Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

tina74
22. bře 2012

Já tady taky ještě jsem. 🙂 Jen pořád žehlím....
V úterý jdu ještě na poslední kontrolu ke svému lékaři, pak už začnu chodit do porodnice. Zatím se mi nezdá, že by se něco chystalo. Po Velikonocích by se to snad už mohlo začít trošku hýbat kupředu... To by bylo tak akorát Jestli budu přenášet, tak toho našeho malého obříka snad ani neporodím,.

kackva
22. bře 2012

Ahojky tak já jsem dnes po poslední kontrole u své gyndařky...tak jsem jí rovnou řekla, že nechci žádnýho hemiltna 🙂 a prý, že nééé že by mi ho nedělala, prý by mě moc trápila.....no nevím co znamená to CS4? No každopádně malej se ještě nechystá, no máme ještě čas do příští středy. Ale přeci jenom přenášet bych nechtěla, takže dnes jsem makala na zahradě, pak vysávala a umývala auto a zítra se chystám na okna 🙂. Furt si říkám, že je to dobrý, že je to zatím pohodička s jedním zlobidlem....tak kam spěchat . 🙂 Jinak jsem dost unavená a večer tu unavu doháním sladkým 🙂 No jsem zvědavá kdo tu zase porodí 🙂 tak zatím ahojky....

zdeniii
22. bře 2012

@verka_motylek Tak paráda, vždyt máš taky na rození čas 😉

zdeniii
22. bře 2012

@tina74 taky máš ještě hoodně času 🙂 neboj třebas to cvalík nebude, oni jen straší 🙂)

@kackva doufám že porodím já 🙂) zítra mám termín a přenášet bude očistec 🙂) když už mám doma roštandu jinak to tak hrozné není 🙂))

¨JInak taky pořád uklízím nešetřím se atd a nic, prostš když ven nechce tak nepůjde 🙂)

verka_motylek
22. bře 2012

@tina74 no já dožehlila včera:D Byl to záhul, ale užívala jsem si to🙂
@kackva no CS je cervik score (nebo jak se to píše) a je to stav čípku, ale co znamená ta 4 nevim 😒 ale teda podle toho co píšeš to asi znamená, že jsi ještě úplně zavřená 🙂
@zdeniii no asi jsi teda nařadě, ale jak to tu pozorujem, viď? 😀 😀 😀 😀 Nikdo nedodržuje pořadí 😀 😀 😀

Já holky taky pořád makám 😅 ale taky trochu relaxuju u pletení košíků a jinejch věcí z pedigu 🙂 Vim, že pak už na to čas nebude 🙂

verka_motylek
23. bře 2012

@kackva teď jsem náhodou v jednom časopise narazila na CS - cervixskóre - je číselným vyjádřením zralosti děložního hrdla, škála od 1 do 10 hodnotí 5 parametrů =) 1. jak naléhá plod na vchod pánevní, 2. prostupnost děložního hrdla, 3. zkrácení děložního čípku, 4. jeho konzistence(zda je tuhý nebo měkne), 5. jeho umístění.
Ale teda co znamená když se to číslo blíží k jedničce nebo desítce tu nepíšou:( Ale myslim, že 1 bude jako nejblíž k tomu, že porod se blíží 🙂

zdeniii
23. bře 2012

Nene CS 1 není nic :_))) Ale někdo má CS 0 až do porodu 😀 J8 měla myslím naposled na kontrole CS 7

a v těhu průkazce je to vysvětlené co je už moc a co je dobře, teda aspon v té mojí 🙂

verka_motylek
23. bře 2012

@zdeniii aha tak já netušim, já nic takovýho v průkazce nemám ani mi doktorka nikdy nic takovýho neříkala 🙂 🙂 🙂 To jen, že jsem si to dnes přečetla, takže jak jsem nakoupila, tak prodávám 😀 😀 😀

kackva
23. bře 2012

Aha...tak díky holky, zase vím prd 🙂 Ted se malej furt mele...ale myslím, že s toho nic nebude 🙂. Já jinak odpočívám u háčkování čepic pro Kubíka....to jsem začala až na mateřské háčkovat 🙂 a jsem ráda, že má něco přímo ode mě. Jsem tu vždy jen na skok..tak zatím čauky těhule.....

kackva
25. bře 2012

Copak holky...že by jste všechny rodily 🙂 tak třeba už to máte za sebou..to vám závidím, já stále nic..zítra si zavolám na objednání do porodnice na monitoring a pak se uvidí 🙂

verka_motylek
26. bře 2012

Ahoj, já teda ještě ne 🙂 Ikdyž už bych malou měla ráda na světě 😉 Ale na druhou stranu si stále říkám ,,užívej si spánku a odpočinku" 😀 Ale fakt to vypadá, že už těhulkuju snad jen já 😖 připadám si tu nějak opuštěně 🙂
Holky s mimískama písněte jak zvládáte šestinedělí? Teda jestli najdete aspoň malou chviličku 😉

finka13
26. bře 2012

Ahoj já taky ještě nic ale ve středu už nastupuju do porodnice na pozorování, mám těch nemocí víc tak radši aby bylo vše OK!

chanellka
26. bře 2012

Ahojky holky tak píšu jak zvládáme šestinedělí 🙂 Musím teda říct že jsem si myslela že to bude mazec ale že to bude až takovej mazec tak to jsem nečekala.... 😀 To kojení je pro nás boj, musím teda zaklepat že se to snad už trošičku lepší ale měla jsem párkrát náladu to vzdát kor když tady mám na kuchyni pořád vystavenou tu krabicu s nutrilonem 🙂 ale zatím teda bojujem 🙂 Jinak první dny co jsme byli doma tak jsem si myslela že asi skočím z okna měla jsem hrozný stavy ale je fakt že se to pomaloučku lepší tak holky hlavu vzhůru až porodíte, nikomu sice nebudete věřit, když vám budou říkat že se to zlepší, ale ono se to fakt zlepší 🙂 😵 teď si prcka i víc užívám a dneska to vypadá na první prochajdu s kočárkem 🙂 Tak už set těšíme🙂

verka_motylek
26. bře 2012

@finka13 jejky no teda 😖 Tak snad tam strávíš co nejmí\ń času a vše proběhne v poho! Držím pěsti!!!
@chanellka no přesně takhle mi to předevčírem popisovala kamarádka 🙂Ale taky říkala, že všechno chce čas a ten první měsíc se prostě musí vydržet ☹ upřímně bych byla ráda, kdyby se to dalo přeskočit 😀 To šestinedělí, který jsem si prožila bez mimča bylo šílený, ale je mi jasný, že s mimčem to bude ještě o dost horší 🙂 No jo tak budu spoléhat na pomoc manžela a své maminky 😀
S kojením držím palečky! Je to náročný to je jasný, ale neboj bude to lepší a lepší! Nevzdávej to 😉

finka13
27. bře 2012

@chanellka Určitě bude líp, já bych kojení taky moc chtěla zvládnout ale ze všech strany slyšim že to moc nejde tak uvidíme jak unás

@verka_motylek Tak snad tot am nějak přežiju, hlavně aby bylo prtě v poho🙂

kackva
28. bře 2012

Ahojky děvčata, tak dnes mám termín..což nic neznamená, ale už mě nebaví, stále ty řeči...jééé ty to furt nosíš a ty ještě nerodíš a kdy to teda bude???atd.... No sama nevím kdy to bude a asi se začínám pomalu připravovat na vyvolání 🙂 tak si chci něco počíst jak to probíhá, nebot o tom vůbec nic nevím. No uvidíme, třeba mě to zase chytne, ještě před termínem vyvolání, jako u Kubíka 🙂. Jinak já s Kubou měla šestinedělí v pohodě, kojení se rozjelo čtvrtý den, ale kojila jsem cca do čtyř měsíců přes kloboučky, jinak nám to nešlo. A taky jsem nevzládala moc vařit a hodně jsme byly venku a to byl strašně hodnej a furt spinkal...takže ted moc nechápu, že jsem tak nestíhala vařit, když mé kamarádky dokonce pekly a zavařovaly atd. 🙂 no tak zatím ahojky...

verka_motylek
29. bře 2012

@kackva ahoj! no jo lidi kolem jsou někdy fakt strašný, Kamarádky se hned poporodu každej ptal,kdy bude mít druhý - málem jí z toho v šestinedělí kleplo:D:D Neboj to určitě bude probíhat podobně jako poprvé - oni stejně vyvolávaj až tak 10. den přenášení. Toho vaření se teda taky bojim, že to nebudu stíhat tak mám v plánu trochu toho navařit do mrazáku a kdyžtak uvaří manžel🙂 Ještě že ho to tak baví!!!!

kackva
29. bře 2012

Jj dneska už se mi vůbec nechtělo do obchodu....už zase jééé dnes už je čtvrtek...a další jééé já viděla ráno auto a ty jsi zase tady 🙂. No a navíc mi dnes odhadly váhu na 4,20kg...což je fakt těším na ten porod, i když je to jen odhad, ale lepší je fakt kdyby to neříkaly 🙂. No už tu dlouho nebyla Zdeníí 🙂 tak že by už měla mimi venku 🙂.

verka_motylek
29. bře 2012

Ježiš to je děs jaký jsou lidi otravný!!!! No to ti teda nezávidim! Zdeniii měla pravdu když psala lepší nevědět 🙂 Mě dnes řekla doktorka 2,5 kila, čípek se krátí, ale zatim se neotevírám! A já doufám, že už moc nenabere 😉
Taky si myslím, že se Zdeniii už tak zítra ozve, že je doma z porodnice 😀 Jo holt už jsem se s tim smířila, že příští týden už tu budu sama🙂

tina74
29. bře 2012

@kackva @verka_motylek Holky Zdeniii porodila 24.3.: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/zdeniii/?pos...
Včera jsem si toho náhodou všimla🙂

tina74
29. bře 2012

@verka_motylek Ne ne, já ještě taky chci vydržet alespoň do Velikonoc. Tak neboj!🙂
Miminko už je sice nachystané v pohotovostním režimu, hlavička doléhá na čípek, ale čípek je pořád zavřený (CS 1). Tak asi ještě chvíli vydržíme...

verka_motylek
30. bře 2012

@tina74 jé no já to tušila, že už to má za sebou 🙂 No to máme asi podobný nález 😉 Já právě přemýšlím co všechno udělat abych mohla tak 15. už rodit 🙂 Dneska si jdu koupit čaj z maliníku a třeba to zabere 😀 Břicho už mám tvrdý skoro permanentně - na monitoru se mi vždycky tak 2 kontrakce ukážou - i když já teda nic necejtim 😀 Naspávání mi ale stejně moc nejde a v zavřený porodnici se mi moc rodit nechce ☹ Tak snad si dá Elí říct o fou dřív 😉

tina74
30. bře 2012

@verka_motylek Naše miminko by si už říct dalo. Včera jakoby se už chtělo drát ven přes pupík. Myslela jsem, že mi praskne břicho. Jen ten čípek pořád drží...

zdeniii
30. bře 2012

Ahojky holky, tak jak se máte? Kolik vás tu ještě zbylo? 🙂)
Jen hezky ještě vydržte, oni ty mazlíci vylezou 🙂 Jinak jsou fajn třeba homeopatika, já je začala jíst asi tak 4 dny před TO páč jsem měla strach že budu zase přenášet a zabralo to a taky lákání miminka 🙂)))
HOMEOPATICKÁ PRVNÍ POMOC PŘED PORODEM
• *ARNICA MONTANA 15CH 5 granulí 1× denně 10 dní před porodem
Připraví porodní cesty, harmonizuje cévní řečiště, je prevencí cévních komplikací, podává se u zvýšené únavnosti a na posílení organismu
• *ACTEA RACEMOSA 15CH 5 granulí 1 x denně 10 dní před porodem
Příprava porodních cest k porodu, působí u žen s velkým strachem z porodu, prevence žilních komplikací
• STAPHASAGRIA 15CH 5 granulí 2 x denně preventivně měsíc před porodem
Psychické i fyzické zvládnutí porodu bez přirozeného hormonálního startu (indukce porodu), podpora hojení řezných ran – episioomie, op. rány při císařském řezu
• CAULLOPHALLUM 9CH 5 granulí 1 – 2 x denně 10 ní před porodem
Při nezralém hrdle děložním s blízkým TP, nepřipravené porodní cesty

pořídila jsem jen Arnicu a CAULLOPHALLUM

a takový článek k zamyšlení http://www.vedomematerstvi.cz/news/ach-to-prena...

Jinak holky porod byl fofr, málem to ani dr nestihnul 🙂 přijeli jsme do porodnice a za hodinku byl malý venku 😉 Opět bez poranění a tak 🙂 paráda!!!

zdeniii
30. bře 2012

A jinak stíhám vařit a všechno i s obouma 😀 takže s jedním bych se toho rozhodně nebála :D

verka_motylek
30. bře 2012

No ahoj zdeniii!!!!! To je fajn, že to vše bylo tak super!!!!!
já mám od známé z lékárny actaea recemosa a caulophyllum thalictroides, ale teda to první se má brát 10 dní před termínem a to druhý během porodu, respektive až přijdou kontrakce.
Já myslim, že je hrozná výhoda, když vše proběhne bez poranění to bych se taky nebála, že budu stíhat vařit🙂 teda doufám🙂 ale je jasný, že ty už máš zaběhnutý návyky s dcerkou takže ti to určo jde samo 🙂

kackva
31. bře 2012

Ahoj Zdenííí......Jéé tak to je paráda, že už to máš za sebou🙂 už bych to taky brala. To jsi mohla napsat dříve o těch homeopatikách......ted už je asi pozdě abych to začla brát. Zítra jdu na kontrolu do porodnice, tak uvidím co mi řeknou, asi se budem domlouvat na vyvolání. Tak jsem si naivně myslela, že bych mohla porodit na Apríla 🙂 a zase nic...a to jsem dnes vymalovala celý pokoj na bílo a furt chodila po schodech. A taky jsme daly hlídat našeho Kubu mé sestře a dostal tam z ničeho nic záchvat breku, začal si obouvat boty a tak jsme pro něj hned jely...tak už ted se bojím jak to bude zvládat až budu v porodnici :(.

verka_motylek
1. dub 2012

@zdeniii jé ani jsem ti pořádně nepogratulovala!!!!! Pro mě si fakt kabrňák a budu se snažit si z tebe vzít příklad a být taky tak v klidu 🙂
@kackva Tak můžeš pořídit aspoň ty homeopatika k porodu 😉 Vždyť apríl je až dnes tak třeba to klapne 🙂 No budu držet palce aby se nemuselo vyvolávat!!!! No hupsněte dnes do postýlky a snad to zabere 😉

favofrenki
1. dub 2012

@verka_motylek Ahoj šestinedělí zvládáme celkem dobře jen ten spánek po pár hodinách 🙂 co se týče vaření navařila jsem do mrazáku hafo jídla a jsem za to ráda. Mám alespon čas na malého a na odpočinek 🙂 dokonce už týden se snažíme dodržet nějaký večerní režim a jde nám to 🙂

Jinak gratuluju k miminkům.

@kackva Přesně jak říká Věrka Apríl je dneska tak ještě neházej flintu do žita 🙂

verka_motylek
1. dub 2012

@favofrenki tak tos mě uklidnila 🙂 Snad nám to taky půjde v poho. S nedostatkem spánku počítám, už teď to není žádná sláva 😒 Taky bych chtěla navařit do mrazáku, ale nemám inspiraci, mohla bys mi poradit? Nevim, co se může jíst při kojení, já miluju samý zakázaný věci, jako čočku, fazole, květák, brokolici atd 😀 Tak mi napiš prosím pár jídel a já se na to vrhnu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru