Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

jjustyna
2. srp 2011

Holky mám otázku z jiného soudku, snad Vám to nebude vadit. Na konci srpna končí v práci můj kolega. Využila jsem situace a řekla jsem si o smlouvu na dobu neurčitou, kterou jsem doteď neměla. Jenže teď jsem v situaci, kdy podepíšu smlouvu na dobu neurčitou a když všechno bude OK za měsíc po podpisu oznámím, že jsem těhotná. Všichni si na mě budou ukazovat a vykládat, jak jsem zneužila situace...já nevím, ale přiznat se jim někdy v 8 tt se mi fakt nechce....Co byste dělaly?

chanellka
2. srp 2011

@jjustyna děkuji, taky ti přeji aby bylo vše OK my budeme mít teď 27.8 svatbu, já jsem vysadila v červnu a protože mi řekla doktorka že ať něpočítám moc že bych těhotněla na poprvé jsme tomu nechali volný průběh a ejhle hned na poprvé tak jsem zvědavá co mi paní doktorka řekne 15.8 ale doufám že bude vše v pořádku 🙂

jjustyna
2. srp 2011

@chanellka tak to moc gratuluji, ať máš krásnou svatbu přesně podle představ 🙂. Já už jsem skoro 2 roky vdaná a na miminko jsme si počkali více než rok, tak taky doufám, že bude všechno OK. Je to strašně dlouhé čekání, že jo? Člověk neví, jestli má být rád nebo se bát a ještě tak dlouho musí počkat, než mu něco řekne doktor. Počítám dny...nikdy jsem se tak k doktorům netěšila 🙂

miselinka2
2. srp 2011

@kixi neboj pristi tyden treba by mohlo byt slyset i srdicko kolikaty tt by si byla? me to taky nepotvrdila hned ale az pri srdicku neboj vse bude dobre

lorreine
2. srp 2011

@jjustyna Ahoj, v prvom rade mysli na seba. Može Ti byť jedno, čo si pomyslia ostatní. Inak dokedy máš smlouvu na dobu určitú? Na akú dlhú dobu ju máš a kedy ti končí? Ak máš na rok, je to prvá alebo už druhá v poradí s tým istým zamestnávateľom? Inak ak Ti smlouva na dobu určitú skončí tak, že do 180 dní od ukončenia pracovného pomeru ideš na materskú, tak si v ochrannej lhůte a máš nárok na normálnu materskú (od zamestnávateľa, u ktorého si pracovala). Ale musia byť samozrejme splnené aj všeobecné podmienky... 🙂

jjustyna
2. srp 2011

@lorreine smlouvu mám na 3 roky, končí mi v květnu 2013, je to druhá v pořadí. Tu smlouvu na dobu neurčitou jsem chtěla prostě proto, že se budu mít po mateřské kam vrátit. Do té práce se vrátit nebudu moct, protože daleko dojíždím a pokud nechci mít dítě pořád u babičky, tak musím pracovat jinde. Ale pokud bych nenašla jinou práci a babička by svolila k nouzovému režimu, tak tuhle bych měla po mateřské jistou. Asi to moc řeším.... Prostě to podepíšu a ať si všichni říkají co chtějí.

kixi
autor
2. srp 2011

@miselinka2 jee dekuji za uklidneni...posledni MS 22.6 a jdu 4.8...pocitam ze ve ctvrtek budu 6tt ... tak snad uz neco potvrdime 🙂

lorreine
2. srp 2011

@jjustyna Presne tak, podpíš a hotovo. Smlouva na dobu určitou može byť podpísaná s tým istým zamestnávateľom len dvakrát za sebou. Takže tretiu by Ti aj tak zo zákona nemohli dať. Ak sa vrátiš ale po materskej, tak to bude ešte v období, keď smlouva bude platná. Teraz Ťa aj tak nemožu vyhodiť (s výnimkou dvoch paragrafov), pretože si tehotná. Zamestnávateľ nemože platne rozviazať pracovný pomer (na výnimky) s tehotnou zamestnankyňou. Ak by si si sa ale chcela vrátiť nejak v priebehu rodičovskej dovolenej a po květnu 2013, tak logicky nebudeš mať kde 🙂.

paja89
2. srp 2011

@jjustyna děkuji snad senám taky opravdu zadaří..a třeba se opožděně přidám příští měsíc!! no musím doufata věřit🙂 a v plodných dnech na to vlítnout🙂😀

lorreine
2. srp 2011

Inak ja som sa povodne chcela pridať do diskusie 🙂. 2 cykly som brala Clostilbegyt a ms potom nedorazila. Test som si nerobila, práve kvoli tomu, že som už toľkokrát bola sklamaná...na kontrole u doktora ešte nebolo okrem bodky nič vidieť. Ale test z krvi ukázal tehotensto 🙂. Som asi 5tt, za 3 týždne idem na dalšiu kontrolu, tak už snáď bude niečo vidieť a bude počuť aj srdiečko... 🙂

paja89
2. srp 2011

@terioza1 dík kočko,že mi držíš palce🙂 ok beru tě za slovo prostě sexovat jako o duši😀 😀 jen kdybych já přesně věděla kdy budu ty plodné dny mít...

terioza1
2. srp 2011

@paja89 prave, ze kdyz budes sexovat denne, nebo dobre - tak ob-den ( ...) , tak je jedno, kdy mas ovu... trefis se i bez testu a mereni BT 🙂 Nejlepsi navod na ovu ---> sexovat, sexovat a sexovat... a nemas vubc zac... 🙂

paja89
2. srp 2011

@terioza1 😀 díky kočko,snad se i na nás štěstí usměje!!!! hlavně já to moc řeším☹ a to já nesmím ::☹

miselinka2
2. srp 2011

@kixi neboj vse bude v pohode to vis doktorka si chce byt jista taky... ale treba jeste nebude slyset srdicko to zacina kolem 7 tt , ted tam je maly váček jen

miselinka2
2. srp 2011

@terioza1 ale taky se neříká sexovat každý den aby byly lepší spermijky to mi řekl asama doktorka...

terioza1
2. srp 2011

@paja89 no, ja to taky resila.... a resim porad, pac ted, kdyz jsou konecne vytouzene //, se tak bojim.... Aby bylo vsechno ok.. 🙂 Hlavne musis verit a vubec si nepripoustet, ze by to nemelo vyjit... 🙂

terioza1
2. srp 2011

@miselinka2 rikam, co doktor, to jiny nazor, me rekla opak 😀

paja89
2. srp 2011

@terioza1 JASNE TO JE ASI PRAVDA,JENŽE JÁ BLÁHOVÁ PŘI KAŽDÉ ZAMEŠKANÉ MS DĚLALA TT A BYLA TAM JE / ☹ ALE TEĎ SE SNAŽÍME TEPRVE MĚSÍC..PŘED ROKEM JSME SE SNAŽILY 4 MĚSÍCE A NIC...ALE BYLA JSEM HODNĚ PSYCHICKY VYČERPANA Z PRÁCE..CHODILA SEM TAM ZE STRACHEM A BYLA SEM Z NERVAMA V PR.... ☹ TAK DOUFÁM,ŽE TOŽE SE NÁM TO NEPOVEDLO,BYLO ZE STRESU?? :-O

miselinka2
2. srp 2011

@terioza1 asi zalezi na doktorech a taky treba na tom jaky ma chlap spermijky

kixi
autor
2. srp 2011

@miselinka2 ona si me sama pozvala na tento termin, protoze kdyz jsem tam byla pred dvema tydny tak jsme videly jen maly hrasek...takze uvidime co uvidime..hlavne at vim, ze se to vyviji spravne 🙂

miselinka2
2. srp 2011

@kixi neboj vse bude urcite v poradku ..prvni miminko ?

kixi
autor
2. srp 2011

@miselinka2 jj..prvni miminko na prvni pokus..takze sok, euforie a strach 😀

miselinka2
2. srp 2011

@kixi juchu ses na tom stejne jako ja 🙂 ale uplne

paja89
2. srp 2011

holky kdybych,ale nedostala ms tak si normálně myslím že jsem těhu 🙂 prsa mám jako balóny.lbřicho nafouklé a tak divně bolí .....no ....já sem si to těhu asi vsugerovala 😀 😀 😀 ☹ ..jsem blázínek co

jannca
2. srp 2011

já jsem ovu měla 13.7

babca2
2. srp 2011

@paja89 ahojky, klidně můžeš být těhu, i když máš ms...ale vsugerovat sis to klidně mohla, ale blázen určitě nejsi, mně se to u prvního mimča stalo, tak jsem ho chtěla, až sem tomu úplně propadla🙂)

jannca
2. srp 2011

@jjustyna hele, bud ráda, člověk musí být někdy hodně egoisticky. A co prostě řekneš, že jsi o tom nevěděla...

babca2
2. srp 2011

@jjustyna Zažila jsem něco podobného u známé, ta ji nepodepsala, a pak toho pěkně litovala..Mohla mít klidné rodičovství a takhle jen řešila, co pak s prací atd.. Já bych to taky podepsala..

zdeniii
2. srp 2011

Ahojky holky, čekáme tak ydrobka 🙂) doufám, že se můžu přidat 🙂

paja89
2. srp 2011

@babca2 🙂 no člověk,jak něco chce tak si to přeje tak,až si to v hlavě umane🙂 ...a povedlo se pak jo 🙂 nebyla to žádná sugesce🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru