Poznaly jste samy, že jste těhotné?

anka.
1. čer 2007

Ahoj holky, slyšela jsem spoustu historek, jak někdo poznal okamžitě, že je těhotný atd... co vy? Kdy a jak jste to na sobě poznaly? Nemyslím teď takové ty lékařské příznaky, jako spíš něco pro pobavení....

Např. jedna známá to chtěla pěkně rozjet na motorce a najednou ji napadlo, že dneska ne, že by měla jet opatrně - šla si koupit test a bylo to!!! 🙂 Jak u vás?

alubif
14. led 2016

V životě mi netekla krev z nosu, jednou se mi pořádne spustila a první co mě napadlo, že jsem v tom a byla....😀

sarivojvodova
14. led 2016

Já si také jednou jdu po městě z práce domů a chtěla si jen tak koupit dudlík. 😀😀 Doma si udělá test jen tak a taková dálnice. 😀😀příznaky žádný.

iveee
16. led 2016

Dva dny po sobe jsem byla tak citliva az jsem brecela a pak mi jen probehlo hlavou "Jsem tehotna",ale protoze jsem necekala,ze by to vyslo,tak brzo,tak jsem si az do jasne pozitivniho testovani umela vsechny priznaky hezky vysvetlit..Nevolnost z virozy, bolest hlavy z rymy, pichani v podbrisku z blizici se MS apod.,ale nejsilnejsi pocit byl,ze je neco jinak a ze se citim divne a kazdxm dnem to sililo.

markyzka84
17. led 2016

Věděla jsem to opravdu okamžitě ze je něco jinak a na 90%si byla jistá ze jsem tehu a to musím říct ze jsme to s manželem jen zkusili 2x v měsíci na ostro jinak jsme si dávali pozor a to jsem podle tp měla ovulaci o 10 dni posunutou....

eli021
1. únor 2016

Já se třeba začla cítit tak nějak... "těhotně" no fakt, sama jsem tomu nechtěla věřit... 😀

radiva
5. únor 2016

U ostatních to většinou poznám, nevím podle čeho, ale kouknu se a hned mě napadne, že je těhotná :D u sebe jsem první (nakonec nevydařené) těhotenství nepoznala. Až později, když mi začaly pnout prsa, ale to už na testu byly //

ressi
16. únor 2016

Já měla dnes v noci tak divoké sny ve smyslu "hned vstaň a jdi si udělat test, vždyť si těhotná! Jak tady můžeš tak ležet!".... vydržela jsem do rána a hned našla 2 čárky! Konečně! 🙂)) Tušila jsem to podle citlivých/bolavých bradavek, ale to jsem tušila většinu měsíců a nic z toho. Tak jsem si to tentokrát zakazovala, až mě ten sen donutil nebo co 😀 asi blbost, možná jen šílené pocity prvního dne zjištění.. Netušim, jak to zvládnu tak dlouho nikomu neříkat... Tak si ulevuju aspoň tady 😅 Hurá!! 🙂

martiniquest
16. únor 2016

@ressi Gratuluji k těhotenství. Jen nechápu, proč bys to neměla nikomu říkat? Já to partnerovi řekla okamžitě, blízkým kamarádům hned jak jsem je potkala a rodině pak po prvním UZ, v práci po NT screeningu.
Nemám ráda takové ty postoje - "aby se to nezakřiklo". Prostě jsem z toho měla radost, tak jsem to šířila do světa. Proč bych se měla strachovat, že se něco stane. A i kdyby, stát se může cokoli kdykoli.

ressi
16. únor 2016

@martiniquest manžela jsem vzbudila okamžitě, to jsem vydržela asi vteřinu 😀 Jj, stát se může kdykoli cokoli, souhlasim. To spíš nešířit nepotvrzenou zprávu.. Chtěla bych počkat aspoň do prvního ultrazvuku, což jsou ale dva týdny a i ty mi připadají šíleně dlouhé. V tuhle chvíli každá hodina 😀

martiniquest
16. únor 2016

@ressi Jak jako nepotvrzenou zprávu? Vždyť máš pozitivní test 😀 Já bych ty týdny do UZ nevydržela.

barumat
16. únor 2016

@martiniquest No taky to může být mimoděložní těhotenství, například. Proto jsem třeba do prvního UTZ taky nikomu nic neříkala, teda krom manžela. Naši by zbytečně plašili.

kolibricek36
16. únor 2016

já jsem to poznala podle citlvosti bradavek - test jsem si dělala jen pro potvrzení - bohužel těhu mělo špatný konec (ZT), na první UZ jsem mazala asi v koncem 5tt - pro vyloučení mimoděložního - radost trvala jen do 9tt.

martiniquest
16. únor 2016

@barumat Nevidím jediný důvod k tomu jednat na základě nějakých strachů. Ale je to každého věc. Já se ze svého těhotenství radovala a o tu radost jsem se chtěla se svými blízkými podělit co nejdřív. Neměla jsem důvod myslet si, že by něco mohlo být špatně.

barumat
16. únor 2016

@martiniquest Asi jsi neměla kolegyni s mimoděložním těhotenstvím po dvou operacích 😒A i obecně, kolem mě potratily tři kamarádky celkem osm dětí. Prostě určitou zdrženlivost chápu.

monikagurthova
16. únor 2016

Když jsem byla v módu snažilkování, všímala jsem si každého "prdu" a nic. Nakonec jsem na to přestala myslet, otěhotněla a ani to nepoznala 😀 Měla jsem sice plnější prsa, ale trochu jsem přibrala a přičítala to tomu. Všimlo si moje okolí.

martiniquest
16. únor 2016

@barumat Neměla. Mám v okolí samé holčiny, které otěhotněly napoprvé a bez problémů donosily zdravé dítě. Pouze v rodině mám jednu, která kvůli kariéře čekala až za třicítku, a pak se zadařilo až při 4. IVF. Každé těhotenství je, stejně jako každý z nás, úplně jiné. Nevidím důvod chovat se nějak na základě toho, že někdo jiný to měl jinak než v pořádku.

barumat
16. únor 2016

@martiniquest Já to zase kolem sebe měla tak fifty fifty, a při představě, jak všem říkám "Tak supr, jsem těhotná." a za čtrnáct dní jim říkám "Jo tak změna, už zase těhotná nejsem." jsem si řekla, že pár dní zdrženlivosti mi neublíží. Ve finále mi to přišlo i hezčí, po tý počáteční euforii, kdy to člověk chce každému říct, mi přišlo fajn, odhalovat to postupně a tu radost ze sdělování si dávkovat dýl, říkat to různým lidem různě 🙂

martiniquest
16. únor 2016

@barumat Já bych svým nejbližším kamarádům chtěla říct i to, že jsem těhotná byla, a že to bohužel nevyšlo. Jsou to lidé, kterým důvěřuju, a kterým o sobě říkám všechny podstatné informace.

elenik_
16. únor 2016

Ja bych teda rozhodne nesoudila. At si to kazdej rekne,kdy chce a uzna za vhodny ne? My to treba reknem az po genetice 🙂 Je to takove nase male velke tajemstvi a je to krasny. Strach,ze by se neco melo stat,nemame,to clovek stejne neivlivni. Na tomhle jsme se domlouvali jeste predtim,nez jsme se vubec zacli snazit🙂 Jinak jsem to poznala tak,ze jsem mela zmeskanou ms a pichani v podbrisku🙂

barumat
16. únor 2016

@martiniquest Tak to jste tedy hodně sdílná 😀 Ale je fakt, že tohle má prostě každý nastavené jinak, žádná varianta není ani špatně ani dobře. Já to mám prostě jinak než Vy, Vy to máte zase jinak než slečna, na kterou jste reagovala a nechápala zase Vy ji. 😉

ivetka7686
25. únor 2016

@anka. Ahojky,ja to vedela,ze jsem tehotna 😊 citela jsem to 😊 citila jsem se jinak,tak hezky zvlastne 😊 myslim si,ze plno Zen to vi predtim Nez Jim vyjde pozitivni tehotensky test 😊

petulibiii
25. bře 2016

@ivetka7686 to máš pravdu..hodne rychle si to člověk vsugeruje :((..a pak zklamání..

ivetka7686
25. bře 2016

@petulibiii to me mrzi,pokud jsi zazila zklamani 😐

englerova14
18. kvě 2016

Asi týden pi početí jsem měla zvláštní pocit a cítila se jinak, klidněji, šťastná od rána do večera. Začala jsem být šíleně ospalá, všelijak mi škubalo a tahalo v bříšku, teplota 37-37,2, mastily se mi šíleně vlasy, rozbrečela jsem se u reklamy. Pak pozit.test.;-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru