Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

su_nnet
31. črc 2011

@xavera No já jsem měla hodně problémy s močákem,táhlo se to skoro rok tak jsem to časté čurání i v noci přikládala tomu a už byla zase hotová že je to tady zase a ono to bylo //....je mi to jedno,pokud bude vše v pořádku klidně si to odtrpím ale to všechny 🙂 ...akorát to běhání nahoru dolů na wc mě nebaví 😀

xavera
31. črc 2011

@su_nnet aha, tak to je pak výhoda malého bytu 🙂 já to mám na wc 5 kroků. Zato v práci je to trochu trapný. Dělám v kanclu se samýma chlapama a když jdu na wc, všechny je musím obejít a takhle pořád dokola 🙂 samozřejmě jsem to zatím neřekla, tak je mi trapně.

sitrunamelissa
31. črc 2011

Holky,
tak se k Vam pridavam. Cerstva cervencova tehulka 🙂 Dneska mi vysly na testu zcela jasne // 🙂 Tak ted uz jen verit, ze vsechno bude ok.

kixi
autor
31. črc 2011

🙂 @sitrunamelissa gratuluji a drzim pesti 🙂 jsme tu vsechny jak na trni .. kdy pujdes k mudr?

myslik
31. črc 2011

sitrunamelissa ´Taky gratuluji a držím palce!!!!!!!
Holky mám takový intimní dotaz.....jak se to se sexem??? Mám strach, že potratím....ale nevydržím čekat do 12....asi by to na nemělo vadit, co myslíte?????? 😕

michaela28
31. črc 2011

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala. Jsem po IVF a mám potvrzeno těhu z krvě HCG 14 dní trasnferu 381. Měla bych být podle MS 5tt. 11.8 jdu na utrazvuk, je to děsně dlouhá doba, ale doufám, že to rychle uteče a ten UTZ bude v pořádku.

Všem Vám držím palce přeju moooc štěstíčka a pohodové těhotenství 🙂 .

xavera
31. črc 2011

@myslik ..nám to doktorka zakázala 5 dní po embryotransferu. Ten nám dělali 4 dny po oplození vajíčka tedy zároveň po ovulaci. To znamená 9 dní po ovulaci. Nevím ale, jak je to u přirozeného početí. Tam to asi nebude problém vůbec 🙂

xavera
31. črc 2011

@michaela28 ahojky! tak to jsme tu dvě po IVF. Kdy jsi měla ET?

jannca
31. črc 2011

Jestli si z prvního těhulkování něco pamatuju, tak srdíčko je vidět až po 6 týdnu, takže není kam pospíchat. Myslím si, že dokonce jsem byla na první kontrole až v 7 týdnu.

babca2
31. črc 2011

jjo, pamatuju si, že až v 8.týdnu mi doktor řekl, jestli srdíčko bije..ale už jsem tam samozřejmě byla v 6.,první mimčo je holt první🙂
@jannca

jannca
31. črc 2011

@myslik já měla sexík včera .... je to spíš o chuti. Máš chut dělej to jestli to necítíš.tak ne. Neviděla bych v tom problém. Ale říkám, jetli máš pochyby tak do toho nejdi. Muj doktror mi cele těhulkování, říkal a "manžela si k sobě klidně přitulte"

babca2
31. črc 2011

@myslik Sex by neměl ničemu vadit, až na konci těhu ti může pomoct vyvolat porod..tak s chutí do toho🙂

hanuu
31. črc 2011

Ahoj holky, zdravím, koukám, že jsme se pěkně rozrostly, tak to je super. Všem novým holčinám gratuluju k //

My se před chvílí vrátili z tchýňova ☹

kixi
autor
31. črc 2011

Holky, ja posledni MS 22.6, myslite ze 4.8 uz muzem videt srdicko?

jannca
31. črc 2011

@kixi je to 6 a více týdnů? Jetli jo, tak tam srdíčko bude,

koukni se sem a pročítej
tam se dozvíš fakt hodně
http://tehotenskakalkulacka.sk/

jannca
31. črc 2011

Jinak dámy doufám, že všechny papate kyselinku listovou, je faaakt důležitá

kixi
autor
31. črc 2011

@jannca no pokud pocitam od prvniho patku od posledni MS tak je to 6tt+2...ale ja si nejsem jista jestli to pocitam dobre 😀 na tech slovenskych strankach me to vypocitalo teprve 5tej...ale to se me moc nezda...kyselinu papam uz dva mesice 🙂

jannca
31. črc 2011

@kixi stránky počítají správně, je lepší tam jít až v tom 7 týdnu, to máš jistotu, že tam něco bude vidět. může se stát, že tam půjdeš brzo a nebud etam nic vidět a další navštěva je až za měsíc, aspon u nás.

kixi
autor
31. črc 2011

@jannca no ja jdu ve ctvrtek coz by podle kalkulacky znamenalo ze uz v 6. tydnu...tak uvidime...nastesti moje doktorka objednava klidne po tydnu tak snad se dockam 🙂 kazdopadne moc diky za rady

sitrunamelissa
1. srp 2011

@kixi Děkuju moc. S Mudr je to slozitejsi. Tady se chodi jen k por. asistentkam. A k Mudr jen 2x v tehotenstvi. Dneska jdu k por as. se s ni poradit, jak tady vubec mam postupovat s kontrolama a se vsim 🙂 No uvidime. Dam pak vedet.
@myslik : Dekuju 🙂 No podivej, myslim ze se sexem neni zadny problem. Pokud nejsi rizikova (neprodelalas potrat, nekrvacis, necekas dvojcata, neporodilas drive predcasne...) tak sex neni problem, pokud to oba citite. Neni treba cekat do 12 tydne.

hanuu
1. srp 2011

@sitrunamelissa a kde žiješ? tak ať to dobře dopadne u porodní as.

brufinka3
1. srp 2011

Ahoj, tak som dnes pre istotu skusila presnejsi digitalny test a vyzera to tak, ze sa podarilo 🙂 Stale tomu nemozem uverit 🙂

kixi
autor
1. srp 2011

@brufinka3 > gratuluji a preji at je vse v poradku! jak dlouho jste se snazili?

machacada
1. srp 2011

Ahoj, chtěla bych se Vás zeptat co si myslíte o tomhle:? MS jsem měla 4.června a to pět dní, pak jsem jí měla 10.července a to jen dva dny jsem špinila a teď jsem jí měla včera a to jeden den a taky pouze špinění. Test jsem si dělala minulý týden a nic ☹ S přítelem se snažíme už přez půl roku a pořád nic ☹ ale MS mívám docela pravidelnou a běžně pět dní. Tak bych jen chtěla znát Váš názor a jestli si mám dojet hned pro test, ve středu jdu jinak na gyndu. Děkuju moc

sitrunamelissa
1. srp 2011

@hanuu Ve Finsku. A ma se to tak, ze az 7-8 tyden pujdu na kontorlu k por. as., kdy se udelaji odbery krve (infekce apod) UZV az 11-12 tyden. No ted si to proste musim jen uzivat a nic neresit 🙂

@brufinka3 Moc gratuluju, tak at je vsechno v poradku a mimisek roste 🙂

sitrunamelissa
1. srp 2011

@machacada No zalezi na tom, jestli to do stredy vydrzis. Pokud ano, tak vydrz k doktorce a pokud ne tak si udelej test, ale doporucuju z ranni moci. A dej urcite vedet!

brufinka3
1. srp 2011

@kixi No, to je prave to, preco tomu nejak nemozem uverit - skusili sme 1x 🙂

kixi
autor
1. srp 2011

@brufinka3 jee tak to moc gratuluji, ja to mam stejne, taky jsme to zkusili jednou 😀

brufinka3
1. srp 2011

Fakt? No ja som myslela, ze take sa deje iba vo filmoch a knizkach 🙂 My sme ani nic neplanovali, proste sa to stalo a az si to vsetko uvedomim, bude to fakt radost velka 🙂

babca2
1. srp 2011

@brufinka3 taky nám to tentokrát vyšlo hned napoprvé, ale protože už máme jednu špatnou zkušenost za sebou, radujeme se jen lehce, ať to nezakřikneme🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru