Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

blanches
30. srp 2011

@waerva ježiš, tak to je mi moc líto, půjdeš na nějaké testy, nebo něco, přeci jenom když už je to po 3, tak je to divné, důležité je aby se našla příčina, která vše vyřeší a pak se zadaří a určitě se také dočkáte.
@adus87 je to krásné, tak ať mimi krásně roste.

@kwikwi @verusa.j no já jdu na kontolu až 3.10., to je divné, ale první testy na genetiku mi brali už teď, byla jsem v pátek na krvi. Ten hlavní test budou dělat až 16 tt, tak je to divné. Ale pamatuji si že s Honzíkem jsem to měla podobné.

@nemo1985 no v den očekávané menstruace si zkus udělat testík a uvidíš 😉, já dokud si neudělala test tak jsem spíš jen tušila.

@terioza1 gratulace, to je dobře, že je mimi v pořádku a že roste, jejda, tos mohla mít dvojčátka 😅

adus87
30. srp 2011

@nemo1985 tak to jsme na tom úplnsně stejně 🙂 a ještě ta děsná únava 🙂

verusa.j
30. srp 2011

@blanches -já vím, že ten NT screening se musí udělat do konce 13. týdne, pak už se nedělá, takže ti asi klasicky berou krev a pak ti udělají tripple test. Ale možná se mýlím.

kkattkka
30. srp 2011

Holky, vcera jsem nafoukala, nespala jsem celou noc, jak mi bylo blbe. Nad ranem jsem si vzala detskou verzi paralenu a na dve hodiny jsem usnula. Zavidim tem, co si muzou lehnout. Ja tu mam 1 a 1/4 starou certici a tej nevysvetlim, ze maminka si potrebuje lehnout. Ale neni to stezovani, nevymenila bych ji ani za nic.

Kdyz jsem byla tehotna poprve, tak mi nebylo dobre jen ve druhem mesici, to jsem zila jen na rohlikach, maratonci a bananech. Ted jsem na tom podobne. Vcera jsem si v deset vecer smazila rizky a kdyz jsme je mela hotove, tak jsem je nejedla. Je to proste JINY stav.

Jinak s tim rikanim a nerikanim. V praci jsem to prve rekla jen mym dvema kolegum, co jsem s nima byla v kancelari. Ted to vi jen manzel a mami s brachou, ktery bydli vedle nas. Jinak to nechci rikat dokud neprekoname treti mesic. Ale obavam se, ze to bude videt mnohem drive ☹

terioza1
30. srp 2011

@blanches co dvojcatka, byly tam 3 vacky !!!!!!!!!!!!!!! takze trojcata... 😀 Ale dekuju moc 🙂

terioza1
30. srp 2011

Takze jsem dneska byla pro Tehu knizku, ze vseho jsem byla takova zmatena, jetli to vsechno zvladnu.... mam smiseny pocity... ☹ Dva dny vpoho a dva dny totalni deprese.. 😀 mam i zadanku na screening a jeste na neco... budu platit jak mourovata...

blanches
30. srp 2011

@verusa.j no mě ten screening brali teď s krví, brala mi snad 4 zkumavky, pak budou triple testy na ty půjdu rovnou do genetu, já jsem hrozná já si ty názvy nepamatuji, jen vím, že jsem se vždy modlila aby bylo všechno v pohodě 😀 😀

@terioza1 teda to je mazec, mít tři miláčky najednou a ještě přirozeně, tak hlavní je že se jeden šikula mrňavý udržel 😀 😀 😀 Neboj všechno bude v pohodě!!! Já jsem také nervní aby 3.10. až půjdu na kontolu bylo vše OK, aby miminko krásně rostlo a nenastal nějaký problém.

@kkattkka to ti rozumím, já si s Honzínem také nesednu, pořád mě někam tahá, nebo chce ven, takže mazec. Navíc, když jsou dny, kdy je člověku opravdu zle, tak to není žádná výhra 😝. Vždy když ho dám spát po obědě, tak se těším jak si odpočinu a pak večer, až jde spát 😀 😀 😀 Ale je pravda, že před tím jsem zase musela do práce brzy vstávat a po obědě jsem neměla možnost si vůbec lehnout, nejhorší byla cesta metrem, bleeee.

verusa.j
30. srp 2011

@blanches - a ultrazvuk ti budou dělat kdy? Ten se zase prý dělá až tak kolem 12. týdne, první se bere krev kolem 10. t. a pak ten lepší ultrazvuk.

terioza1
30. srp 2011

@blanches asi bych se popravde sla odstrelit 😀 Njdriv jsem lecena na neplodnost, na anovulacni cykly a buh vi, co jeste a pak 3deti najednou.... 😀 Neni to paradox ???!!!

verusa.j
30. srp 2011

@terioza1 - to bylo asi sakra velké překvapení! Ale určitě to zvládnete!

terioza1
30. srp 2011

@verusa.j no, je tam ted jen jedno, ty dve se nejakasi vstrebali... rikam ti dopredu, nezvladla bych to 😀

verusa.j
30. srp 2011

@terioza1 - tak hlavně, ať se prdola udrží mamko

blanches
30. srp 2011

@verusa.j no teď mi brali tu krev, ale na ultrazvuk jdu to budu ve 14 tt, zase si říkám, že nejdříve si mě hlídal a objednával pomalu po týdnu, kvůli tomu že jsem jedno potratila, tak jestli se správně vyvíjí. Myslím, že to bude v pohodě, říkal že je nejdůležitější v 16 tt ty genetické testy a ve 20 tt velký ultrazvuk.
Čekají nakonec jen jedno, ale na začátku tam byli tři 😉

@terioza1 to by teda byl mazec, to si nedovedu představit, máme v rodině dvojčata, tak jsem trnula jestli se na podruhé náhodou nezadaří, to by mě kleplo 😝

terioza1
30. srp 2011

@verusa.j dekuju 🙂 mam takovy deprese obcas, jestli to zvladnu a tak... asi asi je to normalni.. zacina mi dochazet, ze uz to bude se mnou celej zbytek zivota .-)

terioza1
30. srp 2011

@blanches my taky mame dvojcata v rodine a ja jsem posledni z te generace, ktera dite zatim nema... tak jsem trnula a pri informaci: koukam, kolik jich tam je........ , jsem zacala brecet...

verusa.j
30. srp 2011

@blanches - jj taky mám ten pocit, skoro přes měsíc nikam na kontrolu nejdu ajsem z toho nervozní 🙂 Já už ty testy v tom 16. tt z krve odmítnu, jsou často falešně negativní a stačí mi ted ten screening, kde se ukáží případné vrozené vady

blanches
30. srp 2011

@terioza1 jojo bude to brutální změna, celý život naruby, ale ty krásné chvíle za to určitě stojí. A neboj, běhěm dne se krásně dostaneš do role maminky, já byla také nejdříve hotová, když jsem ho měla přebalit, bála jsem se ho vzít, když brečel tak jsem brečela také 😀 😀 Bylo to i těma hormonama, ale je to ten nejůžasnější pocit na světě 😀 😀 😀

terioza1
30. srp 2011

@blanches tho ja se nebojim, spis mi dochazi, ze je nejak brzo asi nebo ja nevim.... obcas me chytnou takovy stavy.... jsem z toho hotova ☹ ja, ktera dite vzdycky chtela, byl to muj sen a ted mi je smutno z toho, ze mam takovyhle stavy.... jsem pitoma... ale trva to treba dva dny a pak se zase hrozne teism... a porad dokola.. je to normalni nebo jsem ja blba?

blanches
30. srp 2011

@terioza1 je to úplně normální, nic si nevyčítej, mě to sice uplně došlo až když jsem ho měla u sebe, prostě je to změna a to veliká, už nikdy nic nebude jako před tím, ale ten prcek ti to prostě vynahradí. Navíc jak jsi těhule tak máš různé nálady a tak, já to vidím na sobě věci které mě nikdy nevytáčely mě dokážou naštvat, že jsem schopná se vztekat, až se mi chce brečet, kolikrát i na malého zakřičím až je mi to pak líto. On má teď takové to vztekací období 😝

blanches
30. srp 2011

@verusa.j rozumím, no já doufám, že to bude v pohodě jako u Honzíka, také jsem byla zvyklá tam teď chodit často a najednou po takové době 😒

terioza1
30. srp 2011

@blanches ja dneska dostala tu tehu prukajdu, brecela jsem u toho..... brecela jsem celou cestu zpet autem.... a pak jsem dostala zase zachvat smichu, ze jsem se nemohla zastavit smat.... 😀 Je to vec teda... na sex ted nemam chut, coz me taky pekne sejri............ aaaaach jo 😀

verusa.j
30. srp 2011

@blanches - tak snad se dočkáme 🙂 a výsledky budou v pořádku, už se chci začít pořádně těšit a užívat si těhotenství

zdeniii
30. srp 2011

Ahoj holky, tak jsem se vrátili z dovo a koukám, jek se to tu hezky rozrostlo 🙂
Zítra jsdu na odběry krve, tak snad sebou neseknu 🙂)

@terioza1 za co budeš platit jak mourovatá?

terioza1
30. srp 2011

@zdeniii za nejaky testy navic... 560kc za odbery a asi 1000kc za screening...

zdeniii
30. srp 2011

@terioza1 tak to je hustý, já to mám všechno v ceně, platím za celé těhu 500 a mám v tom opravdu všechno i ty testy v 10-11 týdnu....

blanches
30. srp 2011

@terioza1 no vidíš to, je to naprosto normální 😉 😉 Máš soukromého doktora? Já nic neplatila....

@verusa.j rozumím ti, také se těším, ale ono stejně se vždy najde něco z čeho bude strach 😉 si to pamatuji.....Musíme myslet pozitivně 😀

@zdeniii vítej z dovči, jak jste si jí užili? Kde jste byli?

zdeniii
30. srp 2011

@terioza1 já mám soukromého doktora a mám fakt i ty testy navíc v ceně... to je něco jak se to liší od doktora k doktorovi, ale pro prcky všechno, že 🙂 každej si to rád zaplatí...

@blanches bylo parádně, byli jsem v Chorvatsku na Rabu 🙂 Helí spokojená a já taky, přijdeme sem a je mi zase nic moc, holt má junior rád mořský vzduch 🙂)

zdeniii
30. srp 2011

@verusa.j neboj užívej si těhotenství i tak... dříve se žádné testy skoro nedělaly a maminky byli naprosto v pohodě... těd se místo toho těšení akorát tak pořád jen strachujou co a jak... je to škoda...

terioza1
30. srp 2011

@blanches no ja ti ani nevim, jestli je soukromej.. asi ale jo .-) Ale na testy jdu do nemocnice...
@zdeniii vydaje zacinaji...... bude hur 😀

zdeniii
30. srp 2011

@terioza1 třeba dostaneš porodný 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru