Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

sovice
3. dub 2012
favofrenki
3. dub 2012

@verka_motylek to je krásný bříško 🙂 občas se mi po tom mém zasteskne 🙂

Tak večer malej nebyl k utišení, zabrala až masáž bříška, cvičení nožičkama a rourka. Už po druhý jsem si malýho nechala v posteli. nehodlám to praktikovat pořád, ale přišlo mi že spal klidněji. No a pro změnu od rána zase křik ☹
a co vy a noc @chanellka ?

chanellka
3. dub 2012

@favofrenki musím zaklepat ale u nás zatím dobrý malej vnoci krásně spinkal,poprvé se probudil na kojení jen 2x 🙂 Držím pěsti ať je líp 🙂

fifca
3. dub 2012

@verka_motylek Krásný bříško a fotky....to ani neni možný, že jsem taky takový měla 🙂

fifca
3. dub 2012

@favofrenki
@chanellka
Holky, tak mě zase malá řve hlady...tak vám nevim...dám jí najíst, usne a pak řve hlady....mám pocit, že bych jí měla mít u prsu přisátou celý den 🙂

fifca
3. dub 2012

A ještě jsem se chtěla zeptat, jak budete řešit očkování? Mě teď doktorka nabídla Roteq a Prevenar, že si to mám rozmyslet...tak nevim. Nehci do ní cpát zbytečný očkování,ale pak si zase něco vyčítat...

zdeniii
3. dub 2012

@verka_motylek tak dianatal jsem měla taky připravený a nakonec jsme ho nepoužili nebyl na to čas .-D... dr mi řekl že je to stejnězbytečné a že dle potřeby používají ten gel jak je na ultrazvuky 🙂
Prý obrovský břicho, jsi měla vidět to moje .-D Nádherný fotky, slušííí moc moc!!! Vůbec mi teda břuch nechybí 🙂))

zdeniii
3. dub 2012

Holky koukám že řešíte prdíky a kojení. Vydržte!! já nepoužívala žádné kapky nic a taaky jsme to zvládnuli, bojuje s tím každé miminko. Zkuste cvičit s nožkama - hezky je zabořit kolínkama do bříška a uvidíte jak budou prdět .-)

Kojení vydržte hoky 🙂) je to vážně to nejkrásnější a hlavně nejpraktičtější co je 🙂) Prcci vám budou přibírat.
Lindi mně Helí taky usínala pořád u prsa a kojila jsem snad co hodinu 🙂 a malého teď taky tak často kojím, oni si prostě řeknou sami. A pak se to ustálí.

Co se týká očkování já nedávala a nebudu dávat nic navíc. Nelíbí se mi ani to povinné. 😠

JInak šestinedělí je masakr holky se dvěma dětma šílený 🙂) jsem na ně pořád sama a tak si to dokážete představit 🙂))

zdeniii
3. dub 2012

@fifca ještě k tomu kojení, co zkusit jinou polohu. a taky koj z jednoho prsa úplně. a další kojení z druhého. při kojení je nestřídej at se dostane k pořádnýmu mlíku a ne jen k tomu přednímu na žízeň...
ona ti sice váha ukáže žes nakojia tolik a tolik, ale kolik je z toho skutečně "výživného" mlíka ti neřekne...

fifca
3. dub 2012

@zdeniii no mě laktační poradkyně zatim říkala, že na střídačku, klidně po 5 minutách, aby mi neusínala a víc mlíka 🙂 a je to lepší, tak uvidíme...je mi jasný, že se to ustálí...ale je fakt, že šestinedělí je masakr...

vůbec ti nezávidim (nemyslim ve zlým) ty dvě děti,máš můj upřímný obdiv, vůbec bych si to neuměla představit 🙂

favofrenki
3. dub 2012

@fifca Občas mám taky pocit že nedělám nic jiného než že kojím 😀 ale prý se to srovná tak budu doufat že je to pravda 🙂
S tím očkováním je to těžký taky jsem o tom přemýšlela že do malého nechci zbytečně cpát očkování vím že to že ho nechám očkovat ho asi 100% neochrání, ale je to naše vymodlené miminko takže nakonec budeme očkovat Synflorix a rotarix.
@zdeniii můžu se zeptat proč máš negativní názor na očkování?? Já jsem se nějak úplně neinformovala jestli třeba můžu malému uškodit tím očkováním to bych nerada.
To šestinedělí se dvěma dětma nezávidím přesně jako @fifca taky si to neumím představit a obdivuju tě.
Mě by zajímalo jak se pozná to zadní mlíko, když saje cca 20min tak už by se k němu mohl dostat ne? 🙂 A kdyby pil jen mlíko přední asi by nevydržel 2-3hod do dalšího krmení nebo jo?
Holky mi vyrazili ven a malej krásně chrní ani prdíky ho nebudí.

chanellka
3. dub 2012

@favofrenki i my dospáváme v kočárku, krásně klidným spánkem 🙂 Já s tím očkováním taky nevím já mámosobní zkušenost s očkováním proti rakovině děložního čípku...Nechala jsem se naočkovat a pak jsem rakovinu stejně měla tak od té doby jsem proti všem očkováním.... Ale samo ho taky asi nechám naočkovat ale jen asi ty co jsou povinné..... 🙂

@fifca nám taky říkala v porodnici doktorka střídat prsa ale laktační poradkyně zase nestřídat,tak kdo se v tom má pak vyznat???😀 já to dělám teď tak že přiložím, no a když mi přestanepít nebo usne, dám ho odbrknout, přebalím ho a když neusne tak ho zkusím přiložit znovu... No tak asi to taky není ideální ale tak co...

fifca
3. dub 2012

@chanellka tak to dělá i kamarádka....já spíš střídám ty prsa, abych měla víc mlíka...no já si myslim, že i tak vycucne to zadní mlíko, když jí dám znovu k tomu prsu, protože mi spala dopo tři hoďky v kočárku a teď odpo taky, tak kdyby by byla hladová, tak asi nespí,ne? no, tápu 🙂
A já tu rakovinu taky měla a doktorka mi říkala, že to očkování neni stoprocentní....prodělala jsem konizaci a teď chodim na kontroly na onkologii a možná lepší než celý očkování....

@favofrenki s kojením jsme na tom stejně 🙂 i když dneska mi nějak víc spí, tak je to takový poklidnější 🙂 🙂

tina74
3. dub 2012

@verka_motylek Moc krásné fotografie🙂

tina74
3. dub 2012

@chanellka @fifca Holky, vy jste měly rakovinu děložního čípku? Páni... Myslíte, že k tomu dokonce mohlo přispět to očkování?
Já se pomalu budu muset začít informovat na očkování pro miminko. Myslela jsem, že bych mu připlatila něco navíc, ale abych mu tím spíš ještě nějak neublížila. Kdo se v tom všem má vyznat?!

fifca
3. dub 2012

Holky, kadí vám mimča každej den? Mě malá teď 24 hodin nic, do týhle doby každý den 3x. Tak jsem z toho voľaka zmetěná 🙂

fifca
3. dub 2012

@tina74 já měla poslední předstupeň rakoviny, přednádorový stav CIN III - IV. Takže jsem šla hned na operaci, kde mi ten čípek seřízli. Já na očkování nebyla a ani bych nešla... Teď jsem pod kontrolou doktorů...

tina74
3. dub 2012

@fifca Tak ještě že to včas zjistili, podařila se operace a nijak Ti to nebránilo v těhotenství...

fifca
3. dub 2012

@tina74 to jo, měla jsem strach během těhotenství a byla jsem deset dní v nemocnici na udržování, ale jinak dobrý 🙂 takže musim zaklepat a snad už je to za náma 🙂

tina74
3. dub 2012

@fifca Určitě jo🙂

verka_motylek
3. dub 2012

No holky to je něco... mám se na co těšit :( Ale jak píše zdeniii NEVZÁVAT!!!!
a k tomu očkování - my se teda rozhodli pro preventan, na ty rotaviry mi to přijde zbytečný, ale nad streptokokem taky uvažuju.
A s tim očkováním rakoviny děložního čípku jste mě dostali!!!!! 😨 😕 @chanellka a kdy jsi na něm byla? ono se to má právě kolem toho 13 roku, před sexuální aktivitou - já byla rozhodnutá to pak naší malý nechat... 😒

favofrenki
3. dub 2012

@fifca Míra kadí několikrát deně. Pokud se nepletu tak plně kojený mimčo nemusí kadit několik dní pak je druhý extrém a to že kadí furt 🙂

favofrenki
3. dub 2012

@verka_motylek Máš se na co těšit 🙂 na krásný roztomilý miminko. Sice je únavný když brečí a něco ho trápí, ale to že se pak různě šklebí a usmívá a klidně spinká mi všechno vynahrazuje 🙂 Kolikrát ho máme místo televize jak je kouzelnej 🙂 Takže se máš na co těšit 😉

verka_motylek
4. dub 2012

@favofrenki Vždyť já už se nemůžu dočkat a ty starosti vám na jednu stranu závidim! Včera jsem byla celý den u kamarádky co má 4 měsíční holčičku a nehla jsem se od ní ani na vteřinu! je tak kouzelná.... Brek a problémy k dětem zkrátka patří, ale jak píšeš vynahrazují to pak tisícinásobně!!!! 🙂

chanellka
4. dub 2012

😵 Holky musíme se pochubit včera jsme vážili před koupáním a nahulatí máme 3150g kráááásnééé 🙂 rosteme jako z vody 🙂

fifca
4. dub 2012

@chanellka Čoveče, vy nás za chvilku s tou váhou předběhnete 🙂

zdeniii
5. dub 2012

Jéé holky já mám o kilo težší miminko než vy 🙂)

zdeniii
5. dub 2012

Jinka vůbec nestíhám číst, jen vždycky prolítnu... tak snad večer dočtu 🙂 vše a budu moct napsat i k tomu očkování. Musím už zase letět jedno dítě řve a druhé mi tu pouší vodu no mazec 😀

verka_motylek
5. dub 2012

@zdeniii já tě fakt obdivuju! Chci teda taky dvě děti, ale asi z toho zcvoknu! Teď budu ráda, když zmáknu jedno s manželem a mou mamkou za zadkem 😀 učila jsem sice 5 let ve školce 26 dětí najednou, ale přeci jen to už byly větší 😉

zdeniii
6. dub 2012

@verka_motylek abych pravdu řekla měla jsem tu na pomoc tchýni a nabídla se mamka, obě jsou úžasné ale raději jsem je poslala domů páč mi tu spíš vadily a chtěla jsem tu být sama doma s dětma 🙂 nejvíc mi pomáhá když si vezmou Helenku odpo ven, to mi stačí 🙂)) Já chci děti tři 😀

@fifca miminka nemusí kajdit třebas 10 dní když jsou pně kojená, tak bud v klidu 🙂

Co se týká očkování, mně se nelíbí že i v té hexavakcíně je třebas žloutenka která se přenáší pohl. stykem, krví atd... naprosto zbytečné. O účincích hlavně těch vedlejších se ani rozepisovat nechchi ☹ takže dám jen to co musím a navíc nic. U nás v tv jde reklama jak očkování na pneumokoky zabírá a v jiném státě ho zakázali... 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru