Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

verka_motylek
6. pro 2011

@chanellka mě taky řekli, že je to povinné:(

jaja.m
6. pro 2011

@verusa.j Mě dr. napsala do průkazky ,že půjdu od 29.ledna to je 8 týdnů.ALe záleží to opravdu na dr

chanellka
6. pro 2011

@verka_motylek no tak to jsem z toho teď jelen daněk teda... 😀

verusa.j
6. pro 2011

@jaja.m - tak já myslím, že by si mohla vybrat i těhotná, máš nastoupit prostě od 8 do 6 týdnů, teď mě jen zajímá, jeslti když jsi na nemocenské není nějaká změna
@verka_motylek - jinak žádné vyšetření není povinné, ty jsi těhotná a zodpovědná za své dítě

jaja.m
6. pro 2011

@verusa.j nene žádná změna tam není.Asi si můžeš vybrat.Já to ale neřešila, ptž mi těch osm týdnů napsala

verusa.j
6. pro 2011

@jaja.m - uvidíme, co mi řekne, přemýšlím, jestli třeba je něco výhodější nebo ne? ale je to asi fuk

jaja.m
6. pro 2011

@verusa.j To máš úplně jedno.Buď začneš dostávat mateřskou dřív nebo později,ale pořád stejnou dobu

verusa.j
6. pro 2011

@jaja.m - právě, tak uvidíme, jak se domluvím s doktorkou

zdeniii
6. pro 2011

@chanellka povinné není vůbec nic. Zrovna dneska jsem se o tom s dr bavila, že na ní zase nechci jít a on mi jen řekl, promyslete to a pokud nechcete nic se neděje. Napíšu vám pak do průkazky že jste nebyla. Toť vše. 😉 Víš jak, hlavně taky vím jak jím, na sladké mám teď chuť víc, ale to je těhotenstvím a přijde mi zbytečné se zase stresovat natož držet dietu i zbytečně. Navíc zase řešit hlídání helenk ráno, je vážně na nic... takže i ztoho důvodu nepůjdu. Nebyla jsem ani při prvním těhotenstvím.
Takže to promysli 😉 a uvidíš.

favofrenki
7. pro 2011

Ahoj holky, po dlouhé době se hlásím 🙂 dneska jsem byla na tom testu na cukrovku. Přežila jsem to ale bylo to hnusný, těšila jsem se na sladký lektvar a k mému překvapení to bylo spíš kyselý, což pro mě kterou od začátku strašně pálí žáha bylo peklo 😀 V pátek budu vědět jak jsme dopadli, počáteční hodnotu jsem měla 4,7 tak nevím se z toho dá něco usuzovat. Jinak jsem na neschopence od začátku a dneska mi sestřička říkala že na mateřskou půjdu od 11.2.
Chtěla jsem se zeptat jestli už v tomhle týdnu je možný že má prcek spíš klidnější dny?? Někdy jsou pohyby míň intenzivní, ale to je asi tím jak se prcek otočí že jo??

fifca
7. pro 2011

@zdeniii ahoj, tak to řešíme....ale jak jsme čekali, všichni v tom mají hrozný zmatek 🙂 a nikdo nic neví, ale myslim si, že příští týden budem chytřejší, tak ti sem určitě písnu, jak na to 🙂

fifca
7. pro 2011

@verusa.j v tomhle od ledna žádná změna není, nevim jestli říct bohužel nebo bohudík 🙂

fifca
7. pro 2011

@verusa.j myslim si, že lepší je jít na mateřskou, ta je 70 % z hrubýho platu za posledních 12 měsíců...ale zjistim ti to 🙂

verka_motylek
10. pro 2011

Ahoj holky! mám dotaz je nějak nebezpečná spála v těhotenství? už je to po celý školce uvažuju o dovolený ☹

zdeniii
10. pro 2011

@verka_motylek nu po prvním trimestru by už neměla být nebezpečná, ale i tak bych raději uvažovala o dovolené nebo spíš už o nemocenské... přeci jen dětičky jsou nempocné skoro pořád a ty bys měla být zdravá...

favofrenki
12. pro 2011

@fifca Ahoj mohla by jsi mi prosím poradit s nárokem na porodné?? Na internetu jsem nic nenašla. Jde mi o to jak se to počítá když je manžel OSVČ? Je na to nějaká on-line kalkulačka?? Chtěla bych si předběžně spočítat jestli máme šanci ho získat. Nezlob se že tě otravuju ale opravdu jsem nenašla nic co by mi pomohlo. Děkuju 🙂

zdeniii
12. pro 2011

@favofrenki myslím, že pokud ty pracuješ a přřítel taky tak ho nedostaneč, páč nejste socky 😉

chanellka
13. pro 2011

Ahoj Holky tak jsem včera byla na té těhotenské cukrovce a byl to teda děs celkem, ani ne tak celé to vyšetření ale ty 4 hodiny bez jídla a pití, před tím posledním odběrem jsem fakt myslela že sebou seknu ☹

tina74
13. pro 2011

@chanellka Ahoj, čtyři hodiny jsi byla na vyšetření? Já jsem myslela, že to trvá tak maximálně dvě☹

chanellka
13. pro 2011

@tina74 no skoro hodinu a půl jsem čekala než mě vůbec vzali takže pak ještě 2 odběry po hodině no tak to vycházelo skoro na 4 hodiny, záleží do jaké nemocnice se dostaneš já byla na Obilňáku v Brně.... 😒

tina74
13. pro 2011

@chanellka Jasně, ono se to naskládá. Asi se nesmí nic jíst a pít ani hned ráno, takže člověk ještě musí přičíst ranní vypravování a cestu...
Já půjdu až v lednu, budu se objednávat (v Praze), tak snad mě hned vezmou. Jen vím, že ty samotné odběry mají trvat cca 2 hod.
A co to sladké pitíčko, které je tam potřeba požít? Je to hrůza? Já mám v informacích napsáno, že si sebou mám vzít hořký čaj a půlku citronu. To se s tím nějak míchá? Nebo se hořký čaj s citronem pije jako součást experimentu zvlášť?

chanellka
13. pro 2011

@tina74 no ta glukóza, mě to míchali s vodou a bylo to pro ten lačnej žealudek celkem záhul první hodinu jsem měla co dělat abych to v sobě udržela ale každý to má jinak já nejsem moc zvyklá pít sladké pití, hodně piju jen čistou vodu tak to pro mě bylo děsný ale segra na tom byla a jí to chutnalo je zvyklá na různé sirupy a minerálky tak jí to to tak hrozný nepřišlo.. to si myslím že je individuální 🙂

tina74
13. pro 2011

@chanellka Já teď taky piju jen vodu, minerálku, mléko a čaj, ale dřív jsem měla různé sladké drinky celkem ráda. Tak je možné, že mě tím, co mi tam namíchají, ještě nakonec příjemně překvapí. 😀

verka_motylek
13. pro 2011

Tak holky mám další novinky:D Po dnešním ultrazvuku už je to snad na 90% jasné, že čekáme holčíčku Elišku🙂 a má vše jak má být!!!! Mám obrovskou radost!!!!

chanellka
13. pro 2011

@verka_motylek supééér tak to moc gratuluju 🙂 Krásné jméno 🙂

terioza1
13. pro 2011

@verka_motylek Eliska zdravi Elisku 🙂))))) Gratulujeme 🙂

kate013
14. pro 2011

@verka_motylek ahojky, je to krásný, moc gratuluji🙂 já zase čekám, až si budu moc udělat testík🙂

zdeniii
15. pro 2011

@verka_motylek jéé gratulace! tak jí snad ten pinďour už nenaroste 🙂)

zdeniii
15. pro 2011

Holyk jakpak rostete?? Já mám nahoře 9 kilo 😀

verka_motylek
15. pro 2011

Ahoj všem Vám moc děkuju za gratulace! Já se tááák těšim🙂 a @zdeniii já mám nahoře něco přes tři ale jsem o 5 týdnů od tebe pozadu! Ale děsim se, že přiberu 20 kilo:( už teď vypadám hrozně! Na bříško jsem hrdá! ale ten zadek a stehna! No fůj:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru