Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

verusa.j
17. led 2012

@zdeniii - to máš super, my teď hledáme takové pediatra tady u nás, zkusíme jednoho, co je prý relativně benevolentní k očkování, tak jsem zvědavá

zdeniii
17. led 2012

@verusa.j a odkud jsi? možná o někom vím

pampeliska1
17. led 2012

Čau holky, omlouvám se, že vám sem lezu.. Jen jsem nakoukla, protože jsem taky otěhotněla v létě (na začátku srpna). Jen jsem si všimla, že jste tu krátce řešily těhotenskou cukrovku..
@zdeniii @finka13 jen jsem chtěla napsat, že není pravda, že riziko cukrovky je jenom velké dítě.. Bohužel může dojít i k porušenému vývoji mozku a dalších orgánů právě tím vlivem dlouhodobě zvýšeného cukru v krvi.. Když je jenom na dietě, tak asi problém není, ale pokud si těhotná musí píchat i inzulín (a v případě odmítnutí ogtt to ani neví), tak to může být opravdu problém.
Ještě jednou se omlouvám za vpadnutí, nechci dělat chytrou, jen mi to nedalo nic nenapsat 🙂

zdeniii
17. led 2012

@pampeliska1 však se můžeš přidat jestli chceš 🙂)
a chytrá klidně buď, vždyť víc hlav víc ví 🙂)) stejně bych na cukrovku nešla 🙂 Myslím si že pokud by ji člověk měl, měl by to vědět dříve 🙂 píchání inzulínu je jasná věc když je opravdu cukrovka. Šla bych na testy kdybychom ji měli v rodině nebo bych byla riziková...

finka13
18. led 2012

@pampeliska1 Hmm tak to jsem samozřejmě slyšet nechtěla:(To nejsou dobré zprávy...zase se říká že spousta holek ji má nezaléčenou a všechno je Ok takže musíme doufat i my
@zdeniii Díky za stránky zkusim jí brnknout a domluvit se, slyšim na ní chválu ze všech stran!

verusa.j
18. led 2012

@zdeniii - Krnov a okolí

zdeniii
18. led 2012

@verusa.j hmm Krnov tak to bohužel nevím neznám 😒

verusa.j
18. led 2012

@zdeniii . my máme tip, tako to zkusíme, akorát budeme dojíždět 14 km k doktorovi, ale to oželím

zdeniii
18. led 2012

@verusa.j tak daleko nedojíždíme, ale myslím že je to úplně ok hlavní je mít dobrého dokttora. Jedna holčina tady od nás dojíždí dokonce do Prahy, což už je fakt přehnané mi přijde 😉

fifca
18. led 2012

@zdeniii no standart Maxi Cosi, to je i jediná, která jde na kočárek Mutsy 🙂 v pátek ji jdem vyzvednout

fifca
18. led 2012

Holky, kde bych zjistila, když se někdo vrací z ciziny, jak dlouho by neměl k právě narozenýmu mimču?
Budoucí děda se jede zrelaxovat do Thajska a mám pak trochu obavy, aby něco nepřivezl...

zdeniii
18. led 2012

@fifca já bych to brala podle toho kam jede, my jsme v Thajsku taky byli a vůbec bych se toho nebála...

fifca
18. led 2012

@zdeniii hmm, tak nevim...zkusim zítra očkovací centrum....zrovna z toho Thajska mám takovej blbej pocit.. 🙂

zdeniii
18. led 2012

@fifca no to jsem taky měla namysli nějaké pčkovací centrum, ale fakt se není čeho bát, soudím že se jede relaxovat takže nebude moc cestovat nebo jo? My byli i v horách a fakt můžu říct že naprosto všechno ok. Já bych se toho nebála teda pokud nejede fakt někam do divočiny...

verka_motylek
18. led 2012

Ahoj holky:D Musim se pochlubit, že už jsme dnes konečně vybrali definitivně kočárek:D Jukněte jak se Vám líbí🙂
http://www.chytramama.com/zbozi/4961/Trojkombin...

verusa.j
18. led 2012

@zdeniii - já nemám na výběr, buď jedna místní mudra nebo musím dojíždět, bydlíme ve vesnici

zdeniii
18. led 2012

@verusa.j nu tak vidíš, vyřešilo se to samo 🙂 holt z vesnice je dojíždění jasné tak jako tak...

verka_motylek
18. led 2012

jo a ještě krásná fotka ze včerejšího ultrazvuku 🙂

fifca
18. led 2012

@verka_motylek krásný myšák, se tam směje 🙂 a kočárek taky super 🙂

zdeniii
19. led 2012

@verka_motylek tééda to je nádherná fotka!!!

chanellka
19. led 2012

Ahojky Holky, zdravím vás po delším čase, pokud jsem dobře pochopila tak byla řeč o dětských lékařích, já jsem nakonec už taky vybrala ale že bych z ní byla nějak nadšená to se říct nedá ale máme ji kousek od baráku tak nebudeme závislí na autě, tak uvidíme, byla jsem překvapená, když jsem se šla zepat co je třeba k registraci, že nás už skoro nechtěla vzít, že už mají miminek hodně ale nakonec když jsem ji řekla že bydlíme naproti tak nás vzala, jsem netušila že se to musí hlásit až tak dopředu... 😝 Zítra jedeme na kontrolu tak se snad konečně dozvím kdy mám nástup na mateřskou, v práci už ty dny odpočítávám a čekám na volno jak na smilování 😀

verka_motylek
19. led 2012

@zdeniii děkuju🙂 Mamka je moc šikovná :D Příští týden jdu zas 🙂

tina74
19. led 2012

@verka_motylek Krásná fotka!

chanellka
19. led 2012

@verka_motylek ježííš to je krásný, jsem si toho vůbec nevšimla až teď, jak se krásně usmívá 🙂

zdeniii
19. led 2012

@chanellka no téda, tady u nás fakt s registrací není problém. Fakt je to všude jiné. Hlavně že máte jasno a když nebude vyhovovat zmenit se da vždycky 😉

@verka_motylek to se někdo má, to je jasné že si maminka babička dává záležet aby viděla 🙂)) tiše závidím 🙂

tina74
20. led 2012

@verka_motylek A zdá se, že je na Tebe miminko podobné🙂

finka13
20. led 2012

@verka_motylek Krásnej prcek🙂a kočárek taky🙂

verka_motylek
20. led 2012

@finka 13 jé to mě těší, že to není jen můj subjektivní pocit 🙂 a to jsi mě nikdy neviděla 🙂
@zdeniii no můžu říct, že si to užívám🙂 celej život jsem se těšila až se ta jediná protekce, které se dá využít bude konečně týkat mě🙂

favofrenki
21. led 2012

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se stresem v těhu?? Dneska jsem se dozvěděla že má děda rakovinu bohužel to není v začátku, chci být mamce oporou, ale trochu se bojím abych sobě a mrňousovi neublížila a předčasně neporodila, nevím co by ten předčasný porod mohlo vyvolat, jestli pláč nebo jen to že o tom mluvíme. Poslední dva dny i cítím že když mě je úzko tak mrně začně kopat. Snad pochopíte o co mi jde. Bojím se o sebe a mrně ale zároveň chci být opora pro mamku 😢 😢 😢 Omlouvám se za smutný příspěvěk

megy
21. led 2012

@favofrenki mrzí mě to s tvým dědečkem ☹ s tím stresem - já ze svých zkušeností bych ti mohla akorát říct, že já mám bohužel celé těhu nějaký stres, bohužel i od strany rodiny, což se mi nelíbí, ale nenadělám nic. Určitě to nevyvolá předčasný porod to, že prožíváš úzkost, toho bych se nebála. děťátko reaguje na tvé pocity, to ano, ale určitě to nemá vliv na vyvolání , takže z téhle stránky buď v klidu. Zkus si dát třeba, pokud se nebudeš cíit moc v pohodě po této stránce meduňkový čajík, pusť si hudbu - jde o to, aby ses aspoň chvilku od toho zkusila odprostit. Já sama trpím díky rodině od svých 19-ti let úzkostně-depresivní poruchou, takže o stresu vím své. držím pěstičky, ať to zvládnete. 😉 a neomlouvej se za žádost o radu, každá potřebujeme občas poradit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru