Poznaly jste samy, že jste těhotné?

anka.
1. čer 2007

Ahoj holky, slyšela jsem spoustu historek, jak někdo poznal okamžitě, že je těhotný atd... co vy? Kdy a jak jste to na sobě poznaly? Nemyslím teď takové ty lékařské příznaky, jako spíš něco pro pobavení....

Např. jedna známá to chtěla pěkně rozjet na motorce a najednou ji napadlo, že dneska ne, že by měla jet opatrně - šla si koupit test a bylo to!!! 🙂 Jak u vás?

maceek
6. srp 2013

první těhu nebylo vůbec plánové - o to víc jsem byla překvapená //. Nikdy jsem MS moc nezkoumala, pravidelnou jsem měla +/- 3 dny a v práci blázinec. Na večírku jsem potkala kamarádku slovo dalo slovo a probírali jsme těhu s tím, že já mám ještě hodně časuuuuuu a že nejdřív tak za 2 roky (to už jsem byla 4tt 😀). Na Velikonoce jsem jela k rodičům a bylo mi divné, že je mi pořád horko (mě, která má pořád studené ruce a nohy) říkám to babičca a ona, že jí taky 😀 a občas se mi točila hlava a dělalo se mi špatně od žaludku, ale tak, jako když něco špatně sním - a protože jsem MS ještě nedostala, koukla jsem do kalendáře a nemohla se pořád dopočítat. Tak jsem koupila test a ráno než šla do práce, tak se testla a BYLY tam dvě krásně tlustice (to jsem byla 6tt) - no byla jsem z toho vykulená jak blázen, v práci myslela jen na TO a všemu se tlemila jak blázen 😀.
Naopak u druhého jsem to propočítala, sledovala ovulku... takže až takové překvapení to nebylo, ale i přesto to bylo krásnééééé

angel456
8. říj 2013

Já jsme "tenkrát" jela za kamarádkama ze střední školy neviděly jsme se cca 10 let. Byla jsem s mýma holkama a oni se svýma malýma dětma... cestou tam naše prostřední ve vlaku říkala cizím lidem, že mám v bříšku miminko, tak jsem jí okřikla, ať "nelže". S holkama jsem povídaly... já dojídala po dětech jídla... a holky na mě koukají a říkají ty jsi těhotná... Já- prosím tě jste se zbláznily... fakt cvoci... 🙂 pak jsme jeli na výlet jedeme po dálnici nějakých 130 km/h a vedle dálnice vzlítal čáp. a jak vzlítal a byl nad dálnicí cca 5-10 m nad, my pod ním projeli, přesně jen naše auto... to už mi nedalo a druhý den jsem si udělala test- ukázkově negativní. (ale to bylo ještě hooodně brzo) pak zhruba po 14 dnech, jsem se cítila nějak jinak, nevím, prostě jinak. v polední pauze jsem si udělala test, pak jsem šla něco dělat a test jsem nechala na pračce a odešla do práce, úplně jsem na něho zapomněla a pak příjdu domů, jdu si odskočit a na pračce září //. 🙂 A ještě jedna veselá příhoda, od manželovi bývalé tchýně (ano maminka jeho bývalé manželky) jsem k narozeninám dostala krásné krajkové kalhotky na které jsem manžela svedla a... pak jsem jela za kamarádkama... 😀 😀

mickey001
9. říj 2013

Ahoj holky, chtěla jsem základ téma, ale pak jsem našla tohle tak taky přispěji. Spíše mám i dotaz. HA neberu 3 roky vždy si přítel dával až moc velký pozor měli jsme ochranu ale tak před 3 dny praskla.. ihned chtěl abych si jela pro prášek já to okamžitě zavrhla s tím, že se nemusí bát, že bych v tom byla.. jenže teď mám takový pocit, že v tom prostě budu. Na test je ještě moc brzo nevím, tedy jak to vydržím, ale zažila jste některá stejný pocit? Jakoby mrazení v celém těla a prostě jste se ve svém těle necítili najednou dobře? Možná jsem blázen, ale zajímá mě, zda někdo prošel něčím podobným 😕

rousse
5. pro 2013

No a u mě to poznal žáček.... Pár dní po početí (když jsme to ještě netušili) jsem přišla do 7. třídy a klučina v první lavici řiká: "Pančelko, vy jste nějaká jiná." Já na to: "No, umyla jsem si hlavu." 🙂 a on že ne, že je na mě něco nového, jiného. Proto řikám kolegyním: "Nekupujte těhotenské testy, stavte se v sedmičce nebo cinkněte u Nováků a Pepíček vám to řekne.", protože po 14 dnech jsem si udělala test a už se na mě smály dvě čárky🙂

pe3ka
5. pro 2013

S přítelem jsme týden před testováním žertovali, že se mi zvětšila prsa 😀 a že jsem v tom.. Začaly mi smrdět a nechutnat cigarety (byla jsem kuřačka) .. pak se mi na svatbě kamarádů udělalo tak zle, že jsme to v nejlepším museli zapíchnout a jet domů. Za tři dny test a byly tam // 😉 Testovala jsem s jistotou 😀

mirkamartin
11. pro 2013

Já jsem to na sobě taky poznala bez testu 🙂 I když jsem si připadla jako blázen🙂 Ráno jsem sedla do auta, jedu do práce a nejednou z ničeho nic mě přepadla myšlenka, že jsem těhotná! Nějak se mi pobláznily hormony a chtělo se mi pořád smát a taky brečet 🙂 Cítila jsem se prostě báječně. Hned v práci jsem to říkala sestře, že jsem asi těhotná 🙂 Že to prostě cítím 🙂 Hned ten den jsem ještě měla bolesti v podbříšku.
Potom ale 14dni nic. Pořád jsem čekala, že se přidají nějaké příznaky, ale nic se nedělo. Tak jsem si pomalu začalo myslet, že to byla blbost. Že jsem si to asi vsugerovala. Navíc jsme si udělala dva testy a byly negativní. ALE před třemi dny jsem si udělala pro jistotu třetí test a byly tam!!! // 🙂
Takže mé pocity se nemýlily 🙂

bubbi
11. pro 2013

Já to tehdy taky vytušila, ale vůbec to nechápu, normálně na nějaké intuice netrpím 😉
V sobotu jsme čekali návštěvu a mě ve čtvrtek napadlo udělat si test. Uplně spontánní rozhodnutí někdy dopoledne. A to jsem měla teprve dva dny po vynechání ms, takže normálně bych se tak brzo netestovala. Ale furt do mě něco hučelo, ať prý vím, jestli si v sobotu budu moct dát nějaký ten alkohol. No a hned bylo jasné, že si dají do nosu beze mě 😀

hanula1977
9. pro 2014

Já mám na počátku těhotenství vždycky děsivý sny ... asi reakce na skokový nárust nějakého hormonu jinak si to nedovedu vysvětlit. Ač mne jinak sny vůbec netrápí a pomalu o žádných nevím, v počátku těhotenství to teda stojí za to...

jajinkaboh
1. čer 2015

Jelikož my 2měsíce vynechala MS byla jsem u dr ale nic,předepsala mi Utrogestan po kterém jsem to měla dostat,když sem prášky dobrala, po pár dnech mě začli bolet prsa,podbřišek jakobych to měla dostat,ale MS pořád nikde a když sem šla opět k DR řekla mi že jsem čerstvě těhotná =)

sonjuletka
1. čer 2015

Poznala, věděla jsem to hned ten den co jsem to měla dostat, navíc jsem věděla o styku v ovulaci, neplánovali jsme ale nechali věcem volný průběh... Jela jsem si pro test autem do vedlejšího města do drogerie a brečela...štěstím i obavami... a doma jsem ho hned musela udělat 🙂

nikollita
1. čer 2015

U prvního jsem to věděla brzo, asi týden před MS (prostě jsem to věděla, nedokážu vysvětlit 🙂 , u druhého jsem byla překvapená, i když byl plánovaný, ale trvalo to tak dlouho, že jsem si každý měsíc říkala KÉŽ BY 😀 a když to konečně bylo, tak jsem tomu nemohla uvěřit 😀

veruveru87
2. čer 2015

U mě šestý smysl zafungoval skvěle ... 🙂 U prvního jsem byla nervózní, ale tak jako divně vnitřně, že jsem si říkala, že jsme prostě těhotná ... udělala jsem si test a bylo to tam // 🙂
Teď čekám druhé a to samé ... takové zvláštní vnitřní chvění 🙂 A ještě když mi přítel řekl, že mám nějakou hebkou pleť, tak mi to bylo jasné 😀

eldrag
2. čer 2015

ne vubec... dokonce jsem měla slabou ms takze podezření bylo až po 10 dnech od 1. dne ms

brokovich
2. čer 2015

Absolutně vůbec nic jsem nezpozorovala.😀 Rok jsme se marně snažili, takže už jsem nedoufala. Test jsem si dělala ze zvyku první den, kdy měla dojít MS. No, málem mě trefil šlak. 😀

lu777
2. čer 2015

ano, v obou případech... u druhého dítěte několik dní před očekávanou ms 🙂
ale já jsem dost citlivka... navíc u druhého jsem to už znala a ten pocit, mi přišlo, nejde s ničím zaměnit.....byl to takový pocit, no jak to popsat - jakože "něco" nosím doslova, že břicho není prázdné.... a taky tepání, cítila jsem jak proudí víc krve do toho břicha doslova....

zato s pohlavím jsem byla v obou případech mimo - i přes silné vnitřní přesvědčení 😀

janesafari
2. čer 2015

U prvního to poznal můj kamarád-kuchař...Milovala sem česnečku,kterou uměl tak skvěle a tak sem si dala,skoro jako každý jiný den...Ještě s milované polévky se mě udělalo zle a hned sem letěla na wc a pak hned za ním do kuchyně,že mě dal zkaženou polívku !!!!!!!!!!!!!!!!!! Napřed jen němě hleděl a pak s klidem řekl,že byla uplně čerstvá a že já sem těhotná ! Nedalo mě to a šla sem si koupit test a // na mě uplně křičely-silnější už ani nemohly být...
U druhého asi zapůsobil šestý smysl,protože první MS dorazila sice později,ale za to nás překvapila přímo u sexu 😒 ... Tak sem si jen řekla,že sem nemohla čekat,že to vyjde hned první měsíc-navíc 10 let po prvním porodu...Tak sme se teda snažili dál,ale 14 dní po té MS sem měla zvláštní pocit,jiné chutě a typický příznak rostoucích prsou a nafouklého břicha....Tak sem zkusila test a byly tam // 😉 ...Tak přece jen to vyšlo skoro hned po vysazení-a MS mě jen zmátla 😉
Ted je to právě měsíc co se znažíme o třetí-at nemáme doma dva jedináčky...První tři týdny sem se strašně pozorovala,ale ted je tolik práce kolem domu a navíc mám dvě brigády,že není na sledování čas...A ikdyž ted první MS zase přišla-nic to nemusí znamenat a počkám až mě ,,něco cvrnkne do nosu " 😅 😉

janesafari
2. čer 2015

Jo-a u obou dětí sem vnitřně tušila pohlaví a u obou mě to vyšlo !!! Ani utz nebylo třeba na určení 😅 Ty mé tušení jen potvrdily 😉

nadja73
2. čer 2015

poznala jsem to poprve, ale tehotenstvi nevyslo, u dalsichich dvou me prekvapil test a vsechno bylo v poradku🙂

janesafari
2. čer 2015

A do třetice-už od začátku snažení sem od několika lidí slyšela,že sem těhu....Ti zasvěcení,co ví,že se snažíme,tak na nich vidím,jak mě pozorují... Ale zatím to neřeším-až mě něco natukne si ten test udělat

anetpierowska
2. čer 2015

U prvniho jsem to nejak vedela uz tyden pred MS. A taky mi to test pak ukazal. U druheho mimi jsem to take vedela a test si udelala hned prvni den vynechani MS a byli tam dve //.

alubif
2. čer 2015

Poprvé v životě se mi spustila krev z nosu, docela hodně, což mi bylo divné a nevím proč první, co mě napadlo, bylo, že jsem v tom a byla... (4dny před ms ... Za 14 dní mám termín porodu) ... 🙂

me79
2. čer 2015

I ja to poznala. Ale zkousela jsem se moc neradovat, jelikož šlo o první pokus, tak abych nebyla zklamaná. Týden před očekávanou MS mě strašně bolelo mezi lopatkamy - nikdy před tím jsem v téhle oblasti páteře bolest neměla a pak 'zápach' manželovych ponozek jsem cítila už jak přijel z prace a vjel s autem do garáže :D neskutečně silna Citlivost nosu na zápachy a různé jiné vůně mě přešla až ve 4m. 🙂 Jinak tušení o pohlaví se mi potvrdilo hned od zacatku. V hlouby duše jsem si přàla kluka - parťáka pro manžela, ale nějak jsem věděla, ze to bude holka 🙂 A máme úžasnou dceru, která je super parťakem manželovi 🙂

ellora
2. čer 2015

U prvního i u druhého těhotenství jsem to také poznala. U prvního to byla taková ta klasika, nepřišla menstruace i když jsem cítila tlak v podbříšku, jako když menstruace začíná a těhotenský test mi moji domněnku potvrdil.
Po druhé se nám nedařilo otěhotnět a po 14-ti měsících snažení jsem byla objednaná na laparoskopii. Jelikož se blížily vánoce, tak jsem všechno snažení o miminko vypustila z hlavy a smířila jsem se s tím, že hned po Novém roce jdu do nemocnice. Pár dní před svátky jsem se s kamarádkou účastnila prodeje na vánočních trzích a odskočila jsem si tam na záchod, kde to velmi příjemně vonělo a hrály tam vánoční koledy. Jen co jsem tam vešla zmocnil se mě velmi příjemný pocit a najednou jsem věděla, že jsem těhotná a cítila jsem se moc šťastná. Ani nevím kde se ten pocit či myšlenka vzala, ale prostě jsem to v ten okamžik věděla a ten pocit stále přetrvával po celou dobu co jsem na toaletě byla, ale jen co jsem ze záchodu vylezla zase do toho předvánočního ruchu pocit byl pryč. Nejdřív jsem si říkala, sakra co to bylo, ale pak jsem tu myslenku vypudila tím, že je to nesmysl a že za pár dní stejně přijde menzes, ale ten už nepřišel a 26.12. se na mě z těhotenského testu usmívaly krásné dvě čárky 🙂

verusky
2. čer 2015

tak u mych prvnich tri tehotenstvi nervozita pred ms ( kterou jsem tehdy nemivala) a test potvrdil, ze ne nadarmo. na toto ctvrte jsem cekala pul roku, to jsem si porad rikala, uz, uz. a nakonec usmireni, ze mimi prijde, az samo bude chtit a ten mesic ke konci cyklu jsem jedla velmi stroze, nemela jsem moc chut, pak jsem se parkrat zadivala do zrcadla a mela jsem takove drsne rysy ve tvari... a jednou odpoledne se vzbudim s malou a rekla jsem si, neni na co cekat a na testu krasna dalnice 🙂

lenerka1
2. čer 2015

@alubif Ty jo, o mimčo se teprve snažíme, tak si tu jen tak brouzdám a pročítám různé diskuze a teď tohle - o víkendu se mi taky poprvé v životě z ničeho nic spustila červená z nosu, ale nenapadlo mě, že by to mohlo souviset s těhotenstvím. Chtěla jsem se vykašlat na testování, ale teď bude červík hlodat 🙂 Tak to jsem zvědavá 🙂

alubif
3. čer 2015

@lenerka1 těžko říct třeba to byla jen shoda náhod a vůbec to s tím nesouviselo, ale prostě v tu chvíli mě to nějak napadlo, že jsem těhotná.

masotri
3. čer 2015

Když jsme šli s manželem z obchodu a já jsem po cestě tlačila vlašák přímo z krabičky, který jsem si nabírala rohlíkem. Když jsem se na sebe podívali, oběma nám hlavou prolítlo to samé - "Je to tam!" A bylo! 😀

talina
3. čer 2015

Já jsem si u první nedělala vůbec test, očekávala jsem cca 7.září ms, ale ten přicházel. Byli jsme zrovna na dovolené na Břeclavsku, tak jsem si v prvních dnech říkala že změna prostředí to posunula. Ale pak jsem cítila jak se mi začíná zvětšovat bříško, do té doby jsem mohla nosit pásek nízko a to už mi začalo svítat 🙂 U druhé jsem to začala tušit pomalu od počátku, ještě dřív než mi to ukázal test a potvrdil dr .🙂

romelia
9. čer 2015

zajímalo by mě v jakém týdnu jste přišly na to, že jste těhotné? 🙂 Já jsem si myslela, že to tento měsíc vyšlo, ale teď mě přijde, že asi ne. Měla jsem pozitivní ovulační test a pak apr dní po ovu mě začali hrozně pálit prsa a pálily čím dál víc, take mě píchalo v podbřišku. Pak jsem náhle cítila jako by měla přijít mentruace a taky dorazila o 3 dny drive než měla ( ten den byl 9-10den po ovulaci a dělala jsem si test a vyšel negativní)a to velmi divná. Sice jsem krvácela, ale jen 2 dny a to téměř jen na wc jinak téměř ne. Potom jsem měla růžový výtok po ránu 4 dny... nyní je konec. Ještě jedna věc - první menses kdy se mě neprojevilo akné.... to mě přišlo take divné. Teď už mě nic nebolí, prsa nepálí, jediné co mě přijde, že mám zvětšená prsa. Tak nevím.

mandala
9. čer 2015

Dodnes to nechápu, ale u první dcery jsem to věděla hned druhý den, bylo mi špatně od žaludku a strašně bolely klouby. To pak posléze odeznělo a nevolnosti se znovu dostavily v plné síle později. Naopak o druhé dceři jsem nevěděla vůbec a byl to docela šok. Třetí bylo plánované, takže jsem cítila těhu, i když jsem vlastně těhotná ještě nebyla, jen si to přála, aby to vyšlo. A když se zadařilo, poznala jsem jen díky testu, jinak bych nepoznala. 😉
@romelia Týden nevím, ale asi tak 3 - 5. den po vynechání MS. Proč nezkusíš test ? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru