Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

tina74
16. bře 2012

@verka_motylek Já mám TP stanovený podle PM. Na NT screeningu vyšlo miminko nejdřív o 6 dní starší (strašně se natahovalo a předvádělo, jak už je veliké🙂, při druhém měření už jen o 3 dny. TP mi ale neposunuli. Další ultrazvuky +/- odpovídaly, rozdíl byl třeba jen den, dva. Teď je to najednou týden a půl! Pan doktor mě ale upozorňoval, že se s pokročilostí těhotenství zvětšuje prostor pro chyby v měření, takže to mám brát s rezervou.
Jsem zvědavá, jestli mi TP ještě nějak upraví v porodnici. Každopádně mám pocit, že už moc času nezbývá. Ale třeba ještě nakonec budu přenášet, kdo ví... Čípek zatím drží pevně (mám CS 1)...

chanellka
16. bře 2012

Ahojky Holky tak poslušně hlásím že my už to máme za sebou Kubíček se narodil 11.3. vážil 2710 gramů a měří 46cm.... Porod císařem ☹ Ach jo to nikomu nepřeju ještě budu dlouho nepoužitelná ☹

verka_motylek
16. bře 2012

@tina74 já mám taky TP podle PM, ale na můj termín se v porodnici uklízí tak mi doktorka řekla, že když nebude nějaká zvláštní indikace, že mi ho vyvolá 22. tedy o 3 dny dřív. Mám ale taky pocit, že to bude dřív...čípek se mi zkrátil na cenťák ze 2 tak uvidíme příští týden🙂

@chanelka Moc gratuluju!!!! Císař je určo nepříjemnej, ale zkus ten hemagel - ať ti manžel skákne do lékárny, určo to na tu jizvu pomůže🙂 Neboj všchny chmury rychle zmizí! Užívej Kubíčka plnými doušky 😵

favofrenki
16. bře 2012

@chanellka Gratuluju ke Kubíčkovi. Snaž se hodně odpočívat uvidíš že budeš brzy fit 😉

tina74
16. bře 2012

@chanellka Moc gratuluju ke Kubíčkovi!🙂🙂🙂 Ať se Ti podaří rychle zotavit!

fifca
16. bře 2012

Ahoj holky, tak hlásíme, že jsme na světě 🙂 13.3. v 15.30 a je to Anežka s 3300 gramy. V půl 3 v noci mi praskla voda a kontrakce se rozjeli sami asi v 7 ráno. Bylo to rychlý a v pohodě 🙂

verka_motylek
16. bře 2012

Teda holky to je dneska radostnej den 🙂 Já vám ty dětičky venku závidim🙂 Ele přeju si aby u mě v břichu Eliška ještě vydržela!!!
@fifca Moooooc gratuluju! Až budeš mít chvilku dej sem určo fotku 🙂

favofrenki
16. bře 2012

@fifca Gratuluju k Anežce 🙂 To jsi měla rychlejší než já 🙂

verusa.j
16. bře 2012

@fifca - pane jo! No úžasné, gratuluji!

tina74
16. bře 2012

@fifca Velká gratulace!🙂
Teda holky, tady to fakt začíná nabírat na obrátkách...

zdeniii
17. bře 2012

@fifca jéé to je krása a tak nádherný datum, moc moc gratulece a hoď sem fotečku prosíím ať se můžeme pokochat!! Krásné sžívání přejuuu!!!

zdeniii
17. bře 2012

@chanellka moc moc gratuluju ke Kubíčkovi!! Hlavně ať jsi brzy fit a Kubíček hezky prospívá!!
Copak že musel jít císařem?

zdeniii
17. bře 2012

@verka_motylek ty si chceš nechat dobrovolně vyvolat porod?? 😅

chanellka
17. bře 2012

@zdeniii malej měl 2x šňuru kolem krku ☹ a taky jsem se vůbec neotvírala v pátek 9. mi odtekla voda ado neděle jsem byla bez bolestí a vůbec jsem se neotvírala ☹ Ale dneska už se zdá že by to mohlo být lepší ale ty poporodní hormony to je mazec... Nemužu byt s malým sama jinak to na mě hrozně padá 🙂 tak si manžel bere příští týden dovču a budem spolu všichni tři 🙂

marmar79
17. bře 2012

@fifca, @chanellka - Holky, gratuluji k miminkům. Ať krásně prospívají.

verka_motylek
17. bře 2012

@zdeniii nechci🙂 ale holt mi možná nic jinýho nezbude:( Záleží na doktorce (protekce je výhoda i nevýhoda - někdy si prostě vybírat nemůžu a rodit v jiný porodnici fakt nechci a na chodbě už vůbec ne 😖 )já teda doufám, že to přijde dřív samo:D Chystám se pořádně vydrhnou okna - tak za 3 týdny, abych tomu trochu pomohla 😉

zdeniii
17. bře 2012

@chanellka aha tak to ju, to je mi líto. Ale neboj brzy se dáš do pořádku a budeš zase lítat jak laňka 😵
Je dobře že si vezmě dovolenou, určitě ti to moc moc pomůže!!

@verka_motylek tak snad to nutné nebude a malá bude chytrá 🙂))

favofrenki
17. bře 2012

@verka_motylek Okna jsou fajn 🙂 to mi v poradně poradili taky 5.3 jsem je umyla a 8.3 rodila. Ale třeba to byla náhoda 😀

zdeniii
17. bře 2012

Hmm zítra se do oken asi pustím, uvidíme 🙂)) ae s dcerkou mi to nepomohlo při přenášení tak třeba se kluk pohne 😀

verka_motylek
19. bře 2012

@chanellka Ahojky, tak už je o fous líp? Manžel určitě pomáhá, viď? Neboj bude to vše určitě zase dobré🙂
@zdeniii tak jak? Zabraly okna? Já teď peru, smejčím a žehlím o stošest🙂

zdeniii
19. bře 2012

@verka_motylek ahojky nezabralo nic nic nci 🙂 prostě čeká na jaro 🙂 doufám že ne až na velikonoce to by mne zabilo 😀

fifca
20. bře 2012

ahojky, tak jedna fotečka naší rybičky Anežky 🙂

chanellka
20. bře 2012

@verka_motylek ahoooj jj je to o trošičku lepší, no snažíme se a bojujeme... toršku nás teď trápí kojení, malej je línej a nechce si moc tahat mlíčko tak po kažkým kojení odsáváme a dáváme mu to střikačkou, je to makačka 🙂 ale pro to aby prcek prospíval udělám cokoliv, hlavně aby už měl co jedříve ty tři kila a my mohli na prochajdy, když je takový krásný jaro 🙂

@fifca ježíš ta je krásná 🙂 gratulujeme k holčičce🙂

zdeniii
20. bře 2012

@fifca jéé krásnej macík 🙂 je nádherná!!

@chanellka to jsem ráda že je ti už lépe a o kojení se neboj ono se to rozjede, hlavně kojit koji t kojit a zkoušet.
Na procházku bych šla i tak, nemusáš čekat do 3 kil, to je hloupost. Vždyť je zdravoučkej!!!

verka_motylek
20. bře 2012

@fifca ty jo takovejch vlasů :D :D Je krásná! 🙂
@chanellka super, že už se to lepší🙂 Všechno chce čas a jak se říká každý začátek je těžký, ale je fajn že na to nejsme samy 😵 Kojení určitě brzo půjde raz dva! Kluci bývají lenoši 🙂 Je zprávný, že dokrmujete stříkačkou a nedáváte flašku! Jen vytrvat 😉 A s těma procházkama teda nevim, ale souhlasila bych se zdenii, možná, že by mohl mít horší termoregulaci, ale když ho přiměřeně nabalíš tak určo krátkou půlhodinkovou prochajdu zvládne 😵 Je škoda být zavřený 🙂

kackva
20. bře 2012

Ahojky, všem maminkám s novorozeňátky moc moc gratuluji!!!! Hlavně at krásně pijí mlíčko a dobře prospívají a moc nezlobí 🙂. Já jdu na monitoring ve čtvrtek a bojím se, že mi bude dělat hamiltnův hmat...nevím jestli jí rovnou říct, že to nechci a nebo si to nechat udělat, bez toho abych jí něco říkala, nebot to opravdu ty doktoři dělají bez upozornění :(. Minule mi řekla, že jsem jen na prst otevřen a že mě nebude trápit, tak mi bylo hned jasný co tím myslela.... Co vy? dělaly vám to?

verka_motylek
20. bře 2012

@kackva no měli by to říct, ale je pravda, že to teda neříkaj a dělaj jako že vyšetřujou a lup... no na druhou stranu asi lepší než to vyvolávat, ale kamarádka říkala, že jí to děsně bolelo - na to že jí udělal hamiltna jsme přišli až posléze, když pak za 3 dny porodila... 😒

zdeniii
20. bře 2012

@kackva k tomu musíš dát souhlas, ej to přeci jen zásah do ogranismu a přirozeného porodu... já bych si to teda nenechala...

zdeniii
22. bře 2012

To už všechny rodíte?? Mi neříkejte že takhle předbíháte!! 🙂)

verka_motylek
22. bře 2012

No taky se mi zdá, že jsme tu už samy :D Já po dnešní kontrole - vše ok na porod to nevypadá a malá má už 2,5 kila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru