Přijdeme na svět v srpnu 2013

123ajeto
28. pro 2012

pro všechny maminky, které to v srpnu čeká ;)
zvládneme to!!!

lenkamisa
10. led 2013

Zvládneme to, máš pravdu.... My jsme teď 6+1tt a už nám krásně bije srdíčko 😉

princess69
15. led 2013

Ahoj Holky tak jsem byla dnes na kontrole a miminko už dokonce získává na tvaru 😀 srdíčko bylo zase krásně slyšet a dle doktora a PM mám termín na 25.8 takže doufám že to na mě příjde 2.9 abych vyřešila dárek na narozeniny pro nastávajícího tatínka 😀 Jinak odběry krve mě dneska skvěle potrápily 4 zkumavky a mě se u toho ták motala hlava a zvedal žaludek ...... ☹

petruska83
16. led 2013

Ahojte děvčata, moc všem gratuluju k // a ráda bych se k vám přidala....Já objevila // 13.ledna, což vím teprve 3 dny a nějak jsem z toho pořád v šoku. Na uzw jdu 28.1. a doufám, že bude vše ok, už jsme zažila jedno mimoděložní před 3,5 roky a od té doby se nám nedařilo ani s pomocí car. A letos o vánocích jsme splodili druhého potomka s jedním vejcovodem po 2,5 letech snažení......Jen mám trošku strach z toho, že mě často bolí bříško, v práci ani moc ne, ale jak přijdu domů.....Dnes bych měla končit asi v 5. týden...Holky, kdy jste viděly srdíčko? Já furt chodím na wc a mám strach, že začnu z toho bolení břicha špinit, ale díky Bohu nic....Máte to taky tak? Petra

petruska83
16. led 2013

@lullaby87 Ahoj, tak to jsme na tom úplně stejně, já měla poslední MS 12.12. a počato bylo asi o Vánocích a taky mě objednala na 28.1. na uzw.....Já se bohužel taky moc valně necítím, jsem malátná, často mě pobolívá bříško a klidně bych šla spát i v 18hod...Hlavně, aby bylo všechno na uzw v pořádku.....Já mám první dítě počaté taky na Vánoce, ale před 8 lety, tak u nás je to asi nějaké magické období...Holky, a co kdybych začala náhodou špinit např. někdy večer, tak mám jet hned do špitálu nebo na druhý den na gyndu.....?

manetka
16. led 2013

Ahoj, taky máme termín v srpnu, takže budu ráda, když se k vám budu moci přidat a krafat 😀

lullaby87
16. led 2013

@petruska83 no já měla poslední MS 29.11. a dle toho, dky jsme s manželem spolu spali, jsme počali 13.12. na můj svátek 🙂 si myslím.. tkaže o Vánocích už jsem těhu byla, ale příznaky žádné, občaqs mi bylo špatně, ale to jsem ymslela, že je z jídla.. a normálně jsem i pila a všechno ☹ 29.12. měla přijít MS a přišla.. akorát jsem jenom špinila.. tak jsem si povzdechla,že se nám to nepovedlo a čekala, než se mi pořádně rozběhne.. a ono nic, ani sex na to nepomohl, co mám zaručený spouštěč normálně.. když jsem špinila týden, tak mi to nedalo a koupila jsem si test.. a bylo to tam 🙂 špinit jsem přestala minulý týden v pondělí myslím.. takže docela dlouho.. myslím, že i kdybys začla, tak dokud by se neobjevila čirá krev, tak bych neplašila.. já pořád čekala, jestli se mi taky neobjeví, že "potratím" a ono to samo přešlo pak.. tak držím pěsti, hlavně toho 28. ať je vše v pořádku 🙂

manetka
16. led 2013

@petruska83 Ahoj Petruško, Mě taky na začátku bolelo bříško jako před menzes, ale sestra v poradně mi říkala, že je to naprosto normální, dokonce, e v období, kdy by si měla dostat mrchu tak mužeš špinit, taky se prý nic neděje, ale pokud by to bylo silnější tak radši jít na gyndu. Já jsem to zjistila v 5tt a srdíčko jsme viděli v 8tt a to už bušilo jak o život. Přeji hodně štěstí a neboj tentokrát to vyjde 😉

petruska83
16. led 2013

Děvčata, tak já byla na wc a už včera ze mě malinko vyteklo něco jako světlulinko hnědkavá spíš voda a napřed jsem si říkala, že to mám teď tak tmavou moč a dnes zase a pak jsem šla znova a už nic, ale radši jsem si cinkla na gyndu a po práci se jim mám dojít ukázat, tak snad bude vše ok....Nechci nic zanedbat, když už jsme na to tak dlouho čekali...

baja8
16. led 2013

Ahoj holky,tak já jsem 5tt plus 4.Dneska jsem byla na ultrazvuku a už je tam malá kulička 🙂.Hned jsem si nechala vytisknout obrázek pro manžela.Je to nádherný pocit 🙂).Ohledně toho špinění,je to prej normální.Já na to dostala utrogestan.Džím všem palečky 🙂

petruska83
16. led 2013

@baja8 Ahojky, tak já už jsem z gyndy doma a mám dobré zprávy, špinění se po obědě už neopakovalo,mimi je v děloze,což jsem měla obrovský strach z dalšího mimoděl.....Bylo to už hezky vidět a prý gestační i žloutkový váček naznačují, že to snad bude ok, ale uvidíme až podle srdíčka 28.1.....Tak mám radost a bolest břicha je prý taky normální.....

ahoso
16. led 2013

Ahojte maminy. Taky se přidávám 🙂 Na gyndu jdu teprve v pondělí 21.1., zatím vím že jsem těhu podle // a vynechání menzes. Mám docela obavy, protože na Vánoce a Silvestra už jsem byla v tom a vydatně si užívala alkoholu-samozřejmě jsem to nevěděla. Naposledy jsem to dostala 16.11.,ale mívám to vcelku nepravidelně co 37-40 dní. Takže i výpočet termínu bude zajímavý 😎 Tak mi držte pěsti, ať je to v poho...

lupinek82
16. led 2013

Ahojky všem, taky se přidávám ke gratulacím a srpnovým čekatelkám🙂 Mám doma už jedno 1,5 roční torpédo, kterému jsme chtěli nadělit sourozence a zatím to vypadá, že se zadařilo. Mám za sebou už dvě kontroly, na jedné byl byl bohužel zjištěn hematom a doporučen klidový režim, podle té druhé se hematom pomalu ale jistě odbourává a viděla sem i srdíčko, takže si držíme palečky🙂 Na nevolnosti netrpím, ale co ně hodně trápí je, že nemůžu usnout, třeba přes hodinu a pak se v noci 10x v noci probudím, no, snad se to srovná...

margotka666
17. led 2013

Ahojte, ak by ste mali zaujem o test pohlavi z mocu napiste do IP, mam este jeden.. je to presne tento, akurat ho posuniem lacnejsie samozrejme
http://nejenchlebem.cz/vsechny-produkty/Ostatni...

vsetkym prajem prijemne tehulkovanie 😉

princess69
21. led 2013

@lupinek82 Ahojky jak píšeš o tom že nemůžeš v noci usnout a v noci se 10x budíš, tak ti musím říct že jsme na tom podobně, jsem teď v 9 týdnu a každý večer bojuju s tou nespavostí, jsem hrozně unavená ale jak píšeš klidně hodinu nebo dvě koukám do stropu ale jelikož mám nevolnosti celí den a jediné co na to zabírá je nonstop do sebe něco cpát tak jím i v posteli než usnu, hrozny, jablko cokoliv co nedrobí 😀 Vždycky než jdu spát tak se modlím at konečně v klidu usnu a ráno se probudím fit 🙂

petruska83
21. led 2013

@princess69 Ahoj, tak to já v 6.týdnu spím dobře, večer nevydržím dýl hore než do půl deváté, ale ráno jsme zase v 5 vzhůru a nemůžu už usnout....A jak píšeš, že musíš pořád něco zobkat kvůli nevolnostem, tak to já mám taky, ale "jen" od rána tak do 10 hodin dopoledne a pořád piju a zobkám a pak následně stále blokuju wc...🙂 Tohle si teda při prvním těhu vůbec nepamatuju a to máme doma kluka, tak třeba to teď bude princezna....

princess69
21. led 2013

@petruska83 No tak to ti závidím jen ráno by to bylo taky fajn, já bohužel mám celej den takovou tu nezvracecí kocovinu 😀 teda ted uz jen pokud nezobkám 🙂 Ale s tím spánkem to mám poslední 2 tejdny... je to katastrofa večer jsem k.o už v 18 h ale usínám třeba v 10-11... a ráno pravidelně uplně k.o a vzbudím se v 7 ☹ Taky nepamatuju že bych to tak měla při prvním... I ty nevolnosti jsem měla jen trochu ráno... No třeba to bude kluk 😀

petruska83
21. led 2013

@princess69 Tak to ti asi fakt nemám co závidět, ikdyž já si myslela, že mám dobrý žaludek a žádný žaludek "na vodě" pociťovat nebudu, ale tak snad to brzy přejde...A chodíš do práce? Já jsem pořád hrozně unavená a vstávám v 6 ráno a pak přijdu domů, napíšu s malým úkoly a jsem naprosto k.o. Já jsem teď spíš nervozní, aby bylo za týden srdíčko...Ale věřím, že bude vše jak má být a začnu si těhu užívat....🙂

jahudka123
21. led 2013

ahoj holky. dneska jsem byla na ultrazvuku protoze pred 14dny pouze vacek, no nemusim vam rikat jak me busilo srdce. ale je tam. 😵 , podle ms 8+3, podle velikosti 7+1, termin 30.srpna.

@petruska83
@princess69 k tem nevolnostem, ja mam rano tezkej zaludek jak kdybych byla prejedena, a taky na to pomaha zase jen se najist 😀 . doma je kluk, tak jsem taky zvedava, srovnavat to s prvnim tehu nemuzu, to jsem delala dvanactky smeny, a ted jsem doma na matersky takze se asi i vic pozoruju. 😉

petruska83
21. led 2013

@jahudka123 Tak to je super, že bylo srdíčko a jak se vůbec počítají přesně týdny těhu, já měla MS 12.12.2012 asi magické datum, tak dnes bych měla být 5t+5, je to tak správně a na uzw jdu v pondělí 6t+5. Píšu to děvčata dobře?...Já mám doma už 7 letého prvňáčka a už si toho moc nepamatuju z prvního těhu, ale toto druhé je vymodlené, tak se možná taky moc hlídám....🙂

jahudka123
21. led 2013

@petruska83 presne tak. dneska jsi 5+5tt, u nas 6+3 jeste srdicko nebylo tak jsem se fakt bala ale vim ze mivam ovu az kolem 20dc tak je to v poho a presne to vychazi na ty terminy.
preju hodne stesti. a ten vekovy rozdil mozna trosku zavidim, to uz bude pomocnik doma co?

petruska83
21. led 2013

@jahudka123 Tak já mívám ovu brzo 12-15.DC, tak uvidíme....Dr. říkala, že 28.1. už by srdíčko mělo být a taky budu nervozní, jak ho tam neuvidím....U nás byla hodně důležité, že je mimčo v děloze a nezaseklo se zase ve vejcovodu, tak věřím, že je to bojovník a všechno to zvládneme.....Jo, malý si vždycky přál sourozence, ale dlouho se nám to nedařilo, já chtěla už když měl 3 roky a pak bylo mimoděložní, pak jsme museli rok čekat a pak se skoro 3 roky nedařilo ani pomocí ivf, takže náš malý to ještě ani neví a asi mu to ani brzo neřekneme....Tenkrát bylo těžké mu vysvětlovat při tom mimoděložním, jaktože mimi nebude....Takže s tímto počkáme.....

kaci1
21. led 2013

Ahoj holky, všem moc gratuluju! Já mam doma 14-ti měsíční holčičku a 2 dny před vánoci jsem si potvrdila, že čekáme miminko.-) Měla bych být v 10tt, ale k doktorovi jdu až zítra, tak snad mi to všechno potvrdí. Počali jsme úplně stejně jako to prvé, tak Anince budou přesně 2 roky. Poprvé jsme na to čekali 2 roky a teď nám to vyšlo napoprvé 😀
Cítím se stejně skvěle jako při prvním těhu. Kdybych neviděla ty dvě čárky, tak o ničem nevim. Je pravda, že Aninka mě zaměstnává natolik, že nemam čas na nějaké těhotenství myslet. Snad bude stejně rychlý a bezbolestný i druhý porod.

kaci1
21. led 2013

Jinak cítím, že to bude další holčička .-)

petruska83
21. led 2013

@kaci1 Gratuluju.....🙂 Hlavně, ať je všechno o.k. Já bych si přála taky holčičku, ale v mém případě budu moc ráda i za druhého kluka....🙂

princess69
21. led 2013

@jahudka123 no tak já jsem na rizikovém doma, byla jsem i s prvním těhu... měla jsem mimoděložní těhotenství a s Adélkou se mi porod rozjížděl v 6 měsíci 😒 Takže doktor dal neschopenku a po mateřské jsem rovnou na nemocenské ☹ ... tohle těhu je uplnej opak prvního nepříjemnost zvanou zácpa a krvácení dásní jsem neměla a teď mě to trápí 😝

princess69
21. led 2013

@petruska83 Peti, do práce nemůžu protože jsem na rizikovém ☹ ale můžu ti říct že k.o jsem i tak mám doma skoro 4 letou holčičku která vydá tak za 10 takže mám co dělat a do školky mi jí nevzali protože už nebylo místo.... a to ona by potřebovala jako sůl 🙂 No já byla tak nervozní když jsem zjistila že jsem v tom že jsem si zašla na pohotovost pro jistotu že je to tam kde má , měla jsem už jednou mimoděložní ale sanita mě vezla na sál za pět 12... A byla tam taková kr..a doktorka že to nebylo až možný, nepříjemná otáka typu a co si myslíte jako že tam uvidím??? mě opravdu dostala.... Pak jsem sla uz ke svemu dr na srdíčko a bylo to moc krásný.. držím palečky 🙂

petruska83
21. led 2013

@princess69 Tak to máme podobný osud...Mimoděložní opravdu není co závidět, já to měla v rohu a řezali mi celé břicho jak při císaři...A s tím jménem Adélka jsi mě taky dojala,,,,my chceme taky Adélku.....🙂 Taky bych mohla jít na rizikové, ale mám docela dobrou práci v kanclu, tak dokud to půjde, chci pracovat....Snad budeme mít už jen a jen štěstíčko....🙂

princess69
21. led 2013

@petruska83 No já to měla ve vejcovodu takže mi ho museli celí odebrat měla jsem ho prasklej a ještě k tomu vnitřni krvácení no bylo to ofous byla jsem doma u mamky když jsem se složila, byla jsem totiž sama doma tak jsem vyrazila k našim nějak mi bylo doma smutno 🙂 No Adelinka byl nápad mojí maminky, a když se vyklubala tak jsem si říkala jo ten obličejíček tvářičky jako broskvičky to je prostě Adélka 😀 je to krásné české jméno 😉 Já jsem právě měla docela lítavou práci takže jsem ji dal nemohla dělat...

petruska83
21. led 2013

@princess69 Já to měla sice v rohu děložním na pravé straně, ale vejcovod mi taky vzali, takže jsem taky otěhotněla teď jen s jedním vejcovodem....Já začala tenkrát krvácet a ležela jsem týden v nemocnici, než zjistitli kde to vůbec je, takže to nebylo až tak hektické, ale jinak to byla hrůza.......Je to zázrak a po tolika letech a podařilo se až jsem se smířila, že budem mít jedináčka....🙂

petruska83
21. led 2013

@princess69 Doteď mě to na té pravé straně tahne a pobolívá občas, tak tam mám po tom asi srůsty, tak snad to nebude dělat velkou paseku, jak děloha poroste....🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru