Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

zdeniii
12. únor 2012

@chanellka nebooj mimi nevykašleš jen tak 🙂 Jitrocelový mi nepomohl, pořiď si raději Stodal, ten mne vyléčí vždycky hned. Brala jsem ho v těhu i při kojení. je vhodný i pro dětičky 😉
Hlavně ať je to brzy lépe!!

chanellka
13. únor 2012

@zdeniii Dobré ráno, to doufám že bude brzy lépe... Nějak se to totiž nelepší tak přemýšlím jestli si nezaskočím k doktorce aby se mi aspoň mrkla do krku ☹

zdeniii
13. únor 2012

@chanellka kup si ten stodal fakt mi pomohl. dr ti stejně nic nedá nebo neměla by a ty v čekárně ještě neco chytneš 😖

chanellka
14. únor 2012

@zdeniii tak od včera jsme nasadila na tvou radu stodal a zdá se to o trošičku lepší 🙂 děkuji moc za radu 🙂

finka13
14. únor 2012

@chanellka Ahoj já to měla minulý týden taky a léčila jsem hlavně čajema, mořskou vodou do nosu a stodalem a ten týden to trvalo ale už je mi líp🙂tak brzké uzdravení!!

chanellka
14. únor 2012

@finka13 taky hodně piju čaj s medem tak snad to brzo přejde 🙂 v pátek má mamka narozeniny tak se musím trošku vyzdravit 🙂

finka13
14. únor 2012

@chanellka Mě to fakt po tom týdnu polevilo!Jen bacha na ty mrazy ať se nenadejcháš studenýho(já přišla ještě o hlas)

chanellka
14. únor 2012

@finka13 no právě si myslím že to mám z toho chladu minulý týden jsem chodila na dlouhý procházky a to byla hodně zima tak si právě myslím že jsem se nadýchala toho studenýho vzduchu... 😠

finka13
14. únor 2012

@chanellka No tak to bude ono!Tak teplo čaj, hezkej film a deku 😀

chanellka
14. únor 2012

@finka13 jj od včera to tak je 🙂

zdeniii
14. únor 2012

@chanellka jsem moc ráda, že je lépe!!
Dneska jsem byla na KO a vše Ok 🙂) jsme ukázkoví 🙂)

chanellka
14. únor 2012

@zdeniii super my máme jít v pátek tak jsem zvědavá co nám řeknou 🙂 jsem včera stoupla na váhu a mám dole 3kg tak doufám že je všechno v pořádku...

finka13
14. únor 2012

@zdeniii Já vyrážím za chvilku🙂Zdeni dostalas od doktora nějaký ty vzorky kosmetiky a tak?byla jsem v lékárně ať mi něco na prcka doporučí a pani říkala že je nejlepší si u doktora vzít vzorky a zkusit nejdřív ty...

zdeniii
14. únor 2012

@chanellka určitě jo neboj, někdo ke konci už nepřibírá a dokonce váha leze dolů - což se mi určitě nestane 🙂 mám 16kg nahoře 🙂))

@finka13 ahojky, nedostala ani jsem si o ně neříkala. Dostala jsem pak v porodnici takový balíček.
Nejlepší je stejně pro nás na prdelku sudocrem a na koupání jen voda max s trochou olejíčku co pak masíruju. Nebo más namysli nějakou konkrétní koametiku? Já preferuju přírodní takže nějaký johnson nebo nivea mi domů nesmí 🙂)

finka13
14. únor 2012

@zdeniii Děkuju!No právě já tyhle komerční taky nechci sudocream mám, mám modrou niveu a olejíček od Zuzky z cvičení na miminko ale říkala jsem si jestli něco do tý koupele nebo ze začátku jen v čisté vodě?

zdeniii
14. únor 2012

@finka13 fakt jen čistá voda stačí nebo do ní přidat trochu oleje - mandlového nebo slunečnicového. To uvidíš podle toho jakou bude mít tvoje miminko pokožku. Ale já fak nic nepoužívám do teď. Mám oblíbené dětské věci od Nobillisu a nebo od Hadka.

finka13
14. únor 2012

@zdeniii Jojo od Hádka mám ten olejíček z Pansofie tak vdyžtak pak od něj zkusím i tu koupel, děkuji🙂

chanellka
14. únor 2012

@zdeniii
@finka13 já si teda taky myslím že je nejlepší koupat mimouše jen v čisté vodě a pak nějaký přírodní olejíček, my jsme koupili kokosový olej a olej z lněného semínka 🙂

zdeniii
14. únor 2012

@finka13 no objednej si to raději z netu, v Pansofii si to míchají sami... já v to důvěru moc nemám ;o))
Stejně na malinkaté miminko je nejlepší jen čistý olej bez přidaných esencí.

zdeniii
14. únor 2012

@chanellka kokos je super 🙂)) tím se taky patlám 🙂))
Ale na novorozence dávej jen slunečnici nebo mandli, tyhle voňavé až tak od 2 měsíců... Taky je výborný makový, krásně i zklidňuje a meruňkový s kapkou mandarinky je úžasný 🙂
Já si míchám olejíčky sama dle nálady a potřeby 🙂) aromaterapie je úžasná věc 😉

verka_motylek
14. únor 2012

Ahoj maminy 🙂 Tak já jsem se včera vrátila ze slovenska! No řeknu Vám, že mi Eliška tu cestu dávala pěkně sežrat🙂 Ale teď si spolu užíváme doma dovolenou🙂 a pak už jen 3 týdny v práci! toto uteklo.) Dneska budeme na předporodnim kurzu probírat císaře a půjdeme se podívat na sál! Moc se těšim🙂 a na cvíčo, který je hned po kurzu taky🙂
@chanellka ty jo brzo se uzdrav! Já to měla cca před měsícem, ale díky bohu jsem to přežila jen s kapesníkem u nosu a s čajem s citronem a medem.

jinak já jsem teda taky rozhodnutá koupat jen v čisté vodě a pak jí namažu olejíčkem🙂 Myslim, že opravdu záleží na tom jakou bude mít mimi pokožku!

favofrenki
14. únor 2012

Ahoj taky jsme dnes byli na kontrole, dr. nic neříkal takže snad vše v pořádku. Poslední krevní odběr dopadl super, a streptokoka taky nemám. Mám lehce zkrácený čípek a za týden jdeme zase na kontrolu 🙂 Taky budu mrně koupat jen v čisté vodě. Já jsem teda koupila Bepanthem a kosmetiku mám od Avrilu ten olejíček mi strašně voní tak snad bude mrňousovi vyhovovat.

finka13
15. únor 2012

Ahoj holky jsem po včerejší kontrole trošku rozhozená, vše OK jen mám prý hraničně moc plodové vody, nevíte co by to mohlo být?Pan doktor říkal, že se uvidí příště ale celou noc jsem nad tim zase dumala ☹

@zdeniii Ty mícháš sama?to by mě asi taky bavilo🙂ale tomu se musí asi trochu rozumět což?🙂
@verka_motylek Užívej dovči 🙂
@favofrenki Asi bude opravdu záležet jaký bude mít mimi pokožku, někdo snese všechno, někdo nic, ale ten avril mě taky krásně voní!

fifca
15. únor 2012

Ahojky. My máme taky kontrolu za sebou. Vše je ok, monitor byl ukázkový (naštěstí byla vzhůru). Poloha taky ukázková, tak asi jdem pomalu do finále 🙂 Už se začínám těšit až bude venku 🙂 Každý týden mi přiletí zpráva, jak moje kamarádky rodí a říkám si, že už bych to taky ráda měla za sebou. 🙂

verka_motylek
15. únor 2012

Holky neuvěříte co se mi teď stalo! Volala mi nějaká ženská, že jsem vyhrála odběr pupečníkové krve za 1kč ( normálně to stojí 10 000,-) !!!! Nechápu! já teda nikdy neměla na nic stěstí! Byla jsem teda rozhodnutá pupečníkovou krev darovat, ale na to nechat si jí pro sebe jsem kvůli těm penězům ani nepomyslela! Co si o tom myslíte? Mám do toho jít? Uskladnění na rok je 1500,- a skladuje se to do kdy chcete. Přijde mi, že to je jak pojištění 120kč za měsíc není moc. Jsem z toho úplně mimo!

fifca
15. únor 2012

@verka_motylek ahojky,no popravdě mě volala taky asi před 14 dny 🙂 a měla mi poslat info na mail a nic nepřišlo...tak nevím... chtěla jsem to přenechat kamarádce, která o tom uvažuje...

favofrenki
15. únor 2012

@verka_motylek mě nedávno volal taky nějaký pán jen jsem to neměla za 1,- ale asi za 5000,- místo 10tis.Jenže jsem se byla rozespalá tak jsem to odmítla. Já bych si určitě nejdřív nechala poslat nějaké bližší info. Já jsem o něj bohužel nepožádala takže nevím jestli v tom byl nějaký háček nebo ne 😠

zdeniii
15. únor 2012

@finka13 jjo sama 🙂 miluju vůně a byla jsem i na kurzu 🙂
@fifca však už to brzy bude 🙂 jen vydržet co nejdéle, ty dětičky josu pak takový krásně dopečený 🙂)

@verka_motylek my jsme o tom uvažovali když se měla narodit dcera, to to ještě stálo 25tis v roce 2010 😉 ale nakonec jsme se rozhodli že do toho nepůjdeme. Vím že věda jde dopředu atd, ale nějak se mi to pořád nezdá...

chanellka
15. únor 2012

@verka_motylek ahojky já jsem se na to ptala známýho lékaře a on říká že je to asi tak, pupečníková krev která se daruje, jde ještě na podrobnější testy a projde zhruba tak 30% všech darovaných ale když si to chceš nechat pro svoje vlastní potřeby tak projde každá, takže si myslím že to je dobré loby, ale jsem rozhodnutá pupečníkovou krev darovat i přes to 🙂

verka_motylek
15. únor 2012

http://www.cordbloodcenter.cz/clanek/show/35/cenik no je to tahle společnost. Taky se bojím aby v tom nebyl nějaký háček. Ničemu moc nevěřím a taky jsem četla, že když se u dítěte projeví leukémie do 3 let tak je s největší pravděpodobností ta pupečníková krev už taky ,,nakažená" a musí se hledat zdravý dárce. Tak vám nevím. Zkusím se poradit s doktorkou, co si o tom myslí. Moje mamka je k tomu samozřejně skeptická(jako ke všemu - porodnický gel adt.. je prostě toho názoru, že porodim i bez čehokoliv tak jako tak🙂 No jo starej praktik nepřipouští žádný moderní systémy🙂 No i když tohle nevyužiju určitě jí aspoň daruju v tom mám jasno!🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru