Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

favofrenki
1. dub 2012

@verka_motylek Určitě to zvládnete bez problému. Jo já taky v těhotenství spala maximálně hodinu bylo mi jasný že je to trénink na život s mrnětem 🙂 ale když padám na pusu únavou zaručeně mě probere ledová voda 🙂
Do mrazáku jsem navařila jen omáčky: rajskou, guláš, kuře na paprice a svíčkovou ale tu jsem dovařit nestihla takže jí dodělával manžel 🙂 ani nevím jestli nějakou tu omáčku nesmím. A taky jsem nakoupila, aby pak manžel nemusel na velký nákup. 🙂

zdeniii
1. dub 2012

@kackva já to začal brát dva dny před tím než jsem rodila 😀 a evidentně to pomohlo 🙂)
Já jsem Helenkce vůbec nechyběla, bylo jí to fuk, prý se na mne občas zeptala ale když přijeli do porodnice tak nic 🙂) a zase i v klidu odešla 🙂)

JInak tomuž ejsem bez poranění vdečím EPINU!! 😵

@verka_motylek děkuji 🙂 tak tyhle zajázaný věci vynechej a jinka jez normálně, ono stejně každý miminko na prdíky trpí než se to ustálí... 😉

verka_motylek
1. dub 2012

@favofrenki moc děkuju 🙂 přesně tyhle jídla jsem měla v plánu vařit 😉
@zdeniii no já doufám, že mi k tomu taky pomůže ten dianatal 🙂 No je mi jasný, že se prdíkům nevyhnem, ale nerada bych si vyčítala, že nějaký trápení pro Elišku bude tím, že já si pochutnala 😉

chanellka
1. dub 2012

Holky já jsem z těch prdíků dneskauž hotová, malej plače a plače, máme kapičkyEspimisan na doporučení Mudr. ale mám pocit že to moc nepomáhá ☹ dneska dokonce přišlo na tu rektální trubičku, to sice pomohlo ale jen na chvíli po kojení to bylo zase na novo ☹ a to jsem nic tak hroznýho neměla, ráno jsem měla k snídani cereálie s mlékem k obědu brambory s máslem a k večeři mám připravenej hovězí vývar, mezi tím piju po litrech fenyklový čaj a čaj pro kojící a stejně plačeme ☹ 😢 tak já už fakt nevím☹

favofrenki
1. dub 2012

@chanellka Ahoj to znám ☹ Nám teda fenyklovej čaj nezabral takže piju odvar z kmínu a malej má espumisan. Sice se občas kroutí ale nepláče. Teď jsem 2dny kmín nepila a je to znát taky teď místo spánku pláčeme ☹ Malému uleví poplácávání po zadečku, nošení na tygříka. O tom fenyklovém čaji jsem četla že velké množství může nadýmání naopak způsobovat. Když je malej delší dobu po jídle tak ho pokládám na bříško.
Tak vydrž bude líp 😉

verka_motylek
1. dub 2012

@chanellka a zkoušeli jste masáž bříška? nebo teplé na bříško ( buď nahřátou plenu nebo takový ten pytlík naplněný třeba třešňovými peckami, nebo nahřívací plyšáčci )?

chanellka
1. dub 2012

@verka_motylek jj to jsme všechno zkoušeli ☹ teď je klidnej tak jsem zvědavá jestli to vydrží🙂

verka_motylek
1. dub 2012

@chanellka no tak držím palečky! asi na tom něco je, že se říká že kluci s tim mívají víc problémy :(

chanellka
2. dub 2012

@favofrenki dobré ránko mohla bych poprosit o návod na ten kmínovej odvar??Taky to vyzkoušíme 🙂

@verka_motylek asi jo protože dnešní noc nic moc, celou noc kňoural a jakoby pořád tlačil, chudaček muj malinkatej ☹

fifca
2. dub 2012

@chanellka ahojky, my teda používáme espumisan a zabírá nám. Ale doktorka mi ještě poradila Infacol, ten je taky pro nejmenší a hodně kamarádek si ho chválí. Stojí kolem 150 - 200,- Jinak malou dávám přes den na bříško, když jsem u ní...

chanellka
2. dub 2012

@fifca to polohování na bříško asi takybudeme muset začít praktikovat..... třeba totrošku pomůže..

fifca
2. dub 2012

Naše šestinedělí probíhá trochu běháním k doktorce...malá mi nechce přibírat, u prsa vždycky usne, tak jí budim a budim a budim. Dostaly jsme i příkrm, ale ten mi odmítá jakoukoliv formou vzít, takže nic. Dneska jdem zase na převážení, tak snad jsme nějaký to deko přibraly. Doufám, že se to srovná.

fifca
2. dub 2012

@chanellka Nebo jí po každým koupání dám na bříško a masíruju zádíka a malý se to moc líbí. Oni tim trénují i hlavičku, že se jí snaží zvedat a zpevňují krční svalíky.

chanellka
2. dub 2012

@fifca já nechápu jak někdo mohl říct že kojení je nejkrásněší období v životě ženy, pro mě jsou to zatím jen stres a nervy, jestli malej příere nebo nepřibere, mliko jestli je nebo není, jestli pije dost nebo má hlad no mazec 😠

fifca
2. dub 2012

@chanellka úplně mi mluvíš z duše 🙂 a ještě jestli si zvládne krknout nebo si zase ublinkne...pořídila jsem si domu váhu, abych měla aspoň trochu klid...no, snažim se věřit zkušenějším, že se to do konce šestinedělí ustálí, tak máme ještě tři týdny před sebou...tak snad

verka_motylek
2. dub 2012

holky na prdíky ještě doktorky předepisujou sab simplex a kamarádky holčičce to dost pomohlo, tak si zkuste nechat předepsat 🙂

verka_motylek
2. dub 2012

No fifca má úplnou pravdu říká se, že se to po šestinedělí ustálí 🙂 Hlavně pevný nervy a vytrvat. S tim odříháváním to chce vyzkoušet víc metod, některý mimča si třeba pořádně odříhnou jen když s nima chodíš, jiný zas jen když v klidu sedíš a tak... je to fakt pokus omyl:( Jestli ti ale ublinkává i mimo kojení tak by mohl mít reflex a to chce zvýšenou polohu v postýlce.

favofrenki
2. dub 2012

@chanellka Ahoj taky jsme měli krušnou noc, musela jsem se opláchnout ledovou vodou abych se uklidnila. Já si do hrnce nasypu kmín zaleju vodou a tak pět minut povařím. Na netu jsem našla na 1lvody 1-2pol. lžíce kmínu.

chanellka
2. dub 2012

@fifca s tím brkáním taky bojujeme někdy si´odbrkne jindy ne no je to vo nervy 😀 kor o ty moje jsem znamení beran, takže ohnivá povaha, když něco nejde nejraději bych s tím hned sekla 😀 no ale snad to nějak vydržíme a ono se to opravdu ustálí 🙂 Taky máme doma váhu, vážili jsme když jsme dojeli z porodnice, řekla jsem že budu vážit dokud malej nebudemít tři kila a máme 3020g tak už jsem to hodila do skříně 🙂

@favofrenki děkuji vyzkoušíme to a snad to pomůže...Copak vnoci taky prdíky??

fifca
2. dub 2012

@chanellka tak to já držím a prostě ublinkává, většinou si krkne až hoďku po jídle 🙂 no, my jsme od porodnice přibraly 140 g, takže ještě chvilku vážit budem, a pak jí taky zahodim....no šupem na kontrolu, tak sem pak písnu, jak jsme dopadly 🙂

favofrenki
2. dub 2012

@chanellka jojo taky prdíky až teď usnul klidněji. Jinak pořád brečel a kroutil se takže jsem se snažila pomáhat rourkou a změny poloh snad už mu bude líp. Je to šílený když pláče já se snažím mu nějak pomoct ale on pořád pláče přepadne mě takové zoufalství ☹ No jdu uklízet a pak se taky natáhnu. Napiš jestli vám to alespoň trochu pomohlo. Já jsem zaznamenala zlepšení takový že se třeba kroutí ale nebrečí u toho a jde mu to prdění líp.

chanellka
2. dub 2012

@favofrenki no právě jsem si to uvařila ačekám až to trošku zchládne... tak pak dám vědět... ☹ Aji já jsem zoufalá snad dnes bude líp 🙂

fifca
2. dub 2012

Převážení u doktorky dopadlo na jedničku, dostaly jsme se konečně za hranici porodní váhy...krásných 3,390 kg Přibraly jsme od pátka celých 60 g. Takže příkrm dávat nemusíme. Máme velkou radost 🙂 Zabojovat se vyplatilo. Teď už to nevzdáme.... 🙂

verka_motylek
2. dub 2012

Holky teda máte můj velkej obdiv!!!! Snad budu mít taky tolik trpělivosti a elánu!!!!Držte se!!!!

favofrenki
2. dub 2012

@verka_motylek Určitě budeš a všechno zvládneš levou zadní 🙂

chanellka
2. dub 2012

@fifca jééé to máte krásný my jsme měli porodní váhu 2710g a propoštěli nás z porodky když měl malej 2520g teď se hlásíme s krásnými 3020 😀 tak snad to tak půjde dál, jsme drobci ale pokořili jsme 3kila tak můžeme kočárkovat 🙂 Jupí 🙂 Přeju pevné nervy 😵

@verka_motylek určitě to zvládneš ono ti ani nic jiného nezbude 😎

verusa.j
2. dub 2012

AHojík, vidím, že taky bojujete s prdíkama a váhou. My teda s váhou problémy nemáme, přibrali jsme už v porodce a pak po 4 dnech dalších 200g. Na prdíky dávám ten Espumisan a do třech hodin je klid, taky nahřívám bříško a masíruji, krkat taky nekrkám pokaždé, ale prý ti novorozenci to ještě moc neumí, takže někdy se podaří a někdy holt ne!

fifca
3. dub 2012

@verusa.j tak těch 200 g tiše závidíme a hlavně přejeme 🙂

verka_motylek
3. dub 2012

Dobré ranko holky! musim se pochlubit, jak mám obrovský břicho :D:D:D:D Abyste si vzpoměly, jaký to bylo 🙂

sovice
3. dub 2012

ahoj holky,nabízím kočárek své kamarádky po jednom dítěti,velmi hezký a zachovalý.Je to trojkombinace plus autosedačka a taška.Cena je 4500kč a poštovné 300kč

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru