ale tady je to taky fajn.... Kdyz se teda zrovna nedoctu o nejakym koplikovanym porodu a tak 😀

fifca
27. říj 2011

Ahoj holky, tak jsem se včera byla mrknout v Budějické porodnici, kamarádce se v neděli narodila krásná holčička, tak jsme se byly podívat. A popravdě doufám, že až budu rodit, tak bude volný nadstandart. V pondělí jdu poprvé na těhotenskou jógu, tak jsem zvědavá. Jinak už týden stěhujeme, malujeme, atd....takže fuška,ale zatim to s Tukanem (pracovní název malýho 🙂 ) zvládáme na jedničku. A v úterý velký UTZ a kapitulovala jsem a necháme si říct, co to bude 🙂 Mějte se a přeju hlavně žádný stresík a obavy 🙂

zdeniii
27. říj 2011

@fifca jéé vydrž to 🙂)) nenech se ukecat 😉
Jdeš na cvíčo do Caplíka nebo jinam? taky jsem na tu jogu chtěla chodit, ale nevím no... řekněš mi jaká byla jo 🙂

@terioza1
@finka13 joo holky číst, jen to pozitivní je nejlepší 🙂))

fifca
27. říj 2011

@zdeniii no, už to padlo,ale nevadí, už se taky těšim až budu vedít, co to je 🙂 🙂
Jdem s kamarádkou do Caplíka, jsem na to taky zvědavá, na jógu a tai-chi jsem chodila, tak to nemůže být o moc jiný, jen lehčí 🙂 určitě pak písnu...chystáme se tam i od 15.11. na předporodní kurz 🙂

zdeniii
28. říj 2011

@fifca jjo taky jsem se hlásila na tu jogu, ale ještě jsem nebyla schopná tam jít 🙂))
Na předporodní kurzy jsem chodila do Victory, to bylo taky moc fajn 🙂 ale je fakt že MIrka je taky v pohodě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru