Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

verka_motylek
16. únor 2012

Zdeni moc děkuju! pořád nějak nevím, ale nespíš se na to vyprdnu🙂 SSnad bude Eliška zdravá a nic hroznýho nás nepotká!!!

fifca
16. únor 2012

Tak jsme dneska byli na focení s břicháčkem a byla to celkem sranda. Docela jsme se u toho s tatínkem vyblbli a to jsem fakt nevěřila, že půjde se mnou. Bude to super památka...hlavně jsem ráda, že jsem to stihla, měla jsem trochu obavy 🙂 A taky jsem utrácela lékarně: Cutasept, Espumisan, Sudokrém,čajíky,atd. no a to určitě ještě neni všechno 🙂

zdeniii
16. únor 2012

@fifca jéé a kde jste se nechávali fotit? Měla jsem domluvenou kamarádku ale nějak to nevyšlo...

Já udělala nákup v lékárně asi za 2tis 😀

fifca
16. únor 2012

@zdeniii http://www.miriamphotos.com strašně super fotografka 🙂 doporučuju

zdeniii
16. únor 2012

@fifca děkuju a jaká byla dlouhá doba na objednání?

zdeniii
16. únor 2012

@fifca a znáš ji i osobně nebo to byla náhoda žes zvolila tuhle?

fifca
16. únor 2012

v podstatě vůbec...já s ní teda byla domluvená dlouho, ale spíš proto, že jsem nevěděla, kdy je dobré se fotit... Pošli ji mail a v jakým jsi týdnu a ona ti určitě nějaký termín vymyslí. Říkala, že je to nejlepší v 36. týdnu. 🙂

fifca
16. únor 2012

@zdeniii doporučila mi ji kamarádka, která u ní byla už s miminkem.... 🙂

zdeniii
16. únor 2012

@fifca zítra jí zavolám 🙂) a ceny???

fifca
17. únor 2012

@zdeniii 600,- za 15 upravených fotek a každá další za 50,-

zdeniii
17. únor 2012

@fifca to je i super cena, děkuju za tip 🙂

verka_motylek
22. únor 2012

Ahoj holky🙂 tak koukám, že to tu nějak zamrzlo 🙂 U nás vše OK, jen už mě to v práci dost unavuje! Ale všechno si vynahrazuju nákupama po netu pro malou:D Každý den jsem na poště pro balík 🙂 už mám skoro celou výbavičku🙂 Taky už jsme s manželem absolvovali celý předporodní kurz🙂 Byla to někdy celkem zábava a dozvěděla jsem se spoustu užitečných věcí🙂 Co je nového u Vás? Snad jste ještě neporodili:D:D 😵

zdeniii
23. únor 2012

@verka_motylek jéé tak tyhle nákupy znám, taky mi pořád chodily nějaké balíčky 🙂) akorát jsem si je nechávala posílat rovnou do práce, tak si tam ze mne dělali srandu 🙂)

Taky jsem se na předporodním kurzu dozvěděla spoustu věcí o porodnici v ČB a jsem fakt rozhodnutá zase rodit jinde 🙂)))

chanellka
23. únor 2012

@verka_motylek
@zdeniii Ahojky Holky 🙂 já se dnes chystám na nákupy do Olympie 🙂 musím si koupit něco na sebe, myslela jsem si že celé těhotenství zvládnu s jedněma kalhotala ale zjevně to ty kalhoty nezvládly semnou, protože porupaly na všech možných místech 😀 Jinak musím ještě udělat nějaký nákup hygienických potřeb pro mě do porodnice a pak ještě něco málo pro Kuubíčka, jinak bych to měla mít tak +- všechno 🙂

zdeniii
23. únor 2012

@chanellka jen jeny kalhoty, to jsi dobrá 😀 Já mám asi patery 🙂))

Dneska už sbalím konečně tu taško do porodnice snad, začínají se mi zdát sny že se malý narodí dřív, ale to bude spíš znamení že budu zase přenášet 😀

chanellka
23. únor 2012

@zdeniii nas tou taškou jsem už taky přemýšlela že bych ji měla začít pomalu balit ale nemám do ní co dát 😀 tak to musím prvně nakoupit všechno... Jinak já jsem začala pít od pondělí čaj z maliníku a včera jsme poprvé zkoušeli masáž hráze ale to asi neklapne protože mi to bylo hrozně nepřijemné tak nevím jestli to tak má být nebo něco děláme blbě 😖

zdeniii
23. únor 2012

@chanellka maliník piju už od 30tt 🙂
a masíroval tě muž nebo ty sama? ona pokud se to dělá opravdu dobře, má to být nepříjemné... 😉 je potřeba to pořádně promasírovat...

chanellka
23. únor 2012

@zdeniii masíroval manžel a bylo to nepřijemné takže to dělal asi dobře 😀 tak to ještě dneska vyzkoušíme 🙂 a uvidíme třeba to bude lepší 🙂

zdeniii
23. únor 2012

@chanellka určitě jo, ono to je od chlapa nejlepší protože ty si tam tak dobře nedosáhneš 😉 šikula.
Můj muž na tohle teda "nemá"... takže mám epino 🙂)

chanellka
23. únor 2012

@zdeniii no taky prvně říkal něco o tom že si to můžu dělat i sama ale jaksi si to nedovedu představit mě stačí když se mám sama oholit a to je docela komedie, to nevím jak bych to masírování zvládla😀 tak se pak nademnou smiloval a svolil k tomu že to zkusí 🙂

zdeniii
23. únor 2012

@chanellka o holení mi ani nemluv 🙂) jsem ráda, že to za ta léta zvládnu i poslepu 🙂

chanellka
23. únor 2012

@zdeniii tak jsem byla úspěšná na nákupech koupila jsem těhu rifle a jedny leginy tak doufám že mi to na ten měsíc bude stačit 😀

vendy26
23. únor 2012

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu... Ale vidím, že @zdeniii píše, že maliník pije od 30tt. Já už ho mám taky koupený, jsem dnes 33tt+2, myslíš, že už můžu pomalu taky začít? A jak si ho dávkuješ? Moc děkuji za info🙂

verka_motylek
23. únor 2012

@zdenii už od 30tt? já nevěděla, že se to pije už tak brzo! Myslela jsem tak 38tt?
@chanelka no já mám troje kalhoty ale do 22 tt jsem nosila šaty. Ale ty jedny kalhoty už to taky nedávaj u tý gumy už se taky potrhaly🙂
A tu masáž se naučil jak? já bych to taky ráda zkusila, teda jako přemluvit ho ;)

A holení je teda fakt prča🙂 já mám fakt štígro, že jsem prcek a máme zrcadlo docela nízko takže nohu na vanu a jedu🙂 ale taky je to převážně poslepu🙂

zdeniii
23. únor 2012

@chanellka na měsíc určitě jo, ono je využiješ pak i po porodu :_)) ono se tělo hned nespraví do původní šířky, a někomu rozšířená pánev zůstane 😉

@vendy26 ahojky klidně ho můžeš pít celé těhotenství, dej si jeden hrneček a pak od 36tt dva a navyšuj, žádné strachy porod ti opravdu nebvyvolá. To jsou jen "chytré" řeči 😉
Ju a co se týká těch nůžek na nehtíky, nejlepší jsou stejné jako používáš ty, akorát jsem je vždycky desinfikovala. Nebo nejraději používám skřípátka na nehty, nůžkama se stříhat neumím. Ty dětské jsou jen tahák na peníze a funkčně jsou na ho...

@verka_motylek můžeš ho pít celé těhotensví 😉

chanellka
24. únor 2012

@verka_motylek ahojky no nastudovali jsme to na netu 🙂 je o tom všude dost článků🙂

Jinak holky já jsem začala pít maliník v pondělí to jsem byla 33+4 a dávám si ho pěkně každý den jeden litr 😀 takže asi tak k dávkování 🙂

chanellka
24. únor 2012

@zdeniii nakoupila jsem si stahovací prádlo tak doufám že se to brzy srovná alespoň do podobného stavu jak to bylo před těhu 😀 ale asi si to jen pěkně maluju co 😀

zdeniii
24. únor 2012

@chanellka litr je dobrý 🙂 jjá ho taky vypiju asi litr 🙂 páč mám hrnek co má skoro litr a ten si dolejvám ještě vodou když dopiju do půlky 🙂) to je můj ranní start 🙂)

nu stahovací prádlo moc nedoporučuju, teda jsem toho názoru že by se tělo mělo trénovat a ne mu pomáhat, tím může zlenivět... víš jak to myslím?
Jinak já byla do půlroka na stejné váze. Břicho taky v pohodě, jen když se člověk předklonil tak to bylo znát že to není ještě úplně ono... 🙂 Ale tohle máme taky každá jinak. Jsem zvědavá jak rychle to půjde po druhím těhu dolů.

vendy26
24. únor 2012

@chanellka
@zdeniii Moc děkuji, tak já s ním už teda začnu🙂
A nůžky jsem koupila včera - jsou dětské, ale ne takové ty "kopyta", vypadají jako klasické manikúrky, jen mají zaoblenou špičku. Tak snad budem spokojení. Měla jsem poslední poukázku do lékárny, tak jsem ji "udala" za ty nůžky🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru