Oznámení těhotenství u doktora. Jak vám to řekl?

silvieales
8. lis 2006

Ahoj budoucí maminky,

jak vam rekl doktor, ze jste tehotne? A cekaly jste to nebo to byl sok?

kukuluna
8. lis 2006

od posledního menzes se to počítá, ale ultrazvuk ti pak spočítá opravdové stáří plodu ... jájsem podle všeho cca jako ty těhotná...a příští týden jsem v 5.týdnu... držím palečky, ať máš vše oK 🙂 🙂 .. a má zkušenost s první prohlídkou... objedná tě na ultrazvuk na cca 8 tt kvůli 100% akci srdíčka a u nás ani krev nebere... stačí mu // a když máš bolesti mrkne na ultrazvuk hned... vyloučit mimoDěložní těhotenství... můj případ 😉

draga
8. lis 2006

fotografka: můj doktor má UTZ přímo v ordinaci, krev mi napoprvé nebral až později na krevní testy, obraz a zjištění chorob jako HIV, RH faktor matky apod.

lucias1
8. lis 2006

Ahoj fotografko.Mně dělají utz.při každé náštěvě.Myslím že je to i správně,aspon vidíš jak mimčo roste atd.A krev mi porvé brali asi zhruba v 1Ott. 🙂

kukuluna
8. lis 2006

lucias - já mam z toho častého ultrazvukového vyšetření takový rozporuplný pocit... je to fajn, jak vidíš, že je stále vše v pořádku 🙂 ale zas teď poslední dobou se dost dočítám, že to není pro to mímo dobré... ale to je diskutabilní - jako všechno... 😉 vždycky vypustěj nějakou info a pak lidi přeberte si to 😀

kukuluna
8. lis 2006

holky, kdy vám začalo růst bříško?? já si připadám divně, když jsem v 1.měsíci a už nemůžu dopnout kalhoty 😀 😀 normálně mam ploché břicho a teď už to je fakt vidět - nebo si tak omlouvám začínající špek ? 😀 😀 😀

fotografka.z.hulina
8. lis 2006

já sem tlustá aj teď špeky jsou jako bych byla v pátým 😀 , na mě to doufám nebude dlouho vidět, nechci, aby to v práci každej věděl 🙂

kukuluna
8. lis 2006

fotografko 😀 😀 😀 to je sranda - taky mam špek - budu tvrdit, že prostě tloustnu... jaké máš prosím jméno? 🙂 fotografka je moc dlouhé 😉

lucias1
8. lis 2006

Kuku:myslím si,že kdyby to nebylo dobré,tak ho tak často dělat nebudou 😉 Opravdu je to skvělý zážitek,uvidíš sama,až ti doktor bude chtít udělat foto míma a on se otočí záda k tobě a protestije že se fotit nechce 😉Já jdu zase příští týden na kontrolu a už strašně se těším na utz.

fotografka.z.hulina
8. lis 2006

Romana, nevěděla jsem, že se tady dá dát jenom nick a né i jméno :(

fotografka.z.hulina
8. lis 2006

Lucias1 já bych taky byla raději pro častější ultrazvuk, abych měla větší klid a i určitý kontakt s dítětem 🙂 Snad to můj lékař dělá jako tvůj.

kukuluna
8. lis 2006

luci , já vim, jen říkám co čtu..taky se moc těšim,až tam uvidim rostoucího drobečka!!!!! ještě jsem to nikomu (skoro ) neřekla.. až budu mít fotečku, tak to asi provalim 😉

kukuluna
8. lis 2006

Romčo - díky za jméno 🙂

kukuluna
8. lis 2006

můj dr.to takhle nedělá - teda u prvního mi UTZ dělal cca 3x... má ten UTZ taky u sebe v ordinaci,ale jak jsem psala, je takovej asi jinej 😉

lucias1
8. lis 2006

Kuku,tak to určitě provalíš 😉 Taky jsem to ze začátku nechtěla moc říkat.když vlastně do třetího měsíce je to takové rizikové,ale nedalo mi to a hned to každý věděl a je to úžasné se s tím podělit a sdílet radost.

kukuluna
8. lis 2006

luci, právě proto, že je to do toho 3.měsíce takový "na vodě" ... kdyby něco , nerada bych zas pak všem říkala, co se stalo... ale jak píšeš, je to fajn podělit se s někým a povídat si o tom... asi taky prosto jsem tady - tady to provalit můžu 😀 😀 ale až uvidim, že to srdíčko opravdu bije, tak to půjde do éteru 😀

kukuluna
8. lis 2006

Romčo, změň si nahoře snažilku za těhotku 😉

lucias1
8. lis 2006

Romčo,každý lékař je jiný a to je potom těžké.Ještě když jsem bydlela na Moravě,tak u nás v ordinaci to fungovalo tak,žeutz se dělal jen ve čtvrtek,jiný den ne.A ke všemu ti ho dělal ještě jiný doktor.Tak opravdu nevím.

lucias1
8. lis 2006

Kuku,a nechal tě doktor hned doma,nebo chodíš do práce?

kukuluna
8. lis 2006

luci, nenechal... ty jsi doma?? já mam tu cystu, ale to není na neschopenku... pamatuju si, že u prvního mimi jsem chodila na vejšku a ještě při tom pracovala,tak to mi nabídl hned, ať zůstanu doma, že si už pak nikdy neužiju klid, tak ať toho využiju 🙂 teˇd ho to ani nenapadlo

lucias1
8. lis 2006

Kuku,já jsem doma.Abych ale řekla pravdu,tak ten první doktor mě taky poslal normálně do práce,ale právě si myslím že je to blbost ☹ ,že by měli každou tehuli nechávat doma,hlavně když tě straší,že do 3 měsíce,se to jako takový těhotenství nebere!!!!Nakonec jsem ale od 6tt doma,zašla jsem si k obvodní,vše ji vysvětlila a ta mě nechala doma a asi před měsícem si mě vzal na gyndě už pod svoji neschopenku.protože to je už ten hodnější pan doktor 🙂

kukuluna
8. lis 2006

no luci, to víš,že bych to taky brala být doma... mam kluka ve 2.třídě a měla bych na něj víc času ... taky jsme se přestěhovali do baráčku, kde je plno práce, čeká nás i rekonstrukce... volno by se bodlo, ale zas by nebylo moc peněz... tak asi když mi bude takhle ok, tak to odchodim... a třeba se nechám doma na poslední 3 měsíce... 🙂 to se ještě ale načekám 😀

lucias1
8. lis 2006

Tak to chápu Kuku,hlavně když už máš prvního prcka doma 🙂 Moje sestra má dva kluky a ještě ted by mohla být doma,ale taky už začala chodit do práce a hlída babička,protože je taky čeká rekonstrukce. 😉

kukuluna
8. lis 2006

...ale zas na druhou stranu si říkám, důležitější je být v těhotenství v pohodě, peníze budou... uvidím,jak to bude pokračovat.. a nenudíš se? 😉

lucias1
8. lis 2006

Docela se nudím,protože manžel je od rána do večera v práci.A ke všemu mám ted takový problémy s nízkým tlakem a často se mi točí hlava a ted v pondělí jsem se dokonce složila v krámě,když jsem nakupovala.Takže mám zákaz chodit kamkoliv sama,můžu tak leda na zahradu,ale to není ono,když nemůžu chodit po krámech a nakupovat výbavičku 😒

fotografka.z.hulina
8. lis 2006

Já to zatím nechci měnit, dokud nebude těh. knížka, tak si tam nechám snažilka 🙂

kukuluna
8. lis 2006

to já bych musela čekat až do 13tt - můj dr.to dává až tak pozdě 😠 jinak jsem slyšela různě - někde třeba už od 6 tt

fotografka.z.hulina
8. lis 2006

Tak uvidíme, co ten náš 🙂

kukuluna
8. lis 2006

tak dej Romčo pak vědět kdy jdeš k dr a co nového 😉

fotografka.z.hulina
8. lis 2006

jj, neboj, to já se zase pochlubím, už sem hold taková 😀 Zítra tam budu volat, co mi sestra řekne, zda přijít a hned udělá ultrazvuk nebo spíš zatím ne...ale stejně musím jít dát krev na endokrinologii kvůli štítné žláze. Přesto bych to chtěla mít všechno najednou, v jeden den, abych nemusela jezdit furt, nechci to v práci nějak muset řešit 🙂

kukuluna
8. lis 2006

tak jsem zvědavá... měto strašně pomalu všechno letí...už se nemůžu dočkat na toho 27.11 kdy jdu na ten u-zvuk a bude už slyšet srdíčko 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru