Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

terioza1
4. zář 2011

@zdeniii to se neboj.... hned rano pred praci 🙂

kkattkka
4. zář 2011

Tak holky, vcera jsem se z kina vypravila na pohotovost, protoze jsem docela dost krvacela jasnou krvi. Doktor byl cerstve probuzenej, prijemnej jak ctyri. Fakt se do ted stydim, nebo jak ten pocit popsat. Mluvil jak kdyz umira, jen tak mezi reci se zminil, ze tam je jeden vitalni plod, velikosti 7+3, cili dnes 7+4. Mam tam nastesti jen hematom, takze klidovy rezim. Coz s ditetem ve veku 15 mesicu je dobra predstava. Ale dneska jsem cely den prolezela a jen objednavala jidlo na gauc.
Vahu nemame, takze nevim, zda jsem pribrala. S prvni certici jsem pribrala jenom 25kg...

Chute nemam zadny, ale mam silenej hlad 😀

PS: Chleba s maslem a medem je dobrej napad, chybi mi chleba. Jdu na med...

fifca
5. zář 2011

@kkattkka jsem ráda, že je vše ok 🙂

Holky, já bych tak chtěla mít taky na něco chuť ☹ Mě od začátku pálí žáha, takže si nic nevychutnám a jsem po většinou o toastech a zatim jen hubnu, tak snad to tomu malýmu prtěti nevadí 🙂 A vim, že nemá rádo palačinky a hroznový víno 🙂 🙂

xavera
5. zář 2011

ahoj holky, je možný, že mám v 10.tt linea nigru? táhne se mi od spodku až k pupku a i výše pod prsa. Je tenká, ale dost tmavá...není to trošku brzy 🙂 ? jak je to u vás ?

jaja.m
5. zář 2011

Je já vám to taky tak závidim,že tak jíte.Mě se už tedy taky vrací chuť k jídlu,ale furt do sebe nenacpu to co bych chtěla.Ale ta únava mě ne a ne přejít,furt bych spala,strašně jsem zlenivěla jak sem doma.Já se už nemůžu dočkat až budu mít bříško🙂.Pro ty co už mimčo mají,v kolikátém týdnu ste bříško měli vidět?Myslím i pod oblečením,aspoň trošku🙂

kkattkka
5. zář 2011

jaja.m: Moje teta zjistila, ze jsem tehotna, kdyz jsem ji psala sms z porodnice, ze mam dite 🙂 Ale to je extrem.

Jinak ja byla tehotna od zari, takze nejdriv to nebylo videt a pak jsem nosila zimni kabat a videt to bylo az nekdy z jara. Pod oblecenim v praci to zacali kolegove zaznamenavat az tak na konci 4. mesice. Problem ale bylo, ze mi desne vadilo cokoli pres bricho, takze ac jsem oblekla svoje kalhoty, desne mi vadilo a mela jsem pocit, ze mi skrti. Ted u druheho uz mam viditelne bricho a to jsem na konci 2. mesice, ale pokud se dobre obleknu, neni nic poznat.

Jinak jeden poznatek do budoucna, ted si budem 9 mesicu tloustnout, tak pak nechtejte tyden po porodu byt jako pred otehotnenim. Rika se, ze 9 mesicu tloustneme, tak 9 mesicu hubneme. Ja pribrala 25kg a doposud mam 7kg. Svoje kalhoty jsem pres boky natahla az 10 mesicu po porodu a ne pres speky, ale pres kosti - cela jsem byla sirsi. Tak drzim palce.

Jinak tu caru pres bricho, ja ji nemela a nemela jsem ani vystoupnuty pupik, takze neporadim.

jaja.m
5. zář 2011

@kkattkka :A kdy jsi při prvním těhu začla přibírat?Mamča mi třeba řikala,že začla hned.Já zatím ani deko.A to mě trápí,ptž jsem hodně hubená.Ale zase se nemůžu divit,když až skoro do teď mě trápilo nechutenství a jedla sem málo.Ty kalhoty mě taky vadily,musela jsem si koupit na gumičku volnější.A taky mi vadí v autě,když sem připoutaná,dávám si před pás mikču.Ju 25kg jo,to jsem zvědavá kolik přiberu nakonec

nemo1985
5. zář 2011

Ahojky holky, tak třetí den špinění, o něco více než včera tak nevím zda je to rozjíždějící mrcha už, týden před ale.
Počkám zda se rozjede nebo ne, jinak zkusit testík. A jít k dr.
Moje kamarádka měsíčkovala do 3.měsíce.

Co vy myslíte???? 😕

michaela28
5. zář 2011

@jaja.m Ahojky, s tím pásem v autě to mám taky. Přitom mě nic jiného neva ani si nepřijdu, že bych už bříško trochu měla. S tím přibíráním si nedělej hlavu po 12tt, to určitě naskočí. Já zatím taky nic, spíš 1-2 kg dole.

michaela28
5. zář 2011

@xavera tak to tade nevím, a netu jsi to někde nevyčetla??? Můžu se Tě zeptat kdy máš termín, já si totiž myslím, že to máme úplně stejně 🙂 .

jaja.m
5. zář 2011

@michaela28 :Já po ránu nemám žádný a jen co se něčeho najim,tak se mi hned nafoukne. Víc,než před těhu.SNad ju aspoň to kilo,dvě🙂.

xavera
5. zář 2011

@michaela28 ahoj, no vyčetla jsem, že se objevuje kolem 6.měsíce...proto jsem krapet překvapená. Jinak mě spočítali termín na 5.4.2012. IVF oplodnění bylo 12.7. Jak u tebe?

michaela28
5. zář 2011

@xavera mě spočítali termín podle poslední MS na 1.4 a podle UTZ na 4.4. Na transferu jsem byla 14.7 a měla jsem 3 denní embrijka. Tak to máme fakt skoro stejné, takže se budeme na porod klepat spolu. Jdeš na screening? Já jdu ve středu na krev a pak 29.9 na ten UTZ. Takže bojim, bojim.

xavera
5. zář 2011

@michaela28 jojo vypadá to nastejno...tak se můžeme navzájem podporovat 🙂 já si jdu za týden pro těhotenskou knížku ke své gyn, jinak do CARu na screening - krev taky ve středu jako ty 🙂 a na UZ 20.9. Tak to mám krpaet dřív nežli ty. Do jakého chodíš CARu?

rosny
5. zář 2011

ahoj holky, pridavam se k vam. Pocitam, ze jsme prcka pocali asi 15/07, na kontrolu jdu az teprve zitra, doktorka mela dovku, tak jsem zvedava, zda bude aspon utz. Jinak ze jsem tehu, vim jen dle toho, ze vysel test a nemam menstruaci. Zadny priznaky, az si prijdu divna, ze se me kazdej pta, jestli zvracim a ja nic 🙂 jo, ale jinak prsa citim

michaela28
5. zář 2011

@xavera Já jsem jezdila do Sanusu v Hradci Králové, ale na sceening krev jdu ke svému a na UTZ do Fakultní nem. v HK. Pro tu knížečku si jdu do poradny 23.9.

xavera
5. zář 2011

@michaela28 jinak co se strachu týče, taky začínám mít obavy....to je ale asi normální. Vzhledem k věku mi to vychází 1:470. Což mi přijde děsně moc ☹

michaela28
5. zář 2011

@xavera tohle si člověk nesmí vůbec připouštet, ale je pravda, že kdyby to bylo špatné tak by mě snad kleplo. Já ani nevím, jaká šance je u mě, ale v 29letech to snad nemůže být tak moc. Hlavně budou ty nervy při tom čekání. Ale věřím, že pak bude opravská úleva 🙂 . A co pohlaví necháte si říct. My joo, já bych to nevydržela 😉 .

xavera
5. zář 2011

@michaela28 máš pravdu, nesmím na to myslet...tak u tebe je to číslo když máš věk do 30ti daleko vyšší. Pohlaví určitě chceme vědět, ať víme na koho se těšit a jaká jména vybírat. Vy už jste se o jménech bavili?

michaela28
5. zář 2011

@xavera no, jména jsou u nás fakt oříšek. Máme úplně odlišný vkus - bohužel, ale na pár jsme se už schodli. U chlapečka zatím vede Adam a u holčičky Krystína. A co vy?

xavera
5. zář 2011

@michaela28 😀 my jsme taky každý úplně jinde...proto taky chci vědět to pohlaví hned jak to půjde, ať se dohadujeme už jen o jednom. Manželovi se líbí taková zvláštní neobvyklá jména, mě spíše klasická.....přijde mi že holčičích jmen je docela dost a líbí se mi jich více, ale u kluků asi jen 4 ☹ Robert, Kryštof, David, Adam... jinak je kalendář plný Zdislavů a Bohuslavů...

michaela28
5. zář 2011

@xavera s těma holčičíma máš pravdu, je jich fakt víc. Hlavně taky křestní jméno musí trochu ladit s přijmením. Já nemám ráda kombinace super moderních jmen s klasického staročeského přijmení, ale je to samozřejmě každého věc 😉 .

xavera
5. zář 2011

@michaela28 to máš pravdu ...třeba taková Laura Kropáčková 😀 to by bylo docela hustý jméno

zdeniii
5. zář 2011

@kkattkka hlavně, že všechno dopadlo v pořádku!!! Člověka to děsně vyplaší viď... Já tohle měla přesně v prvním těhu... dostala jsem utogestan a pak Ascorutin co si pamatuju a taky být bez sexu...
Vím, že se o klidu nedá s prckem moc mluvit, ale snad bude Alenka chápavá. Moje Helí je v tomhle úžasná, klidně mi nechá hodinu tak nějak ležet a spát a hraje si sama šikula...

@fifca nebooj ono přibereš 🙂 a určitě ti začne i hoodně chutnat 🙂)

@xavera Ahojky určitě to možné je, a jelikož jsi i tmavý typ tak se tomu moc nedivím. Ono ji m á někdo viditelnou normálně, natož v těhotenství. A pokud ses vystavovala sluníčku tak vyleze víc... 🙂 teda tak to bylo u mně. Ani mi pořádně celá nezmizela.

@jaja.m myasxlím že v 15tt už bříško bylo, zkusím najít fotku. Zato ted už se klube ven teď. R8no skoro nic a večer už mám malej balonek 🙂))))
Jinak do auta je dobre pořídit pás pro těhule, at pak netlačí na bříško dělá ho firma BE SAFE

jaja.m
5. zář 2011

@zdeniii :Tak to měla švagrová taky,v prvnim těhu měla bříško až dost pozdě,už si nepamatujem přesně kdy a teď při druhym měla bříško hned jak to zjistila.Na ten pás se juknu

kkattkka
5. zář 2011

Ten pas je uzasnej, taky jsem ho mela, ted ho ma do pulky rijna pujceny kamaradka. Koupila jsem ho kolem 500kc na aukru.

xavera
5. zář 2011

@zdeniii to bude tím, jsem krapet tmavší 🙂 ...na sluníčku jsem sice letos v létě moc nebyla a rozhodně ne pupkem, ale tak asi to jde u mě automaticky. To jsem zvědavá na tu dálnici za 7 měsíců 😀

rosny
5. zář 2011

@kkattkka super tip, uz jsem si ho taky nasla za 25EUR, ani jsem nevedela, ze to existuje!

zdeniii
5. zář 2011

Taky jsem ten pás koupila z druhé ruky, chtěj za to moc 🙂

zdeniii
5. zář 2011

@xavera určitě to bude tím, že jsi tmavý typ 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru