Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

terioza1
8. srp 2011

@dolphinek ja? Dokavad to pujde... to znamena do 7.4... 8.4 mam termin... 😀 A pak si naivne myslim, ze pujdu zase v zari 😀 Ale to je fakt naivita... pac pritel pracuje jeden den, dva dny je doma.... Takze by dva dny byl doma... ale vis co, je to fakt naivita.... 😀

terioza1
8. srp 2011

a jmena?

dolphinek
8. srp 2011

@terioza1 tak to je teda mazec 😀

terioza1
8. srp 2011

@dolphinek No, je... budu rada, ze bdu hajat.... jak budu vycerpana 😀

dolphinek
8. srp 2011

@terioza1 já to plánuju tak asi do konce pololetí a pak se uvidí

dolphinek
8. srp 2011

@terioza1 jestli teda budu zvládat to dojíždění 😀

terioza1
8. srp 2011

@dolphinek taky me to napadlo, ale pokud to pujde dal, proc nepkracovat, ja se nepredru a ve 12 jsem doma 🙂

dolphinek
8. srp 2011

@terioza1 jj...uvidíme

blanches
8. srp 2011

@terioza1 neboj se porodu, to je daleko.... 😉 😉 , bolí to to jo, ale úplně v pohodě se to dá(jsme ženský, já to dala i bez epidurálu) a hlavně je za to odměna!!!!! 😀 😀 😀 😀 Já se jednou stranou bojím, ale šíleně moc se teším, je to zázrak, my nevěděli do poslední chvíle co to bude, já tušila celou dobu holku a prdlajs 😀 😀 😀 Tak doufám, že to vyjde tentokrát 😝 😝
My pro holku Adélka, pro kluka Radim

blanches
8. srp 2011

@dolphinek to chápu, já dojížděla hodinu a půl, vstávala jsem už v 5:10 a dala jsem to do konce roku, pak jsem šla předčasně na ryzikovku, protože jsem málem porodila dříve, před vánoci byl mazec.

Vás objivuji, učit, to musí být mazec

terioza1
8. srp 2011

@blanches ja bych chtela uz tu odmenu bet porodu.... a epidural teda nechci v zadnym pripade.. jen v nejnutnejsim.. ale bojim se, ze nejnutnejsi pripad u me nastane 😀 A nakonec to dam s epikem... Chci tam mit pritele, ten ale nechce... jeste mam ale 8mesicu na to, abych ho premluvila... Ja na holcicku - no je jich moc, opravdu moc a na kluka fakt nevim.... Zase me nic neohromuje... nevim..

dolphinek
8. srp 2011

@blanches no jsem zvědavá jak to budu zvládat...vstám v 5:25 a pak ten bus....asi budu muset tahat hodně blinkacích igelitek 😀

blanches
8. srp 2011

@dolphinek tu jsem měla také vždy připravenou, pak vodu se šťávou a piškoty 😀 😀 takový krizový balíček 😉 Uvidíš, budu držet palce...

@terioza1 no já se rychle otvírala, ale pak se malej zasekl a musela jsem počkat až srotuje abych ho mohla vytlačit, první kontrakce 18 hod a druhý den v 5:10 se narodil nejhorší byly poslední 3 hodiny, tlačení bylo rychlé, jinak se to dalo, jsem zvyklá na bolest, mám hrozné menstruace 😉 Hele nemusí být u porodu samotného u "tlačení" ale může tě podporovat celou dobu před tím. Já jsem za to moc ráda, bez Peťi bych to nedala, podával mi pití, otíral mě žínkou, podporoval, když něco tak mi pomohl, opravdu to bylo super a hlavně si malého popsal a byl u něho když mě šili, prostě k nezaplacení 😀 😀

dolphinek
8. srp 2011

@blanches jj...díky za radu....připravím se 🙂

brufinka3
8. srp 2011

Ahoj holky, tak som dnes bola u doktora a je to ofcialne - videla som na vlastne oci, ze existuje 🙂 mame taku radost, ze sme sa museli ist zkludnit na Harryho Pottera 🙂

jituska86
9. srp 2011

@terioza1 no podle posledni menstruace budu zitra presne 5tt. I pritel vcera rikal ze je to docela poznat hihi tak nevim...

kixi
autor
9. srp 2011

@blanches Ahojky, no Utrogestan jsem vysadila a spineni ustalo...tak snad i bez Utrose se nam bude darit dobre...na kontrolu az za dva tydny v 7+1, snad bude srdicko 🙂 take se opatruj, pro me je asi nejtezsi nic netahat...vzdycky neco v zapalu chnapnu a pak si uvedomim ze bych nemela 😀

blanches
9. srp 2011

@kixi tak to je dobře, já ho neberu a špiním stejně, já jdu ted v pátek a to budu 7+1, tak jsem také zvědavá. Je mi jasné, že se nedá nic netahat, snaž se myslet na to a zvedat to jen rukama a né to tahat břichem, já když zvedám Honzíka, tak na to myslím také, ale také né vždy to vyjde. Přeci jenom má 12 kilo, macek jeden.

chanellka
9. srp 2011

Dobré ránko holky tak dnes se cítím opravdu skvěle 🙂

@blanches Ahojky moje neteř má taky kolem deseti kilo asi bych ji neměla tahat ale když tomu se nedá odolat když na mě natahuje ty svoje sladký ručičky 🙂

kixi
autor
9. srp 2011

@blanches ty jo, tak to je pekny macicek 🙂 Tak dej pak vedet jak jsi dopadla! Zavidim, ja se snad toho sveho UTZ nedockam 😀

blanches
9. srp 2011

@chanellka jojo to mi povídej, já ho tahat musím, třeba vyndat z postýlky, nebo ho musím zvednout když ho přebaluji, oblékám atd. A pak samo na tulení, to je také moc důležité 😀 😀

@kixi určitě dám, doufám, že uvidím krásné srdíčko, jojo je to klacek, ale on je celkově velký už měří 87 cm, takže to bude prostě kus chlapa, nohu má 24/25 to mají tak 3 leté děti. Neboj také se dočkáš, utečeto rychle, i když je pravda, že teď poslední dobou s tím čekáním se to táhne 😅 😅

terioza1
9. srp 2011

Ahoj holky, dneska jdu n ten utz.... tesim se rozne moc a mam zaroven strach.... Me snad klepne pepka 😀

terioza1
9. srp 2011

@blanches jezis, zasekl se?? jako jak zasekl???? To ti jako prestaly kontrakce neboco? No zase me klepne pepka 😀

kixi
autor
9. srp 2011

@terioza1 ten pocit znam velmi dobre 😀 😀 Drz se, drzim pesti a jsem zvedava co uvidis !!!!

chanellka
9. srp 2011

@terioza1 držím pěsti a pak dej vědět jak si dopadla 🙂

michaela28
9. srp 2011

Ahoj holky, tak jsem v neděli začala trochu špinit a protože jsem lehce psychoš, jeli jsme na pohotovost. Dr. mi udělal UTZ a je tam 4mm fazolka. Na příčinu špinění nepřišel, ale mám se šetřit. Ve čtvrtek jedu ke svému dr.tak uvidíme. Už máme i první fotku. Jsem z toho vyplácaná jako blázen 😀 .

A co vy, co nového???

xavera
9. srp 2011

@michaela28 jé ty se máš, že už máš fotečku. Ukážeš nám ji?

jannca
9. srp 2011

Ahoj holky, tak jsem si domluvila návštěvu na gyn...jdu 22.8. to budu 8 tt. Jinak jsem strááášně unavená a spala bych. Mám tu, ale jak po boji. jak j nenávidím návryäty odkukoliv, ty haldy špíny, bince, hračak, prázdné lednice...ach, jo.

blanches
9. srp 2011

@terioza1 no byl v poloze ze kterého jsem ho prostě nemohla vytlačit, jinak bych mu ublížila, byl moc vysoko a natočený špatně hlavičkou na blbou stranu, tak jsem pak musela ležet na boku aby sestoupil dolu a natočil se správně. Ale měli to pod kontorlou, byla jsem nonstop na monitoru a čekali 3 hodiny jestli to zvládne, jinak bych musela na císaře. Takže bylo hlavní, že ho měli ohlídané 😉 apgar score (nevím jak se to píše přesně 😅 ) měl 10 10 10, takže mu to nic nezanechalo.. Jen nejhorší bylo že se mi chtělo tlačit a nemohla jsem 😅 Ale neboj, mám kamarádku co jako prvorodička to měla od první kontrakce za sebou za 4 hodinky 😀 , mysli pozitivně, já věřím že podruhé, to bude rychlejší 😝

blanches
9. srp 2011

@michaela28 gratulace k fazolce a už bylo i srdíčko? Já také lehounce špiním, tak doufám, že to nebude nic vážného. 😀

Holky necháte si říct pohlaví?? Nebo budete chtít překvápko? My chceme překvápko, bylo to do poslední chvíle napínavé 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru