Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

tina74
23. led 2012

@favofrenki Tak to je moc dobře, že k tomu má maminka takový přístup a teď hlavně chce, abys byla v pořádku Ty a miminko. Kdyby se s dědečkem nedejbože něco stalo, aspoň bude mít radost z vás dvou🙂
Moje máma teď byla na docela těžké operaci, ale mám pocit, že to teď zvládala mnohem líp než posledně, jak už se nemůže dočkat vnoučátka🙂

tina74
23. led 2012

@favofrenki Já jsem původně myslela, že hned koupím polštář s peřinkou a povlečení, ale pak jsem na různých místech četla, že to na začátku není vhodné. Do peřinky se prý miminko může zamotat, ale kdyby byla založená, jak píšeš, tak by ten problém asi nenastal. Nemám s tím ale vůbec žádné zkušenosti, ani z okolí. Zatím se mi jako nejlepši řešení rýsuje rychlozavinovačka...

tina74
23. led 2012

@zdeniii Zdá se, že ty zavinovačky vyrábějí ve všech vzorech buď s ovčím rounem, nebo v letním či zimním provedení. Mají je opravdu moc hezké, asi rovnou objednám jednu teplejší (nejspíš tu s rounem) a jednu lehčí. Tak ještě jednou díky za tip a za odkaz! 😵

zdeniii
23. led 2012

@tina74 jjo přesně tak 🙂 jsou ve všech vzorech záleží co mají skladem, ty nové designy mají všechny 🙂 momentálně, zlus to kdyžtak u nich poptat při objednávce nad 600 mají poštovné zdrarma tak se vypolatí nakoupit přímo u nich než někde jinde...

favofrenki
23. led 2012

Tak aby toho nebylo u nás málo dneska mi venku podjely nohy a náledí tu nebylo 😖 spadla jsem naštěstí jen na kolena a ruce ale stejně jsem raději jela na kontrolu dojeli jsme tam cca 2hoďky po pádu. Měla jsem strach že mi vynadají co tam lezu když jsem nespadla na břicho, místo toho mi málem vynadali proč jsem nepřijela hned. 😀 poprvé jsem slyšela srdíčko mrňouse, je v pořádku už má 1550g jen mi našli mírně zkrácený čípek takže musím na kontrolu na gyndu dřív než jsem objednaná. No snad to bude všechno v pořádku. 🙂

tina74
24. led 2012

@favofrenki Tak ještě že to nemělo nějaké vážné následky☹ Já se toho taky hrozně bojím, loni jsem totiž ošklivě spadla na náledí, nejdřív dopadla prudce na kostrč a pak ještě zezadu na hlavu. Asi minutu jsem ani nemohla vstát... Teď jsem proto extrémně opatrná, ale stát se to může kdykoli komunikoli. Taky jsem dřív měla ve spěchu tendenci málem padat na našich schodech doma. I na to se snažím dávat pozor, ale člověk nikdy neví... Tak ať ještě dopadne dobře brzká kontrola čípku!

tina74
24. led 2012

@favofrenki A srdíčko Ti dřív nikdy nenechali poslechnout? Bije hrozně rychle, že jo? Dvojnásobnou rychlostí jako naše...

tina74
24. led 2012

Holky, ještě bych měla jeden praktický dotaz: I když peřinku a polštář (+povlečení) na začátku používat nebudeme, pořád mi vrtá hlavou, proč všechny mají tak velké rozměry: většinou 90 x 130 cm, 40 x 60 cm. Jak se tak velká peřinka vejde do postýlky 60 x 120? Nějak zdvojená?

favofrenki
24. led 2012

@tina74 Já jsem taky ráda že jsem dopadla na kolena a ne na zadek nebo na břicho. Nevím jestli to má spojitost, ale od včera mě pobolívá podbřišek jako když to mám dostat takže budu raději polehávat. Ne nikdy předtím jsem ještě srdíčko neslyšela je to docela rachott 🙂 Ano bije strašně rychle, našemu mrňousovi se líbilo kopat do toho monitoru to byla rána 😀 než jsem tam dojela tak se párkrát v bříšku protáhl a jak mě dali na monitor tak to bylo rodeo bříško mi lítalo všema směrama 😀
To s tou peřinkou je zajímavej dotaz to mě nenapadlo 🙂 není to třeba proto aby se mohla založit pod tu matraci jak jsem psala včera?? To jsem totiž už několikrát viděla v časopise nebo knížce

kate013
24. led 2012

Ahojky...
@zdeniii .. ty jo rok až dva.. 😖 ..ja jak dlouho to trvalo vám?
@verka_motylek.. no já mám po mikropotratu a asi pohnojíno nemám..také mám vypočítané plodné dny a taky do toho bušíme každý den.. 😕
@favofrenki..a zjistili vám tam něco??
@tina74..ty jo evidentně o tom víš své...zatím jsme na žádném vyšetření nebyli..a snažíme se zatím pár měsíců..a jak probíhá to základní vyšetření??

moc vám děkuji 🙂

Každopádně dám na vás včechny a pokusím se na to tolik nemyslet🙂 a vydržet, jen mi příjde divné , že jak z mé rodiny tak z přítolovi nikdo neměl problémy .např. švagrová s přítelem si řekli, chceme mimí a hned se jim zadařilo a to samé sestra atd...tak mě proto mě napadla ta možnost, že si třeba nesedíme...

tina74
24. led 2012

@kate013 Spermiogram se vyšetřuje ze spermatu, genetika a imunologie z krve, ovulace se kontroluje ultrazvukem, laparoskopie/hysteroskopie se provádí na operačním sále v narkóze. Když si to zadáš do vyhledávače třeba v googlu, vyjede Ti spousta informací. Nebo se podívej do nějaké diskuse k neplodnosti.
Já jsem naštěstí otěhotněla pokaždé relativně rychle, ale první dvě těhotenství skončila na samém začátku, protože jsem neměla v pořádku dělohu. A to se právě nějakou dobu nepodařilo zjistit, takže jsem mezitím absolvovala i spoustu jiných vyšetření, a tak teď vím, co mi všechno není, jak už jsem psala🙂

favofrenki
24. led 2012

@kate013 nic kloudného nám neřekli, já měla dlouhé cykly. V prvním Caru mě akorát vyděsily že mám špatně nějaký AMH hormon na což mi doktor z druhého caru kam jsme přešli řekl že by mi tenhle hormon vyšetřit nedal protože jsem mladá. Já absolvovala jen UTZ a léčbu clostilbegitem a manžel spermio. Mám podezření že až když jsem se smířila s tím že i když teď mimi odložíme a zkusíme to za rok tak ani tehdy nebudu stará se mrňous rozhodl že přijde. Asi to bylo u mě v mé hlavě. A tvůj gynekolog ví že se vám nedaří??

kate013
24. led 2012

@tina74 .. tak moc děkuji za široké info🙂

@favofrenki ..aha, aha..no neříkala jsem mu to, ale jestliže tady psala Zdeňka, že to trvá rok-dva tak mě nevyšetří...řekne mi to co vy tady... 😕 ale chystám se přeložit k jiné doktorce, tak té to řeknu..

tina74
24. led 2012

@kate013 Ultrazvuk, hormonální profil a spermiogram by vám měli udělat hned, na to určitě není třeba čekat dva roky. Pokud by v tom nebyla vstřícná Tvoje gynekoložka, zajdi si do kteréhokoli CARu a udělají Ti to zdarma v rámci vstupního vyšetření. Já konkrétně jsem zpanikařila už po 4 měsících neúspěchů a nikdo mi neříkal, že bych přišla příliš brzy. Genetika a imunologie je ale hodně drahá (jde to až do desetitisíců), takže se často provádějí, až když nedopadne dobře alespoň jedno nebo dvě těhotenství, ale třeba by byl pádným důvodem právě ten potrat, který jsi zmiňovala, a to, že teď nemůžeš otěhotnět... Anebo to prostě chvíli nechej být. Je to hodně individuální. Mně třeba psychicky pomohlo, že jsem pro to něco dělala, a hlavně se pak postupně našel i řešitelný problém.

favofrenki
24. led 2012

@kate013 Některý dr. to řeší po půl roce jiný po roce. Je pravda že se všude uvádí že i zdravému páru to může trvat ten rok. Doufám že se vám zadaří co nejdříve 😉

fifca
25. led 2012

Ahoj holky, tam my zdravíme z nemocnice, včera jsem měla bolesti, tak jsem radši jela a nechali si nás tu na pozorování, tak uvidíme na jak dlouho. Všichni jsou moc hodní a je to v pohodě. Přemlouvám malou, ať tam ještě chilku zůstane. Držte se 🙂

verka_motylek
25. led 2012

@fifca jééé no teda! snad Vás brzo pustí a ještě si užijete klidu doma!!!! Držíme palečky!!!!🙂

finka13
26. led 2012

@fifca Určitě bude brzy všechno v pořádku a pustí vás domu🙂

zdeniii
26. led 2012

@fifca držte se holčičky!!!

chanellka
27. led 2012

@fifca Držím pěsti ať jste brzo doma 😉

tina74
27. led 2012

@fifca Ty bolesti už byly začínající kontrakce nebo co v nemocnici zjistili? Tak hlavně ať je všechno v pořádku, malá na svět ještě tolik nespěchá a z nemocniční péče vás brzy pustí domů!

chanellka
30. led 2012

Ahojky Holky, včera jsme se byli podívat v porodnici na Oilňáku v Brně a musím říct, že mě to celkem překvapilo, porodní pokoje sice dost malinkatý ale moc útulný bylo to tam fakt moc pěkný, mrkli jdme i na nadstandart a to byla teda taky bomba 🙂

verka_motylek
30. led 2012

Ahoj holky🙂 tak já byla dnes v poradně a na cukrovce🙂 a mile mě to překvapilo! dostala jsem vypít jen malej hrneček a bylo to celkem dobrý 🙂 Jediný co mi přišlo naprd byly ty odběry - mě teda nevaděj, ale na lačno a 3, no pěkně mě bolej ruce... Jinak má Eliška cca 28 cm a něco přes 800g : ) a je nacpaná až pod žebrama, doktorka měla co dělat aby jí tam vyšpízovala!

zdeniii
31. led 2012

@chanellka super, tajže máš vybráno 🙂)

@verka_motylek tak to je paráda a malinká si hraje pěkně na schovku, to náš skřítek je dole až moc 🙂 potvůrka a má oblíbené místečko na kopání na pravém boku, už tam mám sand díru od něj jak to bolí... 🙂)

chanellka
31. led 2012

@zdeniii Asi jo ale závěr je asi takovej že je to jedno kde budu rodit, podle názorů ostatních se řídit nemůžu pač každej má něco 😀

chanellka
31. led 2012

@verka_motylek jééé to máš super že víš jak je malá velká nám to nikdy neříkaly ☹ ale teď jdeme na utz v pátek tak už se snad konečně něco dovíme, měl by to být poslední ultrazvuk.... 🙂

zdeniii
31. led 2012

@chanellka jjo to je taky pravda, ale hlavně že se ti tam líbí 🙂

zdeniii
31. led 2012

@chanellka už poslední?

chanellka
31. led 2012

@zdeniii no já nevím prý jo, budeme 32tt a pak už se prý dělají jen ozvy tak co já vím 🙂

tina74
31. led 2012

@chanellka To je fajn, že se v Brně můžete rozhodovat až skoro do poslední chvíle. Tady v Praze (minimálně U Apolináře a v Podolí) je registrace možná jen v Den D, což je 14tt+0.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru