Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

verka_motylek
5. kvě 2012

@favofranki Ahoj no já teda mhd necestuju protože tady je to s autobusama hrozný! než bych se někam dostala tak zešílím! Jelikož je Elí jen 14 dní tak jsme byli zatím jen u doktorky a to autem a protože se bojim 😀 tak s náma jezdí manžel 😉 jo a zdeniii má pravdu s tou vodou, plně kojené dítě vodu nepotřebuje ani ve velkých vedrech 🙂

@zdeniii no parádní váha!!! já myslim, že v 6ti týdnech na tom budem asi podobně když to půjde jako doteď 😀 😀 😀 ale já teda kojim pravidelně po 3 hodinách, ale Elí saje jak vysavač 😀 😀 😀

chanellka
7. kvě 2012

Ahojky holky tak my se hlásíme zase po dlouhé době 🙂 Malej má v 8mi týdnech 4200 🙂 takže dobrý 🙂 Akorát ty prdy mě asi zabijou ☹ jako někdy skvělí ale teď máme zrovna takový období že od 17:00 do 20:00 řev jako blázen a to každý den, je to hrozně ubíjející ale zase musím pochválit že malej hezky spniká v noci 🙂 no tak bojujem 🙂

fifca
7. kvě 2012

@chanellka tak jste nás překonali, my máme 3800g a prdíky nás taky trápí 🙂 nezbývá než vydržet 🙂

fifca
14. kvě 2012

Ahoj holky, tak jsme si musely odložit očkování, protože přibíráme opravdu hodně pomalu. Mám pocit, že vel. 56 nám bude ještě v půl roce.Jinak pořád bojuju, jestli dávat UM nebo ne. UM vypije stejně jako MM, tak nevim. U prsu ani po jídle neřve, jen málo přibírá.. ☹

zdeniii
14. kvě 2012

@fifca ahojky já bych očkování odložila stejně tak je aspoň fajn že to nemuš nikomu vysvětlovat 😉
Když ti malá takmálo přibírá tak jí koj a potom zkus dokrmit UM. A to přibírání je pořád v normě ne? nebo je malá uplakaná atd? a celkově pokud bude po um spkojená tak bych to už neřešila, kojení je sice super ale pokud tě to stresuje a malé to úplně neprospívá tak jak by mělo tak není co řešit i když to každou maminku jistě mrzí. ale není nic lepšího než spokojené dítě a spokojená maminka!

fifca
15. kvě 2012

@zdeniii no v normě už to právě moc neni,ale ona prostě nechce jíst...no, uvidíme, zatim dávám příkrm ráno a večer...tak doufá, že budou nějaký příbytky na váze 🙂

zdeniii
15. kvě 2012

@fifca určitě budou!!!

marmar79
17. kvě 2012

@fifca Ahoj! Také jsem řešila podobné dilema s UM. Naše malá zpočátku také nepřibírala (ve 3 týdnech vážila stejně, jako při propuštění z porodky), tak jsem jí začala přikrmovat 2x denně po kojení a je spokojená. Střídání UM a MM jí také nevadí, tak to zatím nebudu nijak měnit. Navíc večer po UM krásně spinká 🙂
Přeji, ať přibíráte 🙂

verka_motylek
17. kvě 2012

ahoj holky!! Tak to mě mrzí, že máte takový problémy s kojením 😒 |Mě teda malá brutálně vysává 🙂 dneska jsou jí 4týdny a od porodu přibrala přesně kilo!! Už má 4160g a 53cm!!! Má břicho jak medvěd!!! 😀 😀 😀 😀

kackva
21. kvě 2012

Ahojky holky...tak se musím pochlubit..naš brouček Denis, má v 6týdnech, 6kg a 62cm 🙂. Kojím stále po dvou hodinách a večer po třech, někdy i po šesti 🙂 a co jsme nasadily laktobacilky baby, tak ani prdíky nemáme. Je to i tím, že je větší a sám si pěkně prdne 🙂. Jinak kdyby to bylo moje první dítě, tak je to pohodička. Škoda, že se u toho prvního dítěte musíme tak stresovat,nebot nevíme co a jak 🙂. Tak vám přeji krásné přibírání a hodné spavé dítka.

zdeniii
22. kvě 2012

@kackva jéé oaráda konečně někdo s pořádným miminem jako máme my 🙂) velikost na půlročnáka viď 🙂) musím dokoupit věci 🙂))

verka_motylek
24. kvě 2012

@kackva no parádní brouček!!!! ty jo tyhle kapičky neznám, my jsme dávali sabík 2x denně 10 kapek a teď dáváme espumisan 10kapek u každýho kojení ale teda nevim jestli se to tim nezhoršilo asi to zas začnu dávat ob kojení... ELí teda prdí nahlas, ale někdy jí to tlačení dá zabrat!

verka_motylek
30. kvě 2012

tak holky hlásím, že v 6ti týdnech máme 4550g a 54cm a kyčle v pořádku! Jo a konečně jsem přišla na to co pomáhá na prdíky!!!! když absolutně nedávám žádný léky!!!! 😀 😀 😀 😀 Vše jsem vysadila a Eliška si max jednou denně vyprdí abecedu a je to!!! Jak se vám daří? Vše v pořádku? Jak vše zvládáte?

chanellka
31. kvě 2012

Ahojky holky tak my přes to žeuž nám budou skoro tři měsíce tak stále nic nestíháme.. Kubíček vyžaduje přes den 1000% pozornosti, takže ho nemůžu an nikam na chvilku odložit, v postýlce spinká jen v noci, jinak usíná převážně v náruči nebo v kočárku, zaručený je auto tam usne i když má hlad 😀 Jinak prdíky už máme lepší,hodně nám pomáhá odvar z ovesných vloček ze kterýho dělám pak nutrilon, krásně potom prdí a hlanvě i kadí, měli jsme problém se zácpou ☹ jinak užse krásně smějeme a 12.6. nás čeká první očkování 😖

verka_motylek
25. čer 2012

@chanelka tak jak jste přežili očkování??? Jsi moc šikovná maminka, že jsi přišla na ten odvar! to jsem ještě neslyšela🙂 mě Elí zlobila s jídlem nějak si úplně rozházela režim a jednou chtěla po dvou hodinách pak po hodině pak po 3 no prostě jsem nemohla ani nikam odejít, ale teď už se to zas srovnalo a hezky papá jako předtím po 3 hoďkách tak jsem ráda:D protože aspoň zas vím kolik mám času na úklid, žehlení, oběd atd 🙂

chanellka
26. čer 2012

@verka_motylek ahooj no očkování .-) tak nevím po tom co nás naočkovali tak jsme skoro 4 dny byli takový nevrlí a uplakaní aleted už je zase dobre 🙂 To s idobrá že stíháš domácí práce,já to dělám vše po nocích až malej usne... jinak už spinkáme celou noc budíme se takkolem páté ráno, takže parááda 🙂

verka_motylek
26. čer 2012

@chanellka no tak my byli dneska na očkování a přesně jak píšeš! Elí je pěkně nevrlá, hodně teda spala, ale teď moc nepapala a poprvé za svůj život brečela asi 20 minut v kuse!!! je mi jí líto! doufám, že se to do zítra srovná! teď nějak nemůže zas naopak zabrat 😒 je fajn, že ti malej takhle hezky spinká! jen si to užívej🙂

elinav
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
romanav
29. črc 2012

Ahojky holky, můžu se přidat. Snažíme se s manželem asi půl roku o mimi a teď nám to snad vyšlo. MS jsem měla dostat v pátek, nedostavilo se a na testíku se ukázaly // 🙂 (test na 10 HCG)Bolí mě a píchá v podbřišku a bývá mi dosti špatně. Tak doufám, že už to vyšlo, na kontrolu jdu až za 14, myslím, že by to asi nemělo dřív cenu.Dnes jsem si zkoušela test, který je až od 20 HCG a čárka byla trošku slabší, testovala jsem až v 18 h večer, máte někdo skušenost s těmi testy?

romanav
29. črc 2012

To není sem, já se spletla 😀

lenka_11
21. srp 2012

@romanav Ahoj Romčo, já čerstvě zjistila, že jsem těhotná, vychází to asi na 5tt. Píšeš, že tě píchá v podbřišku, je to normální? teď poslední 2-3 dny mě párkrát ostře píchlo jako by v pánvi, ale takové ostré bolavé píchnutí, několikrát denně. Doktorovi jsem se už dnes nedovolala, zkusím ráno, bojím se aby nebylo něco špatně. Máme jet příští týden na dovolenou a nerada bych něco zanedbala. Máte s tím někdo zkušenosti? díky za radu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru