Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

chanellka
16. pro 2011

@verka_motylek
@zdeniii Ahoj Holky tak já hlásím na hoře 8kg no je to děs to přibírání ☹ ale věřím že to pak zhodím 🙂 a taky vypadám hrozně skoro nic neobleču dneska táhnu mamce kabelu ss oblečením co jsem vyházela ze skřáně, je mi líto to tam nechat ležet ladem tak po dobu co to neobleču bude nosit mamča ale teda nic mi tam nezbylo ☹ ach jo...

zdeniii
16. pro 2011

@verka_motylek nebooj, já přibrala taky 20 a šlo to rychle dolů a ani to nebylo tak vidět na mě. Určitě se vidíš moc kriticky!!! 😎

@chanellka ale ale cos čekala, že se vlezeš do svého obleření celé těhotewnství? vždyt to nejde!! 🙂 určitě se taky vidíš zbytečně nehezky!! 😵

chanellka
16. pro 2011

@zdeniii 😀 čoveče asi jo nebo já nevím co jsem čekala 😀 po vánocch budu muset vyrazit na nákupy 😎

favofrenki
16. pro 2011

Ahoj já mám nahoře 5kg, celou dobu jsem nepřibírala a teď za 5týdnů 5kg 😀 bříško se mi taky líbí a ty ostatní partie nesleduju protože tam ani nedohlídnu 🙂 manžel si nestěžuje tak snad nevypadám nějak tragicky 🙂 teď se trochu bojím vánoc abych se moc nerozežrala ale naštěstí už toho tolik nesním....

zdeniii
17. pro 2011

@chanellka to víš že jo, zasloužíš si koupit něco hezkého na sebe 🙂 já teda v prvním těhotenství hned jak jsem zjistila že jsem těhotná tak šla nakoupit těhu oblečení 🙂)))

@favofrenki to je krásnej přírůstek, já myslím že budu nabírat normálně at jsou vánoce nebo ne :_) sladkého stejně moc nesmím tak jako tak... 😉

fifca
17. pro 2011

ahoj holky tak jsem zpět, v pátek jsem se rozloučila v práci...trocha nostalgie no 🙂 teď mě čeká 34 dní dovolené, a pak mateřská 🙂
jinak:
@zdeniii hned v lednu máš vyrazit na úřad práce, že chceš přejít na nové čerpání a aspoň za leden a asi únor (nevim, kdy půjdeš na mateřskou) by si mohla brát těch 11.400,- prostě tu nejvyšší částku, ale určitě ti nic nedoplatí...

a já jsem nabrala zatim 8 kg a všechno to vzal zadek a nohy, bříško mám hodně malý, když sedim, tak nikdo nepozná, že jsem těhotná 🙂 🙂 ale porodní asistentka řekla, že prý zadek vvykojím, tak doufám, že to bude ok...
Mám za sebou test na těhotenskou cukrovku a vůbec to nebylo hrozný, vypila jsem ten sladkej nápoj na jeden zátah (pivo by teda bylo lepší), a pak si v čekárně četla. Jediný, co bylo hrozný, bylo vyšetření u onkologa, když mi bral kousek tkáně z čípku na biopsii (měla jsem strach, že tam něco po.... a hrozně to bolelo, jak jsem byla stáhlá) - holky nebojte to vás nečeká, to jen já musim mít vždycky něco spešl 🙂
Tak teď už v úterý na 4D ultrazvuk a pak hned na předporodní kurz s tatínkem 🙂

fifca
17. pro 2011

@favofrenki jak to řekla hezky zdeniii na porodné mají nárok jenom socky 🙂 dosáhneš na něj pokud nemáš víc, jak 2,4 násobek životního minima.... v překladu 🙂 životní minimum je kolem 3500,- x 2,4 = 8400,- a to platí pro celou domácnost.

Nechci vám brát iluze...ale třeba příklad teď z práce...těhotná bezdomovkyně, porodila, dítě jí bylo hned odebráno a ona si pak došla vybrat porodné..stačí vám? mě jo

zdeniii
17. pro 2011

@fifca děkuju, tak je mi jasný že m nic nedoplatí navíc, ale bude fajn si přilepšit aspoň na ty 3 měsíce 🙂) já na mateřskou nepůjdu, musím hned na rodičovskou jelikož nejsem zaměstnaná...
Nu dle tvého přibírání čekáte tipicky holčičku 😉
Na 4D jdeme taky, už se mooc těším!!! je to nádhera!! zrovna dneska jsem se koukala video s Helí.
Jinak si myslím že na předporodní kurz i s tatínkem je vážně hodně brzy, je to lepší dýl abyste si to pamatovali 😉

Hmm bezdomovkyně si hezky vydělala, je to šílený 🤐

fifca
18. pro 2011

@zdeniii aha, tak pokud nejdeš na mateřskou, tak bych si tam určitě došla, ty tři měsíce stojí za to ....
no, jelikož tatínek vybral červenej kočárek, tak doufám, že to opravdu bude holčička 🙂 no přinejhorším bychom dali nějaký klučičí doplńky 🙂 🙂

tak ono to v tom předporodním kurzu tak vychází, a nemyslim, si, že bychom to zapomněli, lepší nějaký proškolení než žádný 🙂 navíc těžko můžu říct, co bude v březnu, jestli to taťka vůbec stihne do porodnice - znáš to cvičení, školení, atd. 🙂 necháváme to osudu

Helí už je velká slečna, což?To budou letos super vánoce, s dětma jsou nekrásnější 🙂

zdeniii
18. pro 2011

@fifca no právě že to jsou 3 měsíce a to není zase tak málo 🙂 děkuju za radu 🙂
A kam chodíš na předporodní kurz?
N8hodou červená barva je přece neutrální jak na holku tak na kluka i modrá mi tak přijde 🙂 páč my máme modrej kočár 🙂 ale je fakt že všichni si myslí že máme kluka i když je Helí v růžovým 😀 Jinak jo, už je to holka veliká, těším se jak to už bude vnímat 🙂
Jooo stihnout do porodnice a jak to bude to znám 🙂) všechno může být nakonec jinak, že 😎

fifca
19. pro 2011

@zdeniii chodíme s kamarádkou do Caplíka, líbí se nám tam, je to celkem sranda 🙂

zdeniii
20. pro 2011

@fifca jjo MIrka je fajn 🙂 i to cvíčo pro dětičky potom 😉

favofrenki
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verka_motylek
20. pro 2011

@favofrenki jé paráda:D moc hezký fotky! Já na tomhle ultrazvuku byla už hodněkrát(moje mamka je točí) a pokaždý si to skvěle užívám🙂

favofrenki
20. pro 2011

@verka_motylek není tvoje mamka ta staniční sestra na bulovce?? Nebo se mi to plete?? Jen mě mrzí že nevíme na 100% pohlaví 🙂 je to krásný to je pravda taky bych na něj mohla chodit každej den 😀

verka_motylek
21. pro 2011

@favofrenki jj je🙂 no mě sice už 2 doktorky řekli že to bude holčička, ale předtim celou dobu tvrdili, že náznaky jsou spíš na kluka tak teď pořád na každým ultrazvuku vyžaduju aby se tam ještě všichni podívali:D pořád tomu taky na 100% nevěřim🙂

favofrenki
21. pro 2011

@verka_motylek No 100% to stejně bude až bude mrně venku 🙂 Já byla na tom utz na Bulovce a dělala mi ho staniční sestra 🙂 Budeš tedy rodit na Bulovce když tam máš mamku?? Já jo, sice mě od toho lidi zrazují že by tam nerodili ale já doufám že to bude ok.

favofrenki
21. pro 2011

😀 ještě jednou a lépe přidávám fotečky ze včerejšího 4D utz 😀

verka_motylek
21. pro 2011

jé tak to ti ho dělala máma:D taková menší oplácaná krátkovlasá vysmátá blondýna:D:D:D:D jj určo budu rodit tam a všechny moje kamarádky tam rodily a říkaly, že super a já u jednoho byla a taky mi to přišlo fajn. Všichni jsou tam strašně milí🙂

favofrenki
21. pro 2011

@verka_motylek Menší krátkovlasá vysmátá jo ale oplácaná to nevím. Byla moc milá a snažila se proniknout mezi nožky našeho mrňouse ale on se nedal ☹ To děkuju za uklidnění, já jsem hledala zkušenosti na netu a občas to jsou hrůzné příběhy. V lednu nastupujeme na předporodní kurz. Kdy máš termín?? 🙂

verka_motylek
21. pro 2011

@favofrenki aha a byla to opravdu staniční? ještě je dělá jedna blondýna ale ta má brýle a je jí tak 27🙂 Mojí mamce je 45🙂 já mám termín až 25.4. a jdeš na ten předporodní kurz na Bulovku k paní Šimunkový nebo nějak tak se jmenuje? já bych tam ráda od ledna chodila i na to cvíčo🙂 a na kurz tam půjdem určo ale nějak se tý paní nemůžu dovolat:( a na jak dlouho je ten kurz? já právě nevim kdy máme začít chodit:D jestli až koncem února nebo až koncem března.

zdeniii
21. pro 2011

@favofrenki jéé ten je krásnej!!!

favofrenki
21. pro 2011

@verka_motylek jj byla do IP ti napíšu její jméno. Ano k paní Šimůnkový, já jí volala a ona mi řekla kdy tam mají volno a kdy můžem začít chodit máme to od 5.1. Když jdeš na všechny bloky je jich 6 tak je to na 6týdnů. Jestli se jí nemůžeš dovolat tak jí pošli sms na stránkách mají přímo dny kdy by se jí mělo volat. http://web01.fnb.cz/gynekologie/tehotenske-poradny

@zdeniii Děkujeme taky se nám líbí 😀

favofrenki
24. pro 2011

Krásné Vánoce vám a vašim blízkým 🙂

terioza1
24. pro 2011

Ahoj maminky,

s Eliskou prejeme vsem krasny Vanoce, hlavne hodny a zdravy miminka a at nas ten porod moc neboli 🙂
Uzijte si to.. 🙂

verka_motylek
24. pro 2011

Ahoj holčiny:D
i já s mou Eliškou přejeme pohodičkové Vánoce a ať těm našim dětičkám v novém roce sudičky nadělí jen samé zdravíčko, štěstíčko, mraky úspěchů a ten nejkrásnější život jaký si pro ně můžeme přát🙂

PS: přikládám foto z dnešního rána abyste mohli porovnat bříška:D (22tt)

favofrenki
24. pro 2011

@terioza1 A když už ten porod bude bolet tak ať netrvá dlouho 😀

terioza1
24. pro 2011

@favofrenki presne tak 🙂

terioza1
24. pro 2011

Darek od Jezucha 🙂

verka_motylek
24. pro 2011

@terioza1 no to je naprostá paráda:D to se Ježíšek pěkně plácnul přes kapsu:D tak ať dobře slouží🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru