Pohlaví miminka podle těhotenských příznaků (nevolnosti,špatná pleť atd...)

sarkal
22. črc 2008

Ahoj holky.Mám dotaz.Myslíte si,že je alespoň malinko pravdy na tom když se podle příznaků říká,že bude holčička nebo kluk??Já mám od začátku těhu špatnou pleť,drobné pupínky a hodně se mi pleť mastí,taky vlasy se mi více mastí,mám hroznou chuť na sladké a do 5měsíce jsem trpěla velmi častými nevolnostmi.Všichni mi říkají,že to vypadá na holku,že ta bere krásu atd.Zajímalo by mě jestli jste některá měla takové příznaky a pak ste doopravdy měla holku,nebo příznaky,které jsou u kluků a měla jste kluka.Moc tomu nevěřím,ale mamka při mě hrozně zvracela a měla špatnou pleť a při bráchovi jí nebylo vůbec nic.Hrozně by mě zkrátka zajímalo jestli to některé vyšlo.Jsem v 25tt a ještě nevíme co to bude,mě je to sice jedno ať chlapeček nebo holčička,ale zajímal by mě váš názor.Děkuji za odpovědi.

andy21
25. črc 2008

Funy doktorka říkal 100% holka, je docela vyhlášená, tak jí prostě věřím 😉

funy
25. črc 2008

hovorila mi kamaratka ze aj na zaklade 3D a 4D mali potvrdene dievcatko a narodil sa im chlapec.
🙂

andy21
25. črc 2008

Funny vím to jen 2 dny a to už jde na UTZ běžně poznat, zkušený doktor, malá roztahovala nožičky, viděli jsme i stydký pysky 😉

evulinkab
25. črc 2008

Já jsem teď 15tt a čekám chlapečka-a kupodivu na mě tyhle pověry seděly a sedí.Špatně mi není a ani nebylo(snad jen dvakrát), chuť na polévky, na slané a na maso.Sladké jsem v prvních dvou měsících nemohla ani vidět..a to jsem ho před těhotenstvím milovala.Teď už je to dobré, jím vše, pleť mám pořád stejnou..No a je to chlapeček.Náš malej se totiž asi rád předvádí, kdykoli jdu na ultrazvuk, tak se otočí tak,aby jsme mu krásně viděli mezi nohy 🙂 Takže pohlaví vím už od 12tt, včera mi to bylo potvrzeno opět.
Ale jinak já si to myslela, že to bude chlapeček, měla jsem takové vnitřní tušení, nějak jsem si nedokázala představit, že mám uvnitř holčičku a že by jsme měli s přítelem dcerku.

funy
25. črc 2008

ja som tiez zvedava, ale nemam ani jedno pohlavie vytuzene. je mi to jedno. jedine co chcem je, aby bolo miminko zdrave. vcera mi brali krv, tak neviem kedy budu vysledky. dufam, ze bude vsetko ok. a kedy si zacala citit prve pohyby?

mishusha
25. črc 2008

no ja mam dvojnasobne potvrdene, ze bude dievcatko, a vsetko a vsetci hovoria na chlapca. nechutilo mi sladke, jedla som len vsetko co bolo extremne kysle... mala som krasnucku plet, pevne vlasy,nebyvalo mi zle a vobec som sa v tvari nemenila.... ale moja mama to je striga, ta hned povedala, ze bude baba. a zacina sa to asi aj vyplnatt, vyrazky, flaky na tvari, opuchnuta pera, chut na sladke, takze uvidime v oktobri, kto ma pravdu...ale aj ked som si robila test, sa cosi vnutri mna zmenilo a vedela som, ze to bude dievcatko.

funy
25. črc 2008

mishusha, no ved uvidis.
ja idem bud. tyzden do 5 mesiaca a stale vraciam. viackrat za den.
sladke mi chuti, nechuti mi maso, salam, sunka / to vobec nejem.
a nechuti mi ani ovocie a zelenina, ale koli babatku sa premaham a snazim sa, ale niekedy ju nejem aj 3 dni. aj tak to vyvraciam.
plet mam peknu / nezmenila sa mi. to este moze prist. z kysleho mi chuti len cvikla. este som nic nepribrala, len brusko rastie.

dobra
25. črc 2008

Ja mám DIEVCATKO - prve 3mesiace mi bolo úkrutne zle, nemohla som jedlo ani citit, schudla som 4 kg, stale ma napinalo na zvracanie a do konca tehotnosti som nezniesla voňave pracie prasky a avivaze. Okolo 3-mes. som mala hrozne chute na kysle, nezniesla som mäso a asi od 6-teho mesiaca som sa doslova prežierala zmrzlinou a sladkym - hlavne v 8-9 mes. 😝
Co sa tyka vyzoru - vraveli mi, ze to bude urcite chlapec - vraj som opeknela a mala som uplne špicate brucho, do bokov som pribrala až v 9mes. Vlasy mi zhustli a pleť sa mi konecne vyčistila, bola hladka, bezchybna. 🙂

Mamina mala samé DIEVCATA a byvalo jej zle presne ako mne a vracala, ked zacitila mäso.
Sestra ma CHLAPCA a ani raz jej nebolo zle, skoro cele tehotenstvo sa jej chute nezmenili.
- ale zase na druhej strane - teta mala 1 syna a prezila si to iste, co ja pri dievčatku... A jej pleť zostala počas tehu fľakata. 😒
Asi to bude všetko individualne... 😀 😀 😀

milhaus
25. črc 2008

mama mi povedala že to bude syn podla toho že ma kopala pod rebrami ako ju môj brat a svokre sa tiež nechcelo verit že to bude dievča lebo som nemala škaredu plet a je to baba len je riadne divoka teda

sirinka
25. črc 2008

hm...teda ani nahodou na tom nie je ziadna pravda... 😉

blovitc120
25. črc 2008

Ale veď pod rebrá kope každé dieťatko, ktoré je hlavičkou dole. To je fakt čudné, že toto by mal byť zaručený znak. Ja fakt nepoznám ani jednu osobu, na ktorej by to platilo. Každá má z každého niečo.

sasenka
25. črc 2008

Moja mam mi uhádla obidve deti, pri dcerke od začiatku hovorila, že to bude dievča. Pri synovi som sa ja strašne chystala na dcerku, tak mi asi nechcela kaziť radosť, ale ked som odchádzla do porodnice vravela, že to isto bude syn (zo sona sme nevedeli).
Ona to vie akosi podla tvarz bruška, uhádla všetkým mojim kamoškám. Pytala som sa , ako to vie, a ona že nevie vysvetliť, proste vidí ženu a vie to 😀
Inak priebeh tehotenstva, pleť som mala pri oboch rovnakú, ale pri dcere som mala bruško až v 6. mes. dopredu a pri synovi už v 4. mes. som nič nezapla.
No ale vraj dievčatá su viac v bokoch, a chlapci idu viac dopredu. Aj bruško začína pri chlapcoch skor rásť dopredu. Vraj ked na žene zozadu nevino, že je tehotná, tak je to isto chlapec.

binki
26. črc 2008

mám kluka - byla jsem hezčí, břicho dopředu (akorát to někteří nepoznali, protože mám širokou pánev 😀 )

mirrinka
26. črc 2008

sasenka,na mne zozadu absolútne nebolo vidno,že som tehotná a bruško mi išlo viac dopredu - a mám dievča....takže pravý opak toho,čo píšeš 🙂

pensadorcallisto
27. črc 2008

Ahojky... Takze budeme mat chlapca.. A ako vravim, obe tehotenstva su rovnake. Aj brusko mam rovnako gulate ako predtym. A predtym to bolo dievca...

claudinka
27. črc 2008

pensadorcallisto 😉

mne tiez ani raz nebolo zle.. a chute absolutne ziadne, aj priberam, aj chudnem..

petuleff
27. črc 2008

Ahoooj, tak já se přidám taky. Celá moje rodina to viděla na holčičku, manžel byl přesvědčený o chlapečkovi 😨 Zvracela jsem od 8tt do 16tt a tak zle mi doufám už nikdy nebude. Břicho mám kulaté, žádné chutě a ve 20tt se na velkém ultrazvuku ukázal velký kluk, takže taky to podle pověr nevyšlo. 😎

koccour
28. črc 2008

Tak to jsem zvědavá co budu mít já 🙂 pohlaví neznám, chci se nechat překvapit 🙂 ale od začátku zvracím, je mi špantě, břicho je na mě vidět tak měsíc, mám ho spíš do strany než dopředu, tak uvidíme co z toho bude 😎

hary
28. črc 2008

Ha, tak u nás to bylo tak. První těhu jsem zvracela více jak měsíc a břicho měla rozteklé do stran, žádný pupík, prostě rozteklá koule 😀 . A kluk jako buk. Teď?? Zvracela jsem jen jednou, vůbec mi nechutná maso kromě kuřecího, nesnáším omáčky, knedlíky, nic takového. Jsem vděčná za nudle s mákem 😀 , břicho mám krásně dopředu, jen větší než dřív a opět kluk 😀 😀 . Kámoška masožravka celé těhu doslova sežrala vše sladké a má holčinku. Tak si pak vyberte, ale rozhodně bych na tyhle pověry moc nedávala 😉

vanilka2612
31. črc 2008

Ahojte,
no mne nebyva vobec zle, akurat v prvom mesiaci a to sme boli na dovolenke v Egypte pri 45 st. mi bolo strasne zle, potom este asi 3 x a to je vsetko.Specialne chute nemavam vobec, akurat ked si spomeniem na cinsku restiku sa mi obracia zaludok 😀 aj teraz.Ja si este asi pockam... Ale vnutorny pocit mam, ze to bude...

kacka79
2. srp 2008

Tak u mě ty povídačky platily..vypadala jsem líp než kdykoliv před těhu, super pleť i vlasy a nehty..chuť na slaný věci atd. A mám chlapečka

takyna
16. srp 2008

Ahojte kočky 🙂 , u mňa sú tiež po tvári samé vyrážky, na prsiach na krku, proste všade, zle mi bolo celý 1-trimester, ale som nezvracala, bruško mi vidno , ale zatiaľ nie až tak výrazne, sladké nemôžem ani cítiť, iba brynzu zakysanku a syry 😉 😒 , nevieme zatiaľ čo to bude, podla povier neviete mi poradiť? 😵 díky

m.a.r.t.i.n.a
16. srp 2008

Ja som žiadne tehu nevolnosti nemala, zlepšili sa mi vlasy, prestali vypadávať a menej sa mi mastila pleť. No ale hneď prvý mesiac som dosť pribrala. ...a budeme mať chlapčeka.

sarkal
autor
16. srp 2008

Tak konečně víme co budeme mít.Čekáme chlapečka!!Takže u mně to neplatí a to mi celá rodina říkala,že holka,takže jsou všichni pořádně překvapení,ale šťastní,protože ať kluk nebo holka hlavně,že je to zdravé.Konečně můžeme naše miminko oslovovat Tomík a moc se těšíme,také sme přikoupily modroučké věci a doplňky.Takže teď už tomu také moc nevěřím,je to určo náhoda někomu to vyjde někomu prostě ne.
Hlavně zdravé miminka!!! 🙂

dnada
16. srp 2008

tak u mě to bylo půl na půl...do půlky 6tého měsíce sem byla osypaná,vlasy,nechty hnus,špatně mi nebylo,jen ve 3tim měsíci sem nemohla nic ani cejtit,celý těhu hroznou chuť na sladký,v druhé půlce se mi pleť vyčistila,vlásky se spravily a nechtům sem pomohla 😉 bříško sem měla ale hodně špičatý a dopředu A mám kluka ;) Já si ho teda i vypočítala,takže mi ho Dr,jen potvrdila 🙂
A jak píše sarkal,hlavně aby byly mimískové zdravý a maminky samosebou také 😉

many
17. srp 2008

tak moje sestra byla úplně opsypaná a má chlapečka 🙂 to jsou jen povídačky 😀 ale já měla pěknou pleť a mám taky chlapečka 😀

jonatanka
17. srp 2008

tak som sa dobre pobavila,povera je povera, mne kazdy tipoval chlapca (tajila som dvojicky), vraj tak vyzeram a dievca neprichadza do uvahy a ked som vybalila, ze co to vlastne cakam tak boli paf. no neviem na niekoho to mozno sedi a na niekoho nie. 😅

dominka11
17. srp 2008

mne všetci povedali, že som opeknela a bude chlapec. A aj bude😀

meleri
17. srp 2008

tak já nezvracela, a takovou pleť a vlasy a nehty jaké mám ted bych si fakt přála napořád.... 🙂 a tak podle toho by to měl být chlapec? Tak jsem fakt zvědavá..dozvíme se to za dva dny...🙂

Dominko,
to je supr...tak to přecejen občas vyjde, takové předpovědi...

petruci6
18. srp 2008

ja som vracala dokopy 3x, vraj som opeknela 😎 ,plet sa mi zlepsila,ale predtym nebola tiez hrozna, chut je na sladke aj stiplave,priberam do bokov a stehien a je to baba,tak si vyberte 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru