Oznámení těhotenství u doktora. Jak vám to řekl?

silvieales
8. lis 2006

Ahoj budoucí maminky,

jak vam rekl doktor, ze jste tehotne? A cekaly jste to nebo to byl sok?

zany
8. lis 2006

Já jsem to věděla podle testu, že jsem těhotná. Když jsem u doktora byla poprvé, tak mi řekl, že je to ještě moc brzy, aby to na tom testu bylo vidět a ať přijdu za týden. Za 50,- Kč mi udělal test a pak mě asi tak za týden poslal na ultrazvuk... Ze začátku jsem z jeho jednání byla docela v šoku, protože jsem byla nadšená, že se nám to povedlo hodně brzy a on mi mou radost vždycky skazil nějakou poznámkou...

silvieales
autor
8. lis 2006

zany, to je teda pozitivni pristup doktora, co? Ale hlavne, ze se vse povedlo 🙂 Drzim pesti 😉

protea
8. lis 2006

Já jsem to také věděla podle testu nebo spíš testů protože jsem jich udělala pro jistotu víc 😀
A taky jsem to na sobě cítila.
No trochu jsem se bála, že by to mohla být cista protože ta prý ovlivní pozitivnost testu.
Takže jsem to v podstatě čekala, že mi to můj doktor potvrdí🙂

kukuluna
8. lis 2006

Zany - mam přesně takový pocit... taky jsem byla nadšená, když jsem zjistila že jsem těhu, a dr.mě shodila, dala mi najevo, že od 12.týdne nebo od doby, kdy není slyšet srdce, se to těhotenství bere jako by nebylo - a že se člověk snaží a těší atd to je nezajímá - jsou to akorát řezníci a chybí jim duše (některým - znám i výjimky 🙂 )

zany
8. lis 2006

Já fakt byla nadšená, že mi vyšel pozitivní test a to dokonce i z dopolední moči a ne z ranní a on mi řekl, že je to ještě brzy, aby to na tom testu bylo vidět. Prý bych mohla mít jen zvýšenou hladinu toho hormonu před tím než jsem měla dostat MS. Pak jak mě poslal na ten ultrazvuk, tak mi řekl který týden tam mám jít. Já šla pochopitelně hned na začátku týdne a zase jsem dostala čočku 🙂 , že je to brzy. Tak mi měl říct ať tam jdu radši dýl.
Ale naštěstí je teď všechno OK!!!
Přeji vám lepší přístup doktorů!!! 🙂

vilca
8. lis 2006

Já jsem to taky zjistila podle testu. Volala jsem doktorce, akterá mě hned poslala na UZ, protože jsem špinila. Doktor na UZ mluvil tak strašně potichu, že jsem mu nerozuměla ani slovo 😀 Bála jsem se ho ptát, abych něco nezakřikla, takže když mě poslal nahoru k mé doktorce, pořád ještě jsem si nebyla jistá, jestli to jeho mumlání znamenalo, že jsem těhotná nebo nejsem 😀 Teprve doktorka mi to konečně potvrdila 😵
Taky jsem byla dost překvapená, protože jsem nepočítala s tím, že se to povede hned 🙂

anavka
8. lis 2006

I já jsem to zjistila z testu, následující týden jsem šla k doktorovi, ten mi udělal hned vnitřní UZ, řekl že tam sice něco vidí, ale zatím nemůže na 100% potvrdit, že je to těhotenství, že to může být třeba i cysta. Tak jsem přišla za 14 dní a mimísek se potvrdil 🙂

kukuluna
8. lis 2006

no já jsem byla dneska na gyndě...tam mi potvrdil ultrazvukem, že je v děloze dutinka a v ní 6 ti týdenní cosi 😀 ,ale že srdeční akce bude vidět až za 14 dní na jistotu... ale zároveň mi našel 4 cm cystu v pravém vaječníku - bolí to jak ďas - máte s tím někdo zkušenosti?

kopretina82
8. lis 2006

Mě doktor řekl, že pokud jsem měla pozitivní test (a to jsem měla-4 😀 ), tsk těhotná jsem (žádný "Gratuluju maminko", jak se o tom píše v knížkách se nekonalo 😉 ) na utz nebylo nic vidět, takže mě chvilku strašil mimoděl. těhu a řekl mi i to , že do konce 3. měsíce se musí počátat se vším, ale celkově vzato mě jeho přístup potěšil (mohl mi vynadat, že jdu moc brzy a tak, ale spíš mi přál aby to bylo vše v pořádku)
Dneska jsme dostali průkazku, takže já jsem 100% spokojená 😵

zany
8. lis 2006

Mě při prvním ultrazvuku taky zjistili cystu (na levém vaječníku) a občas to bolelo taky jako čert a nemohla jsem se ani hnout... Ale nic se s tím dělat nedá. Když jsem byla na dalším UTZ (myslím, že to byl 8 tt), tak mi doktor řekl, že se cysta zmenšila a od té doby se o ní nikdo nestaral a mě to už ani nebolelo...

kukuluna
8. lis 2006

Kopretino - u mého dr. se průkazky dostávají až ve 13.tt.. takže to si ještě počkám 😉 to ti závidim 🙂

silvieales
autor
8. lis 2006

kuku,

mooooc gratuluju. 😉

kukuluna
8. lis 2006

zany - díky moc - uklidnila jsi mě...vim, že to není neobvyklé, ale tu info o mé cystě mám tak cca 2 hodiny, tak jsem taková trochu vystreslá 🤐

kukuluna
8. lis 2006

silvie-ty jsi na tom jak?

lilourich
8. lis 2006

teda zany, tak toho doktora bych nechtěla ☹ já tam přišla čtyry dny po vynechání menzes a s tvrzením, ani je neviděl, že mi vyšly 4 testy a tak mě opatrně prohmatal, kouknul vnitřím UTZ a nechal doma, že tam toho ještě není vidět moc, ale na těhotenství to opravdu vypadá - to mi vysvětli, takový rozdíl v doktorech ☹ Jen mi řekl, kdybych začala krvácet, tak ať okamžitě za ním a nebo do nemocnice, ale od začátku se mnou jednal jako s těhotnou 🙂

silvieales
autor
8. lis 2006

kuku, jeste nijak.Ja se nejak bojim, protoze kolem me jsou same takove spatne zkusenosti s tehotenstvim. A porod si zatim fakt neumim predstavit😕

kukuluna
8. lis 2006

to je silvi nejhorší před otěhotněnim nebo ještě vůbec před snaženim zjišťovat negativní zkušenosti 😖 všichni víme, že psychika je mocná... tak aby sis něco nepřivodila... ve snažilkách je plno holek co se dlouho snažej... tady zas plno těhotek s problémama, ale v tom celkovým počtu holek co nic neřešej je to malinký procentíčko... takže se spíš zaměř na ty bezproblémový... já už taky uvažuju, že sem nepůjdu, protože vše se moc řeší ... ale zas když máš problém, tak tady najdeš dušičku, kterou trápí třeba to samé jak tebe... ale když problém není, tak rychle do "normálního "života 🙂

fotografka.z.hulina
8. lis 2006

Ahoj, tak kdy se teda má jít k tomu doktorovi? Na netu zase píšou, že má přijít nejpozději ve 4 týdnech, nevím ale, jak se to počítá. Já vím, že jsem otěhotněla mezi 15.-17.10. takže už bych jako šla. Navíc srdce už tluče od 4 týdne...tak nevím, vy zase píšete něco jinýho .)

kukuluna
8. lis 2006

fotografko, jsi těhotná, ne nemocná - když nemáš problém, tak se k tomu MUDrovi fakt nežeň.... na kdy tě dr. pozval?

silvieales
autor
8. lis 2006

kuku, ja to nezjistuju, vzdycky se ty info ke me nejak dokuli, ani nevim jak. Zadne jine diskuze si tady pro jistotu nectu 🙂

kukuluna
8. lis 2006

fotografko , já jsem otěhotněla 12.10 (sranda jak to vim přesně 😅 ) , dnes jsem byla na u-zvuku - protože mě strašně bolelo břicho- bylo tam vidět těhotenství, ale nic víc..srdce ještě není schopen slyšet... možná na nějakym supr speciál ultrazvuku, který normální gyndař nemívá... uviděl tam mimo jiné i cystu na vaječníku ☹ ...jak jsem už psala...

zany
8. lis 2006

Já jsem dostala průkazku asi někdy v 11 nebo 12 tt...
Kuku, myslím, že to bude v pořádku. Mě doktorka na prvním UTZ řekla, že s tím bohužel nejde nic dělat pokud chci mimi a to já chtěla!!! a že jen občas mě může na té straně bolet. Ale asi od 4 měsíce jsem o nějaké cystě vůbec nevěděla a předtím mě to bolelo jen trochu a dalo se to snést...
Kéž by všichni doktoři byli jako ten tvůj, Lilourichu 🙂
Silvie, neboj se, třeba tě doktor mile překvapí a určitě bude vše OK. Držím palečky 😉

fotografka.z.hulina
8. lis 2006

na nikdy, zatím jsem se ani neobjednávala, u nás na Moravě se neobjednává, tady se chodí, jak chceš, žádný pořadníky 🙂 Nemocná nejsem, ale zase si myslím (mám jen sníženou fci štítné žlázy, pod kontrolou), že je snad důležitý zjistit, zda je vše v pořádku....Já rozhodně půjdu příští týden a doufám, že mě nepošle někam 😀 Řekl, ať přijdu, až budu mít dvě čárky na testu, což je už definitivní, a pak to budeme řešit. Tak doufám, že můj doktor bude mít více empatie než někteří jiní 🙂

kristi
8. lis 2006

ja jsem si udelal jeden test a objednala se k doktorovi, kde mi bylo receno, ze tam je jedno zdrave a dobre vypadajici embryo 😉

fotografka.z.hulina
8. lis 2006

kristi tak to je paráda 🙂

draga
8. lis 2006

u mě to bylo jako u kristi 🙂) udělal jsem si test, když jsem týden nedostala MS protože já jí vždy měla pravidělně po 28 dnech 🙂) manžel tvrdil, že jsem těhotná a já pořád říkala ne ne ne...test vyšel pozitivně a tak jsem hned šla k doktorovi (byla jsem ve 4.tt) doktor udělal vaginální utz (na normálním to vidět zatím nebylo) a potvrdil 4tt, řekl, že se mám hlídat, opatrovat, nezvedat nic těžkého, jíst vitamíny hlavně kyselinu listovou a objednal mě za 3tt na kontrolu...a cca ve 12tt mi vypsal průkazku

silvieales
autor
8. lis 2006

nevite nekdo o nejakem super gyndarovi v okoli opavy? Chodim k jednomu a zda se mi, ze to nejak flaka.

kukuluna
8. lis 2006

já neříkám, nejít k doktorovi, jen říkám aby nebyla ta první kontrola zbytečně brzy, že to tam nebude vidět na 100% a tebe to třeba zbytečně nevystrašilo, že něco není v pořádku... 😉 já mam takovýho racionálně uvažujícího doktora, kterej to všechno bere v pohodě a předává tu pohodu na své pacientky, ale jak jsem psala na začátku, bohužel jsem měla s jednou doktorkou nepříjemný zážitek, že mě brala jako bych těhotná nebyla...když jsem teprve ve 4 tt... až se mi chtělo brečet

fotografka.z.hulina
8. lis 2006

jj, je fakt, že asi jsou častý potraty, v mém okolí ale nikoho takovýho neznám, vše je o.k., spíš tady tím chozením na podobné servery se s problémama setkávám 😀 Pokud se počítá těhotenství od prvního dne poslední menzes, tak jsem už v pátém týdnu a příští týden, když půjdu na prohlídku, budu v 6. to už by mě snad mohli brát trošičku těhotně 🙂

Ještě otázka na těhulky: Bere se na první prohlídce jen krev a na ultrazvuk se objednává, nebo se to dělá najednou? Jaké jsou vaše zkušenosti?

lucias1
8. lis 2006

Ahojky.Tak jak jsi to tady všechno čtu,tak každý doktor je úplně jiný.Já když jsem po Týdnu nedostala Ms,tk jsem šla na gyndu.udělal mi utz a řek mi,že těhotná nejsem.Tak jsem dostala provokačku na vyvolání Ms a šla jsem domů.Mému manželovi se to pořád nezdálo,tak o týden později jsme udělali zase test a už tam byli dvě čárky.Tak jsem šla zase na gyndu a konečně mi potvrdil,že jsem v 6 tt.Prý je vše v pořádku a za měsíc na kontrolu.Mně se ale jednání mého doktora nelíbilo,přece jen,když jste poprvé těhu,tak by vám k tomu mohl každý doktor něco říct.Tak jsem si sehnala nového doktora a ten je úplně perfektní,s tím prvním se nedá srovnat!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru