Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

jannca
12. srp 2011

Ahoj holky, tak jak rostete? Já už nosím povolený knoflík, nějak se mi zvětšuje břich. dnes jsem lítala po lese a hledala houby a nerostou...vůbec si nepřipadám jako těhu, ale každý den si říkám, nekrvácím, nedostala jsi MS, máš dvě // čárky, tak to musí být pravda. Jediná změna je fakt nateklé prsa, už mám v této chvíli děs z kojení. Pamatuji si hesla, které jsem měla u malé na pokoji na jednou obrázku:"kojení nebolí" , ha, ha... 😀

favofrenki
12. srp 2011

Ahoj holky, můžu se přidat k vám?? Dnes bychom měli být 7+1tt, na utz máme srdíčko. Snažili jsme se dlouho a tak tomu pořád nemůžu uvěřit, myslela jsem že bez doktorů to nepůjde... teď když se to povedlo tak mám jen obavy aby se něco nepokazilo, ale jinak se strašně těším, na nakupování všech těch věcí a výběr kočárku. Trápí mě jen nevolnosti a nechutenství a v noci mě při otočení budí bolest prsou a taky mě pálí žáha a to dost nepříjemně.
Chtěla jsem se zeptat jestli mezi vámi náhodou není někdo z Prahy východ?? 😎

kixi
autor
13. srp 2011

@jannca Ahojky! Mam stejne pocity 🙂 Taky se porad sleduju a cekam jen na UTZ abych to mela zasetrosku potvrzene. No me je tak 3x denne spatne, takove navaly, semtam pichne v podbrisku a prsa, na tech z nemuzu skoro spat,bradavky mam strasne bolave..

kixi
autor
13. srp 2011

@favofrenki Ahojky, vitej a gratuluji, musi to byt skvely pocit, ze se to konecne podarilo. Z Prahy bohuzel nejsem 😀

terioza1
13. srp 2011

@favofrenki ahojky, taky tu gratuluju.... Je dobre, ze se zadarilo .-) Vitej v klubu budoucich velryb 😀 Z PHY nejsem, ale z UL 🙂 docela kousek... 🙂

Jinak me stale nic neni.... 😀 Vcera jsem teda mela prsa jak kdyby mi do nich pichaly jehlice, ale jinak nic 😀
Co je noveho u vas?

kixi
autor
13. srp 2011

@terioza1 Ahojky, u me je noveho to, ze jsem prave poprve bezela davit na zachod 😀 nasesti jsem to rozdejchala...asi me jeste cekaji nove veci 😀 jinak ja uz na prsou ani nemuzu spat...

terioza1
13. srp 2011

@kixi jezis, ty to mas nejaky mega extra.... 🙂 Tak hlavne, ze ses neudavila, to by bylo docela blby 😀 Tak na prsou ja lezet muzu.... ale vcera to bylo hrozny, jeste, ze byly kuzlatka zavreny v chlivku( v podprde), jinak bych to neprezila... 😀 Jeste 9dni a jdu k dr 🙂))

kixi
autor
13. srp 2011

@terioza1 jj mam to docela divoky 😀 no ja jdu vlastne taky za 9 dni, uz aby to bylo ze 🙂

terioza1
13. srp 2011

@kixi no ja doufam, ze uz bude videt srdicko.... Vcera jsem mluvila s kamaradky maminkou, ktera veri na osud a na takovyhle veci a vzdycky pozna, co treba ty kamaradce je... kdyz treba nema penize ta kamaradka, mamka ji zavola a zepta se, co se deje, jestli nahodou ma penize a tak... a ta maminka mi vcera predpovedela, ze budu mit chlapecka... ( vsechny oblecky ruzovy mam doma 😀 ) A prej kdyz se na me poprve podivala, myslela si, ze to budou dvojcatka... takze jsem fakt zvedava, kolik tech srdicek na me vybafne 😀

jituska86
13. srp 2011

Ahojky Tehulky sem tu jen na skok pripravujeme se na grilovani tak se docela tesim uz sme negrilovali hrpzne dlouho...ukazu se tu mozna vecer. papa

terioza1
13. srp 2011

@jituska86 tak dobrou chut... 🙂

Holky, padla jsem za vlast.... ty vado, ja byla unavena... Ale uz jsem fit 🙂

hanuu
13. srp 2011

Ahoj holky, taky je vám několu tak blbě od žaludku? Nevím proč se tomu říká ranní nevolnost. Já to mám celý den 😠 Zatím jsem teda záchod neobjímala, ale už k tomu bylo kolikrát fakt blízko. Nevíte, co by mohlo aspoň trochu pomoc?

myslik
13. srp 2011

Ahoj holky, tak včera u dr. vše v pořádku i srdíčko bylo vidět!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jsem 6tt+4.
nabídla mi nějaký nový kombinovaný test který se provádí v 10-12.tt. a stojí 700. Je to na vrozené vady atd. je to z krve. Vím že pojišťovan hradí podobný test ale až v 16.tt. Nabídli vám to taky????

favofrenki
13. srp 2011

Děkuji za přivítání mě dneska celý den bolí břicho a mám křeče jako bych to měla dostat tak raději odpočívám.
@hanuu Ano taky mi bývá celý den nevolno a ještě k tomu nemám na nic chuť, mám to jednodušší jsem doma takže můžu odpočívat. Mě na to zatím nic nezabralo ani ledová kola po lžičkách. Někde jsem četla že v lékárně jsou lízatka proti nevolnosti a nebo zázvorový čaj.
@myslik Ahoj ano mě ho také nabídli jen mě bude stát 1300,-

verusa.j
13. srp 2011

@hanuu - ahoj, tak mě taky je blbě cleý den, i když ted se to nějak zázračně zlepšilo, ale pomáhá bud po lžičkách kola nebo zázvor v jakékoliv podobě.

@myslik - to je super, že jsi viděla srdíčko, ten test bude asi ten prvosesmestrální screening, já na něj určitě půjdu, k mému štěstí ho celý proplácí pojištovna

blanches
13. srp 2011

@myslik gratulace k srdíčku, ne tak mě ho nenabídli, uvidím, jak mám dojít příště

@favofrenki gratulace, po jaké době se Vám povedlo, my také poprvé čekali a pamatuji si jak jsem nemohla uvěřit té radosti 😉 jsem z Prahy západ

@terioza1 no tak uvidíš 😉 , ale neříkala si že bys chtěla chlapce, kvůli přítelovi, nebo si to pletu??

favofrenki
13. srp 2011

@blanches Děkuju za gratulaci, snažili jsme se 15měsíců a pořád tomu nemůžu moc uvěřit, asi uvěřím a ho ucítím kopat🙂

zdeniii
13. srp 2011

@hanuu ahojky mně bylo tak ypěkně zle a to celý den... k tomu navíc dcerka neposeda, no blázinec... hodně mi pomohla coca cola, takže za sebe můžu jen a jen doporučit. A taky jsem zkusila domluvit miminku a vypadá to, že mě poslechlo, protože ťuk ťuk, už pár dní je mi dobře!

blanches
13. srp 2011

@favofrenki no to tě chápu, to jste si počkali dlouho, nám to trvalo necelý rok a vím, jak už jsem byla šílená. 😉 Já myslím, že ti to půlně dojde až budeš mít mimíska v náručí 😀 .

@zdeniii koukám, že máš podobně starou dcerušku jako já malého, také jste chtěli po letech?

zdeniii
13. srp 2011

@blanches nene já chtěla takhle 🙂) a když se nám zadařílo na poprvé, je to nádhera!! 😀

dasa24
13. srp 2011

ahoj holky, vsem tehulkam 🙂) jestli se k vam muzu pridat🙂 nejdriv se omlouvam za chybejici carky🙂) na Ipad nemam cestinu.Preju vsem at se miminko drzi a vse bude v poradku.
my jsme meli 3x IVF( diky hodne spatnym spermiim)- z toho jednou potrat, jednou porod mrtveho kluka v 5 mesici, potreti se nam podarila holcicka, ktere je 16 M🙂)
Holky ja jsem byla v soku kdyz jsem ted zjistila ze jsem prirozene tehotna po 5 letech,- Holky,rikam si zazraky se deji a moc za to dekuju🙂))
V Car rekli ze diky takovym spermiim to nepujde,jsem ted v 5 tt, dr. me ceka pristi tyden.hrozne se bojim, jelikoz se mi po porodu objevila zvysena cinnost stitne zlazy, tehotna jsem samozrejme byt nemela, operaci jsem mela mit koncem srpna- uplne odstraneni stitne zlazy.
moc si preju aby to vsechno bylo v poradku... toho zlyho s tehotensvim jsem si vytrpela dost☹(
Favofrenki hlasim ze jsem z Prahy- vychod🙂)

verusa.j
13. srp 2011

@dasa24 - vítám tě tady a moc gratuluji k přirozenému těhotenství, chuděrko máš toho tolik za sebou, že teď to bude určitě dobré, moc držím palce

favofrenki
13. srp 2011

@dasa24 Gratuluju a věřím že to dobře dopadne 😉 toho špatnýho už na tebe bylo vážně dost.... ☹

dasa24
13. srp 2011

holky moc dekuju🙂)) dr na stitnou asi z....e🙂) Jinak taky uz mam vypoukly brisko🙂)

holky kdy mate termin? ja jsem mela malou taky v breznu🙂
super ze uz mate srdicko🙂))

terioza1
13. srp 2011

@blanches hehe, rikala, uz dve holky ma .-) Chlap do rodiny by se hodil.. ale hlavne at je to zdravy, at je to kluk nebo holka .-)

blanches
14. srp 2011

@zdeniii to chápu, nám to napodruhé také šlo rychle, no já myslela, že budou od sebe narození 2 roky, jsem zvědavá jestli se povede a druhé mrně bude narozené ve stejný den jako ten první 😀 😀

@dasa24 koukám, že sis užila opravdu hrůzu, zázraky se prostě dějí, pevně věřím, že sis to zlé vybrala a teď už bude jen všechno v pořádku a malá bude mít sourozence 😉 😉

@terioza1 to je jasné, ať je mrňousek zdravý a v pořádku o nic jiného nejde. I když bych malinko chtěla princeznu 😝.

frapik
14. srp 2011

@dasa24 Věřím tomu, že kdyby ve tvém těle to nebylo ok, že by si neotěhotněla. Chci říct, aby ses nestresovala s tou štítnou žlázou. Gratuluji k otěhotnění, život je samé překvapení, co? 🙂

mourinka29
14. srp 2011

ahojte holky,,mužu dotazek,jsem už potřetí těhotná,jednou zamlklé,podruhé vývojová vada ve 13týdnu ☹ a ted znovu,taky po ivf,protože mám huř pruchodný vejcovod a nechtěli jsme s manželem už čekat,ted jsem 7+2 a do pátku jsem jen trpěla šílenými nevolnostmi,sicejsem nezvracela,ale byo mi zle celý den a najednou včera utrum,cítím se dobře,nevadí mi lednice,a právě naopak furt žeru 😀 ,jakoby vlčí hlad,ale nějak se bojím,toho zamlklého ☹ ,u minulého těhu mi bylo myslím zle pořád a ted najednou klid? máte s tím některá zkušenos,že je třeba pár dní zle a pár dni dobře???asi blbnu že,ale ted už se potřetí fákt bojím ☹ ☹ ☹

terioza1
14. srp 2011

@blanches 🙂) ve me se to lame... ja jsem vzdycky chtela holcicku, ted ale, premejslim i nad chlapeckem... Ja ti nevim.. Doufam, ze mi pan buh neda oboje, to by me popravde klepla pepka 😀

jannca
14. srp 2011

@myslik jo, to známe. Myslím tím , test. Asi jsem už s tím trapná, ale opravdu v minulém těhotenství jsem zažívala takové trable, že už do toho nejdu. Měla jsem se rozhodnout, zda půjdu na potrat a to už jsem cítila pohyby malé,,,nešla jsem a mám nádherné a hlavně zdravé dítě. Když si na to vzpomenu, tak je mi pořád do pláče. Ještě, že jsem tomu prckovi věřila a ustála to. No a právě to vše začalo, těmito testy., pak to vyvrcholilo, že mudři nemohli najít hlavní srdeční tepnu...jsem stará mám přes 30 let a to prostě vždy vyleze Downův syndrom a kdo ví , co ještě. Stejně bych na potrat nešla, tak proč se trápit 9 měsíců. Prostě budu mu zase věřit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru