Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

terioza1
2. srp 2011

Holky, dotaz.. myslite, ze kdyz jdu plavat do verejneho bazenu, ze bych se mela chranit treba tamponem? abych kdyztak nechytla nejakou infekci? Ja nikdy takovy veci neresila, ale tak ted se bojim udelat cokoliv... Dekuju za odpoved..

paja89
2. srp 2011

@skendy doufám,že nám to,taky brzy výjde..nepřeji si nic jiného 🙂 nechci sexovat každý den...myslím,že stačí ob den🙂 a hl.v době ovu🙂

chanellka
2. srp 2011

@skendy Taky přeji aby bylo vše v pořádku nám všem tady 🙂

xavera
2. srp 2011

@michaela28 to máš pravdu, já mám dokonce radost i z toho, jak mi je blbě 🙂

skendy
2. srp 2011

@terioza1 Ahoj ,já bych teda tampon nepoužívala.Říká se ,že s tamponem je to horší než bez.On se totiž nasákne vodou ,která pak je nějakou dobu uvnitř tebe- když tampon nemáš nic takového se neděje!

terioza1
2. srp 2011

@skendy coz to je pravda.... to mi neodslo.... takze myslis, ze mam jit normalne?

skendy
2. srp 2011

@terioza1 No já bych to brala bez tamponu.žádnej stres! 😉

terioza1
2. srp 2011

@skendy ok.... zadnej stres... dekuju za radu 🙂

jannca
2. srp 2011

@terioza1 k plavání, jestli je to aktuální, platí asi dvě pravidla, bazen by měl mít někde napsáno, že je voda vhodná i pro těhulky a pak, když netrpíš žádnými výtoky, tak by jsi mohla namočit tampon do praveho panenského oleje a promáznout okolí pochvy, stejně jako se to dělá u malých holčiček, vždy směrem ke konečníku. Můžeš i tampon namočit do oleje a zavést. To jsem nikdy během prvního těhu nedělala, stačilo je promáznout a žádný problém jsem neměla.

jannca
2. srp 2011

jo a tampon není jako tampon, k promáznutí ústí stačí i kapesník, nebo poskládaná gáza.

terioza1
2. srp 2011

@jannca jeeej, to slysim poprve... no ja nevim.... do oleje jo... 😝 😲 ??? Ale dekuju za info a za radu, jdo to jeste prozkoumat na netu...

jannca
2. srp 2011

@terioza1 olej musí být kvalitní, olivový a 100% panenský. U malých holčiček, tudíž i u mé holčičky, když chodíme plavat do Plaváčku, tak to dělám. A obávám se , že na klasických stránkách to nenajdeš, jsem cáknutá Attachment parentingem a přirozenými záležitostmi. A tuto info mám od porodní asistentky z dob prvního těhulkování.

terioza1
2. srp 2011

@jannca teeeeda... tak dekuju... to jsem vazne neslysela... nikdy... 🙂 Aspon jsem se zase trosku nachytrila 🙂

jannca
2. srp 2011

@terioza1 ale jak,jsem psala, máme u nás vodu vhodnou i pro batolata a těhotné.takže jsem nikdy namočený tampon nedavala a bylo to v pohodě. A hlavně jsem se nikdy na žádne výtoky či jiné mykozy nelečila, takže jsem to neřešila a plavat chodím stále.

terioza1
2. srp 2011

@jannca ja taky nikdy netrpela na vytoky... ae prave v tomhle koupalk uje normalne bazen, ale je tam poustena voda z prehrady.... tak si nejsem jista... no hold si budu jen macet nohy .-) radeji, pac ten olej nemam... musim ho nejdriv koupit.. 😀 Mam jen globud olej 😀

jannca
2. srp 2011

@terioza1 musim, říct, že jsem trochu nazlobená, že se spoustu základních a praktických věcí neříká a obecně nezná. Např. mojí kamaradce, která má 3 letou holčičku nikdy, nikdo neřekl, že se má pravidelně při otírání po koupání jemně roztahovat pysky a dnes řeší záněty a stresy, protože malé jednoduše srostly lábia k sobě.

terioza1
2. srp 2011

@jannca coze? jezis, to jsem taky nikdy neslysela.... 😲 mas jeste nejakou radu? Koukam, ze ty toho vis straaasne moc... .-) ja to fakt nikdy neslysela..

jannca
2. srp 2011

@terioza1 asi bych venkovním vodám moc nevěřila, a koupaní nohou, je taky v pohodě. 😀

terioza1
2. srp 2011

@jannca 😀 vid, me koupani nohou kraaasne staci 🙂 Ta voda je navic docela studena - brrr 😖 😀 a ja i pri sprchovani mam vodu na asi 40°C 😀 Jsem hrozna v tomhle... ak nemam nekde minimalne 27°C vzduch, jsem nespokojena a je mi zima 😀 Uz jsi byla u dr? Koukm, ze jsi v 5tt... moc ti gratuluju.... Kolikaty jsi DPO?

jannca
2. srp 2011

@terioza co dodat.JO a první UTZ se dělá ne břes bříško, ale spodem, tak se nelekni...

kixi
autor
2. srp 2011

@terioza1 Ahojky, taky jsem resila zda bazen..a nakonec jsem to radsi vzdala...stejne se me v te zime nechce do vody...a jak rikas, mam to uplne stejne, najednou se taky bojim cokoliv delat 😀

kwikwi
2. srp 2011

Ahoj holky.koukam ze se vam dari dobre,to jsem rada.ja jedu ve ctvrtek na gyndu tak cekam na potvrzeni.jinak me poboliva bricho a mam desnej hlad.musim se krotit.jinak holky co rikate tomu nakupovat uz vybavicku?aby jsme na to meli pak dostatek casu

leeena_4
2. srp 2011

ahoj holky, taky jsem čersvě (a vystrašeně) těhu 🙂.
Co se týká bazénu, tak do toho já nejdu. Doktor mi říkal, ať si dávám fakt pozor, kde se koupu, že infekce spodku jsou nejčastějším důvodem časných potratů.
@kwikwi já myslím, že na výbavičku budeš mít ještě minimálně půl roku 😉. Ale koukat se, co kde mají je taky fajn. Já jsem pověrčivá, já začnu pomaličku něco nakupovat, až budu mít po screeningu ve 13tt 😉

jannca
2. srp 2011

@kwikwi na výbavičku, bych řekla, že je opravdu spousta času. První kousek pro mimi jsem koupila, jen proto , abych tak při pátku sdělila manželovi novinu. Koupila jsem ponožky 😀 , udělala jsem to stejně i u malé, když jsme ji čekali.

jannca
2. srp 2011

@terioza1 k mudr se chystám, až v 10 tt, ASPON Bude neco vidět. Minule jsem strááášně hnala k mudr. a po UTZ jsem začala mírně krvácet, bylo to jen podráždění od vyšetření. Už to nechi zažít, zy dvě kapky krve mně tak dostaly, že prostě, když nebude problém, tak nepůjdu. Je to náš mrnousek a to je duležité

denousek
2. srp 2011

ahoj holky.. tak já mám na testu / / ..tak uvidime co se bude dit... posledni MS 1.7... k dr jdu 12.8... radeji jdu pozdeji... letos uz za sebou mám mimodeložní tak mám strach..navíc..prvni test jsem delala v nedeli vecer a byli tam / / druhy v pondeli ráno a dalsi dneska ráno a dnesni je stejne silny jako vcerejsi je vse ok co myslitedneska jsem 12DPO

jjustyna
2. srp 2011

@chanellka taky jsem na tom stejně. První test jsem dělala v neděli, to jsem byla 31 DC a ještě i v pondělí a dnes ráno. Pořád jsou tam dvě čárky. Potřebuju se ujistit, že nezmizely 🙂. K doktorce jdu 11. 8. vůbec nechápu jak to vydržím, než mi něco řekne. Hodně štěstí, ať má budoucí tatínek velkou radost a ať se Vám daří.

jjustyna
2. srp 2011

@paja89 Ahoj, my jsme měli takový rozpor. Když mě přestaly bavit ovu testy, měření teploty a neustálé sledování vlastního těla, rozhodl se manžel, že i když jezdí přes týden do práce pryč, tak prostě přijede v plodných dnech, abychom měli nějakou šanci. Ještě jsem mu říkala, že to nemá hrotit, že si chci užívat sexík a už na to nemyslet. A zrovna se nám povedlo. V neděli // 🙂. Přeji ať se taky brzy zadaří!

jannca
2. srp 2011

@denousek ahoj ženo, tak se koukám, že jsme na tom úplně stejně. Poslední MS 1.7, první // 31.7 a hlavně, to co jsem z prvního těhulkování nezažila, tak mám stále slabší // čárky.Nějak tomu nerozumím a hlavně nevyloupnou se v daném časovém limitu, ale až posléze. Ms mám pravidelnou, tak si říkám, že prostě počkám. Nikomu to nevytrubuju a uvidím, co přinesou další dny.

denousek
2. srp 2011

@jannca no ten muj prvni test je na vecer .. a druhy vcera rano a treti dneska rano..a to jsou stejny..a kolik dni si po ovu,ja jsem mela ovu test pozitivni az 21.7.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru