Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

chanellka
24. únor 2012

@zdeniii tak samo že už mám u manžela objednaný pernamentky na power plate a vacushape tak na to hned po šestinedělí vlítnu ale pro můj dobrý pocit, nosila jsem ho i před těhu 🙂

zdeniii
25. únor 2012

@chanellka to jsi dobrá, hlavně jestli budeš mít šanci někam chodit 😀 já prvně vypadnula snad když bylo malé půl roku a to bylo vždyck yjen na hodinku. Manžel se toho hrozně bál a teď když tu budou dvě, tak myslím že mne jen tak někam hned nepustí 😀

favofrenki
26. únor 2012

Ahoj holky tak jsem tu zase po delší době. Už se nám to blíží. Chtěla jsem se zeptat jestli vás taky trápí obavy jak to všechno zvládnete. A jak s nima bojujete?? Já asi řeším úplné hlouposti ale nevím do čehu jdu a tak mám čas od času docela depresi. Porodu jsem se nebála, spíš mám obavy z toho jak velká může být bolest a aby na mě personál nebyl protivný. A pak se bojím že na všechno budu sama že mě po porodu bude všechno bolet a nebudu to zvládat nebo budu mít poporodní depresi. Manžel mi říká že bych neměla tolik číst, ale já chci být na všechno tak nějak připravená. Strašně už bych chtěla mít to mrně u sebe a na druhou stranu si říkám že kdyby tam ještě pár měsíců zůstal třeba bych se líp připravila. Nechtěla jsem ve vás vyvolat nějaké pochyby jen mě zajímá jestli jsem v tomhle sama a pokud ne jestli máte tip jak se s tím poprat a chmury zahnat....

chanellka
27. únor 2012

@zdeniii Ahoj Zdeni, já teda doufám že manžel přiloží také ruku k dílu a bude malýho hlídat, zatím si to pěkně maluju co?? Ale realita může být úplně jiná 😀

@favofrenki ahojky, rozhodně nejsou tyto obavy ojedinělé a myslím že je má spoustu nastávajících maminek, já to neřeším, porodu ani bolesti se nebojím vím že to bude bolet, hodně bolet ale zvládli to všichni tak já taky 🙂 a strach z toho jestli vše zvládnu taky nemám mám mladší sestru 21 let a ta má 1,5 roční holčičku, většího flegmatika jsem za celej svůj život nepoznala, ta byla tak zevšeho vyplašená až hůza... Pak mi ale řekla že vše naskočilo po porodu tak automaticky že vůbec z ničeho najedou neměla vůbec strach, stačilo jí se podívat na malou a všchny obavy šli za hlavu 🙂 Takže se ničeho neboj, nestrachuj se hodně relaxuj a těš se na mimouše 🙂

zdeniii
27. únor 2012

@favofrenki ahojky, je mi moc líto že máš taková trápení, ale muž má pravdu moc toho studeješ na netu a nebo jinde to nevím a hlavně opravdu zbytečně se tím stresuješ!
Radím klid a těšit se na porod, těšit se na péči o miminko... Miminko tohle všechno vnímá. Dej si raději ruce na bříško a obejmi svoje dítě a nahlas mu každý den opakuj: Všechno společně zvládneme!
BUdeš dobrá máma, neboj se ničeho jsi jistě dobře připravená se o mimi postarat tak z toho strach neměj, není na tom nic těžkého a máš jistě hodného manžela který ti pomůže. nebo pro svůj klid si domů vezmi na pár dní svoji maminku nabo tchýni, která ti pomůže. Stačí třeba jen aby uvařila, poklidila...
Hlavně se na všechno opravdu dívej optimisticky, porod a všechno ostatní je hlavně o tom jak to cítíš ty v hlavě. Nic zlého si zbytečně takhle nepřivolávej...

zdeniii
27. únor 2012

@chanellka ahojky 🙂 nu třeba ho hlídat bude 🙂 určitě to zvládně, ale ten můj se zvrovna fakt bál a to šlo vždycky jen o hodinku. Bydlet někde na vsi a ne ve městě tak si k tomu ještě připočítat cestu tam a zpět a nikam bych se asi nedostala. Ale je fakt že jsem kojila skoro každé dvě hodiny i míň... ale třeba kamarádka kojila po 4 a to bylo volného času 😉

verka_motylek
27. únor 2012

@favofrenki Já určo souhlasím s holkama! To víš, že v podvědomí se všichni bojí toho, co nikdy nezažili 🙂 Tyhle strachy jsem měla taky, ale hodně mě uklidnil předporodní kurz a nejvíc to, že jsem byla u porodu svý kamarádky, jak jsem Vám tu už jednou psala🙂 @chanellka to říká dobře🙂 zvládli to všechny tak ty taky🙂 Já teda nemám obavy z porodu, ale spíš z toho jak se budu hojit, kdybych se trhla. Jsem fakt šíleně hyperaktivní člověk a vím, že mě bude štvát, kdybych se o malou nemohla starat na 100% 🙂 Ale já mám teda fakt výhodu, že mám svojí mamku o patro níž, takže dej na @zdeniii a kdybys potřebovala a bála se, zavolej si k sobě mamču ona se o tebe i mimi určo ráda postará 🙂 a mimochodem holky, co si budem nalhávat maminky někdy umí naše bolístky pofoukat líp než manželé, i když nás vroucně milují ;)

verka_motylek
28. únor 2012

Ahoj holky🙂 tak po dnešní kontrole už víme, že se Eliška otočila hlavičkou dolů a má 1661gramů 🙂 Mamky mi dokonce dnes natočila monitor, abychom měli na památku a abych si to taky vyzkoušela, co mě teď bude při každé kontrole čekat 🙂

zdeniii
28. únor 2012

@verka_motylek nu tak paráda! malá je šikovná!! jaký jsi týden?

verka_motylek
28. únor 2012

@zdeniii jsem dnes 31+6 🙂 vím že teoreticky měla ještě čas, ale jsem ráda že už tak je🙂 mám pocit, že se obrátila v sobotu, protože to dělala brutální kotrmelce🙂

zdeniii
28. únor 2012

@verka_motylek tak to jo 🙂 to bude asi cvrček malej po tobě viď 🙂

verka_motylek
28. únor 2012

@zdeniii no to doufám🙂 3kila budou stačit🙂 pak to dožene venku ;)

fifca
29. únor 2012

Ahoj holky, my jsme taky po kontrole, streptokok negativní, ozvičky super a doktorka řekla...děj se vůle boží 🙂 Mám už nějaký den poslíčky, tak uvidíme, jak dlouho se jí tam bude ještě líbit. 2.3. má svátek, tak doufám, že si to nechá až po víkendu. Jinak radši všechno připraveno, vypráno, vyžehleno, postýlka povlečena a teď jen dopletu spací vak a botičky a je to 🙂 🙂

zdeniii
29. únor 2012

@fifca Tak to je paráda že je všechno ok. Já mám te=d toho streptokoka pozitivního... tak aspoň bude změna 🙂)
Jinak také všechno nachystáno 🙂

fifca
29. únor 2012

@zdeniii tak ten streptokok zase neni tak strašnej,ale je lepší vědět, ať se na to můžou připravit 🙂 Taky už to máme za pár,tak to musíme mít po kupě 🙂

fifca
29. únor 2012

Ahoj holky, možná rada nebo taky možnost. Zítra to budu zjišťovat pořádně. Ale je možnost (já to nevěděla), že si na mě přítel vezme po porodu OČR (bude se starat o mě 🙂 ). Myslim, že dobrý na ušetření dovči. Budu volat zítra obvoďačce, jestli mi to napíše ebo kdo to může napsat...tak sem pak dám více info 🙂

fifca
1. bře 2012

Ahojky, tak je to tak, jak jsem říkala. Obvoďačka vypíše příteli OČR na mě a je to. Nemusíme být svoji, jen mít trvalé bydliště na jednom místě. A takhle to může napsat komukoliv, kdo tam bydlí (mamce, tchýni, atd.).

tina74
1. bře 2012

@fifca Ahoj, díky za informaci🙂 A to je pak partnerovi vyplácena nemocenská nebo jak to funguje? A co přesně znamená to OČR?

fifca
1. bře 2012

@tina74 To je ošetřování člena rodiny a myslim si, že je to 70% z platu maximálně na 9 dní.

fifca
1. bře 2012

@tina74 http://kalkulacky.idnes.cz/cr_vypocet-podpory-p...
Já to mám trochu jinak, přítel je voják a oni to mají jako by byli v práci - takže výhoda. A je to stejný jako nemocenská, i tak můžou poslat kontrolu z OSSZ.

tina74
1. bře 2012

@fifca Moc děkuji🙂 Jsou to cenné informace...
Manžel má relativně dost dovolené z loňského roku, takže by se nám spíš hodilo těch 100% platu, ale výhodou by mohlo být, že by byl takto flexibilnější, pokud by se miminko narodilo třeba výrazně dřív nebo později. Dovolenou má totiž naplánovanou na 2 týdny podle TP, pak by přijela pomoct moje máma. Kdyby to ale bylo časově jinak, bylo by pro něj dost neschůdné nahlásit na poslední chvíli dovolenou a zrušit všechna naplánovaná pracovní jednání. Toto řešení by pak možná bylo lepší....

zdeniii
3. bře 2012

@fifca Jak jsi vlastně dopadla s infem ohledně toho Thajska? N8m se teď vrátila babi z indie 🙂)

fifca
4. bře 2012

@zdeniii Mluvila jsem s dokorkou a říkala, že by to mělo být v pohodě, z těch oblastí, kde byli. Jen ze začátku nepusinkovat a moc nenosit. Včera se nám taky vrátili, takže než se malá narodí, tak uplyne pár dní - snad 🙂 Jinak nám přivezli nádherný svatební šatičky pro malou 🙂 tak už nám nic nebrání do toho praštit 🙂 🙂 no těšim se, necháváme to až bude moc stát s náma u obřadu 🙂

zdeniii
4. bře 2012

@fifca to je hezkej nevinnej nátlak 😀

verka_motylek
8. bře 2012

Tak holky, pořád nic? je vás tu dost už 38,39tt 🙂 Měli jste aspoň už poslíčky?

finka13
8. bře 2012

Holky taky jsem si říkala že jdete do finále tak držim pěsti ať to všechno dobře zvládnete!!!!

zdeniii
8. bře 2012

Ahojky, tak hlásím že u nás nic 🙂) já určitě zase budu přenášet 🙂))

fifca
8. bře 2012

U nás taky nic, uvidíme, co úplněk 🙂 a zítra jdem na kontrolu....už bych ráda 🙂 🙂

fifca
8. bře 2012

Už máme i fotky z focení s bříškem, jsem ráda, že jsme to stihli, byl to super zážitek 🙂

zdeniii
8. bře 2012

@fifca krásný, moc vám to sluší!!! Holky se většinou parádí 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru