Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

finka13
2. únor 2012

@zdeniii Tak to je fakt drsný🙂

chanellka
3. únor 2012

Ahojky holky tak jsme byli dneska na ultrazvuku a malej váží 2249 g, je to pěknej macíček ale já jsem s tím počítala že budeme mít velký miminko pač to máme v genech, moje porodní váha 4,25 kg segra 4,05 a segřina malá je zatím rekordmanka 4,55 kg 🙂 no tak uvidíme kolik ještě do porodu přibereme, jinak je všechno ok 😵

verka_motylek
3. únor 2012

@chanellka No tak vidíš tak se doktoři nemůžou divit, že máš nahoře víc kilo než je,,standard" 🙂 No moc ti teda nezávidim takhle velikánský mimi! Já vim, že budu mít co dělat s 3Kg :( Kamarádky holčička měla 3070g a musela jí sestřička skočit na břicho aby jí vytlačila 🙂

zdeniii
3. únor 2012

@chanellka juu to je krásná váha, ničeho se neboj. Přijde mi že větší dětičky se rodí lépe 🙂 a vůbe cje to lepší než mít doma pak takového toho králíčka 🙂
Helenka měla 4,15kg a 52cm a porod nádhera bez nástřihu a poranění. Aůe je taky fakt že jsem cvičila s Epinem tak myslím, že hodně pomohlo i to 😉

@verka_motylek ale hlavně neplašit dopředu stejně to nemá cenu a pořád to jsou jen odhady 😉
A skákat na břicho je pěkně nebezpečný!! 😔

verka_motylek
4. únor 2012

@zdeniii jj to máš pravdu, že je to nebezbečný, teď jsme po dvou měsících přišli na to, že měla naštíplý žebro... ale pravdou je, že už chtěli brát kleště:(

zdeniii
4. únor 2012

@verka_motylek tot otázkou co by bylo lepší... hlavně že to dobře dopadlo!!

chanellka
4. únor 2012

@zdeniii o tom epi-nu jsem už slyšela, myslím, že je to dobrá věc ale celkem mě odrazuje ta cena☹ přemýšlím nad masáší hráze, tak doufám, že to taky trošku pomůže🙂

verka_motylek
4. únor 2012

Holky a kolik to stojí? já koukala na net jak to funguje,ale cenu jsem nikde nanašla. A hlavně kdy je dobrý s timhle cvičením začít Zdeni?

zdeniii
4. únor 2012

@chanellka dá se koupit i použité pokud ti to nevadí a nebo nové, určitě ho potom prodaš zase. Určitě se ta investice vyplatí, cvičila jsem s ním minule a pořídila jsem ho i teď 🙂
Jo co se týká toho plavání, já chodila do úplně normálního bazénu, pikud netrpí na nějaké výtoky a tak tak bych se toho nebála 😉

@verka_motylek nové stojí 2tis. Nu a začíná se cvičit ve 36tt http://www.epino.cz/objednavka.htm stačí to obyč ;)

favofrenki
4. únor 2012

@zdeniii Já jsem někde četla že je tam nevýhoda že se tam dole jakoby vytáhneš a než se to zase vrátí zpátky tak může být sex problém, jako že z toho nic nemáš protože je to dole pořád roztažený. Je to blbost?? Promiň líp to napsat neumím 😅 Já asi skončím u masáže hráze snad alespoň trochu to pomůže.

zdeniii
4. únor 2012

@favofrenki tak to je pěkná hloupost!! Porodem se roztáhneš úplně stejně 🙂)) takhle právě trénuješ pánevní dno 🙂 a samozřejmě je ho potřebe trénovat i po porodu.
S vytahaností jsem opravdu problém neměla a nemám 🙂) to jsou vážně jen bludy 🙂))

zdeniii
4. únor 2012

@favofrenki sexem se ti taky pulča přece nevytahuje 🙂)) samozřejmě se přizpůsobí potřebné velikosti a zase se vrátí zpět 😉

tina74
4. únor 2012

@zdeniii Ahoj, já o Epinu už taky vážně uvažuju🙂 Myslím, že to za pokus stoji...

zdeniii
4. únor 2012

@tina74 určitě jo, fakt mi to pomohlo fyzicky tak i hlavně psychicky. A jdu do toho zase s dalším dítkem. Kamarádkám jsem to taky doporučila a ty co ho používali byly opravdu spokojené a doporučují dál.
Ale samozřejmě záleží na každém jak se chche připravit. Rozhodně mi to přijdou dobře investovené peníze než třebas za ten dianatal nebo jak se to jmenuje...

tina74
5. únor 2012

@zdeniii Mně to taky připadá jako dobrá investice, když je pak naděje, že nedojde k nástřihu nebo potrhání, resp. se jedno nebo druhé minimalizuje. U nás na gynekologii dělají plastické operace, když je to po porodu fakt průšvih - to už pak vyjde řádově na úplně jinou částku☹

zdeniii
5. únor 2012

@tina74 určitě jo, a fakt se dá sehnat i za levnější částku nebo pak prodat. Takže jestli o tom uvažiješ tak do toho určitě jdi! Je fajn i vidět ten výsledek při cvičení, opravdu to uklidní, že to jde.

favofrenki
6. únor 2012

@zdeniii Děkuju za upřesnění 😀

Holky tak před 11dny zemřel jeden děda a včera druhý ☹ Snáším to docela dobře i když to asi zní blbě. Akorát mám hrůzu z babičky od dědy co zemřel včera. Bydlíme prakticky v jednom domě, včera jsem jí neviděla ale dneska tam mám zajít a bojím se její reakce vím že když mě vyhodí nic s tím neudělám, ale nervy z toho teda mám. Ona je celkově taková uzavřená a vztah babička vnučka jsme nikdy neměly. No uvidím snad to nebude tak hrozný. Na dnešek jsem se zase nevyspala ☹ jen doufám že už to skončilo a že už se budu moct v klidu připravovat na porod... A jak se máte vy??

chanellka
6. únor 2012

@favofrenki dobré ránko, tak to mě moc mrzí, smrt v rodině to je vždy hrůza, upřimnou soustrast....☹ Vím že je to těžké ale mysli teď hlavně na sebe a na miminko, aby si nebyla ve stresu to by ti neprospívalo... S těma babičkama je to vždy složité ale určitě to zvládne a za čas bude zase dobře a uvidíš že jak se stane prababičkou vše se změní 🙂

zdeniii
6. únor 2012

@favofrenki dobré ráno, je to moc smutné, ale řesně jak píše @chanellka hlavu vzhůru a nic neřeš i když to je těžké. Já neměla a nemám vztah ani s jednou babičkou... takže pokud jsi z toho nervozní, vůbec bych za ní nechodila. Věnuj čas sobě a miminku a raději tvojí mamince. Brzy to bude dobré uvidíš. Ale z tvým písmenek to zní, jakože se ti dost ulevilo a to je dobře!

favofrenki
6. únor 2012

@chanellka @zdeniii Děkuju holky už jsem tam byla s polévkou je zhroucená ale nevyhodila mě, ufff. Tak se snad dneska vyspím.

Holky už jsme asi rozhodli jména, jen nevím jestli musím na matriku když nechci aby se holka jmenovala Barbora ale jen Bára. Máme dlouhé příjmení a myslím že by tenhle tvar jména neměl být problém jen nevím jestli to někde musím hlásit aby nám jí nepřejmenovaly. Nemáte zkušenosti??

chanellka
6. únor 2012

@favofrenki myslím že bude stačit když si na matriku zavolaš, segra má Beatu s krátkým á a stačilo jí jen zavolat na matriku a tam ji řekli jestli to tak může mít 🙂 Bára je krásné jméno🙂

fifca
6. únor 2012

Ahojky, tak jsme od pátku zase doma a odpočíváme 🙂 Jednu výhodu to mělo, zažila jsem si příjem do nemocnice bez velkých bolestí a teď už vim na co se připravit. Chvilkama to ale bylo o nervy, protože většina maminek jela rodit a málo nás ještě pouštěly domu. Tak uvidíme, za jak dlouho se tam podíváme znova, ale pak už doufám, že pojedeme domu ve dvou. 😀

verka_motylek
6. únor 2012

@favofrenki to je mi moc líto:( No holt tady ty situace se nedaj naplánovat a bohužel většinou přijdou nejvíc nevhod, ale jak říkaj holky, mysli hlavně na sebe a mimi!!!!
Jinak s tim jménem. Nám paní na předporodním kurzu říkala, že všechny povolený jména jsou napsaný v knize Jak se bude vašedítě jmenovat? od Miloslavi Knappové a ta taky uděluje jako jediná v ČR výjimky na jména. Stojí to 500 kč a mělo by se to povolení sehnat před porodem protože pak jsou problémy s rodným listem. Na matrice by ale ten seznam měli určo mít takže by ti řekli a nebo se někde v knihkupectví do tý knížky mrkni🙂

@fifca To je fajn, že už jste doma🙂 je to určo lepší být ve svým prostředí🙂 Určitě si doma ještě aspoň měsíc odpočineš a prospíš se než ten kolotoč začne;)

Jinak my dneska koupili postýlku a mám z toho opravdu radost🙂 Mám konečně pocit, že pořádně sháním výbavičku, ale potřebovala bych mít sepsanej nějakej seznam a odškrtávat si, pořád si říkám, že to udělám ale jak jsem neustále v práci tak to nestíhám... Ve středu jedeme na slovensko za mou babičkou a dědou. Děda má 70. Nevím ale jak tu 6ti hodinovou cestu s tim břichem přežiju, už mě celkem pobolívaj záda a často se mi sekne nerv v bedrech nebo na ,,zadku" jak se mi ,,roztahujou" kosti... Snad to bude dobrý 🙂 Jedem tam jen na prodloužený víkend ale pak jsem si v práci vzala týden dovči abych právě šla vše nakoupit a připravit🙂 Už se těšim!!!!

tina74
8. únor 2012

@favofrenki Úpřimnou soustrast. Je mi moc líto, že se vám v rodině sešly najednou dokonce dvě takto smutné události☹

tina74
8. únor 2012

@verka_motylek Ahoj, já jsem na tom poslední týden po pohybové stránce naprosto bídně. Začalo to lehkým kulháním, pak to už pokračovalo i pěknými bolestmi. Příčina je stejná jako u Tebe. Roste miminko, roste děloha a všechno se to tam roztahuje. U mě je konkrétně problém sakroiliakální (křížokýčelní) kloub. Byla jsem u ortdopeda a stejně jako můj gynekolog mi řekl, že mám počítat s tím, že už to lepší nebude a naopak se to bude ještě zhoršovat. Mám doporučený určitý uvolňovací cvik, zkouším to nasvěcovat biolampou, ale v zásadě mi pomáhá, jen když dlouho ležím a nechám kloub odpočinout.

tina74
8. únor 2012

@zdeniii Dnes mi přišly zavinovačky (jedna letní, jedna s ovčím rounem) a spací pytel. Jsem velice spokojená a ještě jednou moc děkuji za Tvůj tip! 🙂
Mohla bych se zeptat, jestli jsi prala tu teplou zavinovačku před prvním použitím? Na jednu stranu bych to ráda udělala, aby mělo miminko všechno vyprané, ale na druhou mi to teď připadá docela nepraktické, když je venku taková zima a navíc nemůžu zavinovačku vyždímat. A možná to taky není úplně nezbytně nutné...

favofrenki
8. únor 2012

Ahoj tak za tři dny konečně nástup na mateřskou 🙂 Samozřejmně že ještě nemám vše nachystané, ale už bych měla začít jsem čím dál tím víc unavenější. Psala jsem si na matriku takže na Báru nepotřebujeme žádné jiné povolení.
Taky by mě zajímalo jestli perete všechno jde mi konkrétně o fusak a rychlozavinovačky ??

verusa.j
8. únor 2012

@favofrenki - jsem to taky řešila a nakonec jsem to dala všechno k ségře vyprat, my máme tvrdou vodu, která ty froté věci ničí, ale asi jen jak je to teď nové, tak to tak divně smrdí, jinak pak už to prát asi nebudu, max, kdyby to bylo špinavé

zdeniii
8. únor 2012

@tina74 ahojky tak to jsem moc moc ráda, taky mi už dorazila ta s ovčím rounem, je parádní viď. Zrovna taky přemýšlím jestli jí vyprat nebo ne... kvůli tomu počasí... monžá se na to vyprdnu, stejně budu dovnitř dávat ještě plenku pod hlavičku určitě... fakt nevím... 😵

@favofrenki já zavinovačky a tak peru, ale tu s ovečkou asi prát nebudu 🙂

chanellka
12. únor 2012

Ahojky holky, tak my máme od včera děsnej kašel, tak mám trošku strach abych si nevyklašlala Kubička z břiška, nasadila jsem dneska jitrocelový sirup tak doufám že bude vše brzy oukej, nemáte s tím zkušenosti?? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru