Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

kackva
8. bře 2012

Ahojky děvčata 🙂 moc často sem nechodím, ale sem tam juknu o čem tu diskutujete......Tak jsem si říkala, jestli už někdo tady z vás třeba neporodil🙂. Já mám ještě tři týdny před sebou, ale náš Denisek už ted má prý 3.40kg a tak jsem zvědavá kolik ještě nabere, nebot náš první Kubík měl 4.30kg....Kolik kilo jste nabraly? Já mám 15kg, ani mi to nepřijde, jen to břicho kdyby nebylo tak těžký a tvrdý a kůže se tak nenapínala :(. Tak at tu všichni máte aspoň trošku pohodový porod a máte krásné a hlavně zdravé děti!!!! Jsem ráda, že už vím do čeho jdu, jak pečovat o mimi, jak kojit atd..ale horší bude skloubit péči o dvě dítka, tak snad to nějak zvládnem celá rodinka......Tak všem budoucím maminkám hodně síly a energie 🙂

zdeniii
8. bře 2012

@kackva ahojky, já pořád říkám, e je lepší tu váhu miminka nevědět 🙂 Moje dcerka taky měla přes 4 kila a bylo to v pohodě všechno 🙂 tak počítám že teď to nebude jinak 🙂)
J8 přibrala zatím 19 kilo 🙂) o břiše mi ani nepovídej, pěkně popraskalo, víc jak u prvního... holt tam má te%d asi větší bazének 🙂 ale co, za ty dětičky to stojí!!
TAky jsem ráda, že už vím co a jak 🙂 budeš pořizovat dvojkočár?

chanellka
9. bře 2012

Ahojky holky tak se hlásím po delší době byli jame si na týden lehnout do nemocnice, měla jsem zánět žil tak musíme teď až do porodu píchat injekce ☹ ach jo ale malej prospívá a je v pořádku a to je hlavní 🙂

zdeniii
9. bře 2012

@chanellka jejej hlavně že jste jinak v pořádku!!! Moc na vás myslím a držím palce!!!

chanellka
9. bře 2012

@zdeniii děkujeme ale už jsme doma tak je to o 100% lepší 🙂

zdeniii
9. bře 2012

@chanellka to je jasné že doma je doma 🙂

verka_motylek
10. bře 2012

@fifca Ty jo nádherný fotky!!!! My snad půjdem příští týden🙂 nemůžu se dočkat!
@kackva No to je nádherná váha! já mám teď asi 11kg nahoře, ale ještě 6 týdnů před sebou🙂 To teda držím palečky ať Denísek už moc nenabere aby se ti dobře rodilo🙂
@chanellka No teda to jsou věci! Jak jsi k tomu zánětu přišla? 😕 No hlavně, že už jste doma, ale ty injekce musí být určo nepříjemný ☹ Ale už to nebude dlouho trvat a mimi bude venku 😉
@zdeniii tak se dej do mytí oken a jarního úklidu a třeba tomu přenášení zabráníš🙂

zdeniii
10. bře 2012

@verka_motylek hahah task to nefunguje to jsem dělala s dcerkou a nic nakonec až riucinový koktejl zabral 🙂)) ale malý má ještě hoodně času 🙂

verka_motylek
10. bře 2012

@zdeniii tak pak jedině sex, sex, sex :D :D :D

fifca
12. bře 2012

Hlásím, že jsme pořád v celku, nějak se tam šlechtí potvůrka. Ani náznak nějakýho blížícího porodu, ach jo. A včera se narodil kamrádce klučík a to měla termín až po mě. To čekání je nekonečný 🙂

zdeniii
12. bře 2012

@fifca Nekonečný to bude až budeš přenášet 😀 hočičky jsou parádnice 🙂) to znám moc dobře!! Naštěstí teď čekáme kluka tak doufám, že nebude chtít trumfnout sestřičku a vyleze dřív 🙂

fifca
12. bře 2012

@zdeniii tak já doufám, že nás doktorka moc dlouho přenášet nenechá...no uvidíme 🙂

zdeniii
12. bře 2012

@fifca raději přenášet než porod vyvolávaný, to mi věř... 😉

fifca
12. bře 2012

ty nevim, znám plno holek kolem mě, kterým porod vyvolávali a žádná neříkala nic proti, jen, že to bylo rychlejší 🙂

zdeniii
12. bře 2012

@fifca no bývá dost zle... není nad to když jde mimčo samo 🙂

kackva
13. bře 2012

@zdeniii Ahoj.....no dvojkočárek už mám doma v rezervě rači, abych pak na rychlo nemusela zhánět. Koupila jsem jetý za 3tis..ale mám strach, že pro malýho bude dost malinkatý, ale uvidíme, počítám, že ho budu využívat tak tři měsíce.

zdeniii
13. bře 2012

@kackva ahojky tak ty budeš mít kluky hodně brzy po sobě, to mojí budou dva troky, ale stejně jsem dvojkočár raději poříídila, nějak si to bez něj nedokážu představit 🙂

favofrenki
15. bře 2012

Ahoj holky tak hlásím že u nás úplněk zabral 🙂 8.3 ve 4ráno jsem chtěla jít na záchod ale při vstávání ze mě něco vyteklo, myslela jsem že jsem to neudržela ale když jsem přišla ze záchoda a ono to zase šplouchlo, začalo mi docházet že je to tady 🙂 v 6mě přijali do porodky a malej se narodil po 22hod. Měl 2590g a 47cm nenatrhla jsem se ani mě nenastřihli takže super 🙂 Sice jsem chvílema myslela že to nedám a hned po porodu jsem říkala že jestli budeme chtít druhé tak ho adoptujem protože já už nikdy rodit nebudu, ale hned druhý den jsem názor změnila a klidně bych rodila zase 🙂 Malej je krásnej i když věci které mám doma mu jsou velké, dnes bychom měli jet pro nějaké pidi věci.
@verka_motylek Ahoj prosím tě vyřiď mamce že se jí omlouvám ale že jsem na ní úplně zapomněla, chtěla 12.3 malého vidět. Tak jí kdyžtak ukaž fotku děkuju 🙂

finka13
15. bře 2012

@favofrenki Krásnej klučík, moc gratuluju a ať jste zdraví!!!!!

verka_motylek
15. bře 2012

@favofrenki Ahoj!!!A moc moc gratuluju! Malej je nádhernej!!!!! Jsi skvělá jak jsi to zvládla a bez nástřihu a trhnutí, to je snad sen 😵 Já si pořídila ten porodnický gel tak doufám, že mi v tom taky pomůže! 😀 A kdo tě rodil? Vzpomeneš si na jméno? A v kolikátým jsi byla týdnu? Já si myslim, že to do 40tt nevydržíme, ale času ještě dost, dneska odpo jdu na kontrolu tak doufám, že malá přibrala pač minule neměla ani 1700g, ale doktorka říkala, že v poho🙂 no já jsem taky prcek(156)tak co bych po ní mohla chtít 🙂 Ještě nemám nahoře ani 10kg (za což jsem ráda) Mamce vyřídim a hned jak dneska přijde dom malýho jí ukážu 🙂 Drž se užívej si ten krásnej uzlíček štěstí!!! Už se na naší malou taky moc těším!!!!! A kdybys cokoliv potřebovala ke kojení, písni - mamka je laktační poradkyně tak kdyžtak poradí🙂

favofrenki
15. bře 2012

@verka_motylek Ahoj byla jsem 37+1, naprosto nevím kdo mě rodil 🙂 na jmenovky jsem koukala ale nevzpomenu si. Já jsem nakonec nabrala 10kg a dnes týden po porodu mám skoro 7kg dole. To děkuju za nabídku ohledně kojení, problém asi zatím nemáme. Tak držím palce ať malá přibere a hlavně ať vydržíte co nejdéle 🙂

verka_motylek
15. bře 2012

@favofrenki no tak to mám ještě čas🙂 ale po dnešní kontrole má malá 2252grmů - což je teda neuvěřitelný jak za necelých 14 dní nabrala! no snad to nebude už tak rychle stoupat 🙂 Tos nabrala fakt málo!!!! Super🙂 Tak ať vám kojení hezky jde 🙂

tina74
15. bře 2012

@favofrenki Moc gratuluji ke krásnému chlapečkovi!🙂

zdeniii
16. bře 2012

@favofrenki ¨jéé ten je nádhernej, gratulace veliká!!! Takhle nás předbíhat, že se nestydíš 😎 😀

zdeniii
16. bře 2012

@verka_motylek takovej malej brouček tě snad ani trhnout nemůže, neboj 😉

favofrenki
16. bře 2012

@finka13 @tina74 @zdeniii Holky děkujeme za gratulace, za předbíhání se fakt nestydím 😀

@verka_motylek No tak to je super jak hezky nabírá 🙂 Kdybych potřebovala s kojením poradit jak se můžu na tvoji mamku obrátit?? Přes Tebe?

Tak holky venku je krásně tak rodíme rodíme 🙂

verka_motylek
16. bře 2012

@favofranki mamka Vás oba moc zdraví, klučíka pochválila, že je krásnej a na nedonošenýho nevypadá 🙂
@zdeniii no zatim je malinká ale má ještě 5 týdnů a kousek na dopékání a jelikož nabírá takovouhle rychlostí tak se bojim, aby ještě nakonec neměla 4 kila 😉

Jo holky jak já pořád píšu, že se bojim toho hojení tak vám něco doporučim!!!! Kupte si HEMAGEL - stačí malinkej 5g a ten stojí kolem 100,- je to na mokré hojení ran, taková mastička a paní co byla třeba po císaři tak měla zahojenou jizvu za 3 dny a museli jí vytáhnout stehy hned takhle brzo🙂 je to super novinka, takže věřim, že pak kdyžtak budu běhat hned jak rybička!🙂 😵

tina74
16. bře 2012

@verka_motylek Ahoj, my jsme se byli "vážit" v úterý, kdy jsem byla 33+6 a váhový odhad byl 2645 g! 3 týdny před tím 1710 g, ještě o 10 dní dříve 1300 g. Takže taky nabíráme závratnou rychlostí...

verka_motylek
16. bře 2012

@tina74 Jé Tinuško my jsme snad těhotný stejně na den:D:D:D:D já taky vždycky začínám ve středu nový týden 🙂 No tak jsi mě uklidnila, že je takový přírůstek v poho🙂 Tak to by bylo vtipné kdybychom rodili i ve stejný den:D:D

zdeniii
16. bře 2012

@verka_motylek neboj třebas ten Hemagel nebude vůbec potřeba!! J8 taky nic takového nepotřebovala a doufám že zase nebudu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru