Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

zdeniii
26. lis 2011

@terioza1 teda to je super, to slyším prvně, ale je to dobře, měli by to dělat všude aby se prsa připravila na kojení jsou-li třebas vpáčené bradavky. No bohužel to moc doktorů nedělá a maminky se pak diví, že jim to nejde...

kate013
26. lis 2011

Ahojda holky,
já si taky myslím, že není na co čekat😀 🙂 ty jo.. já se dnes ptala známé, máme stejného doktora a nic o měření boků neříkala,ani o kontrole prsů, tak uvidíme toho 7.12.... šílené čekání🙂
@chanellka Děkuji, doufám, že bude vše ok. Dnes trochu špiním a pobolívá mě podbřišek...máte s tím také nějaké zkušenosti?? Docela mám z toho nahnáno..??

zdeniii
26. lis 2011

@kate013 on to holt každej dr dělá po svém 🙂 každopádně nejdůležitější je stejně ultrazvuk a ten dělají všichni. Prsa poznáš sama jestli máš dobře bradavky ne? 😉
Špinění na začátku těhu je celkem běžné, takže z toho nemusíš mít strach, ale dr to raději pověz. Hlavně se snaž být v klidu, ju.

verka_motylek
26. lis 2011

mě teda neměřili ani pánev ani nekoukali na prsa🙂
@kate013 a v kolikátým týdnu teda jsi? někdy se špinění objeví v době kdy to máš jako dostat, ale jestli budeš špinit dýl tak bych doktorovi zavolala ať mě prohlídne dřív. já mám bohužel zkušenost s potratem v 7. týdnu takže když jsem asi v tomhle těhotenství jednou začala špinit( podotýkám, že to trvalo asi jen půl dne) jela jsem okamžitě k doktorce, díky bohu to byl jen hematom! Tím jsem tě ale určo nechtěla děsit!!!Důležitý je se nestresovat a hodně odpočívat!!!!!

zdeniii
26. lis 2011

@verka_motylek Mně pábnev měřili při prvním těhotenství, te%d ne,a le koukal ajsem do průkazky a nějaké rozměry mi tam napsali ovšem jsou jiné než ty předtím, což je vtipný 😀

kate013
26. lis 2011

já bych řekla, že bradavky mám ok🙂měla bych být na začátku 5tt, jak říkáš měla jsem to dostat 24.a lehce špiním od rána..četla jsem, že je to normální,ale nevím jak s tím pobolíváním podbřišku?A jak se ti stalo, že si měla hematom?:-O

zdeniii
26. lis 2011

@kate013 taky jsem měla hematom, nikdo mi neřekl jak vlastně vzniknul.. ale hlavně že zmizel 😉
To je dobře že je máš ok, vpáčené bradavky nebo moc malé jsou poznat lehce a dají se i lehce upravit aby byly ok 😎

verka_motylek
26. lis 2011

no myslím, že ti nikdo asi neurčí jak se ten hematom udělá...Já teda nemám tušení a doktorka mi to nevysvětlila, ale už se pak žádný špinění neobjevilo tak jsem ráda🙂 Tak neměj strach to bude určo dobrý🙂

terioza1
26. lis 2011

@zdeniii no 😀 prave kvuli tomu, ze mam vpacene bradavky, musim mit ustrizeny kolecka v podprsence na bradavk, jestli se mi ty bradavkovy vazy prej neuvolnej.... kdyz ne, budum uset pouzivat ty kojici... ty.. no kloboucky nebo co... nejdriv to ale zkousime takhle.. pripadam si jak blbec 😀 kdybys me videla 😀

terioza1
26. lis 2011

me panev nemerili, mam ji na pohled dostatecne sirokou 😀 (ne, kecam, nevim, proc ji nemerili....ale muj nazor je tenhle 😀 )

terioza1
26. lis 2011

@kate013 pobolivani podbrisku na zacatku tehu jsem mela taky.. jako bych mela namozeny bricho z cviceni ( podotykam, ze cviceni je nepritel a ze opravdu necvicim 😀) Spineni neznam, ale cetla jsem, ze to je ormalni.. daj ti nejakej lek na udrzeni myslim.... a hematom jsem mela taky.. asi centak. Zmizel sam 🙂 Tak drzime palecky, vsechny co mame, aby bylo mini mimi tam, kde ma byt 🙂

zdeniii
26. lis 2011

@terioza1 tak víš o čem mluvím 🙂 jefajn že niosíš takhle vystřiženou podprdu, mělo by to pomoci, nebo jsou přímo i takový kolečka plastový, nošení by ti mělo být nepříjemný... Určitě ti to pomůže.

finka13
27. lis 2011

Ahoj holky hlásím se po delší době, u nás vše Ok, genetika na jedničku, vše v pořádku, tak máme radost!
Zdeni nakonec jsem začla chodit s kamarádkou cvičit do Caplíka a je to strašně příjemné - krásně se protáhnu a uvolním, tak jsem ráda!

kate013
27. lis 2011

Ahoj holky..
děkuji za příspěvky. Dnes ráno jsem to dostala:( Tak já teď nevím. Do 4. měsíce se to někdy prý stává, tak až mi to skončí udělám si znovu test, snad bude pozitivní...

terioza1
27. lis 2011

@zdeniii ja doufam, ze mi to pomuze, protoze jsem z toho na prasky.. prsa mam velky a bolej me a docela by me mrzelo, kdyby bolely na prd a ja nemohla kojit....

@kate013 ahoj, nekdo to dostane a miminko se udrzi... az to zkonci, zkus si udelat tt.... Me se to poprve taky stalo, bohuzel se mimi neudrzelo, ale hned ten mesic se zadarilo ( za 14dni) a cekame Elisku. Tak dzim palce...

kate013
27. lis 2011

@terioza1 ahojda, rozhodla jsem se, že si raději zítra skáknu na gyndu a uvidíme. Doufám, že se miminko udrželo..Tak to je dobře, že se vám hnedka zase zadařilo, opožděně tedy gratuluji k Elišce 😉 mimochodem moc krásné jméno 🙂

terioza1
27. lis 2011

@kate013 nic ti tam nereknou..... Ja taky chtela bezet hnerd po ms a moje dr mi rekla, ze nic neuvidi.. ze si mam udelat tt a pokud ms bude normalne 7dni a tt negativni, je nesmysl tam chodit... kdyz bude tt pozit, jdi a kdyz bude ms dlooouha - jdi.. jinak tam nechod. rekne ti to, co bys vedela...

kate013
27. lis 2011

@terioza1 aha, takže mi nezbývá než čekat a doufat... ☹

terioza1
27. lis 2011

@kate013 no, asi tak... stejne ti rekne tohle... Ja ji predtim kvuli tomu volala... ale nezoufej, pokud to dopadne spatne, telo je uz nastartovany, jako na tehu, pac tehu bylo... jak rikam, me se podarilo hned dalsi ovu... pila jsem kontryhel a hlavne po tom potratu jsem pila kvanta grepovyho dzusu... fakt kvanta. mam to v albu... 100% dzus od relaxu... a sexovala denne..

kate013
27. lis 2011

tak děkuji za radu😉 a na co si pila kontryhel a džus? To nějak pomáhá k zahnízdění vajíčka?? :-O

verka_motylek
27. lis 2011

@kate013 bohužel se tohle teď stává každý druhý holce:( ale na druhou stranu je štěstí, že se to stane takhle brzo - tím pádem by ti gynekolog řekl, že se to nedá ani považovat za těhotenství protože to bys musela mít HCG nad 1000 což v 5tt ještě nebývá protože vajíčko ještě není pořádně umístěné. Avšak takhle brzký potrat má sakra velkou výhodu proti tomu pozdějšímu!!!!Zaprvé: nemusíš na kyretáž! Zadruhé: nejsi nucena dodržet šestinedělí ( bez koupele, bez sexu, za to s šílenýma pocitama! a zatřetí: nemusíš čekat na další snažení 3 měsíce!!!!! A věř mi, že to bylo to nejhorší období v mým životě! Ale jak píše @terioza1 budeš to tam mít jak se říká ,,pohnojený" a pak jde otěhotnění samo!!!!! stačí si vypočítat plodné dny a ten plodný týden sexovat každý den klíďo i 2x!!!! Já třeba o kontryhelu nebo džusu nic nevim, ale zkusit se může cokoliv ;) Hlavně kdyby ten test byl negativní vůbec nesmutni a hned začněte znovu:D Řekni si měsíc sem nebo tam hlavně, že tam mimčo bude🙂 Jo a abyste si nemyslely, že tady píšu jen ze svý zkušenosti jsou to znalosti a poznatky taky mojí maminky, která je staniční sestrou na gynekologyii v Praze na Bulovce🙂

@terioza1 neboj bradavky se můžou určo upravit dobře, že s tim pracuješ už teď 🙂Ale myslim, že ty kloboučky jsou na kojení super, kamarádka měla velký a normální bradavky a její synáček se stejně bez kloboučků nenapil🙂 tak držím palečky ať to tolik nebolí. Jo a my chceme taky Elišku🙂 Je to opravdu nádherný jméno, ale zatim to u nás vypadá spíš na kluka , ale stopro to ještě nevim:D

terioza1
27. lis 2011

@kate013 kontryhel jsem pila do ovulace... pak uz ne.. nechala jsem si namichat kontryhel+hluchavku+rebricek (2:1:1 casti) a pila 3x-4x denne. mam ho doma, kdyz mi posles do IP adresu, poslu ti ho... a ten dzus je na sliznici, aby se vajicko melo kde uchytit... a jak pise @verka_motylek - sexovat denne treba 2x... my to tak delali.. .-) moje dr mi rikala, ze vzdycky jedna ze spermijek se tam vzdycky dostane.. .-) Tak drzime palecky...

@verka_motylek ja doufam, ze kojeni bude v pohode 🙂 Eliska je krasny jmeno. Ja mela babicku, ktera umrela bohuzel asi 3mesice pred mym narozenim, byl prej hrozne hodna a tesila se strasne na me.. jmenovala se nemecky ELSA, po cesky Eliska. Takze je to jasny.. 🙂 Kdy budes vdet jestli Eliska nebo pindik?

verka_motylek
27. lis 2011

@terioza1 to je krásný:D já takhle uvažuju o jméně pro kluka Štěpán po dědečkovi, který umřel taky takhle těsně po mém narození. Teda nejdřív jsme byli rozhodnutý pro Davida, ale nějak nám to celá rodina rozmlouvá. no oboje je kolem Vánoc tak nevím🙂 s jménem pro kluka to mám prostě složitý:D Eliška by byla jasná🙂 Doktorka si ještě nebyla jistá, ale já tam toho pinďu viděla 🙂 na stopro mi to snad řekne 13. 12. tak budeme mít dáreček pod stromeček 🙂

kate013
28. lis 2011

Ahoj holky,

děkuji za příspěvky... byla jsem dnes u dr a řekl mi, že to byl mikropotrat...takže se budeme snažit dál.. a jak říkáte, mám to pohnojený🙂 tak to snad vyjde...

@terioza1 děkuji, jsi hodná. Máme tu bylinkářství, tak si to tam skáknu, ať mi to taky namíchají🙂

chanellka
28. lis 2011

@terioza1
@verka_motylek Ahojky holky 🙂 já se jsmenuju Eliška, se jménem jsem moc spokojená a vaše holčičky(jestli to budou hočičky) budou určitě také spokojené 🙂

@kate013 jéé to je mi líto ale uvidíš že to bude dobrý a za pár dní bude opět testík pozitivní 😉

kate013
28. lis 2011

@chanellka taky doufám🙂

zdeniii
28. lis 2011

@verka_motylek kloboučky na kojení moc super nejsou, ani pro mimi ani pro mamku. Nejlepší je když to jde normálně :_) samozřejmě že když to jinak nejde tak jsou super, ale je dobré udělat ppro to co je možné. Nikdy by mne nenapadlo kojit s kloboučkem když to jde normálně... Je fakt že někdy to může bolet, ale to je všechno způsobené špatním kojením nebo přisáváním miminka...

zdeniii
28. lis 2011

@kate013 moc držíme palce aby to vyšlo! Tělo máš teď opravdu nastartované tak to půjde samo, uvidíš 😉

kate013
28. lis 2011

@zdeniii Děkuji, jak říkáš, nastartované je, no snad to vyjde🙂

zdeniii
28. lis 2011

@kate013 určitě ano uvidíš, hlavně nevěš hlavu. Vše je tak jak má být... podívej se na stránky www.vedomematerstvi.cz jsou tam krásné meditace, tak pokud tě to třebas trošku zajímá určitě tam najdeš něco pro sebe 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru