Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

verka_motylek
21. led 2012

@favofrenki Ahoj, je mi to moc líto:( Já mám bohužel jen špatnou zkušenost ( první těhu mi skončilo kvůli stresu), ale každá na stres reagujeme jinak! Moje kamarádka se tohla přesně dozvěděla o svém tatínkovi, řekli jí to po šestinedělí, ale taky nechtěla hned brát antidepresiva a tak takže bere nějaký homeopatika, takže kdyby ti bylo fakt k nevydržení určitě existují i léky, které mimi neublíží a tobě se uleví. Zkus se poptat doktorky, nebo v lékárně. Nebo ti název těch léků můžu od kamarádky zjistit.

tina74
22. led 2012

Holky, v čem plánujete, že bude miminko spinkat v prvních měsících? Ve spacím pytli nebo v zavinovačce? Peřinky jsou asi vhodné až později, že?

tina74
22. led 2012

@favofrenki Je mi líto, že máš takové starosti. Citový stres pro miminko určitě nebude blahodárný, ale chápu, že se mu v aktuální situaci nemůžeš úplně vyhnout. Snad bude Tvoje maminka dostatečně silná, aby na Tebe svoje emoce přenášela co nejméně.

verka_motylek
22. led 2012

@tina74 Já teda budu mít Elišku určitě v zavinovačce🙂 a pak snad ve spacím pytli🙂 Mám kamarádku se 7měsíční holčičkou a ta jinak než v zavinovačce neusne a nejlépe ještě zaleze úplně dolů aby jí nekoukala hlava:D občas prokopne ten spodek a pak jí koukaj nožičky, ale to jí vůbec nevadí🙂

verka_motylek
22. led 2012

@verka_motylek 7 týdenní jsem chtěla napsat:D:D:D

zdeniii
22. led 2012

@tina74 určitě zavinovačka a pak přikryt ještě dečkou, peřinka vhodná opravdu ještě není aby se do ni miminko nezamotalo, jak se ještě neumí pořádně hýbat...
Mě malá spala v zavinovačce půl roku určitě, pak šla do pytle

zdeniii
22. led 2012

@favofrenki ahojky, stres v těhu není zrovna ideální, ale ničeho se neboj, jsi dost sdilná a miminko taky, a navíc už jsi v pokročilém stádiu těhotenství tak se není určitě čeho bát, nenechej se vylekat. Holt se člověk takovýmto situacím vždycky nevyhne.
Drž se, moc na tebe myslíme!!!

tina74
23. led 2012

@verka_motylek @zdeniii Holky, já jsem se před 14 dny nadchla, že miminku upletu spací pytel, ale pak mi došlo, že na prvního půl roku to asi nemá smysl - jednak bude pomalu začínat teplejší počasí, jednak je pro začátek nejspíš vhodnější právě ta zavinovačka. A jaký typ zavinovačky jste zvolily? Nějakou šněrovací nebo rychlozavinovačku?
A budete mít na miminko i nějaký šátek na přenášení přes den, nebo ho budete nechávat a nosit ve stejné zavinovačce?

verka_motylek
23. led 2012

@tina74 no to si stejně dobrá, že by ses do toho pustila🙂 Na to jsem já teda antitalent🙂 Já mám teda od kamarádky ušitou patchworkovou (pěkně drahou) rychlozavinovačku a hodlám v ní mít Elišku i přes den (nebo možná pořídim ještě jednu tenčí (podle počasí - v létě bude už asi totál vedro) a plánuju koupit nosítko v kterým jí budu nosit když někam půjdem a nebudu moct vzít kočár 🙂 Chtěla jsem zkusit i šátek, ale jsem fakt tele a asi bych to nezvládla zavázat a nosítko může tahat i manžel takže tak🙂

tina74
23. led 2012

@verka_motylek Já jsem naposledy něco upletla zhruba před 20 lety, pak nebyl čas, ani mě to nelákalo. Ale teď jsem v jedné knížce o těhotenství našla návod na pletený spací pytel a docela se mi ten nápad zalíbil. Chtěla bych ho barevně sladit s mantinelem a dalšími věcmi do pokojíčku. Ale ještě uvidíme, jak to všechno dopadne... 🙂
Co se týká zavinovačky, šátku/nosítka, nějak jsem to doteď vůbec neřešila. Oblečení jsem nakoupila relativně brzy - neodolala jsem už po registraci do porodnice v 15. týdnu, pak zbytek následoval před Vánoci, ale ostatní věci mě ještě čekají. Šátek bych si nejspíš musela nejdřív vyzkoušet, abych se ujistila, že to půjde. Včera jsem shodou okolností objevila v jednom centru, kde mají hlavně těhotenské kurzy a cvičení, i krátký kurz o vázání šátku, kde se dají taky koupit, tak tam možná zajdu. Nosítko je ale určitě praktičtější pro manžela.

chanellka
23. led 2012

Ahoj Holky, tak jsem byla v pátek na kontrole u doktorky a dostali jsme pěknej spucunk, že jsem už moc přibrala ☹ tak jsem se musela začít hlídat v jídle a přestala jsem baštit sladkosti ale musím říct že to je hrůza, já jsem závilá na sladkým..... tak s tím trošku bojuju ale snad to vydržím!!!!!

tina74
23. led 2012

@chanellka A fakt jsi přibrala hodně? Já už jsem se docela začala děsit ze své váhy (v 25. týdnu jsem myslím měla nahoře 12 kg), ale teď se to nějak zlepšilo - váha zůstává téměř neměnná . Pravdou ale je, že už např. nepiju k obědu kolu nebo si nedávám litr plnotučného mléka denně. Už jen půl litru polotučného🙂

verka_motylek
23. led 2012

@chanelka no to snad né, co tě maj co pucovat vždyť schazovat to budeš ty ne oni :D Já jsem taky hroznej závislák na sladkym takže tě chápu jak trpíš! já přibrala něco kolem 6ti ale děsim se, že teď to půjde rapidně nahoru:(
@tina74 ty jo to se máš, že už máš skoro celou výbavičku! Já se právě stále držela a koupila jsem zatím jen 2 body ale dostala jsem toho docela hodně od kamarádek, ale třeba nemám žádný tepláčky a jen velký dupačky takže stejně musim vyrazit. Teď právě kupujem to drahý (kočár, komoda - nakonec jsem tu od mamči z nemocnice odmítla, už byla dost opotřebovaná a koupili jsme v ikei za 1590,- a přebalovák táta vyrobí🙂 Jo a včera jsem pořídila hrací hračku jen za 200,- 🙂 a velkou podložku na přebalovák 70x75 jen za 270,- 🙂

Jo a holky nemáte taky někdy pocit, že si mímo myslí, že cesta ven vede vrchem? Mě se Eliška cpe neustále pod žebra? Ještě je brzo na otožení hlavou dolů, že? Je to teda dost nepříjemný! Hlavně v noci! Žebra mi lítaj nahoru dolu🙂

kate013
23. led 2012

Ahoj holky,

můžu se zeptat, jak dlouho vám trvolo než jste otěhotněly? Nám se porád nějak nedaří. Dozvěděla jsem se, že se také může stát, že si s partnerem nějak nesedíme..a je prý možnost nějaké hormonální léčby.. Nevíte o tom něco?

Děkuji za odpovědi🙂

chanellka
23. led 2012

@tina74 no já nevím, přibrala jsem 12 kilo ale trpím hodně na otoky tak nevím jestli nemám v sobě moc vody... ☹ byla jsem z toho celkem špatá ale mamka mě řekla že to je ještě dobrý... tak nevím jestli je to moc asi jo já se v jídle nějak nekontrolovala ale je fakt že jsem jedla dost toho sladkého.... ☹ tak možná to je tím, dnes jsem ještě nic sladkého neměla a už mě pěkně honí mlsná 🙂 Tak se zkusím teď víc hlídat a uvidíme, jestli to bude mít nějaký výsledky 🙂 Strašila mě žese mi bude blbě rodit ☹

zdeniii
23. led 2012

@tina74 zavinovaček mám několik ale budu objednávat ještě tuhle jako hlavní, má v sobě ovčí rouno takže hřeje když je třeba a chladí když je třeba a pak poslouží jako peřinka. http://www.babyvak.cz/index.php?ln=cz&nc=132733...
JI nak jsem malou hodně nosila v šátku a pak v manduce, mám tu přichyastaný babyvak, ale ten jsem nevyužila tak uvidíme jak teď. Přeci jen se dvěma budu potřebovat volné ruce častěji a věnovat se hodně oboum 🙂 uvidíme.

@verka_motylek s šátkem to není zase tak těžké ;) to bys zvládnula 🙂 já používala obojí 🙂 a nosítko jsem stejně manželovi nepůjčila, se mi ho nechtělo přeštělovávat _🙂))

@chanellka no prosím tě a kolik jsi nabrala? Prď na ně a dělej to tak hlavně ať jsi spokojená! J8 jdu na kontrolu zítra mám nahoře 15 kilo a nepřijde mi to jako něco šíleného. S Helí jsem nabrala nakonec 20 a nikdo mi nic neřekl. Tohle je fakt o lidech...

@verka_motylek mně prcek pod žebra nekope, nějak se mu líbí být dole, tak doufám, že se hodlá pán otočit, má ještě čas... a asi jak má hodně místa tak cestuje 🙂)
V jakém jsi vlastně týdnu? nějak se v tom ztrácím... já měla dcerku hlavou dolu od 26tt, jen ten kluk si dává na čas 🙂

@kate013 vyxrž, pokaždé to nejde hned na první pokusm snažit se rok dva je úplně v pořádku a přirozené. Nevěš hlavu. VCHápu že bys byla ráda těhotná hned, ale vždycky to tak prostě nneí. Miminko si vybere ten správný čas na to k vám přijít...

zdeniii
23. led 2012

@chanellka proč by se ti mělo blbě rodit, to je hloupost!!!

tina74
23. led 2012

@chanellka Já nevidím, ve kterém jsi týdnu, ale asi jsi o něco dál než já. Tak to těch 12 kg u Tebe snad není tak moc... Já vysloveně otoky nemám, šlo mi to hlavně do břicha a do prsou. Ale na druhou stranu, i když se to na první pohled nezdá, tak mi třeba už i o něco ztloustly lýtka, protože kozačky, které jsem měla poměrně volné, už mám natěsno a jsou jediné, které můžu nosit. Ty, co mi byly akorát (třeba ještě v listopadu), už teď nedopnu. Jinak těhotenské kalhoty ve své velikosti pořád nosím bez problémů. Chutě na sladké ani moc nemám, spíš jsem na podzim, kdy jsem nejvíc přibírala, měla pořád chuť na vysokokalorická jídla, jako je třeba svíčková. A s tím mlékem je to taky docela úlet. Pořád na něj mám chuť několikrát denně, ale už se raději krotím, protože hlavně v tom plnotučném je opravdu dost tuku.

chanellka
23. led 2012

@zdeniii prý kvůli dýchání, že to pak neudýchám ale chodím cvičit a jak nastoupím na mateřskou chystám se chodit hodně na procházky, tak to nebude snad tak strašné... Moje segra přibrala 28 kg a taky to zvládla ten porod no tak uvidíme 🙂

@tina74 já jsem teď ve 30tt, tak nevím, budu se teď trošku víc hlídat a uvidím... Bez mlíka ráno nevstanu a večer neusnu takže to máme asi podobný, taky kupujeme plnotučný protože nám to polotuný moc nechtná ale možná je to taky jedna z příčin toho přibírání, no uvidíme na kolikati kilo nakonec zkončíme... 🙂

zdeniii
23. led 2012

@tina74 o mlíku mi ani nemluv, kupuju jen plnotučné už i kvůli dcerce :_) a mně fakt chutná 🙂)) piju ho po liztrech a když jsem kojila tak jsem taky dala tak litr denně 😀

@chanellka to víš že jo, fakt tě zbytečně straší. Pokud ty se cítíš dobře není co řešit 🙂

tina74
23. led 2012

@zdeniii Moc děkuji za odkaz. Zavinovačka vypadá pěkně i prakticky. Zvážím a možná taky koupím🙂

zdeniii
23. led 2012

@tina74 mají teď i novou kolekce, je dražší o 150 kč ale fakt moc krásná!! 🙂)) na stránky jí ještě nestihli dát, mám to v mailu. zkusím hodit sem

tina74
23. led 2012

@chanellka @zdeniii To mlíko si teď asi fakt žádá tělo, dřív jsem ho skoro vůbec nepila. Taky mám chuť třeba na hovězí, které normálně skoro vůbec nejím, a pojídám poměrně dost ovoce a zeleniny, což se mi normálně vůbec nedaří...

zdeniii
23. led 2012

to jsou ty nové vzory za 580

verka_motylek
23. led 2012

@zdeniii já jsem ve 27.tt zítra mrknem na utz jak tam je🙂 minulý týden vlastně byla stočená do klubíčka už hlavou dolu, ale nohy měla u hlavy🙂

@tina74 @chanelka holky ale zas mlíko je dobrý na žáhu! takže tomu bych se nebránila🙂

@chanelka no já teda myslim, že se asi bojej těch otoků než tý váhy, možná to jen blbě podávaj:( Já bych se sladkýmu nevyhýbala jen zkus něco na ty otoky! hodně pít vodu a nohy nahoru 🙂

@kate013 ahoj! No nám to teda šlo hned, ale myslim, že to bylo asi taky tim, že jsem měla jak se říká ,,pohnojíno" po potratu a bušili jsme do toho celý plodný týden 1x až 2x denně! Vůbec se z toho nestresuj🙂 chce to se uvolnit a nemyslet na to🙂 Vypočítej si plodný dny a naplánuj si na ně nějaký relax -třeba solnou jeskyni, apk si dejte koupel, udělejte romantiku a pusťte všechno z hlavy a pak to půjde samo 🙂

tina74
23. led 2012

@zdeniii Super, díky moc🙂

zdeniii
23. led 2012

@tina74 no vidíš jaký je miminko gurmán 🙂))

jinak tu zavinovačku jsem vybrala hlavně kvůli tomu ovčímu rounu je to fakt super věc, Helí má beránčí kožešinu v kočárku celoročně. Sice na mne v létě koukají jak na blázna :_) aůe což 🙂)

favofrenki
23. led 2012

@megy @verka_motylek @tina74 @zdeniii Děkuju... Už jsem to vstřebala, mamka říkala že mě chce ušetřit scén který můžou nastat až se to děda doví takže jsem musela souhlasit že dám na sebe a mrně pozor aby se narodilo v pořádku a mamka se z něj mohla radovat. Ono si tak úplně stejně nepomůžu, druhej děda má stařeckou demenci, bydlíme ve stejném domě. ☹ Léky nepotřebuju, naštěstí nemůžu ani moc brečet zvedá se mi z toho žaludek. Ještě jednou díky za reakce.

@tina74 Mám dvě rychlozavinovačky, měla jsem teda v plánu zavinovačku a případně peřinku, ale koukám že to nedoporučujete... ani když tu peřinku založím pod matraci do spodní části postýlky, někde jsem to tak viděla?

@verka_motylek Žebra mi zatím mrňous neokopává ale jinak mám někdy pocit jako by mi chtěl prokopnout břicho a utéct 😀 hlavně večer když bych ráda spala 😀

@kate013 Ahoj nám to trvalo 16měsíců už jsem byla na pokraji zoufalství, dokonce jsme chodili už do CARu zadařilo se až když jsme se domluvili že mimi odložíme já změním práci a našetříme peníze abychom si mohli dovolit nejen výbavu ale i případné IVF 😉

@chanellka Taky bych si s tím nelámala hlavu, kor jestli chodíš cvičit a plánuješ procházky, já už třeba nikam chodit moc nechci malý mi nehorázně tlačí na močák takže mě každý krok bolí ale čůrat nemám co. Já se bojím že to neudýchám, cvičení jsem nikdy moc nedala a teď jak už se mi i hůř chodí tak mám strach ale snad nacvičování dýchání mi pomůže. 😀

tina74
23. led 2012

@kate013 Naprosto souhlasím se @zdeniii i @verka_motylek, že to někdy chce čas a že miminko přijde v pravou chvíli🙂 Na druhou stranu ale někdy existují objektivní příčiny, proč to nejde, a ty je pak potřeba řešit. ☹ Nevím, jak dlouho se snažíte a jestli jste už absolvovali nějaká vyšetření. U muže bývá často příčinou nízká kvalita spermatu (počet spermií, pohyblivost, morfologie, fragmentace DNA), u ženy např. neprůchodnost vaječníků (zjistí se laparoskopicky), abnormality dělohy (zjistí se hysteroskopicky) a u obou genetika nebo imunologie (např. alergie na sperma). Vzhledem k tomu, že jsme taky neměli lehkou cestu k miminku a různých vyšetření jsme absolvovali poměrně dost, mohla bych Ti tady napsat dlouhý seznam toho, co mi všechno není a mohlo by být. Zmiňuješ hormonální léčbu. Ta většinou moc nepomůže na spermiogram, u ženy se nasazuje hlavně tehdy, pokud nemá v pořádku ovulaci nebo jí nedostatečně dorůstá sliznice. Že by se používala na "nekompatibilitu partnerů", to jsem ještě neslyšela. Možná, že to, co jsi myslela, jsou nějaké imunologické potíže, pak to řeši imunomodulační léčba (např. potlačení imunity Prednisonem).
Buď tomu zkuste ještě dát čas nebo si zajděte alespon na základní vyšetření (hlavně bych doporučila ten spermiogram), abyste věděli, na čem jste.

zdeniii
23. led 2012

@favofrenki holky nevím co byste neudýchali 🙂 tpo vás fakt jen straší 🙂 dýchá se úplně normálně 🙂 a pokud nemáte problém s dýcháním teď, tak u porodu to bude stejné 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru