Špinění v 1. trimestru, je to velký problém?

broucinek17
29. pro 2016

Zdravím všechny. Chtěla jsem se zeptat, kolik z vás mělo v těhotenství na začátku špinění, případně krvácení a jak velký problém to byl? Byla jsem na kontrole u svého doktora minulé pondělí (5+3) a vše v pořádku. Jenže hned v úterý jsem začala špinit, což pokračovalo až do Štědrého dne (sobota), kdy jsem večer na záchodě krvácela. Jeli jsme na ambulanci do Vítkovické nemocnice v Ostravě, kde mi doktorka řekla, že srdíčko bije, vše je v pořádku a že se to občas po zatlačení stává a mám brát Ascorutin 3x denně. Dnes jsem byla opět u svého doktora na kontrole (6+6) a ten mi chtěl napsat nemocenskou, že to je hrozící potrat a kdovíco ještě, úplně mě vystresoval. Přitom už od toho sobotního večera nešpiním (musím zaklepat 🙂 ) a dnes bylo na ultrazvuku vše opět v pořádku. Chápu, že to ten potrat může být, ale přece už nešpiním...Navíc mám podezření, že mi to špinění vyvolala právě ta první kontrola u doktora, protože mě bolela... :(

monikaa_p
29. pro 2016

@broucinek17 Taky jsem na zacatku spinila a doktor mě strašil,ale nakonec to nic nebylo. To se stává. Vše se roztahuje a je hodně prokrvené,stačí aby praskla nějaká cévka a už to je. Doktorka ti chtěla napsat neschopenku určitě preventivně. Vždy je lepší být pár kroků dopředu. Určitě bych ji poslechla a zůstala doma v klidu. Pokud ti oba doktoři řekli,ze je vse ok a už nešpiníš,tak buď v klidu 🙂 ikdyž ze své vlastní zkušenosti vim,ze se to snadno rika ale hůř provádí 😉

broucinek17
autor
29. pro 2016

@monikaa_p Já právě studuji poslední dva semestry na VŠ, takže těch předmětů už moc není a jsem většinu času doma, ale začíná zkouškové, takže to moc klidné období nebude :/ Jen mě zmátlo, že doktorka v Ostravě řekne, že je vše OK, ani zmínka o potratu a můj doktor straší s tím nejhorším, když už mě vlastně všechny problémy přešly.

monikaa_p
29. pro 2016

@broucinek17 Já sem měla bolesti břicha asi před 5 týdny,jela sem do nemocnice a tam mi doktor rekl ze je všechno v naprostém poradku a jak ma byt a pak jsem si doma přečetla přečetla zprávu od nej a tam bylo hrozící potrat. Tak sem se tomu zasmala protože na místě mi rekne tohle a ujišťuje jak je všechno ok a pak napíše tohle. Asi se kryjou kdyby nahodou došlo na nejhorší. Každopádně sem mu rekla ze mam zacpu a ze to asi bude z toho a tehdy mi to odsouhlasil a pak napsal tohle. No jedličkárna občas no.

mariva30
29. pro 2016

@broucinek17 Já jsem spinila celý první trimestr, dvakrát jsem celkem dost krvácela, z toho jednou jsem jela na pohotovost. Všechno bylo zcela v poradku. Můj doktor mi řekl, že. I kdyby to byl začínající potrat, tak s tím stejně nemůže nikdo v 7tt nic udělat.. Ale buď v klidu, je to prý dost běžné a normální. Je jasný, že jsi nervózní, člověk má o to male strach. Držím palce, aby bylo všechno v pohodě..

maslicko
29. pro 2016

Ahojky. Já sem první měsíc měla normálně slabou menstruaci. Takže sem vůbec netušila že jsem těhotná. Zjistila sem to až v 6tt. A pak do 3 měsíce sem tam špinění. Hlavně v období kdy měla přijít menstruace. Nasadila sem si dle rady doktora Ascorutin a bylo po špinění.

eloana
29. pro 2016

ve vsech 3 tehotenstvich jsem na zacatku spinila.....
u tretiho stejne jako@maslicko jsem dostala slaby menzes, ale uz jsem z testu vedela, ze jsem tehotne....kdybych netestovala pred ocekavanoums ani bych netusila.....
normalni to neni, ale nic neobvykleho....urcite to nechce se pretezovat -spis odpocivat, coz u tretiho tehotenstvi extra neslo

1velrybka
29. pro 2016

Špinila jsem od 8. tt s přestávkami cca do začátku 5. měsíce. Důvod zjištěn nebyl, měla jsem klidový režim.

medulinek
29. pro 2016

protože diagnoza pro spineni na zacatku tehu je hrozici potrat,takze jako diagnozu to napsat musi i kdyz je na UZ všechno v pořádku,já krvácela jednou,jeden den,ale to jsem teda myslela,ze je konec,dosedla jsem na zachod a vsechno se to vyvalilo.lketeli jsme na pohotovost,mimco v poradku (9tt) a doktor me sjel,ze to ma kazda druha. empatie maximalni ☹

broucinek17
autor
29. pro 2016

@medulinek to je mi líto, že byl na tebe doktor takový hnusný.... Já právě i z toho důvodu čekala dlouho s tím špiněním, než jsem někam zašla, protože jsem se bála právě takovéto reakce ze strany doktorů. Přitom kdyby se stalo něco špatného, tak na člověka zase vyjedou, že měl přijít dřív.

medulinek
29. pro 2016

@broucinek17 no presne,na tech pohotovostech si nevyberes,ale reknu ti v tom okamziku i kdyby mi nehty trhal bylo by mi to jedno,hlavne,kdyz mala byla v poradku. Ja teda nejsem verici,nebo ne takovy pravy,ale cestou jsem prosila vsechny svaty,babicky i dedecky 🙂

kristynkavan
4. zář 2020

Dobrý den. chtěla bych porady, jsem 2tejndu těhotenství a dneska přes noc jsem začala trošku špinit doufám že je vše pořádku mám strach děkuji

broucinek17
autor
4. zář 2020

@kristynkavan U každého to spineni může být z jiného důvodu. Tohle forum jsem zakladala 4 roky zpět v prvním těhotenství, kdy jsem spinila a silně krvacela v 5tt, jela jsem nakonec na ambulanci, kde mi rekli, ze je vše v pořádku 🙂 takze radim jet dnes za vaším doktorem. Je pred vikendem, at nemusíte jezdit na ambulanci jako ja. Neměla jsem jinou možnost, byly Vánoce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru