Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

chanellka
31. led 2012

@tina74 no o tom jsem něco slyšela že se musí nějak registrovaený ale takle brzo, mě to teda přijde dost uhozený ☹

verusa.j
31. led 2012

@tina74 - řešímto samé, koupili jsme povlečení i s mantinelem a zároveň do toho i tu peřinku s polštářkem, al je to fakt velké, tak já to budu buď zahýbat pod matrac, nebo budeme používat až později, uvidíme

zdeniii
31. led 2012

@chanellka aha no každý to má jinak, ale to by ti měli dělet zase takový ten velký ultrazvuk kde se právě zkoumají miry a váhy miminka, takže by ses to měla dozvědět 🙂 Mně dělají i ozvy od 32tt.

tina74
31. led 2012

@verusa.j Já jsem se ještě mezitím dívala v jednom obchodě v Praze (Babypark na Černém Mostě), kde mj. prodávají i postýlky, povlečení atd., a peřinky tam měli v postýlkách složené napůl a tak se tam vešly akorát (tzn. šířka byla délka, délka napůl šířka). Tak se možná opravdu předpokládá, že se peřinka zahne pod matraci, protože jinak by byla obrovská. Už jsem spěchala a bylo tam hodně lidí, tak jsem se na to nestačila zeptat. Příště, až tam zase pro něco pojedu, tak se výslovně zeptám, jak je to míněno🙂

zdeniii
31. led 2012

Co se týká těch peřinek, vy taky máte v posteli peřinu velkou přes celou postel ne?! 🙂))

tina74
31. led 2012

@chanellka @zdeniii Já mám ultrazvuk na konci 31. týdne, včetně měření průtoků pupečníkem. Tak se snad taky dozvíme přibližnou váhu a míru. Na posledním ultrazvuku (ve 22. týdnu) mělo miminko 400 g, a to už nám připadalo, jak není velikánské🙂 Měření průtoků pupečníkem bychom měli mít ještě jednou později (34.-35 týden), jinak taky vůbec nevím, co budou další kontroly obnášet (kontrola čípku? polohy miminka?).

tina74
31. led 2012

@zdeniii To jo, ale my už jsme taky přes celou postel🙂 U toho miminka mi prostě přijde, že je to moc...

tina74
31. led 2012

@zdeniii Těmi "ozvami" myslíš srdeční frekvenci? Mně to zatím vždycky dělali jen v rámci ultrazvuku... Ukázal se tam průběh (jako z EKG) a ozval rychlý pulz. Anebo se to ke konci těhotenství poslouchá už jen nějakým naslouchadlem? Já jsem taky nějakou dobu (cca od 13. týdne do 18. týdne, kdy jsem už pořádně cítila pohyby) 1-2krát týdně poslouchala pomocí AngelSounds, protože mě dost uklidňovalo, že je miminko v pořádku. Teď už ho nechci zbytečně stresovat, mám pocit, že se mu to nelíbí☹

verusa.j
31. led 2012

@tina74 - No mě dělá ULT pokaždé, ale minule mi říkala, že od příští kontroly, to budu konec 34. t., že mi už budou dělat ozvy, myslím, že je to jiným přístrojem

tina74
31. led 2012

@verusa.j Asi to má každý fakt trošku jinak. Já jsem měla hodně ultrazvuků na začátku - nějakou dobu dokonce po týdnu. Teď ho budu mít na konci 31. týdne po téměř 10 týdnech, což mi připadá hrozně dlouho. Mezitím dvě kontroly čípku a břicha (+ měření, vážení a kontrola moči v těhotenské poradně), test na cukrovku, EKG a dva nediagnostické 4D ultrazvuky.

verusa.j
31. led 2012

@tina74 - jo to jsem měla všechno taky, ono doktorům něajk pojišťovny proplácí snad jen tři nebo 4 ULt, ta moje to má jinak nevím proč, ale prostě ona dělá pokaždé na poradně

zdeniii
31. led 2012

@tina74 nu mě dr dělá pokaždé vnitřní vyšetření - kontrola čípku, měření kam zasahuje děloha, plus samozřejmě moč, tlak, váha a ultrazvkuk mi taky dělá pokaždé. Jen zkoukne na takovéém malém jestli je vše ok a když byly "velká" vyšetření v 10, 20, a teď v tom 30tt tak dělal lepší ultrazvuk - má tam dva.
Plus teď ve 36tt bude odběr krve nebo kdy to tam jdu 🙂
Ozvy se dělají jinka dají ti na bříško takové dvě sondy, jedna sleduje stahy dělohy a druhá jak bije prckovi srdíčco, tak cca 15 minut slyšíš jak mu to funguje 🙂
Ale je fakt že každý dr to má jinak. Záleží jak má domluvy s pojištovnami a samozřejmě jak je či není vybavený. A ten můj je ybavený dobře, ale taky si za to vše platím (jinde se třebas neplatí nic).

zdeniii
31. led 2012

Ju a k té peřince, já ji používala tak od půl roka, možná déle, když už nebyla Helí v zavinovačce, to jsem měla přes ní hozené jen dečky, ale pak šla do pytle a tak jsem ji chtqla víc zabalit do peřiny, přeci jen už se taky pořádně hýbala a odkopávala 🙂

zdeniii
31. led 2012

@tina74 jjo dětičky tyhle načapátka nemají moc v lásce ani ultrazvuky a tak, i ty ozvy, mně vždcyky začne hodně kopat...

tina74
31. led 2012

@zdeniii Na právě🙂 Na 4D ultrazvuku jsme si mohli hlavně dopodrobna prohlédnout kopající nožičky a mávající ručičky před obličejem... I ten obličej byl nakonec vidět, ale jen na chviličku🙂

fifca
1. únor 2012

Ahoj holky, tak porad zdravime z nemocnice, ale uz to vypada, ze nas v patek pusti domu. Uzivame si monitor kazdy rano a rostem jako z vody. Kontrakce presly, tak hura jeste na par tydnu domu 🙂 . Jinak jsou tu porad strasne hodny sestricky i doktori. No ale jsem rada, ze mam doma vsechno uz pripraveno, trochu jsem se bala, ze uz nas nepusti.

fifca
1. únor 2012

A vsem moc dekujem za drzeni pesti, pomohlo to 🙂

zdeniii
1. únor 2012

@fifca Tady je vidt že být připraven se vyplatí 🙂 Je moc dobře že vás pustí domů a že je vše ok!!

finka13
1. únor 2012

@fifca Tak to je super, hlavně že jste v pořádku!!!
@zdeniii Zdeni on tam má dva ultrazvuky, to já ani nevim, ležim vždycky jen na tom jednom lehátku za rohem...a platim jen fotky z ultrazvuku..mi něco uniklo?🙂

zdeniii
1. únor 2012

@finka13 nu jeden má u té kozy 🙂 tam se dělá ten první vnitřní na začátku těhu a pak mi tam dělá i takový ten přes bříško jen pro kontrolu pokaždé. Na tom zarohem mi většinou dělal jen ty větší kde se něco zkoumalo. Ono je to jedno 🙂
JInak jsem platila 500 kč na začátku těhu. a teď už jen za fotky, jinak nic...

finka13
1. únor 2012

@zdeniii Jo tak to jo🙂mě dělá pokaždý ten velkej, jak mám víc těch nemocí tak mě asi víc sleduje🙂tak děkuji za objasnění 😀

zdeniii
1. únor 2012

@finka13 no vidíš jakou máš péči, je dobře že nechce nic zanedbat 😉
Já jak si na nic nestěžuju tak mě "šidí" 🙂))) Stejně je to takový zvláštní viď, že u jiného dr ti udělají jen ty 4 potřebné ultrazvuky a jinak nic, dokonce holky říkaly jinde že jim ani nekontrolují čípek, prostě nic...

finka13
1. únor 2012

@zdeniii Jo já mám fakt super pocit, že jsem v dobrých rukou.Je to odborník, je moc příjemnej, manžel tam se mnou chodil ze začátku na každý ultrazvuk a všechno pořádně vysvětlil, je fajn!Taky jsem na něj slyšela stížnosti, ale mě vyhovoje a halvně!!po tom co si prožil takovýho člověka obdivuju, že dokáže takovouhle práci dělat...

fifca
1. únor 2012

@zdeniii Ja musim rict, ze moje doktorka taky pokazdy vysetruje vnitrne a pokazdy se jukne UTZ jestli je vse ok. A platila jsem na zacatku 500,- a pak uz nic, ani za fotky. Takze se u ni taky citim moc fajn. 🙂

verusa.j
1. únor 2012

Tak já musím napsat, že neplatatím kromě fotek vůbec nic. A to mi dělá i ten 3D ultarzvuk

verka_motylek
1. únor 2012

Ahoj holky! Musim Vám napsat, co se mi dneska v noci stalo!!!! Ve tři ráno jsem se probudila s mokrou košilí na prsou!!!! Já nechápu jak je možný, aby mi mohlo tolik toho mleziva, nebo jak se to jmenuje, vytéct najednou!!!! úplně jsem se lekla co se stalo! můžu vám teda říct, že extra příjemný to teda nebylo, ale divný je, že přes den už nic 😒 no vůbec nechápu čim to mohlo být 😕

zdeniii
1. únor 2012

@verka_motylek noo třeba jsi spala na biše nebo prostě víc na prsou :_) nu zvykej si 🙂)) bude to jen horší 🙂 já se kolikrát probudila úplně s prodojenou košilí i pěřinou 🙂 takže bez vložek do podprdy ani ránu :_)))

zdeniii
1. únor 2012

Jo holky jen pro pobavení, že můžeme být ráda za porodnice v CR 🙂))
http://www.vietnamtravel.cz/index.php/clanky/25...

verka_motylek
1. únor 2012

@zdeniii no já věděla, že se to může stávat, ale takhle brzo? to jsem fakt nečekala 😉 no snad to znamená, že budu dobře kojit🙂

zdeniii
1. únor 2012

@verka_motylek určitě jo 🙂) mojí kamarádce teklo rovnou fakt mlíko 🙂)) tak byla taky ráda 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru