Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

fifca
9. led 2012

@verka_motylek tak jsem z toho měla celkem strach, protože naše kočička je nalezenec a je taková hodně zrazená, většiny lidí se bojí, i přítele občas a pořád mňouká, když se zavřu na záchod nebo kamkoliv....
odmalička jsme jí naučili spát s náma celou noc, takže vstává až s náma a teď jsme to prostě zkusili nechat jí na chodbě a v pohodě, až jsem koukala.
Myslim, že u koček je to obtížný radit, protože každá se chová jinak. Budeš muset vyzkoušet. Já bych jí ani nedávala na chodbu,ale mám strach, aby třeba v noci nelehla na malou nebo tak....

verusa.j
9. led 2012

@fifca - tak toje super, zaměstnavatel je kamarádka, takže to teda nebudu řešit 🙂 jediné kam budu jezdit je stejnak ještě do práce 🙂 dělat kroužek

fifca
9. led 2012

@verusa.j tak to máš v pohodě...já taky o dovče jezdim do práce 🙂 mám tvořivý dílny s děckama 🙂

verusa.j
9. led 2012

@fifca - já už jen během února jednou týdně, jinak jsem doma, ale ještě potřebuji i k babičce, jsem její zákonný zástupce, tak jsem se právě bála jestli můžu, dkyž nemám ty vycházky

favofrenki
9. led 2012

@verusa.j jojo normálně jen jsem nikde nepřespávala to až později. Pokud máte s kamarádkou dobré vztahy tak to máš super. Mě šéfuje kamarád, ale u něj jsem i teď opatrná a když se náhodou spolu sejdeme jako parta tak vycházky dodržuju.

@zdeniii nooo jak říkám jsem o dost pomalejší takže budu ráda když všechno stihnu připravit 🙂 moc nechápu že už toho nezvládnu tolik co netěhotná, doufám že po porodu se to začne vracet k normálu 🙂

zdeniii
10. led 2012

@favofrenki nezačne 🙂) pak budeš mít teprve plné ruce práce 🙂)

finka13
14. led 2012

@zdeniii Ahoj Zdeni můžu mít dotaz, jednou jsi tu psala že na testy na cukrovku vůbec nepůjdeš, co to udělá s miminkem když bys cukrovku měla a nebyla zjištěná?Nějak mu to škodí ten vyšší cukr v těle nebo jde pouze o přibírání?Moc děkuji!

zdeniii
14. led 2012

@finka13 jde jen o to že když máš těhu cukrovku znamená to možnost opravdu jen možnost že budeš mít velké dítě, to je celé. Samozřejmě když je v rodině třebas cukrovka znamená to že je možnost že cukrovku budeš mít i ty třebas časem, ale nic není jisté.

verka_motylek
15. led 2012

Ahoj holky! Už jsem úplně zoufalá! Nemůžu nikde levně sehnat bílou komodu s přebalovákem!!( nebo klído bez něj) nemáte nějaký typ?

verka_motylek
15. led 2012

@pajiskazemlyna jé děkuju! všechny jsou krásný:D nejvíc odpovídá mé představě ta prostřední ale ta cena🙂

kackva
15. led 2012

@verka_motylek ahojky, myslím že komoda s přebalovákem je zbytečná, takže bych si koupila z ikei komodu bílou http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0021..., a pak podložku přebalovací na postýlku http://www.slune-cz.cz/scarlett-prebalovaci-pod... ti pak zůstane do dětskéh pokojíku a přebalovák schováš pro druhé či prodáš 🙂. Takhle jsem to pořešila já, malý má rok a půl a stále přebaluji na postýlce a po levé ruce mám komodu 🙂.

zdeniii
15. led 2012

@verka_motylek souhlasím s @kackva komoda je fakt zbytečná, stačí ti nejaká skříň na kterou dáš přebalováák nebo si ho necháte udělat, hlavně můžeš pak skřín mít samostatně a vychází to fakt levněji!
JInak mám ty šuplíky z Ikey :_)))

finka13
16. led 2012

@verka_motylek Já teda zkušenost nemám ale strašně nám vyhovují šuplíky Malm z ikei takže půjdou i do pokojíčku a na to dáme přebalovák s tou podložkou a ty jsou fakt levný jukni na to 🙂
@zdeniii Zdeni děkuji já právě měla strach jestli to nemůže tomu mimču ublížit nějak víc ten zvýšenej cukr tak snad ne🙂

zdeniii
16. led 2012

@finka13 určitě ne, kamarádka jí měla zjištěnou a dietu stejně nedržela. Jedla úplně normálně a dopřávala si i sladké dost. Malej nebyl ani velikej když se narodil, takže je to fakt případ od případu. Samozřejmě cpát se od rána do noci sladkým není zdravé pro nikoho 🙂

fifca
16. led 2012

a zítra na kontrolu, jsem zvědavá...dneska jsem měla pocit, že se malá chce vykopat ven...

Holky, kdy si budete balit tašku do porodnice?Přemýšlím, že bych už asi měla, ale nějak se mi nechce 🙂 🙂

zdeniii
16. led 2012

@fifca jsem zvědavá kolik bude ta vaše princezna mít 🙂

Tašku jsem balila nějak ve 36tt 🙂

fifca
16. led 2012

@zdeniii já asi ani radši zvědavá nejsem 🙂

zdeniii
16. led 2012

@fifca ale jo teď je to zajímavý ale před porodem to raděj nechtěj vědět 🙂 já to nevěděla a bylo to v klidu asi kdyby mi tenkrát řekli že Helí bude mít 4kila tak bych se fakt bála, takhle jsem byla úplně v pohodě a dozvědět se kolik měla bylo fakt překvapení na to jak to šlo všechno krásně hladce 😵 😉

fifca
16. led 2012

tomu věřim 🙂 tak před dvěma týdny měla 1400 gramů, to mi stačí vědět a teď už jen jestli je vše ok 🙂 🙂

a co ten váš Vítek? 🙂

verka_motylek
16. led 2012

holky moc děkuju!! máte samozřejmě pravdu🙂 přesně tak jsem to plánovala (koupit tyhle šuplíky z ikei a na ně vyrobit přebalovák) jediný co je problém je moje super vejška 156 cm:D:D:D Ale naštěstí se vše vyřešilo nějak samo, protože máma vyřadila přesně takovou komodu šuplíkovou s odendavacim přebalovákem z nemocnice takže jsem ušetřila🙂

Jinak váhy Elišky se teda taky děsim! jsem takovej prcek a střízlík, že budu mít asi co dělat se 3kilama:D:D:D
holky nevim proč, ale tak jsem nějak přemýšlela, kdy se holčičkám nechávaj píchat uši a kde?(u pediatra?) @zdeniii?🙂

zdeniii
16. led 2012

@fifca nojo to je pravda já zapomněla že už mírY máte 🙂 já ještě právě nevím ale v úterý se to dozvám tak jsem zvědavá jestli trumfne Helenku 🙂 ta měla 1800g 🙂
NU malej kope jak šílenej! Pořád jsem říkala že je lenoch oprati Helence ale už jsme to dávno vzala zpět, začal dýl zato opravdu intenzivněji :_)))

@verka_motylek kamarádka je taky drobek a měla 4kilového klučíka přirozeným způsobem a v pohodě ;) neboj!
já nechávala píchnout když jí bylo 6 týdnů, nekdo už nechá v porodnici ale to mi přijde fakt brzy. NU a pak dýl si to nedokážu představit protože si na to pořád zase sahají, v těch 6ti týdnech mi to přijde fakt úplně optimální. Ale záleží na každým. Já se rozhodla ze dne na den že prostě jedeme 🙂 a bylo. Taky někde píchají normál jehlpou a někde nastřelují - názory co je lepší se taky různí. Já nechala propíchnout a hojilo se to parádně.

zdeniii
16. led 2012

@verka_motylek jo a pediatr by to měl dělat 🙂 já svojí naprosto věřím páč dělá i akupunkturu :_)

verusa.j
16. led 2012

@finka13
@verka_motylek - taky myslím, že přebalovák není potřeba, já mám tu komodu malm a na ní podložku, myslím, že to tak stačí

finka13
17. led 2012

@zdeniii Ahoj a můžu se zeptat kam chodíš k dětský doktorce?Slyšela jsem chválu na Janouškovou v Nemanicích a Matouškovou na Máji
@verka_motylek Tak se to vyřešilo samo🙂

zdeniii
17. led 2012

@finka13 chodime prave k Matousove ale do Suchace, fakt muzu jen doporučit. Do ničeho nenutí a dokáže posadit a neleci vse hned antibiotiky a tak. Jsem opravdu spokojena. Mame i odložené očkováni a problém to taky nebyl. Libi se mi jak je doktor a zároveň taky alternativní. Sice neni od nas m.oc blízko ale rada si k ni dojedu

finka13
17. led 2012

@zdeniii Tak to jsem chtěla sylšet ona je právě pár dní na Máji a pár dní v tom Sucháči a teď ještě jestli nás vezme...tak uvidíme, děkuji za tip - já to právě slyšela hodně že je taková, že do ničeho nenutí

zdeniii
17. led 2012

@finka13 určitě vás vezme, sice má hodně pacientů, ale miminka přibírá každý lékař. Já se k ní hlásila až po porodu a bylo to v klidu. Klidně si tam zavolej a domluv se 🙂 tady jspu jejich stránky http://www.sanare.cz/

fifca
17. led 2012

Ahoj holky, tak jsme dneska po kontrole...žádná změna...zavřeno,ale kratší čípek...takže jsem dostala zákaz plavání a cvičení...a jednou denně Magnosolv...a za dva týdny další kontrola a monitor 🙂 uslyšíme myšičku.

Jinak nám dneska volali, že máme na skladě kočárek a autosedačku, ve čtvrtek pro přebalovací pult....konečně se to začíná někam posouvat.
A ještě jsem dneska koupila na kurzu olejíček na opruzeniny a na masáže - mandarinku od Atoku. A teď musim vydechnout 🙂
Akorát nevim, co všechno do tašky do porodnice, každý říká něco jiného... 😒

zdeniii
17. led 2012

@fifca nu tak si dáš trochu oddych 🙂 bude to ok uvidíš.
JAkou sedačku jste vybrali?

Do tašky zabal to podle toho kde budeš rodit 🙂
Každopádně já jsem byla ráda že mám všechno svoje a nemusím nikoho obtěžovat 🙂
Takže určitě zabal košili, župan, kojící podprsenky plus vložky do podprdy, poporodní kalhotky!!! vložky, plenky, vlhčené ubrousky... týjo už si to taky nepamatuju co jsem všechno měla 🙂) aler tohle byl určitě základ.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru