Přáli jste si prvního kluka nebo holčičku? 🙂

eliskav
10. kvě 2014

Ahoj, jen tak pro zajímavost, přáli jste si prvního kluka nebo holčičku? A jste pro, nechat si pohlaví říct, nebo ne? 🙂

tyf
10. kvě 2014

Hrozně jsme si přáli holčičku a ani mě nenapadlo, nenechat si to říct. Měla jsem strach, že bych pak na porodním sále byla zklamaná 😀 Ale jelikož u druhého je mi to jedno, budu se snažit vydržet a nezjišťovat. Je to pak děsně napínavé 🙂

lv
10. kvě 2014

Přála jsem si holčičky a mám je, u první nebylo pohlaví vidět, u druhé jsem věděla z utz

andelka
10. kvě 2014

Přála jsem si vždycky holčičku, a mám dva kluky. A neměnila bych 🙂 pohlaví jsem si nechala říct, ale i mít překvápko je fajn.

eliskav
autor
10. kvě 2014

@tyf
@lv
A kvůli čemu zrovna holčičky ? 🙂

lenkalenulka
10. kvě 2014

U prvni mi to bylo jedno ale byla jsem zvedava a u druhe jsem mela jine tehu tak jsem se bala aby to nebyl kluk a nemusela jsem porizovat komplet jinou vybavicku-mela jsem ji po neterich a po male takze nic pro kluka🙂 - takze jsem zas byla zvedava... jinak kazdy ode me ocekaval kluka-aspon jednoho pac moje mamka ma 5 vnucek😀 a ted v brisku ceka dalsi 😀

ija1
10. kvě 2014

vzdycky jsem chtela dve holcicky, jednu uz mam, tam to bylo prekvapeni do 33tt, slecna se nechtela ukazat, druha se nam behem par dni narodi, u te nam to potvrdili uz ve 23tt, ........... nevim, proste jsem vzdycky chtela holky, asi z domova nasi hodne rozpatlavali brachu a byl to rodinnej mazanek a je dodnes, tak asi mozna proto, ale proste jsem vedela, ze chci holcicky......
a jeden z duvodu...... dcera ma vsechno do ruzova, hromady noveho obleceni, divcich veci, hracek v divcich barvach a to na chlapecka fakt nejde........

kajjina
10. kvě 2014

já si ještě stále přeju holčičku.. a proč? protože kluci Vám přeci jenom jednou utečou z domova, hoky se k mamince víc vrací 🙂, tatínek si zase naopak moc přeje kluka,protože prostě podle něj každej chlap musí mít hlavně syna 🙂 smějeme se tomu...chceme hlavně, aby miminko bylo zdravé a jestli to bude chlapeček nebo holčička je jedno,ale přání každý máme 🙂 pohlaví si říct necháme a budeme se stejně těšit na obojí 🙂 😉

ija1
10. kvě 2014

@kajjina muj muz byl zezacatku natesenej, ale kdyz vidi, ze nase 4 leta dcera je pomocnik, asistuje mu u opravovani, u naradi...........tak uz to neresi a prohlasuje, ze je rad, ze budou partacky......
navic s tim, ze dcera se do rodiny vraci naprosto souhlasim, po narozeni prvni se vztahy u nas v rodine dost vylepsily, navic sice obcas jsou trenice, ale mame k sobe s nasima bliz.......celkove je to lepsi........

tyf
10. kvě 2014

@eliskav asi proto, že jsem vyrůstala mezi samýma klukama a moc bych si chtěla s dcerou hrát s panenkami a pořádat plesy pro plyšáky, trhat trávu pro plastové koníky, pohřbívat mrtvé čmeláky a tak 🙂 Rodiče můj holčičí svět vůbec nechápali a chtěla bych to prožít znovu a tentokrát beze studu, že je to hloupé a zbytečné.
A taky si myslím, že holky budou s mámou kamarádky po celý život, zatímco na muže čeká celý svět 🙂

eliskav
autor
10. kvě 2014

No jasné, také se budeme těšit na obojí. Hlavně chceme více dětí, tak myslím, že by se mohli objevit i kluk i holčička. Ale když jsem přemýšlela, co bych "chtěla" jako první, tak asi chlapečka - prostě takový ten starší brácha no 🙂
Ale mít první holčičku a pak teprve chlapečka asi taky není špatný 😀

fiollette
10. kvě 2014

První jsem si přála holčičku a byl to kluk 🙂 Říct jsem si to nechala, abych měla dost času se vyrovnat s tím, že to holka nebude. A taky abych věděla, jaké barvy oblečení mám kupovat 🙂 A ani bych to nevydržela nevědět. Mám ráda, když vím, co mě čeká. No a u druhého jsem si to taky nechala říct. A byla to holka 🙂 Ač neplánovaná a hodně brzy po prvním 🙂
A proč holčičku? Ani tak ne kvůli fintění, ale když to vyjde, tak holka má k mámě blíž než kluk.Je to prostě vztah holka a holka 🙂 Od určitého věku to může být dobrá kamarádka . S klukama to moc neumím a proto ho asi mám, abych se to naučila 🙂 Ale každý to má jinak. Někomu to je zcela jedno, co to bude a někdo zase preferuje kluky. A když si to člověk nechá říct, tak stejně nemá až na vyjímky 100% jistotu, že to tak bude. Známé stále říkali, že to bude kluk a byla to holka 🙂 A někdy člověk i bez UZ cítí, co to bude a UZ mu to jen potvrdí.

amallie
10. kvě 2014

@eliskav já chtěla holčičku, vzdycky 🙂

tyf
10. kvě 2014

@fiollette přesně, já ještě nejsem těhotná, ale už vím, že k nám přijde chlapeček 😀

sarusinek
10. kvě 2014

U prvního mi to bylo úplně fuk a u druhého už jsem si o kousíček víc přála dalšího kluka. Protože jsem z "holčičí" rodiny, všude samé baby, a já jsem zjistila, že ten klučičí svět je boží 😵

pisisvori
10. kvě 2014

V první těhu jsem chtěla kluka hrozně moc. Protože kluci mají mnohem snažší život v dnešní době, kdy od nic společnost nic nečaká a nic jim není "vyčítáno". Jen chodí do práce a pak už se starají o sebe a maminky je rozmazlují. Na holky jsou kladen obrovské nároky v dnešní společnosti. Navíc já mám 181cm, manžel 195. On a jeho matka neksou žádní krasavci🙂 (což u kluka neva, tam stačí když je vysoký a hezčí než čert, ale gentleman.-)) a moje rodina má zase sklon k tloustnutí, takže jsem se bála , aby dcera nebyla chudák !velká tlustá ošklivá" jak praví Chýlková v jednom filmu. Když mi řekli, že to bude holka až asi ve 28tt tak jsem to obrečela. Věděla jsem to jen já...prvně jsme si to nechtěli nechat říct, ale já jsme to nevydržela, kdyždr. na UZT říkala jak je to krásně vidět a začalo mi to vrtat v hlavě a na dalším UTZ si to nechala říct. Manžel to nevěděl a rodina také ne. Výbavu jsem měla neutrální o to mi nešlo. A obdivuji všechny co vydrží si to nenchat říct...překvapení musí být fajn🙂.
Nakonec jsem šťastná, že mám dceru a druhou jsem už chtěla dceru spíš z praktických důvodů (nemuset kupovat nové klučicí oblečení) a aby si s polu , když budou po 5 letech lépe rozumněli. Protože si myslím, že vztah holka -holka je snadnější mež když by byli od sebe 5 let holka a kluk. Teď jsme chtěl apohlaví vědet z těch praktických důvodů, jesti prodávat holčičí a schánět klukovské🙂...nebo nechávat vše po dceři amoc jí nadále kupovat sem tam vínové....a nej neutrál a modré....
Ale vděčná a šťastná bych byla i za dva kluky nebo holku a kluka🙂...mít děti je opravdu i přes všechno to nevyspání, starosti a práci to nejúžasnější na světě🙂.

hanna1170
10. kvě 2014

Já jsem vždy chtěla chlapečka. U druhého mi to bylo jedno, klidně zase kluka a bude to holka 🙂

laurital
10. kvě 2014

Kdyz vidim, jake maji zeny problemy s otehotnenim, onemocneni atd. tak jsem si v obou pripadech prala predevsim zdrave dite jakehokoliv pohlavi.Nakonec mame dve kocandy 🙂.
Mne to opravdu bylo v obou pripadech jedno, stejne tak i memu muzi.Nemela jsem touhu po panence, kterou bych oblekala a ani muz netouzil po klukovi.
Dnes uz bych si mozna, i pod vlivem ruznych diskuzi, kde se snachy velmi nelichotive vyjadruji o tchynich, prala radeji ty holky 😀 ..

ivis
10. kvě 2014

U prvního jsem si přála holčičku, u druhýho ještě víc holčičku. Klučičímu světu vůbec nerozumím, nebaví mě stavebnice, nebaví mě fotbal,nemám ráda modrou barvu,přišlo mi dementní když si kluci hráli na střílečku atd

Takže se pomalu učím porozumět tomu klučičímu světu a třeba mu někdy přijdu na chuť. Každopádně ať kluk anebo holka oba je miluju stejně 😉

fiollette
10. kvě 2014

Dle mě má každé pohlaví svoje plusy a mínusy. Záleží, jak je na to do života připravíme. Doufám, že syna vychovám tak, že mu domácí práce nebudou cizí a dceru, tak aby si byla schopná obhájit i svůj prostor na koníčky a kamarádky, tak jako já 🙂

zuzkaajurko
10. kvě 2014

Ja som si hlavne zelala zdrave babatko 😀 a potom som zacala mat tusaka, ze cakame chlapceka. Inak mi to bolo naozaj jedno.
Jasne, ze niektori ludia si viac zelaju jedno alebo druhe pohlavie, ale pride mi nanajvys cudne, ked je niekto az sklamany, ked zisti, ze necaka, co si zelal... 🙄 😅

castava
10. kvě 2014

Když jsem čekala první dítě, tak jsme s manželem pohlaví miminka znát nechtěli. On chtěl chlapečka, já holčičku. Celé těhotenství jsem si ale myslela, že to bude Barborka. Když nám doktorka na porodním sále oznámila, že máme chlapečka, tak ještě 3x jsem se jí ptala, zda je to opravdu kluk! Od manžela to mám občas na talíři: ,,prej Barča, leda tak s camprlíkem" 🙂 Teď čekáme druhé miminko a manžel opět nechce znát pohlaví. Oba si tentokrát přejeme tu holčičku. Mě to ale tentokrát láká si nechat pohlaví zjistit ale na druhou stranu se připravím o to překvapení na porodním sále. Nechám tomu volný průběh, třeba se doktorka sama zmíní anebo se miminko nebude chtít ukázat a já budu třeba opět překvapena. Každopádně hlavně ať je miminko zdravé, na pohlaví miminka zas až tak nezáleží.

bajana
10. kvě 2014

pred otehotnenim som chcela skor dcerku....ked sa zadarilo, mala som silnu tuzbu po synovi, aj som bola presvedcena, ze to bude chlapec.....bohuzial nasledoval MA.....ked sa vzapati zadarilo znovu, bolo mi to uprimne jedno, ale aj kvoli manzelovi som sa velmi potesila, ked nam na 2 UTZ potvrdili dievcatko 🙂 ...ale kedze je stale u mna v brusku, nemame to potvrdene...
a sme radi, ze vieme pohlavie, pretoze aspon vieme, ako sa dietatku prihovarat....aj ked stale hloda cervicek pochybnosti, ze co ak chlapceka oslovujeme Zuzanka 😅 ... a asi to je pre mna jediny dovod, preco si dat povedat pohlavie
znami nepocitali s inou alternativou ako s chlapcom, zaroven si nechceli nechat potvrdit pohlavie a narodilo sa dievcatko...nikdy som sa to sice nepytala, ale muselo to byt pre nich obrovske sklamanie....teraz planuju druhe a znovu maju reci typu - toto bude este pre braceka...fakt nechapem take reci....

petule12
10. kvě 2014

O chloupek vic holcicku a mam dve princezny 😉
Manzel by si samozrejme trochu kluka pral, ale myslim, ze mu to holky vynahrazuji 😀
Rict jsme si nenechali ani u jednoho a bylo to teda napinave 🙂

soleilll
10. kvě 2014

Ideál je kluk a holka, ale za mě radši 5 kluků než 5 holek. 🙂 V dnešní době, kdy je tak jednoduché zjistit pohlaví plodu, nevidím jediný důvod, proč si ho nenechat říct. Nesnáším nakupování "neutrálních" věcí, navíc já bych cpala do všeho modrýho a zelenýho i holku.

suzanna123
10. kvě 2014

Já to měla tak napůl - chtěla jsem kluka a holku a starší kluk by byl ideální, ale zase jsem se "bála", že bych pak měla 2 kluky - to radši 2 holčičky 🙂 Takže z holčičky jsem měla radost, ale kdyby doktor řekl, že je to kluk, tak bych měla radost stejně. A loudila jsem po doktorovi, ať se koukne, co to je, už ve 13.tt. A poznal 🙂

mafeska
10. kvě 2014

vždycky jsem si přála holčičku, přání se mi splnilo. Přítel chtěl syna ale dcerka mu to vynahrazuje se vším všudy. A jak roste je na tu dvojku radost pohledět a do toho je malá jak kdyby mu z oka vypadla 🙂
Říct jsme si to nechali, byla jsem strašně zvědavá a s radostí jsem se vrhla na růžové oživení výbavičky, ty žluté, bílé, oranžové mě už nebavily 🙂

jarunkaxyz1
10. kvě 2014

První jsem si přála holčičku, taky jsem si chtěla užít tu růžovou, šatičky, oblečky, panenky.....opravdu se mi to splnilo...ALE, druhou jsem chtěla taky holčičku (jako že to budou parťačky), no a samo, i z praktického důvodu.....následného chlapečka jsem asi půl dne "ve skrytu duše tajně " obrečela 😉 a víte, jak se za to dodnes stydím? 🙂 Je to pro mě ten nejúúúžasnější brouček pod sluncem, pěkně si ho "s mírou" rozmazluju a nakonec si říkám, že ony i ty klučičí věci (třeba oblečení) jsou v dnešní době daleko míň kýčovitý a přeslazený než ty holčičí. Takže každý má něco, ale hlavní je, když je děťátko zdravé a spokojené! 🙂 😉

ia.
10. kvě 2014

vždycky jsem si přála dceru, z toho důvodu, co tady píšete. Že má k mamince blíž a jsou spolu i v dospělosti často atd....jsem z rodiny, kde po generace chlap byl ten top a ženské, které skákaly kolem něho, dětí atd....já jsem si však našla manžela pravý opak, o děti se staráme společně, neděláme mezi sebou rozdíly, veškerý volný čas trávíme společně, jen večer chodíme cvičit a střídáme se u dětí. Jsme s manželem parťáci a máme společně spoustu koníčků, které nás baví. Není sobec, který by si jezdil sám na lyže, ale jedeme všichni, má tu trpělivost to učit kluky, jezdit na kole atd....těšíme se, až kluci vyrostou a budeme se věnovat sami sobě, rozhodně nebudeme vedle sebe jen žít a čekat, až se nám ozvou děti....Takže to že se mi narodili dva kluci neberu jako problém. Ale jako možnost ukázat jim, jakou cestou mají jít a chovat se do budoucna ke svým ženám (snad to jednou holky ocení 😅 )..
zatímco já jsem ta dcera, která si telefonuje několikrát denně s mamkou, pravidelně ji navštěvuje a poslouchá všechny problémy, které s taťkou mají....a pořád dokola. Tohle fakt jednou nechci....

lv
10. kvě 2014

@eliskav ani nevím, důvod neznám.

curdibilka
10. kvě 2014

Přála jsem si holčičku a manželovi to bylo jedno a pohlaví jsme si říct nenechali. Bylo to krásné překvapení a u druhého to chci zrovna tak, nad to nádherné překvápko nejen pro rodiče, ale celou rodinu, která je v napětí až do konce, není. 🙂 Fakt moc doporučuji se nechat překvapit a i kdyby to druhé byl kluk, neumím si představit, že bych byla zklamaná, vždyť je to MOJE miminko zlaté. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru