Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

zdeniii
18. srp 2011

@jituska86 paráda, moc ti to přeju!!! jen tak dál takové radostné zprávy!!

fifca
18. srp 2011

@michaela28 no, mě pořád pálí žáha, takže jim, jako když nejim 🙂 takže zatim jsem zhubla,ale to mi asi dlouho nevydrží...kalhoty mě už na břichu tlačí občas

@zdeniii no, já už ve škole nepracuju, mám už rok novou práci, a tam je normální dovolená 🙂 🙂 a chtěla bych pracovat po celou dobu, takže snad to půjde 🙂

@jituska86 super, gratuluji 🙂

kixi
autor
18. srp 2011

Ahoj holky, tak v pondeli uz konecne jdu!! Jsem strasne natesena a nervozni 🙂 Pujdu 7+2 a dooooooufam, ze tam neco uz taky uvidim 😀 Jak se citite? Ja mam ted novy stav, jednou az dvakrat denne je me na zvraceni a zacnu se davit, ale nezvracim 😀

KIXI 6+5 TT

skendy
18. srp 2011

@kixi Ahojky , já byla dneska na kontrole. Podle ms 7tt+1 ,ale UTZ ukázal ,že jsme mladší 6tt+2 .Ale malý rohlíček už byl vidět a krásně mu blikalo i srdíčko!!! 🙂 Řekla jsem i o fotečku a je to super pocit!Jinak já mám teď podobné stavy jak ty a radím zeptej se v lékárně na lízátka proti nevolnostem v těhotenství!GradiPop - mě fingují !Vždy se mi po něm uleví!Je jich v krabičce 12ks a stojí do 60kč!!! 😉

zdeniii
18. srp 2011

@fifca aháá tak to jsem netušila 🙂 každopádně je to fajn jestli je práce i tak v pohodě že tam chceš být dokud to půjde! J8 byla ráda, že jsem si dala myslím v 6 měsíci voraz a zůstala doma 🙂)

@kixi tak takový stav mám taky 🙂 ale je fajn že nezvracíš, zatím se mi to povedlo jen jednou nerozdýchat to 🙂 nejhorší je čištění zůbů u mě, to musí jen tak ošidlat a hotovo 🙂)
V pondělí určitě už bude vidět krásnej prcek a slyšet srdíčko, uvidíš!

@skendy hmm ty lízátka bych si měla koupit na dovču ať jí neprobl... 🙂) Je jedno jak je mi mi staré hlavně že je v pořádku abylo vidět srdíííí

michaela28
18. srp 2011

@fifca já právě jsem právě šla taky spíš dolů než nahoru, ale pupík je trošku větší i prsa, ale z těch moc radost nemám. Mám je docela velký a ještě mi rostou 🙂.

@skendy gratuluju k srdíčku, já ho UTZ měla vidět 6+1tt. Neboj mimísek to dožene 😉 .
@jituska86 taky moc gratuluju a všem moc držím palce, ať se mímískům u nás líbí 🙂 .

kixi
autor
18. srp 2011

@skendy Ahojky, no my byli mladsi minule,tak doufam, ze ted jsme se uz neopozdili. Moc dekuju za radu, pro lizatka hned pobezim 🙂

kixi
autor
18. srp 2011

@zdeniii 🙂 doufam, uz cekam 2 tydny po te ne moc pozitivni navsteve, tak bych rada nejakou dobrou zpravu 😀

zdeniii
18. srp 2011

@kixi nebooj bude to ok!!

fifca
18. srp 2011

@michaela28 Tak mě se zase líbí, když ty prsa zase trochu povyrostou 🙂 🙂

@zdeniii mám pohodovou práci, jak si jí nastavim, tak to mám, takže si myslim, že to půjde, ale uvidíme 🙂 🙂

pamir
18. srp 2011

Ahoj holky..můžu se přidat..? dneska jsem 6+3 tt, na UZ v úterý byla krásná bublinečka s bijícím srdíčkem..na kontrolu jdu až 20.9....to bude dlouhé..už týden slabě špiním..Dr. řekl, že jde o krvácení z čípku ne z pochvy a že s enic neděje, že jsme oba v pořádku..tak doufám, že to opravdu nic není a z bublinečky bude překrásné miminečko toho 20.9...:-) už mám i první fotečku našeho miminka..a co vy holky??

su_nnet
18. srp 2011

Ahoj holky,po delší pauze jsem zpět,jak se máte,jak vám je?....My jsme za půlkou 8 týdne,dnes UTZ,srdíčko jak zvon,rosteme a už nám poskočilo bříško 🙂

@kixi Ahoj,jak je? Co nového?

jituska86
19. srp 2011

@su_nnet Ahojky a uz ti dal pan doktor prukazku???

jituska86
19. srp 2011

Ja fotecku zadnou zatim nemam pritel by to stejne nenasel a je to zatim tak mali ze to nechci navic se u nas plati za foto 50kc tak pockam az to bude vetsi...ja jdu na kontrolu 8.9...bych mela byt podle UTZ 8+1 tak prave nevim zda-li dostanu prukazku ale kazdopadne mi budou delata nabery atd....

kixi
autor
19. srp 2011

@su_nnet Ahojkyyyy...je to se mas..ja jdu konecne v pondeli v 7+2 a modlim se, abych uz byla taky ve skupince tech co NECO videli 😀 Jinak unava me docela prijemne presla, citim se zase jako driv a jedine co, tak me byva sem tam na zvraceni a rostou mi prsa...no a brisko mam taky nafoukle..jsem normalne hubenour takze je to na me malinko videt a musim v praci zatahovat 😀 Jak u tebe?

macek01
19. srp 2011

Mám otázku... Obávám se že jsem těhotná. Už od 3.7.2011 nemám prášky a 3.8.2011 jsem to dostala úplně normálně. No a měsíčky jsem měla 4 dny a ciklus 30 denní zatím. A podle plodných dnů jsem byla plodná tento týden... A jelikož používáme spermicidy prozatím a kondomy, ale ten nám rupnul. Ale říkala jsem v pohodě ten gelík je v pohodě píšou to všude na netu. Tak se obávám že jsem v tom. Protože mě od úterý pěkně pobolívá podbříško jako bych měla měsičky. Tak se ptám zkušených jestli byste mi mohli poradit. Děkuji předem 🙂

favofrenki
19. srp 2011

Ahoj holky, trochu se bojím že mě odsoudíte, ale někomu to napsat musím, mám pocit že mi moje tělo vůbec nepatří, tohle nejsem já, a mám strach že to už nikdy nepřejde ☹ já vím že je to jiný stav ale tohle mě dostalo, nejsem schopná normálně fungovat, mám pocit že je mi pořád hůř, na to že jsem už v 9tt tak únava je děsná, nevolnosti mě trápí pořád celodenně a dneska jsem zjistila že mi smrdí můj antiperspirant ☹ Ještě jednou se vám omlouvám, potřebuju se jen vypovídat a třeba uklidnit od vás co už prcka máte, že je ze mě mimozemšťan opravdu jen dočasně 😉
Díky moc a nezlobte se

michaela_2
19. srp 2011

@favofrenki ahoj, já sice nejsem ,,čerstvá těhulka'', ale musím říct, že mě něco podobného napadlo několikrát...................cca od 7týdne mi bylo často zle......vyšlo mi to zrovna na zkouškové období ve škole.............takže když jsem zpocená seděla vedle záchodové mísy - abych nemusela stále odbíhat moc daleko, a v ruce jsem držela skripta na příští zkoušku, marně jsem si v paměti vytahovala ty krásné a láskyplné řeči, se kterým některé maminky vzpomínají na svá těhotenství..............
Úplně bezproblémově mi není ani teď, sice nevolnosti se o dost zlepšily, ale jsem pořád unavená, malátná a mívám časté větší bolesti bříška ( jak se roztahuje děloha)....................
Od té doby, co ale cítím pohyby, jak tam malá občas dělá kotrmelce, to snáším o hodně lépe 🙂. Pořád sice nemůžu říct, že si těhotenství nějak užívám, ale už v tom alespoň cítím ten smysl, proč to vydržet 😎

favofrenki
19. srp 2011

@michaela_2 Děkuju, já můžu být ráda že nezvracím i když kolikrát si říkám že by se mi možná ulevilo, a taky můžu být ráda že jsem doma na neschopence a nemusím studovat nebo pracovat, v podstatě když to tak čtu tak nemám na co si stěžovat 🙂
Ale hodně mě ten stav překvapil opravdu si přijdu jako mimozemšťan a hlavně jsem si naivně myslela že s přibývajícímy týdny mi bude lépe...
Ještě jednou ti děkuju 😉

blandik
19. srp 2011

Ahojte, chtěla jsem se zeptat, dělala jsem si test, těhotenská čárka je slabší, dneska jsem 39den od prvního dne poslendí MS, cyjklus mívám tak 32-37 dní. POřád uvažuji, jestli ta slabá čárka je "normální" jestli by neměla být silnější. Máte někdo stejnou zkušenost, respektive, kdy jste viděly čárku silně? Mám obyčejný test, ukazuje tuším správně druhý, třetí den po vynechání MS..tak mi to vrtá hlavou. Díky. Jo, a ty testy jsem si udělala čtyři. Včera večer a dneska ráno, čárky stejné na všech.

michaela_2
19. srp 2011

@favofrenki já si myslím, že něco podobného zažívá víc budoucích maminek 🙂 přece jenom je to hodně velká změna v těle........tak držím palce ať se to už jenom zlepšuje!

favofrenki
19. srp 2011

@macek01 pokud máš pochybnosti tak bych si udělala nejdřív 14dní po nechráněném sexu test 😉

mahuj
19. srp 2011

Všechny Vás zdravím a těm úspěšným gratuluji...
Dnes jsem si po dlouhém váhání udělala test a ejhle.. pozitivní.. příznaky klasické - bolení prsou, pocit na zvracení, dnes se přidalo i bolení v podbřišku, únava... přesto vzhledem k tomu, co předcházelo nějak nevím, jestli se radovat, nebo zešílet strachy..
V 03 jsem ve 12tt o mimi přišla - zamlklé těhu, dodnes to nemůžu rozdýchat. Dr. říkal, že budeme mít problém s dalším, ale máme to zkoušet. Měla jsem jít na laparoskopii, manžel na spermiogram, reálná možnost byla i umělé.. a teď najednou.. ani nevím, jak bych mohla být dlouho těhotná.. MS nemám už skoro 3 měsíce - vzhledem ke zdrav. problémům.
Pořád chodím a koukám na ten test.. Co když je to mimoděložní? ...napadá mě asi tisíííííc otázek.. co když.. Dr. si na mě udělal čas ve středu, do té doby se asi zcvoknu.. Ani nevím, jestli to říkat manželovi, nebo raději počkat.. Nevím, jestli zrušit dovolenou, vlastně nevím nic.. je mi do breku .... asi ty hormony..

kkattkka
19. srp 2011

Mahuj, neboj. Ono to nejak dopadne, stresem, ktery si vyvaris, tomu nijak nepomuzes. Mysli na neco prijemneho, nedelej nic namahaveho, udelajte si pekny vikend a nez se nadejes, budes ve stredu v ordinaci. Do te doby nema smysl se tim jakkoli zabyvat, tim ten cas nepopozenes.

mahuj
19. srp 2011

@kkattkka díky.. 🙂 snažím se zahnat ten příšerný strach, že se bude historie opakovat.. chci mít radost.. mám ji, jen jí ten hloupý strach pěkně zadupává.. snad to bude v pořádku, druhou kyretáž už bych asi psychicky nezvládla..

kkattkka
19. srp 2011

Mahuj, ja uz jedno dite mam. Prve i ted mam samozrejme velke pochybnosti. Bojim se, aby to vydrzelo, aby bylo srdicko, to je normalni. Skoro bych rekla, ze kdyby ses nebala, nebylo by to normalni... Opravdu se netrap myslenkama na nejhorsi. Predstavuj si jen to nejlepsi. Fakt.

mahuj
19. srp 2011

@kkattkka .. a večer oznámení manželovi.. to bude překvapení! ... 😀
Nevíš, od kolikátého týdne vidí Dr. mimi na UTZ? Byla jsem u něj kvůli testům krve před 4 t., "pro jistotu" koukl, jestli se MS nedostavila právě kvůli mimi, ale nic neviděl.. MS nevyvolával, že počkáme na tu laparoskopii.. Já jen, abych aspoň odhadla, jak dlouho si tam plave 😉

kkattkka
19. srp 2011

Ja byla ted dva dny po vynechani, takze dite je cca 2 tydny stare (za predpokladu standardniho cyklu a ovulace) a uz to tam bylo videt, melo to 5mm.

su_nnet
20. srp 2011

@jituska86 Ahoj,ne ne,byla jsem na odběry,mám přijít za 14 dní a už mi ji dá.

su_nnet
20. srp 2011

@kixi Ahojky,musím zaklepat taky se mi celkem ulevilo,chvilkama je mi šoufl ale už je to teda o hodně lepší,prsa mě šíleně bolí v noci,nemůžu ani na bok a jsem nafouklá a už to moc nezatáhnu... 🙂 Únava už taky není taková,příjde během odpoledne a pak teda krutě večer což přivítám protože dřív jsem měla problémy s usínáním 🙂
Jsem zvědavá a těším se co v pondělí napíšeš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru