Potvrzení těhotenství lékařem až v 8. týdnu?

bebbu
6. říj 2009

Ahoj všem,jsem tu úplně nová a potřebovala bych poradit. Nyní jsem podle výpočtů cca v 5tt. Těhotenství se mi potvrdilo asi na sto 🙂 testech. celá nadšená jsem naklusala ke své gynekoložce, ale ta mě objednala až na to kdy budu cca v 8tt, že prý až potom mi udělá ultrazvuk atd... To je teď to období tak rizikové? že Vám ani nechtějí jakoby nic slibovat? A měla bych ještě jeden dotaz:pred otěhotněním jsem užívala Clostilbegyt a Duphaston. Duphaston mi moje doktorka doporučila až do konce 12tt užívat ráno a večer po jedné tabletce - denně . Není to moc. Díky moc za případné odpovědi a mějte se všechny kráásně

katrin111
6. říj 2009

ahoj utz ti udela pozdeji proto,ze tedkom by asi jeste nic neslo videt..........a v tom 8.tt uz by melo jit videt i srdicko....ja taky otehotnela po clostilu a misto duphastonu jsem brala utrogestan asi az do 14.tt takze to neni moc tvoje davka...........podporuje ti to totiz tehotenstvi...... 🙂

simonceli
6. říj 2009

Ahoj bebu, mě gynekoložka udělala utz už v 5.tt a bylo tam vidět jakoby malé oko a žloudkový váček, potom mi dělala v 6.tt ultrazvuk a to bylo už větší oko. No a potom v 10.tt a tam už bylo i srdce a vidět malé mimi. Každý to má jinak. Pak mi bylo řečeno, že potratit můžeš klidně i v 5. měsíci, ale nejritikovější je to do konce toho 3. měsíce. A s tou medikací zkušenosti nemám. Tak ať ti to dopadne dobře.

crawler
6. říj 2009

ahoj...každý dr je holt jiný...obecně - ultrazvuky jsou drahé, takže někdo holt šetří...jinak mě utz dělala ve 4.tt (samozřejmě nic neviděla) a pak v 6.tt a to už jsme měli srdíčko🙂...rizikový je celý první trimestr a ani pak není jistota 😖 ale v 8.tt už budeš vědět, tak ti držím pěsti a měj trpělivost😀

bebbu
autor
6. říj 2009

Díky moc za odpověď, byla jsem snažilkou skoro rok, takže teď jsem z toho nervoozní, myslela jsem si hurá hurá jsou tam dvě čáry jak hrom, no a teď mám skoro tři týdny čekat na kontrolu... No ale je jasný že to chce klid. Každopádně díky moc

markettka
6. říj 2009

Ahojky, taky mě objednali až na konci 8tt a to jsem po 1 spontánním potratu... Takže v klidu 🙂

danu
7. říj 2009
len.dl
9. říj 2009

Ahojky, ja jsem byla na gynde ted v utery, protoze myslim, ze budu tak ve 4tt a poslednich 14 dni jsem spinila, takze jsem tak radsi zasla driv, dostala jsem Utrogestan, Ascorutin a listovku a uz mi taky hned doktorka delala UTZ. Byla videt jen mala tecicka, ale byla tam, takze myslim, ze uz v tom 4tt je to poznat z UTZ. Jeste samozrejme bez srdicka. Prosti tyden jdu na kontrolu, tak snad uz tam bude videt neco vic.

ameli
9. říj 2009

bebbu, mne doktorka delala UTZ hned pri prvni kontrole, ale to jsem byla tak ve 4tt a nebylo vubec nic videt, takze ten UTZ je v podstate zbytecna zalezitost takhle brzy. Navic jsem po tom vysetreni zacala spinit a nejak to neustavalo, dostala jsem Utrogestan (stejny jako Duphaston) a brala taky 1-0-1 denne az do konce 12tt. Davka je myslim uplne normalni. Na dalsim UTZ asi nekdy v 7tt uz bylo videt srdicko, to uvidis jak se Ti ulevi! 🙂 Ale musim rict, ze ani ted v 6. mesici tehu tech starosti a strachovani se moc neubylo a to uz asi tak zustane naporad.

dii
17. říj 2009

Ahoj Bebbu: uplne te chapu, taky jstem z toho nervozni. My se snazili skoro dva roky a najednou bum a je to tady 😀
Ja jsem v 5tt a doktorka me objednala hned na toto pondeli na UTZ. Jinak diky za vase prispevky. Modry konik mi moc pomaha 🙂

alexandrah
17. říj 2009

bebbu - duphaston v podstate obsahuje hormon progesteron, ktory, kym neni este vytvorena placenta aby vyzivovala babo, ti pomaha udrzat plod, takze je super, ze to beries, ja som brala utrogestan, 3 X denne po 2 tablety!!!!!! no a ten utz sa robi asi preto, ako napisala katrin - aby uz bolo aj cosi vidiet, srdiecko a tak ... ale to je 8 tt od poslednej menstruacie, aby si si to dobre vyratala (cize cca o 2 t menej, ako od otehotnenia ...).

markytkaaa
17. říj 2009

Já jsem byla poprvé u Mudr. v 6+1 (mám ale delší cyklus než 28 dní), tak mě akorát vystresovala, že nebylo vidět srdíčko ☹ jdu zase v úterý, budu 7+2, tak snad už vidět bude 😵 😵 😵

delina81
4. kvě 2013

my se první těhu taky dlouho snažili a asi půlroku předtím jsem byla na utrogestanu. Zůstal mi pro jistotu až do 12tt. Bylo mi po něm ještě víc špatně. těšila jsem se, až ho vysadím. Ale jistota je jistota. Jinak toto těhu jsem objednaná až na 7tt

laska.nezna.hranic
4. kvě 2013

v osmém týdnu už to bude tutovka. předtím bys zbytečně nervovala. je to tak lepší, i když je čekání dlouhé.

di_
22. kvě 2013

Taky jdu na první kontrolu až v osmém týdnu, i když hned na začátku (v 7+1). Napjatá jsem jako kšandy 😀 .

Jsem po zamlklém těhotenství v 11 týdnu (v lednu tohoto roku - kyretáž), ale tentokráte jsou snad pro zdárný počáteční vývoj prcka lepší podmínky, než v prosinci - to jsem byla nemocná 2x před těhotenstvím a jednou během něj, v obchodě se nedalo čerstvé sehnat nic, nač jsem měla chuť a zjistila jsem to až v 7. týdnu, protože jsme v té době měla nemocného koně a lítala kolem něj, že jsme ani nevěděla, co je vlastně za den...

Tentokráte jsem to zjistila už 2 dny před očekávanou menstruací (nebyly příznaky jako před ní a měla jsme jakýsi "těhotný pocit"), brala od ledna listovku a rybí tuk, nemocná od té doby nebyla a už 10 týdnu nám domů chodí biobedýnky zeleniny a mléčných výrobků...

evich
7. črc 2013

tak já byla u doktorky na kontrole už v cca 6. týdnu, mimi sice malý, ale potvrdila mi to - tak už vím, na čem sem...🙂

zuzsssca
23. srp 2013

Ahoj,Já jsem v 6tt a dnes jsem byla u svojí doktorky.Ta mě sice neodbyla,utrazvuk mi udělala,ale objednala mě taky na příště až budu v 8tt,že mi až potom vypíše kartu.... 🙂

ashlee
23. srp 2013

@bebbu me dr. delal ultrazvuk až v 10tt

baraka1
24. srp 2013

mě taky doktor objednal až na 8 týden a průkazku mi vypisoval dokonce až po 12 týdnu.

lorca
25. zář 2013

Já jsem na tom podobně, poslední MS jsem měla 19.8. a na gyndě mě podle toho objednali až na 15.10. Do té doby asi zešedivím. Je to mé první těhu a jsem ze všeho dost vyplesklá.

estate
27. zář 2013

@lorca ja som mala poslednu MS tiez 19.8, bola som v pondelok u doktora 5+0tt a na ultrazvuku bola vidiet len mala tecka. Objednal ma az 25.10., takze este 10 dni po tebe...

lorca
27. zář 2013

@estate no právě mi sestřička na gyndě řikala, že v tu dobu už bude vše jasné (srdíčko a tak)a že je zbytečné, abych tam jezdila dřív. No, ale kdo to má vydržet. To je hrůza, jak se mi to teď vleče. Jsem trochu nervní, někdy mi bolí břicho a mám trochu výtok. Ale pročetla jsem už vše možné a všude píší, že je to normální. Dokud nebudu mít těhu potvrzené od doktora, tak se z něj nedokáži zatím vůbec těšit. A teď už mam období, že bych pořád něco jedla. Doufám, že to přejde 🙂

janetoty
27. zář 2013

no holky jsem na tom podobně, jen to mám trochu posunuté, poslední MS 11.8., test pozitivní od 19.9., minulý týden na utz nic, tento malá tečka, jelikož špiním až lehce krvácím dostala jsem duphaston a za 2 týdny na další kontrolu... to budou nervy ☹

estate
29. zář 2013

@lorca no mne sice doktorka tehotenstvo potvrdila ale to bolo tak asi vsetko. Brucho ma boli ako keby som mala dosta MS uz asi 2 tyzden. Doktorka vravela, ze je to normalne, ze to sa roztahuje maternica (deloha) atd. Tiez sa nedokazem zatial este tesit, mne doktorka naviac nasla i cystu na lavom vajecniku, vraj je to tiez normalne a suvisi to s tehotenstvom a pravdepodobne do mesiaca zmizne sama...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru