Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

terioza1
5. srp 2011

@kixi a boj to jeste bude.... 🙂 celej zbejvajici zivot 😀 Neboj, to je vpoho, urcite .-)

su_nnet
5. srp 2011

@terioza1 Přála bych ti to,moje noci jsou teď skvělé...je mi zle a prsa mě bolí taky nejvíc v noci,ve dne o nich moc nevím jen na dotek 🙂 ..takže tak já se mám... 😀 (myslím že bych ti přála to bezproblémové těhu-ne ty moje stavy):D

terioza1
5. srp 2011

@su_nnet neboj, co neni muze bejt... i kdyz teda nechci 🙂 Treba ti to prejde a me zacne.... :-/

su_nnet
5. srp 2011

@terioza1 Já byla v pondělí to bylo 5+1 a byla jen dutinka a o 4 dny později dnes...5,5 mm mimisek a malinke blikajici srdicko....tak jsem spokojeně odkráčela s fotkou a teď se jen usmívám 🙂 No a jdu až 22.8,takže se nedočkám...můj říkal že snad ten UTZ pořídí domů,že ten můj spokojeny usmev po něm za to stojí 😀

paja89
5. srp 2011

@lorreine
@lorreine děkuji...snad všechno půjde jak má... uvidíme jak to půjde s miminkem... zda ještě nepočkáme do příštího roku

terioza1
5. srp 2011

@su_nnet tak to je fofr teda .-) Za 4 dny... Kolik se plati za fotku?

su_nnet
5. srp 2011

@terioza1 Já platím 50,-kč...už mám dvě...první dutinku a dnes druhou ....mohla bych to vyhledět 😀

lorreine
5. srp 2011

@terioza1 Tak to je fakt dobré...ja mám skor opačný problém, takže mňa platí žiadne broskve...A inak všetko robíš ako predtým? Myslím, niečo ako cvičenie atd... Ja teda teraz moc chuť na sex nemám...respektíve len občas, nie ako predtým 😀 . Inak som sa vzdala svojho milovaného mátového čaje, lebo vraj nieje moc vhodný...inak nič extra...mám skor nechute ako chute. Niektoré veci, ktoré som predtým milovala, nemožem ani cítiť 🙂.

terioza1
5. srp 2011

@lorreine Ja jezdim na brusle, jezdim na motorce, hraju badminton..... vsechno jako predtim.... rekla jem si, ze tehu neni nemoc a dokud to jde, budu to delat 🙂 Ja na sex taky chut nejak nemela, ale ted se mi to zazrakem vratilo.. 🙂 Ja fakt vubec ani nevim, ze jsem tehu... kdyz opomenu ty prsa teda... lae taky to neni nic hroznyho, jen obcas me bolej.. ale jinak vpohode. 🙂 Ja zse milovala kontryhelovy caj.... ted ho asi uz pit nesmim...

lorreine
5. srp 2011

Ja tiež nemienim ležať doma. Akurát nechcem ani ohroziť mimčo. Tak si odpustím aerobné "poskakovanie" a spinning...ostatné v pohode. Dnes ráno som sa zobudila a hovorím si, je to naozaj pravda, že som tehotná? Nejak som myslela, že budem mať "iný pocit" až budem. A ono moc nič...keď človek nepočíta tie prsa a trochu nevolnosti...🙂 Ale povedzme si úprimne, že to je dobré, že niesme polomŕtve v posteli kvoli zvracaniu alebo tak niečo 🙂.

verusa.j
5. srp 2011

@kixi - taky beru Utrogestan a i Ascorutin, plus MagneB6, je to jen pro podporu, mě to nic nedělá, akorát ten Utrogestan nepolykám, ale zavádím

verusa.j
5. srp 2011

@kixi - pokud se ti motá hlava, tak ho nepolykej, ale zkus si ho dávat vaginálně, je to prý lepší kvůli toho motání hlavy

xavera
5. srp 2011

ahoj holky, jsem 5+3 tt a poslední dny se mi zvětšilo strašně břicho. Vypadám, jak někde ve 4. měsíci, nebo tak něco 🙂 Myslíte, že to ještě splaskne nebo už jen poroste? nemůžu nic nosit a asi už budu muset koupit těhotenské kalhoty a sukně, jinak mě vše hrozně tlačí. Nechci o těhotenství takto brzy nikomu říkat, je to na mě ale zjevně vidět.

kixi
autor
6. srp 2011

@xavera ahojky, jsme na tompodobne, taky se me nafouknul podbrisek a nechce se me tomu verit...ale nejlip to poznam kdyz se bricho snazim zatahnout a ono to nejde 🙂

kixi
autor
6. srp 2011

@verusa.j diky moc za radu, zkusim dneska..doktorka me rekla, ze spodem to neni uplne idealni, ze to muze vypadnout, ale pokud to ma pomoci proti motani hlavy tak to rozhodne vyzkousim - diky moc

sitrunamelissa
6. srp 2011

@kackva taky uz mam druhou silnou 🙂 Takze ted nezbyva nez verit, ze vsecko bude fajn 🙂

Jinak jak to tu tak ctu, jsem rada, ze nejsem jedina, kdo ma "netehotny" pocit 😀 Krome toho, ze me poboliva podbrisek, tak nemam zadne jine priznaky. (a uprimne, vubec by mi nevadilo, kdyby to tak zustalo 🙂) Jinak ja na UZV jdu az ve 12 tydnu a v 8 tt k doktorce, ale bez UZV, tak je to cekani takove slozitejsi 🙂
A jeste mi holky reknete, co Vasi manzele/partneri, jak reagovali na tu krasnou zpravicku, ze jste tehulky? Muj manzel to nejak tezce nese ☹ Napred to ignoroval, pak byl dost neprijemny a ted to zase ignoruje. Uz tyden. Tak me to moc mrzi, ale asi jen potrebuje cas...

tutu1
6. srp 2011

Ahoj holky, to je mi líto, že to tvůj manžel ignoruje, ale vydrž srovná si to v hlavě a bude to dobrý, my když jsme čekali první, tak jsem já chtěla a manžel ne, ale na konec to rozdýchal, no a teď jsem zřejmě v 5tt, ale nikdo to ještě neví, teď chtěl zase manžela a já moc ne, nejdřív jsem to probrečela když jsem to zjistila a teď když už to tam je, tak se tak nějak bojím aby bylo všechno v pořádku. Ve 4tt jsem byla u doktorky, protože se mi tomu nechtělo věřit, že mi na testu vyšlo, že jsem těhotná, a tam mi doktorka řekla, že mám zvětšenou dělohu a na kraji je dutinky, která není ale ještě přichycená, že mám přijít 11.8. aby se koukla jest-li je vešchno v pořádku. Každé ráno se mi motá hlava a mám žaludek na vodě a o prsou ani nemluvím a břicho už taky nezatáhnu, jen ten stach aby to nebylo mimoděložní, aby se to dobře uchytilo a taky ve 4tt jsem měla 196 HCG a sestra mi řekla, že je to álo, že je to hodně na začátku těhotenství, tak mám plno otazníků a protože to nikdo neví tak si nemám s kým o tom promluvit, tak tady po tichu čtu vaše diskuse a nevím co bude......

sitrunamelissa
6. srp 2011

@kixi S tim utrogestanem, ja jsem pracovala v CAR a vzdycky jsme doporucovali zavadeni utorgestanu sppodem. Takze se toho urcite neboj. Verim ze kazdy lekar ma jiny pohled na vec, ale osobne si myslim, ze tim nemuzes nic
zkazit!!

kixi
autor
6. srp 2011

@sitrunamelissa diky moc, dala jsem si spodem a zadne nepriznive ucinky to nemelo..tak snad to tak bude fajn 🙂 nicmene jsem naladova jako blazen, uz rano jsem se vzbudila a rovnou se rozervala 😀 nebudou to se mnou mit jednoduche 😀

monyseq
6. srp 2011

@kwikwi Ahoj, jé to jsem ráda, že je na tom někdo stejně jak já... Chutě začínám taky mít, ale doufám, že váha moc nahoru nepůjde nabrala jsem dost do teď (zdrav problémi) tak snad nebudu jak bečka.. 😠

michaela28
6. srp 2011

@xavera jeee, tak to máš super, já půjdu v pondělí alespoň na tu krev, stejně mě jí mají brát kvůli štítně žláze, tak mi udělají i to HCG, ty jsi byla u svého Dr. a viděli jsi něco na UTZ???

jannca
6. srp 2011

ahoj ženy, tak se po nějaké době ozývám. Manžel mi odvezl notase.

jannca
6. srp 2011

@xavera tak, jak je to s tím naším beranem. Nikdy jsem tomu nevěřila a snad nevěřím...jenže když jsem byla letos s malou na karnevalu, tak jse jsem hodila řeč s jednou maminkou, taky beranem. Pokládala mi tyto otázky, brečela vám hodně: ANO. už po porodu vtahu ječela 45 minut, jak papá: šíleně...trvá to stále. Pak se ptala jak je na tom pohybově: výborně, v roce a 3 měsících se sama držela na houpajdě, vylezá všude. Opravdu pohybově super. Ta druhá se jen smála astále opakovala, no beran! Tak nevím...No a úrazy, musím říct díky Bohu, nic se zleho nepřihodilo.

jannca
6. srp 2011

manželovi jsem v pátek oznámila novinu, dala jsem mu malý balíček, kde jsem koupila úplně mrňavé ponožečky a botičky, vše úhledně zabalila...no a protože jsem byla pozvána ne večeři, tak jsem mu to chtěla dát jako dezert, jenže to zmerčil dříve, než jsme tam dojeli (když zvoní mobil, vyhazuju všechno...) Byl potěšený, vlepil mi pusu a tulil se. Jsem ráda, že ho mám 😀

kixi
autor
6. srp 2011

@jannca gratuluji k uspechu 🙂 ja byla u mudr, misto v 6tt jsem v 5tem, nevi se proc, bud zpomaleny vyvoj nebo oplodneni pozdeji nez jsem pocitala...neresim to radsi...za 2 tydny kontrola...

xavera
6. srp 2011

@su_nnet to je skvělé , že jste viděli ťukat srdíčko...jsem dnes 5tt+ 4, takže skoro stejně jako ty. Na UZ jdeme až za 2 týdny, prý by teď ještě nebylo nic vidět...a vy jste už viděli ...tak to je tedy pěkný...máte fotku? že bys ji sem šoupla, abych si aspoň mohla představit to naše? 😀

xavera
6. srp 2011

@michaela28 nebyla jsem u své doktorky, jen jsem s ní přes email zkonzultovala ty hodnoty HCG naměřené v CARu, jestli je to OK, protože tam mi k tomu nic neřekli. Na UZ zvuk jdu až do CARu za 2 týdny.

xavera
6. srp 2011

@kixi no to mám taky s tím zatahováním. A co nosíš? Já budu muset vyrazit na nákupy, protože mi nic není..všechno mě řeže přes břicho. Volných trik je dost, ale kalhoty, džíny, tříčtvrťáky, sukně....tohle všechno potřebuju větší.

xavera
6. srp 2011

@jannca díky za zprávu o beranech....tak prostě se s tímhke dítětem opravdu nudit nebudeme 😅

kixi
autor
6. srp 2011

@xavera no nastesti se do obleceni dostanu, asi tolik jako ty nafouknuta nejsem...ale stejne uz mam kalhoty s pruhem okolo pasu z mekouckeho materialu a v tech je me nejlip 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru