Pohlaví miminka podle těhotenských příznaků (nevolnosti,špatná pleť atd...)

sarkal
22. črc 2008

Ahoj holky.Mám dotaz.Myslíte si,že je alespoň malinko pravdy na tom když se podle příznaků říká,že bude holčička nebo kluk??Já mám od začátku těhu špatnou pleť,drobné pupínky a hodně se mi pleť mastí,taky vlasy se mi více mastí,mám hroznou chuť na sladké a do 5měsíce jsem trpěla velmi častými nevolnostmi.Všichni mi říkají,že to vypadá na holku,že ta bere krásu atd.Zajímalo by mě jestli jste některá měla takové příznaky a pak ste doopravdy měla holku,nebo příznaky,které jsou u kluků a měla jste kluka.Moc tomu nevěřím,ale mamka při mě hrozně zvracela a měla špatnou pleť a při bráchovi jí nebylo vůbec nic.Hrozně by mě zkrátka zajímalo jestli to některé vyšlo.Jsem v 25tt a ještě nevíme co to bude,mě je to sice jedno ať chlapeček nebo holčička,ale zajímal by mě váš názor.Děkuji za odpovědi.

buffinko
22. črc 2008

sarkal, ja mam detto take priznaky ako ty - plet, vlasy, zvracanie (trva doteraz, ale do 6. mesiaca to bolo brutalne), chut na sladke... ale malicke sa nechce ukazat, takze uvidime, co nam panbozko nadelil asi az pri porode 🙂 tiez ma zaujima, ci tieto "babske indikacie pohlavia" budu platit aj u mna.

titkovamiriam
22. črc 2008

tak ja som si myslela ze marek bude dievcatko,uplne ine tehu ako tie dve predtym a zasa bol chlapec 😀 ,no to asi ovplyvnilo ten vekovy rozdiel-je rozdiel rodit v 18 a v 35.

ygreen
22. črc 2008

já vypadala jak poberta a cpala se sladkym a mám pořádnýho chlapa 😉

limin
22. črc 2008

Ahojky sarkal, to co píšeš se povídá i u nás. Mi každý říká, že podle toho jak vypadám budu mít chlapečka. Těhu mi sluší, žádný pupínek, vlasy se mi nemastí, špatně mi nebývá............vše nasvědšuje tomu, že mám v bříšku chlapečka........... a vida. Ona je tam Terezka 😀 😀 😀 ........takže pověry stranou 😀 .......a pak si vyber.

konja
22. črc 2008

Sarkal, tak já tomu taky moc nevěřím,ale je fakt, že člověku to nedá a musí nad tím trochu přemýšlet. První mimi byl kluk - problém s pletí jsem měla, ale až na konci těhu a nebylo to nic strašného.Trochu se mě dělali pupínky na zádech, ale žádná hrůza.Špatně mě bylo asi tak v půlce těhu, bylo mě zle hodně často a hodně, ale zase to rychle odeznělo. Nevolnosti jsem měla zhruba necelý měsíc.Chutě mě chytali úplně ukrutné a to hlavně ma maso, salámy, sýry (takové ty smradlavé 😀 ), mohla jsem se cpát vším slaným. Jinak těhu bylo úplně v pohodě. Teď čekáme druhé mimi a prý to bude holčička tak uvídíme co na nás vykoukne 🙂 Ale když to srovnám s minulým těhu, tak tam rozdíly jsou (ale těžko říct, zda je to rozdílem pohlaví). Pleť mám špatnou už od začátku těhu, pupínky se mě dělají nejenom na zádech, ale hlavně v obličeji (je to děs a téměř nic mě nepomáhá 😖 ), špatně mě bylo okolo toho druhého měsíce, trvalo to mnohem déle než u prvního těhu a občas se mě udělá zle ještě teď.Hodně se mě zhoršila i kvalita vlasů. Chutě mám víc na sladké - nemusím se cpát zrovna čokoládou (ikdyž si ji taky neodpustím 😉 ),ale hlavně likviduju, a to na kila, ovoce - melouny, nektarinky, broskve, hroznove víno. Jsem tím jak posedlá.Při prvním těhu jsem tohle nezažila a to jsem těhu ve stejném ročním období, takže tím to asi ovlivněné není.Taky pociťuju hodně velkou a častou únavu. No tohle těhu je prostě jiné než to první, ale zda je to opravdu tím pohlavím to tedy nevím. A kdo ví, třeba na nás místo slibované holčičky vykoukne zase pindík 😅

orinka
22. črc 2008

Aj u nás sa hovorí, že dievča odoberá krásu mame, ale... 😉 myslím, že je to len povera, pretože mám známu, ktorá počas tehotenstva opeknela, krásna pleť, proste žiarila a narodilo sa jej dievčatko... takže je to asi o náhode... kto "opeknie" a narodí sa mu chlapček, tak verí 😀 Myslím, že výzor počas tehotenstva nemá s pohlavím bábänka nič spoločné alebo len veeeľmi málo... ale skúste sa opýtať svojich gynekológov, bolo by zaujímavé vedieť, aký majú názor odborníci na túto babskú "klebetu" 😀

svoma
22. črc 2008

Ahoj,tak já první měla kluka,pleť vpohodě,špatně mi bylo jen chvilku koncem druhého měsíce a u druhého těhu to byla holčička,pleť taky vpohodě,ale bylo mi špatně od začátku až do konce sedmého měsíce a pořád jsem měla chutě na sladké a to jsem sladké dřív skoro nejedla,takže všichni říkali,že je to jasná holčička a byla. 😉

tetadolly
22. črc 2008

ahoj holky, tak to já si myslím, že ty chutě jsou skutečně jen pověry, spíš je to poznat podle tvaru břicha a podle toho jak rychle člověk na začátku těhu přibere v pase a jak se to pak zastaví, já přibrala v pase asi 20cm a na prsou taky, ale boky minimálně a břicho se nám pěkně špičatí, takže si myslím, že to bude kluk jak buk a to končím 3.měsíc. U holek je to s bříškem trochu jinak, ty jsou krasně kulaté a je na bříšku víc pigmentace a dokonce i bradavky jsou hnědší a holčičky se navyvíjí tak rychle na začátku těhu jako chlapečci chlapcí vyrostou nejvíc v I a II.tr. a pak se jen pomalu dovyvíjejí, kdežto holčičky jdou růstem i váhou rovnoměrně, vždycky jsou to oni, které plní lékařské tabulky prenatálního růstu 😀 to jsou ale šikulky co? 😀 mě řekl doktor v 8tt+1, že mi může na 70% říct že to bude kluk jak buk a nebo je tam schované ještě jedno a že mi to řeknou přesně v genetu 😀 moje mimi mělo skoro 7cm 😀

evamik
22. črc 2008

Holky, tohle je fakt tak maximálně pro pobavení... Ani podle přibírání, chutí, ani vzhledu nelze pohleví dítěte určit! 🙂 Možná to někoumu "vyjde", takže tomu věří, ale jsou to prostě pověry...

luciar79
22. črc 2008

U malej som mala gulaté brucho, škaredá ako noc a opuchnuté všetko čo sa dalo. U malého šišaté brucho, dokonca som mala aj driek. Vracala som u oboch, chute u žiadneho. Akorát u malého som mala celé tehu mokré nohavičky.....som hovorila že robí bordel už od mala a že to bude chlap....Keď som išli na UZV tak hovorím doktorovi že to musí byť chalan lebo som ho stále oslovovala v mužskom rode. Až to doktor našteloval, že no čo si myslím......som na to kukla a rozvalené cez celú obrazovku a medzi nôžkami dve guľky....poloha celkom ako jeho otec na gauči 😀
malá tá sa neukázala ani za svet, len ritku nám otŕčala.....
A s tým priberaním neviem.....obe moje tehotenstvá priberanie presne podľa tabuliek....akorát malý sa rozhodol že než sa narodí tak sa predzásobí.....takže mi posledné dva týždne tehu popraskalo brucho a malý mal 4,15. Zatiaľ čo malá 3,15.

alexandra
22. črc 2008

U mna to bolo presne naopak.. Pri synovi som bola skoro stale v nemocnici, mala som zle vlasy a plet a pri dcere mi sice byvalo zle, ale potom som ani nevedela, ze som tehotna a mohla by som fotit reklamu na tehotenstvo.. Pribrala som asi 8kg a 2 tyzdne po porode sa zmestim do vsetkeho svojho oblecenia pred otehotnenim 😀 Takze.. U nas to tiz nefungovalo 😉

miriamka
22. črc 2008

No ja som cele tehu hrozne pojedla sladkeho,plet som mala ok,ziadne nevolnost...a mam chlapceka 😵

nikol_79
22. črc 2008

Ahoj, ja som mala pri oboch tehu rovnaké bruško, také špicaté, každý vravel že to bude chlapec, lebo vraj maminka opeknela 😀 . Pri prvom som mala chuť na kyslé uhorky, rybičky atď, a hneď nato brutal chuť na niečo sladké. Aj sa to odrazilo na váhe, pribrala som 20kg 😠 . Pri druhom som mala nevoľnosti do 5 mesiaca, chute žiadne, dokonca som sa musela donútiť niečo zjesť, aj to sa odrazilo na váhe pribrala som len 11kg 😵 . Detičky sa narodili rovnaké veľké. A tehotenstvá to boli úplne odlišné, tiež som si myslela že to bude dievčatko, keďže to bolo iné ako pri chlapcovi. Ale pleť som mala čistú aj aj 😝

katmi
22. črc 2008

ahojte..
tak mne sa v tehotenstve strasne zhorsila plet..mala som dokonca na pleti take akoby lisaje,ale boli to take tie "tehotenske skvrny", sladke som nemohla ani vidiet, az ku koncu tehotenstva a byvalo mi priserne zle..v prvom trimestri len take to napinanie na vracanie a potom v cca 5tom mesiaci som vracala ako diva tak 3krat do tyzdna.. a mam dievcatko 😉

katmi
22. črc 2008

yo a brusko som mala gulatucke ako lopticka 😉 nie take do spica.. a vypucil sa mi pupik 😀

llllucka
22. črc 2008

Určitě to neplatí.Berte to tak,že je 50% pravděpodobnost,že to bude to nebo ono.Moje mamka měla u mě i bráchy stejné příznaky.2 kamarádky,co mají kluka prožívaly těhu úplně jinak .... Podle babských rad (zhoršená pleť,zvracení,...) bych měla mít holku a čekám kluka.

marselina
22. črc 2008

první mé těhotenství bylo v pohodě a vypadalo na klučinu hned a byl,druhé je děsné samé nevolnosti,unáva,pupínky n a obličeji a bříško žádné no a bude to zase kluk.

lubina
22. črc 2008

MOje prve tehotenstvo bola pohoda,bolo mi trosku zle ale iba kratky cas a potom pohoda,akurat som mala zluplet.A mame dievcatko. Toto druhe tehotenstvo je uplne ine. Byvalo mi strasne zle az do 16 tt,teraz sa to zlepsuje. A zajtra by sme sa mali dozvediet co to bude.... 🙂 takze uvidime, ci chlapecke,ako mi vsetci tvrdia...

katzi
22. črc 2008

i když na určení pohlaví podle vzhledu nějak nevěřím, tak u mě by to fungovalo na 100%: chutě na sladké, vypadám nic moc (pupínky, věčně jak přejetá parním válcem), kulaté bříško,..a máme zatím podle 3 ultrazvuků holčičku.

juzinka
22. črc 2008

My sme mali mať podla 3 UZV dokonca z toho 2 krát na 4 dečku dievčatko a dnes nám už druhý krát potvrdil chlapca, takže tak a chute v kuse na sladké taktiež mám pocit, že som riadne oškarednela počas tehotenstva, akurát bruško mám špicaté a to vraj pri chlapcoch je 😉 takže čomu veriť? 🙂

katzi
22. črc 2008

juzinka, tak to by byla sranda, kdyby nám to teď taky změnili. Nebo kdyby bylo překvápko až u porodu. Už mám docela nakoupených dost oblečků a hemží se mi to růžovou, červenou apod. 🙂 Klučík by v tom asi vypadal přinejmenším zvláštně 😀

sarkal
autor
22. črc 2008

Tak uvidíme co pak se nám tam klube.Nejlepší je,že pokaždé na utz to prostě nebylo vidět,jednou bylo mimi otočené zády,jednou mělo nožky tak u sebe,že tam vidět nešlo a pak byla "ta část" schovaná za placentou.Některé kamarádky co jsou v podobném týdnu jako já tak už to vědí a my prostě nic,mimčo na nás pěkně dlabe,ale hlavně ať je zdravý ať už s pindíkem nebo bez něj. 🙂

konja
22. črc 2008

Teda holky, jak si to tu tak čtu začínám se pomalu děsit, že na nás ten piňďa taky vykoukne.Pětkrát nám potvrdily holčičku, ale po zkušenostech některých z vás.... ☹ Sice by se svět nezhroutil, miminko by jsme milovali tak jako tak, ale člověk už si na to tak docela zvyknul, oslovujeme mimíska jménem, spoustu oblečeníčka máme holčičího, takže jsem na tom stejně jako katzi 😉 Ale ať si! Hlavně ať jsou ty naše prťata zdravý a ať se jich brzy dočkáme 😀

arin
22. črc 2008

Holky mě bylo hoooodně špatně u obou dětí,pletˇstejná,vlasy taky,akorát u malýho jsem nezvracela a hubla a u malé jsem zvracela skoro každej den, ale nehubla ani nepřibírala,až kolem 20 tt u obou jsem začala přibírat a přibrala jsem stejně 10 kg 😅 tak já nevím 😕 no a máme chlapečka a holčičku a těhu hodně podobný,ale akorát jsem byla víc unavená tedˇu malé,ale taky jsem o 3 starší,tak nevím.No prostě každá to má jiný 😀 No jinak všechno me smrdělo a nemohla jsem ani uvařit 😝 No ještě,že už to mám za sebou a další mimi už neplánujem,teda zatím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅

arin
22. črc 2008

Jinak těhulkám přeju rychlej porod a zdraví mimuška 🙂 a maminkám zdraví a hodný dětičky 🙂

arin
22. črc 2008

zdravý 😲 😉

zuzu333
22. črc 2008

ja mam mastne vlasy a spatnu plet.. a cakam dievcatko,ale u kazdeho je to individualne..

deni
22. črc 2008

Já měla celé těhotenství pleť i vlasy nádherné, nevolno mi bylo ze začátku těhot. no a každým dnem čekáme kluka... kámoška má zase horší pleť, takže si myslí, že čeká holčičku.. na jisto to zatím neví, tak jsme všichni zvědaví.

stvura
23. črc 2008

Po tom, co som do piateho mesiaca zvracala kazde dva metre a sprintovavala na WC opreteky mi kazdy vravel ze to bude kocka - vraj i podla tvaru bruska, a ono je to chlapcek...xixi.

Plet i vlasy mam uplne v poriadku, zlepsili sa, no zuby - strach a hroza, dasna mi vytlacaju vsetky plomby. Pribrat som nepribrala vela, sladke vobec nemozem citit, skor sa napchavam zeleninou, ovocim a maskom...{a to som bola 14 rokov velmi prisny vegos}.

veracruz
23. črc 2008

ja som trpela asi dva mesiace celodennymi nevolnostami... mam krasne hladku a cistu plet, super vlasy aj nechty a cakame dievcatko 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru