Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

chanellka
5. led 2012

@tina74
přesně tak když jsme zjistili že čekáme chlapečka začali jsme projíždět kalendář se jmény a Jakub bylo jediné na kterém jsme se shodli oba 🙂 takže tak 🙂 Chtěli jsme dat po jednom s dědečku ale to by mohlo mrzet zase toho druhého tak jsme zůstali u Kubíka 🙂

verka_motylek
5. led 2012

Ahoj🙂 no tak já to mám se spanim úplně stějně jako @chanellka, Usnout můžu jen na pravim boku s břichem podloženym polštářkem🙂 Ale během noci se snad tisíckrám otočim a tak 2x jdu čůrat🙂 Nejhorší ale je, že mám spánek tak mnělký, že si pamatuju všechno co se mi zdá(a to jsou někdy fakt hovadiny🙂 a probudí mě i když se kocour začne olizovat 🙂 A samozřejmě kopání je nejsilnější když si lehnu a rozhodnu se, že jdu spát🙂

Já už jsem tu jméno psala hodněkrát takže ještě rekapitulace🙂 bude to Eliška! a @chanellko nic si z nikoho nedělej nám taky všichni rozmluvali Davida a my se rozhodli, že na nikoho nedáme a kdyby to byl kluk tak to tak prostě bude🙂 A pro uklidnění - mnohem častější je Adam a Tomáš:D

chanellka
5. led 2012

@verka_motylek Ale máme to hezké starosti co?? 😀

Chodíte holky pořád do práce?? Já jo a už mě to tu pěkně štve už jsem uplně přepnula, leží mi tady práce a nejsem schopná to dodělat 😀 už se těším na mimouše a práce už je prostě na druhé koleji 🙂

verka_motylek
5. led 2012

@chanellka já chodím a jelikož učím ve školce můžu teda říct, že už melu z posledního! Děti se mi teda snaží pomáhat, ale to neustálý utišování a napomínání mě neskutečně vyčerpává:D a popravdě za celý den si nesednu, což mi pak Eliška večer pěkně vrací🙂 tvrdý břicho a kopance do žeber jsou tomu jasným důkazem 🙂 Nejradši bych už byla doma, ale je mi jasný, že by ze mě byla naprostá koule a byli bychom hlavně totálně bez peněz, tak mi nezbývá než to vydržet a čerpat síly o víkendech🙂

chanellka
5. led 2012

@verka_motylek já mám předpokládaný nástup na mateřskou 14.2, 16.1 za mě nastoupí zástup, pracuji jako asistentka ředitele, tak ji 14 dní zaučím a pak si asi vyberu nějakou dovolenou 🙂 tak už jen do konce ledna... Taky mi doktorka nabízela abych zůstala doma jestli jsem hodně unavená, ale já se pokouším právě taky kvůli penězům vydržet, tak už jen do konce ledna nějaký drobný a bude to 🙂 To je jediná útěcha... Ale učit prcky ve školce to musí být fakt záhul někdy když vidím co dokáže od bratránka malá tak lituju ty paní učitelky je to hrozná dirigentka, všechny by nejraději řídila 😀 Tak přeju hodně sil ať to nějak do té mateřské doklepem 🙂

tina74
5. led 2012

Já už jsem doma, jinak to bohužel nešlo. Neschopenku jsem měla ze začátku (kvůli IVF a anamnéze), pak jsem pana doktora přemluvila, aby mi ji ukončil. Na podzim jsem pracovala, ale volnějším tempem. Pak jsem naznala, že bude lepší, když už zůstanu doma, protože produktivita šla rapidně dolů... A taky mám dost stresující práci (i když už jsem na to zvyklá a nepřipadá mi to tak) a nerada bych si po všech těch předchozích komplikacích uhnala předčasný porod... Ještě teď dodělávám nějaké drobnější pracovní resty, takže se zatím nenudím. No a zbytek času využiju asi částečně studijně... Normálně nemám skoro žádný volný čas, tak je to celkem příjemná změna🙂

zdeniii
5. led 2012

@chanellka a budete mu říkat Kubo nebo Jakube? mám známou a ta říká jen Jakube a je to vážně krásný 🙂

zdeniii
5. led 2012

J8 jsem na plný úvazek v práci doma se starší dcerkou 😀 ještě racovat mi mne asi kleplo 🙂) V úterý se jdeme podívat do školičky tak jsem na to z vědavá, chtěla bych ji tam dávat aspoň na dopoledne až se malej narodí. Budu na ty dva rošťáky úplně sama tak ať mám aspoň chvilku klid 🙂

zdeniii
5. led 2012

Holky je tu někdo kdo řeší RP a skončil mu pracovní poměr? Docela mne paní ze sociálky překvapila, takže si půjdu zažádat o změnu ze 3 let na čerpání 2 abych si aspoň na ty 3 měsíce do porodu o těch pár tisíc přilepšila 🙂

chanellka
6. led 2012

@zdeniii Ahojky Zdeni chtěli by jsme mu říkat Kubíčku, to se mi hrozně líbí 🙂

chanellka
6. led 2012

Tak jsem se teď dověděla že není možno poroplácet dovolenou, tak to vypadá že si budu muset dovolenou před nástupem na mateřskou vybrat 🙂 No super 🙂

fifca
6. led 2012

@chanellka já si ji právě vybírám 🙂 ale jeden den mi zbyde a ten mi zůstane, a vezmu si ho až budu přecházet z mateřský na rodičák

fifca
6. led 2012

Jinak spaní mám hodně podobný...milionkrát na záchod, ale musim zaklepat, že myšáková je v noci v klidu budí se až se mnou ráno a večer taky usínáme spolu...tak si říkám, že mi to pak dá vyžrat až se narodí 🙂 🙂

Konečně jsme taky vybrali kočárek a zvítězil Mutsy a podvozek Urban rider standart. Ve středu mě čeká Ikea a pak malování obrázků na zeď k postýlce. Já si tu dovolenou celkem užívám 🙂 Přítel si ze mě dělá srandu, že jsem začla tvořit hnízdo 🙂 🙂

zdeniii
8. led 2012

@fifca však je hnízdečko potřeba pořádně udělat 🙂
a co svatba nebude? 😉

zdeniii
8. led 2012

@chanellka Kubíčku je krásný moc!

chanellka
9. led 2012

@fifca mám taky v plánu jak budu doma budovat to naše pidi hnízdečko 🙂 ale ono v 1+1 se toho moc připravovat nedá 😀 ale snad to nějak zvládneme i tak 🙂

fifca
9. led 2012

@zdeniii tenhle rok ne, malá bude malá.....navíc i tak bude dost svateb...takže až ten další rok to máme v plánu 🙂

fifca
9. led 2012

@chanellka vyřádit se dá i jen u postýlky, než to tam všechno naaranžuješ a tak 🙂
já jsem spíš musela dělat i pár opatření, protože máme doma kočku, tak jsem jí musela naučit spát v pelíšku mimo ložnici, atd. stejně jsem zvědavá na to soužití....

chanellka
9. led 2012

@fifca no mám v plánu k postýlce buď namalovat, nebo koupit nějakou tu samolepící tapetu asi stromu, nebo nějaký zvířátka 🙂 ještě uvidíme 🙂 Ať má malej aspoň nějakej svůj koutek, když nemůže mít zatím svůj pokoj... My budeme dělat asi taky úpravy ještě protože máme byt bez dveří a ty teď budou asi potřeba, když bude malej spát aby jsme ho nerušili 🙂 no je to pořád něco 😉

favofrenki
9. led 2012

Ahoj, dneska jsme byli na kontrole všechno v pořádku a už vážíme 1300g 🙂 já jsem teda přesvědčená že jsem viděla kluka, ale řekli jsme že už se ptát nebudem protože nám stejně každej říká něco jiného 🙂 no ve jménech jsme se dostali do užšího výběru konečně, ale z holčičích se mi nelíbí ani jedno ☹ Jinak už pomalu peru věcičky a začnu si připravovat tašku, se svým tempem budu ráda když to stihnu🙂 taky jste takové pomalejší?? Já strašně, vždycky si naplánuju plno úkolů ale nestihnu je 😀

fifca
9. led 2012

@chanellka mrkni sem, budu objednávat nějaký předlohy 🙂 moc se mi líbí www.predlohy.sk

fifca
9. led 2012

@favofrenki já tašku do porodnice ještě nemám, a asi bych jí měla sbalit,ale nějak není čas 🙂 pořád někde běhám 🙂

super, že je vše ok 🙂

verusa.j
9. led 2012

Ahoj holky, tak dneska jsem byla na ko a vážíme už 1100g, což je super. Holky nevíte, jak je to s nemocenskou první tři týdny? Kdo kontroluje, zda jsem doma nebo ne? Mám na prvních 14 dní bez vycházek, ale potřebuji aspoŇ jednou v týdnu do města.

favofrenki
9. led 2012

@verusa.j jsem doma od začátku, prvních 14dní ti může kontrolu poslat zaměstnavatel a pak myslím sociálka. Ale většinou se říká že na těhulky nechodí kontroly. Já taky prvních 14dní neměla vycházky, ale moc jsem to neřešila a kontrola tu doteď nebyla.

verusa.j
9. led 2012

@favofrenki - takže jsi chodila normál ven těch 14 dní?

zdeniii
9. led 2012

@fifca jo dost svateb? někdo koho znám?? 😉

zdeniii
9. led 2012

@favofrenki buď v klidu, věcičky mám stále u kamarádky co jsem jí je půjčovala a tašku začnu řešit nejdřív tak ve 36tt 🙂)) takže klííd, času je dost 🙂)

@verusa.j
@favofrenki krásné váhy dětiček, naše malá měla už 1800gr tak jsem zvědavá kolik bude mít klučík, myslím že jdu na kontrolu příští týden 🙂)

fifca
9. led 2012

@zdeniii jojo, poslala jsem ti to do zprávy 🙂 🙂

fifca
9. led 2012

@verusa.j první tři týdny může poslat kontrolu zaměstnavatel, a pak sociálka

verka_motylek
9. led 2012

@fifca jé to mi poraď, jak jsi to toho kocoura naučila! Můj spí v pelíšku, ale samo u nás v ložnici a občas si mi k ránu lehne k hlavě! Za jeho život jsem ho přestěhovala už asi 3x, ale byl vždycky u nás a nevim jak bude reagovat když ho nechám na chodbě a zavřu dveře :(

Jo a holky k těm kontrolám🙂 opravdu už těhotný nikdo nekontroluje protože když stejně odejdou z práce tak to pro ně nemá smysl, takže se vůbec nebojte a klidně trajdejte venku!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru