Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

fifca
12. říj 2011

@chanellka tak to ještě zkusim, já totiž zácpu nikdy neměla, takže jsem jak v jiříkově vidění 🙂

jaja.m
12. říj 2011

@zdeniii :Jee,gratuluji 🙂 .Já jdu na kontrolu zítra,tak doufám,že se to už taky dovíme🙂

kate013
12. říj 2011

@verka_motylek ahoj, děkuji za tvůj názor 🙂 pracuji už (zatím) 3 měsíce a školu mám na individuální plán a je to VOŠka, takže to není tak šílené na učení a práce je taky v pohodě, je hodně flexibilní🙂 tak si teď tak říkám, po tom co jsi mi tu napsala, že nejsem takovej blázen:D jako mít miminko ve 20 a že bych to možná i v pohodě vzládla. Tak Ti moc děkuji 🙂

kate013
12. říj 2011

@achina Ahojky, také děkuji za tvůj názor🙂 je to fakt, že jsou to úplně odlišné světy...co se týče hlídání a financí, tak to je v pohodě🙂 přítel má dobrou práci, tak uvidím, když to příjde jak to budu s tou školou zvládat🙂 Ještě jednou děkuji 🙂

kkattkka
12. říj 2011

Ahoj, pridam svuj nazor. Kdyz jsem cekala prvni dite, delala jsem posledni rocnik Bc. Na termin porodu jsem obahajovala bakalarku, statnice jsem o den nestihla. Stres a pod, protoze jsem delala denni studium a chodila normalne do prace, se na diteti nijak nepodepsalo. Meli jsme extreme tiche dite. Porad spala, zadny brek, nic.
Ano, ted je to certice, je ji 16 mesicu, neni to zadna putka sedici na zadku, ale ani ji necharakterizuju jako hyperaktivni. Proste zdrave zive dite. Statnice jsem tedy delala v zari s 3 mesicnim ditetem. Uceni v pohode, protoze dite jen spalo nebo se chtelo kojit nebo prebalit. Zadna starost nic. Ale v noci mi krasne spala, fakt temer vyjimka. Mit rvouna, nevim, zda by se to dalo. Pak jsem si dala rok pauzu a ted jsem 12tt, diteti je 16 mesicu a zacala jsem studovat navazujici prezencni. Podarilo se mi usporadat rozvrh a celkove zvladnout logistiku tydne tak, ze stihnu plavani a dva krouzky s dcerou i moji skolu. Znamena to v pondeli jde manzel do prace az v 11h, v utery pracuje z domova, ve stredu jde dcera do krouzku s karadkou a jeji dcerou, ve ctvrtek jsem na krouzku s dcerou a pak ji vezu mamine do prace, ktera ji da obed a uspi v parku a mezi tim se vratim z prednasky. Nejde to bez rodiny, neslo byt to bez manzelovo volne pracovni doby, auta, pevnych nervu a jisteho odhodlani. Nekdo by rekl, ze dceru sidim, ale ja si to nemyslim, ona je narozdil od jinych deti od malicka zvykla na cizi lidi, zadny sceny, kdy by mi visela na krku se nekonaji. Ma tri krouzky v tydnu, coz nektery moje kamaradky nedopravaji svym detem a jsou s nima full time doma. Kdyz jsem s ni doma, pres den nic neudelam ani do prace ani do skoly. Venuju se ji - zpivame, stavime kostky, cteme casopis se zviraty - miluje zvirata. VArim ji normalne jidlo, zadny sklenicky, pouzivame latkovy pleny, jednorazovky jen na cesty a do mesta. K tomu mam pomerne narocne aktivity v podobe clenstvi v zastupitelstvu, trech vyborech atd. Ridim se heslem, ze kdyz se neco chce, tak to jde. Cim vic problemu vyresim, tim silnejsi budu. Moje deti jednou, stejne jako ty ostatni, prijdou a odstehuji se. Nechci, abych pak nemela zadny zivot. Byt na rozvod s manzelem. Proste dite se stalo soucasti nasich zivotu (ja a manzel), v necem jsme se prizpusobili my jemu a v necem ono nam. Dal jsme si zachovali jistou cast naseho ziti. Chceme mit z deti samostatne jedince, kteri se o sebe dokazou postarat. Jestli se chces zeptat, kdy se ucim, tak v noci. Jestli se chces zeptat, kdy spim, tak extremne malo, ale ja nikdy nepsala vice ja 4-5h/den. Dokazu ctyri dny spat 2h/noc. Ted co jsem znovu tehotna, kdyz jsem doma, tak si dam s malou po obede hodinu, ona spi dve. Da se to, neni to jednoduche, ale nic neni zadarmo.

kate013
12. říj 2011

@kkattkka Ahojky, teda ty seš úplně super...svůj čas teda pěkně ovládáš to je paráda a jo určitě když něco chceš a jdeš si zatím, tak to jde🙂 já byla vždycky spáč a těch pár hodin by mi teda vůbec nestačilo. To tě obdivuji🙂

kate013
12. říj 2011

Holky, cítila jste některá kovovou příchuť na začátku těhotentství?

chanellka
13. říj 2011

@kate013 ahojky já jsem to neměla ale myslím že jsem o tom někde četla, že to je možný příznak 🙂 Myslíš, že by si mohla být těhotná? 🙂

chanellka
13. říj 2011

Ahojky holky, tak vám povím, že jsem začala pokukovat po kočárcích, a jsem z toho teda překvapená kolik toho na trhu je, všichni mě zrazují od levných kočárků, prý moc nevydrží ☹ a to jsem si myslela že koupíme kočárek to 10.000 :(

fifca
13. říj 2011

@chanellka Tak už jsem vyrazila na kukandu a mám jasnou představu, ale ten co bych chtěla se asi nevyrábí... 🙂

zdeniii
13. říj 2011

@fifca
@chanellka holky a jaký kočárek byste si představovali?
Já mám teď druhý a s tím jsem naprosto spokojená 🙂 http://www.detskydum.cz/detail/quinny-freestyle...

První jsem kupovala úplně nový, ale je to fakt zbytečné. Klidně si kupte nějaký pěkný bazarový, dětičky stejně tu hlubokou korbčku moc nestačí ušpinit a zničit...
Teď mám už jen sporták a na druhé mimi dokoupím jen hlubokou korbičku bazarovou 🙂)

chanellka
13. říj 2011

@fifca
@zdeniii Já jsem koukala po cam cortina, je na to celkem dobrý ohlas, taky jsem si říkala že by mi stačil bazarový ale manžel chce nový, že si ho pak nechámi i na druhé mimi 🙂 Jemu se zalíbil kočárek značky Hartan ale to je položka teda 25 000.... Já bych hlavně potřebovala aby se dobře skládal, máme malý kufr u auta a navím i malý byt 1+1 a potřebuju aby byla ta konstrukce lehká aby se mi dobře s kočárkem manipulovalo bydlíme ve 3. patře, sice máme výtah ale je celkem častým pravidlem že nejezdí, abych kočárek vysmékala až dom, protože kočárkárna u nás jaksi není ☹

fifca
13. říj 2011

@zdeniii no já právě bych chtěla všechny čtyři kola, nejlépe ještě, aby se ty vepředu se netočily 🙂 + velkej košík (neřídím, takže aby se tam vešel normální nákup) 🙂 no a aby nějak vypadal 🙂 asi půjdu mrknout do toho bejby bazaru, tam jsem nebyla

fifca
13. říj 2011

@chanellka to máš na ten kočárek víc požadavků jak já 🙂

kkattkka
13. říj 2011

Ad kocarek. Manzel chtel novy, ze nase dite nebude jezdit v poprdenym kocare. Dneska oba vidime, ze to je uplne jedno. Dite se narodilo 1. cervna a v rijnu jsme jeli na hory, tak jsme prestaveli na sportak, protoze s fusakem se do korby nevesla. MAme Casualplay S4 a stal 17tis. Jsme spokojeni s kvalitou, ze jsme nevybrali neco levnejsiho. Ten levnejsi jsme meli, kdyz jsme meli kocar v servisu a opravdu je ta kvalita znat. Ale asi bychom priste vybirali podle jinych kriterii, ale v teto cenove kategorii.

chanellka
13. říj 2011

@fifca 😀 no já jsem chtěla taky všechny 4 kola ale postupně jsem z toho začala upouště právě kvůli té skladnosti 😀 no to je pořád něco asi si nakonec koupím na malýho šátek a bude to vyřízený 😀

@kkattkka Casualplay S4 se nám taky líbí, měla ho známá a právě nám to vyvrátila právě kvůli tomu že ta korbička je šíleně malinkatá že musela malýho už od 4 měsíců dávat do sporťáčku, nebo Matýsek se jí narodil v září a stím fusakem už ho tam prostě nenarvala ☹ to je škoda....

kkattkka
13. říj 2011

@chanellka Ale to, ze jsme presli na sportak neberu jako minus. Lama to vubec nezaznamenala, mozna spis naopak. Zacala se zajimat a mela z nej vetsi rozhled. Navic ted cekas dite na jare, takze stejne tam to dite dyl jak pul roku nebude. Resp, dve moje kamaradky tam mely deti asi do roka (jinej kocar) a to tak, aby dokazaly, ze se maj velkou korbu. Ale dite melo pokrceny nohy ☹

chanellka
13. říj 2011

@kkattkka jéé tak to bych teda nechtěla, vím že mimouš bude v korbě tak do 6 měsíců a pak půjde do sporťáku, to je jasný.... Jen mi to prostě přišlo i takový děsně úzký ta korbička ale to je asi věc názoru 🙂 nemám nejmenší pochyb že to je kavlitní kočárek četala jsem samou chválu ale já ještě hledám něco trošku jiného... chtěla bych aby to lůžko nebylo moc nízko třeba Jané to mají brutálně nízko ty lůžka můj muž má skoro dva mětry to by se musel s malý sklánět skoro k zemi aby ho položil do kočárku 😀 No ještě že máme na to tolik času něco vybrat... je toho fakt tolik...

jaja.m
13. říj 2011

Ahojky,koukám,že se tu rozjela diskuze o kočárcích 🙂 .Já sem si zamilovala danny sports a líbí se i manželovi,tak asi koupíme ten.ALe švagrová ta má roan marita a nemůže si ho vynachválit.Korbu má prostornou malá jí tam byla do osmi měsíců,měla nemocný kyčle,tak jí trvalo dýl než se posadila.,ale nemá otočná kolečka,což my otočná chceme.Jinak jsem dnes byla na kontrole a vypadá to na holčičku,podle slov doktorky mezi nohama nic zatím nemá 😀

chanellka
13. říj 2011

@jaja.m ahooj tak gratuluji k holčičce, je potřeba mít holčičky aby si ten náš fešák měl pak z čeho vybírat 😵

kate013
13. říj 2011

@chanellka no já myslím, že možná jo,ale zase jestli ty příznaky jen nevyhledávám...musím vydržet než si budu moc udělat rvní test..

mahuj
13. říj 2011

ahoj všem... dnes jsem volala obvodní lékařce kvůli výsledkům testu krve, které mi dělala, a mám pozitivní boreliozu, akutní zánět kloubů a pozitivní revmatologické předpoklady. ☹ Tak, jak jsem tentokrát věřila, že bude vše v pořádku, tak se začínám bát...
Vím, že se teď všechny radujete z růstu Vašich miminek.. já jen potřebovala někde "říct", jak je mi teď zle..

kate013
13. říj 2011

Ahoj @mahuj.. Neboj, třeba bude vše ok 😉 jestli se nemáš komu vypovídat, tak to napiš alespoň nám..určitě se ti trošičku uleví 😉

kkattkka
13. říj 2011

@mahuj Moc drzim palce. Jak to ted bude pokracovat dal?

favofrenki
13. říj 2011

@fifca Ahoj a co kočárek Inglesina Magnum?? Viděla jsem ho na veletrhu v Letňanech je hezkej , ale já zase chtěla aby se ty přední kola otáčely. http://www.slune-cz.cz/kocarek-inglesina-magnum/

zdeniii
13. říj 2011

@fifca tak to bych ti klidně doporučiola x-lander 🙂 májí i 4kolku a je vážně super i obrovskej nákupní košík!!

zdeniii
13. říj 2011

@chanellka hmm tak to neporadím, ale kamarádka so chválí hodně Teutonia, je opravdu lehoučká a skladná 🙂

zdeniii
13. říj 2011

@chanellka jinak ten šátek můžu doporučit, nebo Manducu - mně malá nechtěla být v kočárku koro vůbec takže jsem ji převážně jen nosila 🙂))

zdeniii
13. říj 2011

@mahuj neboj se, ono to jsou všechno jen předpoklady a nakonc může být všechno jinak... Mně vyšly špatne výsledky z krve tak musím na další podrobné vyšetření do centra lékařské genetiky na ultrazvuk a popřípadě i na odběr plodové vody... Ale věřím že bude všechno v pořádku!! 🙂

zdeniii
13. říj 2011

Tak to je ON, mého srdce šanpión 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru