Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

zdeniii
21. zář 2011

@jaja.m jéé co já bych za to dala moct takhle jíst, takhle jsem jedla s Helí 🙂) to bylo bájo 🙂)) To víš že jo, když je chut je chut, tělo to potřebuje 🙂
TAk ono těch 20 kilo neblo ani moc vidět 🙂 a hned to šklo dolů, ted mám dokonce mín než jsem měla před těhotensvtím prvním...

kackva
21. zář 2011

Ahojky, dlouho jsem tu nebyla, nějak nebyl čas....ale dnes máme také po screeningu a vše v pořádku a dokonce už víme co to bude, bude to kluk 🙂 takže už budem mít dva kloučky...Termín porodu mám na 29.3.2012. Už vám taky řekly co to bude? Nyní jsem 12+6......

jaja.m
22. zář 2011

Ahojky,tak jsem to stim zvracenim pěkně zakřikla.Dneska ráno jsem zas pěkně objímala mísu.

jaja.m
22. zář 2011

@kackva :Ahojky,nene ještě mi dr nic neřikala.To ti řekla,tedy hodně brzy.Já jdu 13.10 a to budu 16 plus6 tak snad už mi něco poví

verusa.j
22. zář 2011

@jaja.m - s únavou to mám stejné, ale zse ráno už brzo nespím 🙂 Jinak dnes byla ko a vše v pořádku, akorát jsem trošku dehydratovaná, prcek šel přes břicho málo vidět, musela to udělat vnitřním ultrazvukem 🙂 ale moc jsem z toho neměla 🙂 dala mi žádanku na screening ve 20. týdnu. Jinak prý vše super a na další ko jdu 13.10., což se mi zdá zase brzo, tak fakt nevím, podle čeho to objednává 🙂

verylka
22. zář 2011

ahojky maminy.. muzu se k vam pridat?
po 3 mesicnim snazeni (od dubna do cervence 2011) se nam konecne povedlo v cervenci tyden po svatbe zapadnout, zjistili jsme to v srpnu kdy me 3 dny od patku do nedele neskutecne bolelo bricho,mela jsem krece a furt jsem litala na WC. Hned v pondeli 15.8. jsem na popud manzela a mamky, ktera mela strach at nemam mimodelozko (skrz ty krece), mazala na gyndu,dr me vysetril ale jeste nebylo nic videt jen velice zdurela "deloha", za 14 dnu jsem mela prijit znovu, ze uz bude neco videt. Den na to 16.8 (mesic po svatbe) nam to nedalo a manza mazal koupit testik a samo ze tam byla dalnice //,radosti jsme se oba rozbreceli. 23.8 jsem si udelala jeste jeden jistici testik a ten samozdrejme nezklamal opet //. Dr na UTZ tehu potvrdil, minuly tyden v pondeli 12.9.jsem dostala Tehu-Prukazku,zacala jsem bastit MamaVit a pomalounku se pripravujeme ze v dubnu 2012 se znas stanou rodicove...

zdeniii
22. zář 2011

@kackva tééda to koukám, že vám to už řekli a že se malej tak hezky ukázal!! Mně dr povídal, že to bude vidět příště takže za 3 týdny 🙂 teda pokud se neschová 🙂)

zdeniii
22. zář 2011

@verylka juu paráda, gratulace veliká!!!!!!!!!!!!!!

terioza1
22. zář 2011

@kackva to ti to rekli takhle brzy? tak parada a gratulace k ulicnikovi 🙂

@verylka gratuluju 🙂

su_nnet
23. zář 2011

Ahoj holky,nějak nestíhám,máme tady na týden na návštěvu a nevím z které do které 🙂 Ve středu jsme byli na screeningu,vše v nejlepším pořádku,máme skoro 6,5 cm,prcek nám mával a tatínek z toho je do dnes hotový 🙂 Dostali jsme typ co by to mohlo být ale nemáme se k tomu moc přiklánět... prý uvidíme na kotrole za 3 týdny 🙂

verylka
23. zář 2011

@terioza1/ zdeniii děkujeme... ted mi pro zmenu Fazol dava pekne zabrat.. nezvracim ani jsem nazvracela ale zaha me pali od sameho zacatku.. uz si na ten stav zacinam zvykat byt me to teda hodne obtezuje!!!

monyseq
23. zář 2011

Ahoj holky, prosí vás, které už jste byli na screeningu jakou jste měli pravděpodobnost Dawna?? Já mám 1:794 a celková 1:3500, screening negativní a objednali mě do genetické poradny, ale podle ultrazvuku by Dawna vyloučila od včera bulím mám strach o toho našeho drobka.....

venika86
23. zář 2011

@monyseq Mě bylo řečeno, že pokud je to 1:350 je potřeba udělat další testy. Pokud je číslo vyšší, tak se považuje screening za negativní. Sice chápu tvůj strach, ale pokud má mimi nosní kůstku a šíjové projasnění je v pořádku, tak se nemáš čeho bát. Ještě se sleduje průtok krve pupečníkem. U Downa bývá opačný a to by doktor stopro poznal. Hlavně nestresuj, není to dobré pro mimi. Uvidíš, že to bude v pořádku 😵

monyseq
23. zář 2011

@venika86 Moc ti děkuju, já to taky tak četla, ale oni po tom telefonu nic neřekli jen, že jedna hodnota je špatná takže nás tam objednali a nic víc. Asi máš pravdu nesmím se stresovat, podle UZ je mimi ok, tak počkám co řeknou....děkuju 🙂

venika86
23. zář 2011

@monyseq není vůbec zač 😉 Občas se stane, že některá hodnota v krvi není ideální, ale nemusí to hned znamenat katastrofu. Já si s prvním mimčem prošla v těhotenství peklem, pak hned operace a tak, ale nakonec to dobře dopadlo ... Určitě bude vše OK!!!

zdeniii
23. zář 2011

@monyseq ahojky, mně ještě nic neřekli, posílají nás na testy dvoje, jednou v 10tt a pak v 15tt a potom se až vyhodnocují... určitě to bude v pořádku uvodíš, oni ty testy jsou fakt hodně hodně nepřesné...

verusa.j
24. zář 2011

@kackva - taky koukám, že ti řekly co to bude, náš prcek schovanej nebyl, otáčel se, ale řekla, že je moc brzy a to jsem byla 13 plus 1, jsem zvědavá na dašlí kontrole
@monyseq - neboj se, já myslím, že to bude podle toho co jsi psala v pořádku, opravdu se zbytečně nestresuj!

fifca
24. zář 2011

prosim o radu....muze se v tehotenstvi zazvorovej caj? nejak jsem prostydla a mam na nej i hroznou chut... 🙂 jinak jsme uz vybrali jmena, byl to teda boj,ale zmakli jsme to a bude to Anezka nebo Vojtisek a bude se to vedet az v breznu, nechame si to jako prekvapeni 🙂

zdeniii
24. zář 2011

@fifca ahojky Lindi, zázvorovej čaj můžeš, teď to nevadí ale až budeš hoodně těhotná tak raději s rozumem. Každopádně 2 hrnky ti nemůžou uškodit, já si na něm taky ujížděla a zázvor se doporučuje i na nevolnosti, takže se toho neboj 🙂

Jinak krásná jména jste vybrali, my vůbec nevíme co dát, hlavně u kluka je problém. A obdvuju že se necháte překvapit, já bych to nevydržela i když je fakt že je to nádherné překvapení 🙂

fifca
25. zář 2011

@zdeniii děkuju, zkusim a uvidim, doufám, že to trochu pomůže.
No chtěla bych to vydržet do porodu, ale těžko říct, jestli zvědavost nezvítězí 🙂

achina
25. zář 2011

@monyseq - ja mela pri prvnim tehotenstvi riziko 1:320, byli jsme vykuleny, brecela jsem jak zelva, mlady doktor nas hned chtel poslat na plodovku, ale radsi nas jeste pozvali dalsi tyden, byla tam zkusena doktorka, jeste jednou to vsechno zkontrolovala a rozhodla, ze na plodovku jit urcite nemam. Byla tak presvedciva, ze jsme na ni dali. Ty nemas riziko tak velike, tak se vubec neboj. Pokud te posilaji na dalsi vysetreni, tak urcite bez, tim nic nezkazis, ale byt tebou, tak se nestresuju, opravdu to nemas vysoke. Navic dnes jsou tak dobre ultrazvuky, doktori hodne poznaji.
Jinak se k vam teda asi taky pridam 🙂 , jestli muzu, jsem ve 12. tydnu, v utery jedeme na prvni screening, tak mam trosku bobky, doted jsem dost krvacela, navic mam nejakou vadu, tak je to cely takovy nervozni. Ale snad to nejak zvladnu... 😝

achina
25. zář 2011

jinak teda, ja bych prekvapeni taky nevydrzela, takovou dobu !!! 🙂

monyseq
26. zář 2011

@zdeniii,@verusa.j,@achina - ahoj, moc vám děkuji taky se snažím myslet pozitivně, ale stejně někdy brečím jak želva, moje dr řekla, že to riziko je k mému věku dost vysoké, ale mě se teda 1:794 nezdá tak málo i když vím, že to vychází i víc a podle věku bych měla mít kolem 1:1350, prý mi doporučí plodovku, ale s přítelem jsme se rozhodli, že jí odmítnem hodně jsme o tom četli a hlavně všude píšou, že z UZ jde dawn poznat a nám ho ta doktorka podle UZ vyloučila tak vážně nevím, 4.10. jdeme do té poradny tak uvidím co nám řeknou.. Moc děkuji za uklidnění a přeji klidné těhulkování 🙂

fifca
26. zář 2011

@monyseq určitě to bude dobrý, podle mě ta plodovka je až jako poslední. ty testy můžou vyjít i špatně negativně a pokud ti vyšel UZ, tak to bude určo dobrý....taky bych na plodovku nešla...

fifca
26. zář 2011

mám za sebou výsledky na toxoplazmózu a prý hraniční výsledky, že už jsem jí prodělala....to je divný, když jsem od malička u babi tahala koťata a hlavně ten můj oblíbenej tatarák 🙂
ale aspoń už je to v poho a už mě nemůže nijak ohrozit 🙂

monyseq
26. zář 2011

@fifca děkuji, UZ je to jediné co mě uklidňuje, musím počkat do příštího úterý co nám řeknou, ale slibila jsem si žádný stres 🙂
já už toxo taky prodělala jako malá a asi tak jako ty tahala jsem u každýho koťátka a pusinkovala je a bylo hned 🙂

terioza1
26. zář 2011

@monyseq no jestli ty jsi prodelala toxo kvuli pusinkovani kotat, ja bych musela bejt uz mrtva osoba... 😀 Tyy ZOO co u nasich bylo, no, fakt jsem uz asi mrtva neprodelala jsem JEN toxo 😀 A neboj se, pokud utz vysel dobre, bude to dobre.. ale i tak ti drzim moc palce 🙂

kkattkka
27. zář 2011

Tak vas holky zdravim. Nemam z toho celeho tehotenstvi dobry pocit. Zase se mi trochu rozjelo krvaceni, ale tentokrat takovou cernohnedou krvi. Rozhodla jsem se, ze k dr. pujdu az na planovanou kontrolu v utery, tak snad bude vse ok.

Taky mam jako by male krece po celem brise. Je to tak po vetsinu dne. No, nevim, jestli tam to dite vydrzi. Zkusim myslet pozitivne.

hospikova
27. zář 2011

Ahoj taky bych se ráda přidala....zdravím......tak jsem 9tt......zajímalo by mě jestli má někdo podobné pocity jako já🙂))))od 5tt mám tak šílené chutě....jsou konkrétní a nedají se ničím nahradit,to je to nejhorší🙂))i když mi je zle přesto se budím normálně hlady...přes den taky a když nemám jídlo hned tak mi je zle🙂)))takže vesele přibývám už teď....připadám si jak koule.....skoro🙂)))))

hospikova
27. zář 2011

@kkattkka ahoj,stejný problém.....jen ho mám za sebou....ascorutin zabral od p.doktora...prý hematom neboli modřina co se tam vytvořila jde pryč z těla...nebo se vstřebá...nařídil klid...jen ležet ani luxovat jsem nemohla....držím palce....eva

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru