Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

chanellka
7. dub 2012

Ahojky holky, tak já jsem naprosto zoufalá, asi vážně to kojení vzdáme, pač se mi zdá že nemám mliko ☹ kojíme třeba i hodinu a půl a jak jde malej od prsu tak řve a řve ☹ vím že pije prvních deset minut a pak už si s prsem jen hraje, nebo se pro změnu nechce vubec přisát a tak se vzteká a vzteká, to není nic na mě, do toho ještě ty prdíky a mám pocit že se z toho brzo zhroutím ☹

favofrenki
7. dub 2012

@chanellka Ahoj a řve kvůli prdíkům?? Nás teď taky trápí. Já nejsem tak zkušená určitě ti lépe poradí zdenii, ale já bych ho nechala u prsa jen když pije pak už to nemá smysl. proč myslíš že nemáš mlíko?? Jíš? Já teď taky nakojila a malej řve takže masírujeme polohujeme a pak asi stejně dojde na trubku. Nevzdávej to ty to zvládneš. Důležitý je jestli jíš aby to mlíko bylo výživný, myslím že naše miminka mají teď období prdíků, kolik, a růstových spurtů.

fifca
8. dub 2012

@chanellka Ahojky...máme to dost podobný, mě malá po jídle usne na rameni,ale jakmile jí dám na zádíčka, tak řve jako tur a hledá prso...když jí ho dám, tak se párkrát napije, ale jen dudá - spíš se uklidňuje ke spánku....dudlíka mi nechce.
A dneska mi usla na rameni, tak jsem si jí posunula na bříško a lehla si a malá usnula a úplnej tuhošť. Teď jsem jí přendala na zavinovačku (pořád na bříšku) a hajá. Ale jsem pořád u ní. Tak to zkus, bude to dobrý i na ty prdíky, že se mu bude masírovat bříško.

favofrenki
8. dub 2012

To mi malej dělá taky. Mám podezření že má asi koliku strašně pláče a není k utišení. Snažíme se polohovat, dávat rourku, masírovat občas něco z toho na chvíli pomůže, jsem už trochu zoufalá ten nářek mi trhá srdce. Škoda že není nějaký zaručený recept na to co mu pomůže nebo jsem ho neobjevila? Holky přeju vám pevné nervy snad bude brzo líp

chanellka
8. dub 2012

@fifca
@favofrenki ahojky holky takže naše aktuální situace je asi taková že malej je na flašce a střídám mu nutrilon a moje odstřikaný mlíko a musím říct že zatím jsme oba spokojení, malej se sklidnilje najezenej a já v klidu odsávám a pak mu to dávám s flajdy a je to i lepší s těma prdíkama, nevím jestli to dělají ty probiotický kapky který jsme nasadili nebo je to fakt tím že pije s flašky a nehltá tolik toho vzduchu... S tím mlikem já nevím odsaju sotva 40ml ale je pravda že zaposlední 3 dny jsem už z toho všeho byla tak vynervená že jsem skoro nic nejedla, vím že to je špatně ale já pak nemůžu vidět malýho jak mě plače ☹ Takže holky tak, no zatím to kojení nevzdávám ale musela jsem zvolt jinej systém 🙂

verusa.j
8. dub 2012

Ahoj holky, tak vidím, že se trápíte s prdíky i kojením. My sem tam zabrečím, když tlačíme do kalhot, obvykle večer, ale většinou to přejde tak do hodinky. Jinak musím zaklepat, plně kojím, zhruba saje těch 10 minut z jednoho prsu, po položení na záda se sice vzbudí a někdy se kroutí, ale pak usne, takže je to zatím dobré.

verusa.j
8. dub 2012

@zdeniii - jinak co se toho očkování týká, jsem rozhodnutá ho posunout aspoŇ po půl roce věku a Klasickou Hexu taky nechci, chci tu vakcínu, kde není ta žloutenka - Infanrix Hib,je to prý šetrnější

favofrenki
8. dub 2012

@chanellka To je super že je to lepší.Fakt super že jste to nevzdali ale našli jinej systém 😉 U nás zatím ne furt řev. Klid je když ho uspím u prsa neboobčas když u něj pak ležím a uhladím ho ke spánku. Dneska jsme nasadili kapky Bifiform tak jsem zvědavá jestli mu to pomůže. Jaké kapky máte vy?? S tím jídlem to mám stejný, dneska manžel poprvé uznal že se mi nediví že se občas nemám čas najíst. Ale snažím se teď jíst hned po kojení.
@verusa.j To si můžeš vybrat mezi těma dvěma?? Já myslela že ta hexa je prostě poviná.

verusa.j
8. dub 2012

@favofrenki - nic není povinné, já si o to prostě řeknu, že to chci

chanellka
8. dub 2012

@favofrenki my máme probiotické kapky je to na strankach probiotickekapky.cz tak uvidíme jestli to zabere nebo ne.... No tak na noc mu dávám nutrilon a spí mi zhruba tak těch 5 hodin a pak to střídám nutrilon a moje mliko... tak uvidíme....

verka_motylek
8. dub 2012

holky vy jste dobrý, že přijdete na tolik možností!!! Já se tu od vás toho tolik naučim a až Elí přijde na svět tak už se nebudu bát, že se nějakých problémů nikdy nezbavíme 🙂 Jste šikulky! Všem Vám držím palce ať je to lepší a lepší!!!! Včera jsem tu měla tu mojí kamarádku co má už 4 měsíční holčičku a ta byla holky tak úžasná!!!! vůbec nezabrečela, krásně papala, spala a sama si hrála!!!!!! Dokonce jsme mohli úžasně rakletovat 2 hodinky aniž by potřebovala naši pozornost! taky bych si přála takhle hodný dítě 🙂 A holky uklidnění pro vás - takhle hodnou a bez problémů se stala na konci šestinedělí!!!! Přestaly prdíky, problémy se spanim atd!!!! Jen vytrvejte, dítě si na ten pobyt tady musí taky zvyknout 😉 Už to nebude dlouho trvat a budete zaběhnutý 😀

fifca
9. dub 2012

@verka_motylek s tím spaním si mě hodně povzbudila 🙂 Malá přestala spát v noci, budí se co hodinu, takže masakr 🙂 Přes den spí v kočárku nebo na bříšku, takže šance pro mě si jít lehnout je nulová....

verka_motylek
9. dub 2012

@fifca a jéje:( to je naprd, ale fakt neboj! Kamarádce ta holčička teď spí třeba od 8večer do 3 v kuse a pak se zbudí až v 7 🙂 Zlepší se to 🙂

chanellka
9. dub 2012

@fifca no tak my co jsme zčali dávat na noc nutrilon tak spíme cca od 20:00 tak do 1:30 takže se aspoň tošku vyspím pak se malej pravidelně budí po 3-3,5 hod 🙂

fifca
9. dub 2012

@chanellka tichá závist 🙂 chci se ve čtvrtek domluvit s doktorkou na Nutrilon nutriton na zahuštění mlíka..mala mi dost ublinkává i v noci...

chanellka
10. dub 2012

Ahoj holky tak dnes nedělám nic jiného než chovám a chovám ☹ malého trápí zasejc to bříško, před chviličkou poprvé usnul za celý den,tak snad mu to chviličku vydrží a já si chvilku odpočnu, dneska jsem nemožná, ještě jsem se ani nepřevlíkla z pižama ☹

favofrenki
10. dub 2012

Ahoj já zase dneska furt kojím, malej spí dneska přes den max. 1hod a pak kňourá a brečí. Na bříško to nevidím asi zabírají ty probiotika, nevím jestli může mít pořád hlad. Už jsem zoufalá že z toho breku nedokážu poznat co mu je. V noci jsme byli od 2hod do 4:30 vzhůru nemohl zabrat. Doufám že po tom probdělém dnešku bude v noci spát. Já už toho mám dost nedostatek spánku mě ubíjí. Přála bych si spát buď v noci nebo to trochu dospat dopoledne. Tak uvidím jak bude zítra.

@chanellka Nemožně si připadám dneska taky. Snad zítra bude líp a konečně uklidím.

fifca
11. dub 2012

@chanellka
@favofrenki
Každý den to mají jinak, což? Nám na ty prdíky zabral espumisan, ale teď máme Infacol a ten je ještě lepší. A dávám jí přes den na to bříško.
My zase pořád ublinkáváme po jídle, takže já měním oblečení několikrát za den, malá taky....jsme jak modelky 🙂
Zítra jdeme na převážení, ale podle naší váhy to vypadá, že jsme překonaly hranici 3,5 kg 🙂

chanellka
11. dub 2012

@fifca taky jsme měli ten espumisan ale nevímjestli to bylo lepší teď dáváme ty probiotický kapky a to se mi zdá že zatím moc nezabírá... Na bříško taky dáváme ale moc semu to nelíbí,po domluvě s laktační poradkyní vynechávám z jidelníčku veškeré pečivo i staré a kravskou bílkovinu,tak jsem zvědavá co to udělá a jestli to bude bez výsledku tak na to už fakt peču a přejdeme asi na nutrilon anti-colik aby měl malej pokoj od toho bolení...Nebo už vážně nevím 😠 Je to jak na houpačce 😝

kackva
11. dub 2012

Ahojky maminky, tak se musím pochlubit...Denisek se nám narodil v pondělí 2. dubna a vážíl krásný 4.560g a měří 53cm 🙂. Je to kus chlapa! Dokorka říkala, že drží hlavičku jak dvouměsíční miminko a taky krásně prdí!!! Kojíme teda po dvou hodinách i v noci :( , ale hlavně, že kojíme a zatím teda prdíky moc nemáme, nebot si krásně zatlačí do plíny. Taky je krásně spaví, tak doufám, že to nezakřiknu....je max. tři hodky vzhůru za celý den. První noc jsme teda strávily na gauči a spal mi v náruči, ale další dny už jsme v pokoji s tátou a bráškou. Jinak porod byl super rychlí, od 14hod. bolesti a v 18.40 byl Denisek na světě🙂, bez nástřihu, nebot mi prasklo staré šití, ale hned po porodu jsem si mohla sednout takže to asi nebylo tak velký🙂.

kackva
11. dub 2012

@verka_motylek Opravdu krásné těhu fotky!!! a hlavně krásný bříško🙂

verka_motylek
11. dub 2012

@kackva teda moc gratuluju k tak úžasně šikovnýmu kloučkovi!!!! Moc ti přeju aby mu to vydrželo napořád!!!! a tak rychlý porod opravdu upřímně závidím - holt ty další děti jdou rychle 🙂
Moc děkuju za pochvalu, no mě přijde prostě gigantický a na těch fotkách je snad ještě větší než ve skutečnosti 😉 Jsem zvědavá jak dlouho to bude trvat než se přiblížim k břichu co jsem měla před těhu 🙂

Já si tu holky připadám strašně 😒 už jsem tu snad jediná s obrovskym břichem bez miminka! chci už tu svou malou cácorku držet v náručí!!!! 😀 😀 😀

fifca
12. dub 2012

@verka_motylek neboj brzo budeš, ono to utíká tak rychle 🙂

fifca
12. dub 2012

@kackva moc gratuluji, taky přeju ať mu to vydrži to hodňoučkování 🙂

chanellka
12. dub 2012

Ahoj holky tak teď vám teda něco řeknu, byli jsme u doktorky a vážíme 3530g a vite co?? Dostali jsme sprďákaže moc přibíráme,samozdřejmě po tom co jsem ji řekla že malej má pomým mlíku bolení bříška a prdíky a že mu na spaní dávám nutrilon aby se vyspal jak on tak i já že už tři dny přes den jen plačeme ☹ prý jsem hysterka a u druhýho dítěte toto řešit nebuduu a že je blbost aby mu s mateřskýho mlíka něco bylo že to je spíš z toho nutrilonu ☹ Když jsem ji řekla že po něm mi krásně spinká a nešije sebou v postýlce, tak mi řekla že bych byla výjmečný případ kdy by dítě mělo bolení po mateřským mléce... no nic jdu hledat novou doktorku, tento přístup se mi moc nezamlouvá :-/

favofrenki
12. dub 2012

@fifca Jojo každý den je jiný včera v noci spal 6hod a dneska se zase budil po třech hodinách. A přes den už moc nespí budí ho bříško, ale už tolik nepláče.

@chanellka Ahoj no to je děsnej přístup 😠 snad najdete nějakou lepší. Myslím že nemá právo ti říkat že jsi hysterka. Náhodou je super že jsi to kojení nevzdala. A když budeš jíst něco co nadýmá tak je jasný že to jde do mlíka a malýho bude bolet bříško. Fakt doufám že najdeš brzo jinou doktorku.

No nám už se daří prdět převážně bez křiku, ale moc toho nenaspí budí ho jak musí tlačit. Asi má trochu rýmu takže odsáváme.

fifca
12. dub 2012

@chanellka ty brďo, tak ta je hustá, to bych šla taky jinam ☹
Jinak mi dneska taky byly na kontrole a vážíme 3500 g @chanellka takže jste nás fakt předehnali s tou váhou 🙂
Mě dneska doktorka uklidńovala, že malá řibírá, sice pomalu, ale přibírá...a že to asi nebude velkej jedlík,no. Ta tvoje by mě jistě seřvala, že jí nedávám najíst 🙂
A malou taky bolí bříško a jenom kojim, takže fakt nejsi hysterka...hlavně si z ní nic nedělej a estresuj se z ní....

@favofrenki mě zase včera v noci skoro neublinkávala a dneska byla mokrá úplně celá... 🙂

verka_motylek
13. dub 2012

@chanellka to je nářez!!!!! Okamžitě odejdi! Kamarádka měla úplně přesně stejnej problém se svojí doktorkou a vydržela u ní 4 měsíce, ale pak už přešla!!!! Říkala jí přesně takový blbosti až z toho ztratila mlíko!!!!! Vůbec jí neposlouchej! JJsi výborná mamča a pro malýho jsi vymyslela super způsob aby se vyspal aspoň v noci!!!!

Holky prostě nevěřte všem doktorům! Děti přece nejsou tabulkový a každýmu na ty prdíky pomáhá něco jinýho!!!! Jste dobrý, že vymýšlíte a hledáte jiný způsoby jak svým miminkům pomoc a nenechte si to nikym rozmluvit!!! Nejlepší je zdravej selskej rozum!!!!!! A váhu taky extra neřešte 🙂 Pokud děti přibíraj a nehubnou je to ideální stav!!! Však každej máme jinak velkej žaludek a u dětí je to stejný! Navíc v těch prvních měsících se jim to zažívací ústrojí teprve ,,zajíždí" takže není divu, že je trápí prdíky nebo blinkání!!!! Oni se s tim naučí pracovat a bude líp!!! Chce to jen čas! JJe to někdy určo úmorný a člověk má chuť se na to všechno vybodnout, ale nebude to trvat dlouho a vaše dětičky se budou celý den jen smát a v noci hezky spinkat 🙂
Možná, že to ode mě zní blbě, když malou ještě nosim v břichu, ale věřte, že mluvim ze zkušeností které jsem nasbírala u tý mojí kamarádky se kterou jsem fakt neustále a už jsem s její malou ty 4 měsíce prožila 🙂

kackva
15. dub 2012

Ahojky maminky...a budoucí maminky 🙂. Koukám, že nikdo už moc nemá čas 🙂 samou starostí a péči...čemuž se vůbec nedivím. Je to mazec, celodenní péče, 24hodin v kuse, každý den 🙂. Ale chce to vydržet min.rok a pak už je to mnohem lepčí a zábavnější, dítě je samostatnější a hlavně už to tak neplače 🙂. Hlavně holky chce to klid a žádný stres, nebot mimi to cítí, že vy jste ve stresu, pláčete a pak je i mimi podrážděné. Sama když už mám nervy, tak si říkám, však ono za to nemůže 🙂 že si nemůže prdnout atd...
Já mám teď jiný problém, koupila jsem si tandemový kočárek a malej se mi do něj nevleze :( , takže ted přemýšlím jak budu vozit dvě děti..jestli koupit další dvojčatový kočár, nějaký lepší a hlavně vyzkoušet na místě 🙂. A nebo jestli koupit přídavné sedátko Buggypod...prostě jsem dost na váškách...už jsem pročetla hodně diskuzí a stále nevím :(.

finka13
16. dub 2012

Ahoj holky tak už jsme doma, 3.4. se nám narodil syn Martínek, 3620 g, bylo to plánovaným CS a do soboty jsme byliv nemocnici.Malej je šikula, je hodnej, v noci se vzbudí na kojení a usne takže zatim vše bez problémů🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru