Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

verka_motylek
29. lis 2011

@zdeniii jasně, že je to lepší bez kloboučků:D já teda hodlám udělat všechno proto abych kojila jak se má🙂 Naštěstí máma je i laktační poradkyně tak mi určo pomůže🙂

terioza1
29. lis 2011

@chanellka ty jsi Eliska?? Ja mela bejt taky Eliska, ale nasi mi dali Terezu... kdybych byla Eliska, dam Terezu ja... 😀

chanellka
29. lis 2011

@terioza1 jj jsem Eliška 🙂 Terezku jsem měla mít segru ale nakonec mám Vendulku, kdyby jsme čekli holčičku chtěli jsme dát Vendulku po tetičce 🙂 Ale bude to Kubíček 🙂

kate013
30. lis 2011

@zdeniii Ahoj, děkuji určo se mrknu🙂

terioza1
30. lis 2011

@chanellka Moje segra je Veronika, je o 11let starsi nez ja a zije s nasima a jeji rodinou v baraku... Verca je pekny jmeno, ale nedokazu si predstavit, ze na ni volam a prijde moje dite 😀 Vendulka... nad timhle jmenem jsem ani nejak nepremejslela... ale ted vidim, ze je docela pekny 🙂

chanellka
2. pro 2011

@terioza1 Veroniku mám sestřenici a taky se mi to líbilo ale Vendulka je Vendulka, já obecně nemám moc ráda jména ve kterých je R nebo Ř 😀

zdeniii
2. pro 2011

Ahojky holky, včera na mě manžel přišel s tím, že se mu vlastně jméno pro našeho kloučka nelíbí, no chápete to?!! Celý 3 měsíce nebo jak dlouho pořád mluvím o Toníkovi a tak a on najednou přijde, že ne... Jsem zvědavá na čem se teda schodneme... 😠

terioza1
3. pro 2011

@zdeniii 😀 chlapi no, co bys cekala.. 😀

zdeniii
3. pro 2011

@terioza1 no právě 🙂)

verka_motylek
3. pro 2011

Ahoj holky!
Musim se s vámi podělit o svůj včerejší zážitek🙂 Byla jsem u porodu své nejlepší kamarádky a musim říct, že mě to teda neskutečně uklidnilo, protože to byl opravdu zázrak! říkám si, že teď už vím co se kdy bude dít, jak budu muset dýchat, jak tlačit a co všechno mě čeká! Byla jsem šíleně šťastná, že jsem jí mohla pomoct! Má přenádhernou holčičku a během porodu (nebo respektive celou dobu co jsem s ní byla)nevydala ani hlásku!Byla neskutečně statečná! Dneska jsem za ní byla a bohužel na mě právě padl vztek a naprostá bezmoc:( Kamarádka má málo železa a tak jí dneska dělali všechny možný vyšetření, má zavedenou cévku a řekli jí, že holčičku nemůže mít u sebe a nemá chodit ( vím, že je to normální takže jsem se nedivila) ale v 5 nalítla na pokoj sestra s dotazem ,,vy jste ještě nebyli na večeři? Jako proč?" - nechápu, že ty sanitářky namaj poznamenáno, který maminy nemůžou moc chodit aby jim to jídlo přinesli!!!! Kamarádky mi bylo hrozně líto. Ona je taková, že by neřekla, že nemůže chodit nebo, že jí něco bolí, nechce nikoho otravovat a já zas do toho nechtěla zasahovat. Můžu říct, že porod mi proti tomu, co přijde pak na tom oddělení šestinedělí přišel opravdu pohodovější:( Mám teď spíš strach z toho co bude po porodu než z něho samotného:(

zdeniii
3. pro 2011

@verka_motylek ahojky tééda, to jsi dobrá žes byla u porodu kamarádky, to se moc nevidí 🙂 Copak to, že si vybrala tebe? 🙂
Já měla taky porod parádní, nádhernej a nevydala jsem an hlásku - přijde mi, že je to fakt jen v tv, ty ženské jak křičí 😀
Je hrozný, že nemůže mít malou sebe, moc tomu tedy nerozumím, ale asi je to opravdu nutné. Nu a o tom jak se chovají některé sestry na oddělení a doktoři taky nebudu raději komentovat. Holt je to všechno o lidech, a to nikdo nezaručí na koho narazííme, bohužel. Naštěstí jsem měla i sestřičky na šestinedělí moc příjemné a snaživé, až asi na jednu 🙂 ale té vydili spíš moje požadavky a tak si mě dala do kolonky "nestandartní" chování 🙂 když jsme odmítla měření po porodu, očkování na TBC a tak 🙂)

verka_motylek
3. pro 2011

no jak jsem vám už psala🙂 moje mamka je staniční na gyndě na Bulovce a tak bylo v plánu, že tam s ní bude ona. Já tam přišla jen na chvilku jí podpořit a ona už pak řekla ať u ní zůstanu a už se mě nepustila, i když tam měla chlapa. My jsme totiž takový dvojčata! Strašně propojený!!!! Pořád jsem se jí ptala jestli nechce Lukáše, aby jí držel a ona nechtěla🙂 a já byla šťastná, že jí můžu pomoct!!!! Lukáš byl strašně rád, pořád mi pak děkoval, že jsem tam byla. Bylo to neplánovaný ale já věřim v osud a mělo to tam být! Ona mi potom všem pak řekla, že se mnou taky bude🙂 Mám jí strašně moc ráda a právě mě to dneska tak strašně zarmoutilo, že teď už jí nijak pomoct nemůžu, že už tam ani s ní nemůžu být abych jí podpořila... No jo hormony! Bulim tu jak želva a můj mimísek už 2 hodiny v kuse šíleně kope:D Konečně to taky cítil manžel jak je to silný🙂 Taky to cítí, že bych chtěla proti tý bezmoci bojovat🙂

zdeniii
3. pro 2011

@verka_motylek janý vím, žes to psala... Takže budeš mít u porodu svoji mamku? Aspo%n budeš mít "protekci" a budou na tebě hodní 🙂
Určitě to mělo svůj důvod žes tam byla a věřím že její muž byl nejraději 😀

fifca
4. pro 2011

ahoj holky, tak mám pro vás čerstvé novinky....já to musím nastudovat do práce...a vám posílám odkaz...co se na nás chystá 🙂 http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/4

terioza1
4. pro 2011

@fifca jdu cist....

terioza1
4. pro 2011

@fifca jezis, to je na me moc urednicky napsany.... 😀

verka_motylek
4. pro 2011

upřímně tomu taky moc nerozumim:D

verusa.j
4. pro 2011

Holky jste některá na nemocenské? Nikdy jsem nebyla a nevím, co se k tomu potřebuje ( nejspíše list od mudry) - stačí to dát zaměstnavateli? A jak se to počítá? Z nějakého průměru za určité období nebo z výměru za minulý měsíc?

terioza1
4. pro 2011

@verusa.j ahoj, nejsem, ale tady se to taky resi, mrkni tam.

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vyplacen...

verusa.j
4. pro 2011

@terioza1 - děkuji, spíše si říkám, jestli není náhodou od nového roku opět nějaká změna, když @fifca pracuje v oboru, třeba poradí

zdeniii
4. pro 2011

@fifca Lindi díky za odkaz nějak jsem to ještě nezkoumala, ale když vy to řešíte v práci, můžeš mi poradit jestli si to můžu uplatnit ještě i na Helenku? Měla jsem nárok jít na 2 ale šla jsem na 3 a teď díky tomu vlastně přijdu o dost peněz když se nám narodí malej... Jde vybrat alespoň o něco víc? že bych začala pobírat větší příspěvky od toho ledna?

chanellka
5. pro 2011

Ahojky Holky, chtěla jsem se zeptat, v pátek máme jít na testy na těhotenskou cukrovku, byla jste už některá a tom?? Jak to probáhá? 🙂

jaja.m
5. pro 2011

@chanellka Ahojky,já jsem byla minulý pátek v Ústí.Tam to probíhalo takhle:ráno v sedm hodin mi odebrali krev z prstu,pak sem musela vypít asi 0,3l čaje s glukozou(kterou jsem asi po hodině vyzvracela).Dvě hoďky jsem tam musela sedět a potom mi opět odebrali krev z prstu a pak se už jen čekalo asi hoďku na výsledky.

jaja.m
5. pro 2011

@chanellka Musíš přijít nalačno a pak od těch sedmi do děvíti nesmíš nic jíst a napít se můžeš jen hořkého čaje,který ti zbyde

jaja.m
5. pro 2011

@verusa.j Ahojky,já jsem na nemocenské od začátku.Dostaneš od gyndaře papír na nemocenskou,kterou dáš svýmu zaměstnavateli.Pokavaď budeš doma dýl jak 3týdny,tak pak dostaneš ještě lístek na peníze,který dáš také zaměstnavateli,nebo se odnáší přímo na sociálku.Já ho dávám tam.Sestřička mi ho vypisuje vždy na kontrole a na sociálku ho dávám vždy poslední den v měsíci

jaja.m
5. pro 2011

@verusa.j A vyplácí se 60% z tvého hrubého příjmu asi za poslední půl rok

verusa.j
5. pro 2011

@jaja.m - děkuji, teď už to chápu, teď se ještě rozhodnout, jestli vydržím do mateřské nebo půjdu na tu nemocenskou a když jsi na nemocenské, kdy jdeš na mateřskou? 8 nebo 6 týdnů před TP?

zdeniii
5. pro 2011

@chanellka já nebyla a nepůjdu 🙂

zdeniii
5. pro 2011

@verusa.j to by měl rozhodout dr na jak dlouho, ale většinou je to těch 6t

chanellka
6. pro 2011

@zdeniii Ahojky Zdeni, tam se nemusí chodit na tu cukrovku?? Mě řekli že to je povinné ☹ ale nejraději bych tam taky nešla myslím si že to je zbytečné... 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru