Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

julova
23. bře 2007

kacenka - skvele 🙂...som rada, ze sa Vam dari - fotecka je nadherna 😵 a rovnako aj buduca mamina 😉...drzim palceky, aby bolo aj nadalej vsetko v poriadku..

petul.a
23. bře 2007

Kačenko, super fotečka 😲 Už je krásně vidět, kde má bojovník nožičky, ručičky... Úžasné 🙂

kacenka.p
autor
23. bře 2007

Teddy a proc chces podstupovat vysetreni? Neznam tvuj pribeh. Mas nejake problemy?Napis vic.
Moc dekuji za podporu a prani. Dela mi to radost.

Petula, ja fakt myslim ze je to bojovnice - holcicka. Dokonce jsem nasla i ten cinsky kalendar a i tam by to odpovidalo. Ale spis davam na ten muj vnitrni pocit. Ale ve finale je to uplne jedno, nebo?

Julo, moc moc diky. Pomalu s temi lichotkami, nebo se budu cervenat... 😀

teddy
23. bře 2007

Kačenko, můj příběh je takový, že se snažíme už přes 2 roky. Před rokem jsem to svěřila gynekologovi a ten poslal manžu na spermiogram, tam se ukázalo, že to není úplně v pořádku, ale nic nebylo ztraceno. Dostal nějaký vitaminy a za 2 měsíce měl přijít na kontrolu. Jenže můj manžílek je moc zaměstnaný, takže než se na ten kontrolní spermio dostal uběhlo půl roku. Tam se nakonec zjistilo, že došlo k minimálnímu zlepšení. Lékaž na Genetice se podivoval nad postupem mého lékaře, protože po těch šesti měsících čekal, že už budu mít za sebou nějaká vyšetření i já, ale můj gynekolog řekl, že dokud nebude manža ok, že to nemá cenu. Taky se mi to nelíbilo, a manžovi teprv ne. Jenže já právě kvůli tomu, že se nám nedařilo otěhotnět změnila na tohoto gynekologa, protože ke své stávající doktorce bych musela daleko dojíždět a to by nešlo skloubit s prací, kdybych tam musela častěji. Navíc jsem k ní taky neměla důvěru. Na každé preventivní prohlídce, které jsem poctivě absolvovala každý rok jak se má, se na mě tvářila, co vlastně chci, když mi nic není. Takže abych se vrátila, nechtěla jsem hned po prvních 2 návštěvách nového gynekologa zase shánět jiného... No došlo to tak daleko, že před vánoci jsem tam zase naklusala s kontrolním spermio a doporučením lékaře z Genetiky, aby začal řešit i mě a on to zase pochopil tak, že mám jít rovnou na inseminaci, protože problém je u manži. V podstatě jsem ho přesvědčila, aby ještě něco zkusil a on mi dal na 3 měsíce stimulaci Clomhexal a řekl, že za tři měsíce jestli přijdu a nebudu těhotná, že půjdu do CAR. Bylo mi taky divný, že mi nekontrolovat folikuly, jak to všude popisují... Ale byla jsem zticha. Takže už k němu zajdu jenom na preventivku a nechám si napsat doporučení do CAR a tam snad se dovím víc. Protože můj gynekolog zastal názor, že prostě problém je u manžela a hotovo. Dál nic. Ale když jsem si ověřovala informace, tak prý to není nejhorší výsledek spermiogramu a není ztracena naděje na přirozené početí, ale jen za předpokladu, že mám průchodné vejcovody a není jiný problém. Ale to se nezjistí tím, že se na mě bude jenom koukat, že? Tak uvidím... Já jen potřebuji vědět, že je u mě vše v pořádku a že se můžeme za nějakou dobu zase snažit sami, než půjdeme absolvovat inseminaci nebo IVF.
Tak jsem se pěkně rozepsala, ale snad jsem to napsala srozumitelně.
Je to opravdu už dlouhá doba a leze mi to nejspíš na mozek, ale ta nejistota je hrozná, když člověk neví, jestli vůbec může mít děti. No nebudu myslet na nejhorší. Uklidňuji se tím, že náš čas určitě přijde. Tak jako přišel ten váš. 🙂

luuciee83
31. bře 2007

Kačenko, moc držím palečky, aby bylo všechno v pořádku, jak u Tebe, tak u malé bojovnice! 😉 a jak jsi naznačila, je úplně jedno, jestli to bude holčička nebo chlapeček... já si taky tajně přála holčičku a teď jsem šťastná, že budu mít doma své dva chlapy! 😉
Teddy, moc Ti budu držet palečky, aby Ti to vyšlo a mohla jsi tu ohlásit své těhulkování!!

jinak se chci zeptat na něco ohledně těhu... kamarádka měla bezproblémovou ms do té doby než přestala brát prášky. jakmile je vysadila, tak se jí vůbec nedostavovala ms a musela stále ke svému dr. na vyvolání. měřila bazální teploty a podle nich jí dr. řekl cca před 14dny, že to vypadá, že od listopadu neměla vůbec ovulaci... 😒 dostala zase injekci na vyvolání, ale ms se nedostavila... udělala si těhu testík a jaké bylo její překvapení, když tam našla dvě // !! 🙂 jenže... šla na kontrolu k dr. a ten mimi v děloze nenašel, takže jí poslal do nemocnice s tím, že buď to bude v pořádku nebo to bude mimoděložní... ve čtvrtek jí dělali odběry krve, měla hcg 680 a dneska po odběru měla 830 - takže navýšení tam nastalo, myslíte si, že by to mohlo být dobré?? dle dr. v nemocnici by mohla být tak ve 3tt... díky za názory!

přeji krásnou sobotu a vůbec celý víkend!!

kacenka.p
autor
31. bře 2007

Ahoj lucko, jen v rychlosti neb jsem na odchodu. Presne co popisujes znam. 2x. A obe to byla mimodelozni tehotenstvi. Je mi lito, ze nemam pozitivnejsi zkusenosti, ale pokud to je mimodelozni, je treba reagovat hodne rychle, neb cim pozdeji, tim vic jde i o zivot matky. Hcg se kamaradce zvysuje moc pomalu. Bohuzel. Drzim pesticky at to kamaradka co nejlepe zvladne. Pozdeji muzu napsat vic. Hezky den.

luuciee83
31. bře 2007

Kačenko, v pořádku, já jsem ráda za jakýkoliv názor! a nějak jsem to spletla - těch 680 měla ve čtvrtek a včera 830.. ale určo budu pořád držem palečky a dám pak vědět, jak dopadla! 😉

kacenka.p
autor
31. bře 2007

Ahoj Lucko, uz jsem zpatky.
Hlavne bych ti chtela podekovat za tva hezka slova a prani. Moc me to vzdy potesi. Ve ctvrtek jsem byla opet na kontrole a bylo dalsi prekvapeni. Miminko stalo na hlave a kopalo rucickama a nozickama. Bylo to neuveritelne. Jde to tak strasne rychle. S tim jsme nikdo nepocital, ze uvidime prvni pohyby...Proste krasa.

Zpatky k tve kamaradce. Kazde dna dny by se melo Hcg zdvojnasobit. Pokud ne, znaci to nejaky problem. 830 je moc malo. Mela by byt pres 1000, spise 1200. Tez nerozumim tomu, co mysli doktor 3tt. TT se pocitaji od prvniho dne posledni periody a tak ve 3tt by nemohla ani zjistit, ze je tehotna. Asi myslel 3 tydny stare embryo. To znamena, ze kamaradka je minimalne 5tt. Jestli je v nemocnici tak je v dobrych rukou. Musi byt pod kontrolou, neb vetsinou jde o mimodelozni tehotenstvi a to ve vejcovodu - ten muze prasknout a dojit k vnitrnimu krvaceni coz je moc nebezpecne pro matku!!! Urcite bude nasledovat operace. Ma kamaradka bolesti nebo krvaceni?Kazdopadne si nemyslim, ze jde o normalni tehotenstvi, ktere se vyviji jak ma. Je mi to moc lito. Jak jiz jsem psala, prozila jsem si to a ne jednou. V takovych chvilich jsem myslela uz jen na jedno, rychle to mit za sebou a zacit znovu, zapomenout a jit dal. Hlavu vzhuru a bud kamaradce na blizku. Mit kolem sebe lidi co mame radi v takovych hroznych zivotnich situacich je k nezaplaceni. Hodne stesti.

divabara
31. bře 2007

Ahoj holky,nevim,jestli se mohu pridat,ale cetla jsem tady o tom HCG.Jen bych chtela rici,ze HCG neni az tak smerodatne, neda se to dle toho presne urcit, spise to chce kombinaci UZV a HCG. Vim,ze HCG o necem vypovida,ale u kazdeho je to jinak,nekdo ma zpocatku nizsi hladiny a najednou to vyskoci...v pripade tve kamaradky jeste neni nic ztraceno!!!ale souhlasim s kacenkou,ze je dobre ze je v rukou lakeru.I kdyz ji nechci davat plane nadeje!Jinak mimisek by mel byt videt na UZV od hodnoty HCG 1000, je vsak take pravda,ze by mel byt uz drive videt gestacni vacek 😒 . Ja jsem si to prozila take, uz ctyrikrat...Vzdy jsem byla upozornena na to,ze smerodatny je UZV 😒 I kdyz HCG bylo taky mizerne a pak to nakonec nedopadlo,ale me segre se napr.HCG zacne zvysovat az od 35 dne od posledni MS - ma tri deti...

Holky moc stesticka a zdravicka vam vsem!
Na zazraky taky verim...doufam,ze nas ten zazrak brzy potka take!!!!

luuciee83
31. bře 2007

ahojky Kačenko! moc díky za to, že ses ještě vrátila k té mé kamarádce! já jsem trochu klidnější, když vím, že leží v nemocnici, kde na ní dávají pozor... jinak - vím, že to, co jsi napsala, není moc pozitivní, ale moc děkuju, aspoň zhruba vím na čem je! Oni s manželem dávali miminku volný průběh - takže tohle bylo velkééé překvapení! a k tomu, jak ses ptala, jestli má bolesti nebo krvácí, tak .. bolesti neměla - spíš, jak to říct, takový ten tlak v podbřišku jako když roste děloha (já to na začátku těhu měla taky) a vůbec nekrvácela. určitě se za ní pojedu podívat, i když delší cesty pro mě už nejsou nic moc, jak na mimíse tlačím, tak mě začne kopat a já mám pak o něj trochu strach...
Jinak Tvůj příběh je úžasný! teda hlavně teďko ten závěr!! strašně moc Ti přeju, aby všechno pokračovalo tak, jak má! a úplně Tě chápu s tím, jak Tě dostaly ty pohyby miminka!! 😵 já byla teď ve středu na posledním kontrolním UTZ a když jsem viděla našeho prcka, jak kope nožičkama a jak si dává ručičku před obličejík, tak jsem byla unešená a dojatá zároveň!! 😵

ahoj divá Baruško!! moc moc Ti držím palečky, aby Ti to také vyšlo a mohla jsi tady ohlásit dvě // na testíku!! a hlavně aby bylo všechno bez problémů!! a jak píšeš, na zázraky se prostě musí věřit!! každé mimi je vlastně takový malý velký zázrak!

caira
1. dub 2007

ahoj kacenko, jsem rada, ze miminko se ma dobre a pekne roste, koukej stale pravidelne prispivat, ani nevis jak ti drzim palecky, at ti ty nasledujici mesice utecou pekne hladce a rychle a brzy mate krasneho zdraveho prcka. Moc pozdravu vam obema 🙂

luuciee83
1. dub 2007

ahojky Kačenko! tak mám dobré zprávy o kamarádce 🙂 dneska byla na UTZ a mimi je tam, kde má být! je velké 5,2mm a hodnota hcg ke dnešku je 1695. tak snad bude všechno v pořádku... moc jí držím palečky!
Měj se krásně a opatruj sebe i to maličké v bříšku!!

kacenka.p
autor
2. dub 2007

No tak to je supeeeeeeeeeeeeer!!!! Ani nevis, jak jsem rada, ze jsem nemela pravdu a v kamaradcine pripade to HCG nebylo smerodatne. Vzpomela jsem si taky na jednu vec, ktera se mi stala v nemocnici. U meho lekare mi merili HCG a poslali to do jedne laboratore, no a v nemocnici opet a poslali to do jine. Vysledek byl divny a oni mi rikali, ze kazda laborator to meri jinak a tak muze dojit k takovym vykyvum a tudis k neoduvodnenym obavam!!!
Nejdulezitejsi je, ze embryo je tam, kde ma byt a verim, ze pujde vse jak ma. Pozdravy kamaradce a at se oba drzi.

Caira ahojky, urcite budu davat porad prubezne vedet. A doufam, ze to budou porad jen pozitivni zpravy. Diky za pozdravy a posilam zpet me.
Hezky den vsem.

pikha
2. dub 2007

kacenka, citala som si priebezne tvoj pribeh okolo umeleho oplodnenia, si skvela a silna zena.. a o to viac, cim vsetkym si presla, ti uprimne a z celeho srdca gratulujem a prajem nech to dopadne tak skvele ako skvele to zacalo 🙂 😎

luuciee83
2. dub 2007

jj, Kačenko, je to super!! 😀 kamarádka je z toho celá vedle - už se tak nějak smiřovala s tím, že je to mimoděložní... je teď v takových těch obavách, jestli bude dobrá máma, a tak... 🙂
měj se zatím krásně a zase o sobě dej vědět! pohlaď za mě bříško! 😉

nikushka1
10. dub 2007

kacenka.p
asi pred hodinou som dočítala tvoj príbeh.ešte stále plačem a nemôžem sa ukľudniť.
si neskutočne silná žena ktorá si zaslúži od života už iba to najlepšie ved toho zlého už bolo až až.
veľmi ti budem držať palčeky a modliť sa za vás troch a za vaše šťastie.
papa Veronika

kacenka.p
autor
11. dub 2007

Veroniko, moc dekuji. Ale ver, ze rozplakat jsem nikoho nechtela. Zatim to vypada porad dobre. Uz nekrvacim,nezvracim, jen stale mam obcas bolesti bricha. nekdy vic, nekdy min. Tak uvidime, jak to cele dopadne. Jen me zase casto chytaji nejake deprese, paniky atd. Ve smyslu, ze mi dlouho trva zacit se opravdu tesit na miminko, uzivat si to, strach z toho, jak moc se zmeni nas zivot, zda dokazu byt dobra mama atd. Proste porad psycho. V hlave je to porad sem tam, dlouho jsem po umele oplodneni pracovala ze vsech sil na tom, abych se smirila s tim, ze nebudeme mit nikdy dite. A kdyz jsem to konecne dokazala, tak prislo "normalni" tehotenstvi. Je to fakt husty. Nahoru dolu a porad dokola. Opravdu narocny s tim vsim se vyrovnat a uverit, ze vse bude ok a za par mesicu budeme mit miminko. Pro me je to porad neskutecny a neberu to jako realitu. Nevim, asi jsem blazen. 😖

kata76
11. dub 2007

ahoj Kacenko, ne, jsi uplne normalni! 🙂 ja jsem taky prosla nekolikrat IVF, je to strasne narocne, takovy pres jsem nikdy nezazila. Ja uz se taky musela smirit s tim, ze to proste nepujde, uvedomila jsem si, ze kdyz se budu porad tesit a doufat, tak na nic jineho nemyslim a moc me to pak boli... uvedomila jsem si, ze bych mohla poskodit i svoje manzelstvi, nervove me to nicilo. Kdyz jsem se uklidnila, tak jsem prirozene otehotnela. Nemohla jsem tomu verit, ani jsem to nikomu nerekla. Ke konci druheho mesice jsme bohuzel o mimi prisli. Mezitim jsme uz ale podali zadost o adopci, takze to nas drzi nad vodou.
No je to boj, ale mam okolo lidi, co nas podrzeli a pomahaji (napr. pani, u ktere cvicim Mojzisovou atd.). Ono clovek nikdy nevi, dite je opravdu dar, ale casto si to neuvedomujeme.
Nekdy mam pocit, ze porad cekame, ze zivot bude logicky a spravedlivy. Tak nas vychovali pohadky. Jenze to tak neni, proto clovek potrebuje dobre lidi okolo sebe a dobijet si vnitrni baterky tim co ho bavi a posiluje. Jinak bysme se z toho nekdy zvencly 😖

Kacenko, nejlepsi je se nejak zamestnat, aby ta hlava az tak moc nepracovala 🙂 uzivej jara a prirody!
Moc Te zdravim, jsem rada, ze prece jen na nas nahore uplne nezapomneli 🙂

P.S. Jses silna a otevrena holka, takze mama budes primova 😎

petul.a
12. dub 2007

Kato, to je moc hezký příspěvek. My jsme sice ještě téměř na začátku "boje o miminko", takže nemůžu moc posoudit, jak se člověk cítí po nepodařením IVF atd. Ale je mi jasné, že jednoduché to fakt není. Máš pravdu, že dítě je dar a plno lidí si ho neváží. A bohužel i v tom, že život není spravedlivý. Proč by jinak "některým" rodinám dopřál třeba 8 dětí, o které se oni pak nestarají, a jiným stavěl do cesty za miminkem takové překážky? Tohel asi nikdy nepochopím. Přeju ti hodně síly; třeba se mimi zadaří po adopci, to by byla docela legrace, ne?

Kačenko, vůbec nemusíš mít pochybnosti o tom, že budeš dobrá máma. Právě ta mamina, která o tomhle přemýšlí (nota bene když prošla tím, čím ty), ta bude jistě hoooooooooodně dobrou mámou 🙂 🙂 🙂

Tak se, holky, držte!

caira
13. dub 2007

holcicky vy jste tady vsechny takove super statecne zenske, vsem vam desne preji at se dari a brzy mate v naruci nejaky ten maly uzlicek radosti.
My jsme ted teprve zacaly snazit, tak mi taky drzte palce, at se na nas stesti usmeje :} 🙂

mimusiacik
13. dub 2007

🙂Ahojte bambulky!
Caira - ptuj,ptuj,ptuj= pre stastie!klop,klop,klop o drevo= nech sa ten zazrak stane vsetkym pripravenym,tuziacim,s neumierajucou nadejou...
Soffik ako sa maju dvojcence?
Kacenkap...nasa peknucka...kazda z nas mala podobne myslienky...
(tak ako pred skuskami,zapoctami - cim viac zodpovednosti v sebe mas,tym vacsie obavy...cim mas viac info,tym viac vies,co vsetko sa moze...hoci vsetci upokojovali - neblazni budes mat za 1,neveris,kym nevidis v indexe...chichichi...)
Ano, budeme uz navzdy 100x starostlivejsie,uzkostlivejsie,pedantnejsie MAMINECKY...kazde zakaslanie,vykrocenie do cesty,kazde gesto vnimas 3x intenzivnejsie...predvidas...ale budes i santivejsia,hravejsia,tvorivejsia mamina,s kt.je vela zabavy,lebo budes chciet vytvorit to najkrajsie a najzabavnejsie detstvo pre Vase milovane babenko!Budes mu mozno pustat Mozarta uz teraz v brusku,aby sa mozog ryhoval,a vytvaral predpoklady pre vyssie IQ...vymyslat vela hier plne smiechu...
Materstvo je uzasne...nic lepsie neexistuje!!!(viacnasobne orgazmy su sice tiez fajn...chichichi...ale...babo je babo!!!) 🙂 😀 😅 😵

mimusiacik
13. dub 2007

🙂 Kacenkap,zabudla som este dopisat,
ked zacnu pohyby,to bude iny svet,hned bude lepsie na dusi!!!Dni posuvame nedockavo s Vami...

Vsetky maminky cakatelky drzte sa!!!,
prisla jar,vsetko vonia,opat slniecko a farby...nezabudnut...
detickam sa paci vo veselych bruskach...tak hups do pozit.naladicky...

Sladky sny o naplneni NAJTUZBY!!!

🙂 😀 😅 😵

luuciee83
13. dub 2007

ahojky Kačenko!! už jsem se tu nějakou dobu neukázala, ale i přesto stále držím palečky! 😉 vidím, že už Ti naskočil 13tt! takže jsi úspěšně překonala I.trimestr - moc blahopřeji!! 😉 😵 to je nádhera! a jinak, jak už tu psaly holky, každá nastávající maminka občas pochybuje o tom, jestli bude dobrá maminka... já tím procházím právě teď, protože si uvědomuju, že mi chybí už "jen" pár týdnů a mimísek bude mezi námi... takže to, že o tom uvažuješ i Ty, je naprosto normální 😉 a neboj, určitě budeš pro své miminko ta nej nej maminka na celém světě!! 😉 😵

caira
19. dub 2007

Ahoj Kacenko, netrpelive cekam na dalsi novinky, jak se mimi ma? graluluji k prekroceni prvniho trimestru 🙂

kacenka.p
autor
20. dub 2007

Ahojky,
tak nove zpravicky ze vcerejsi kontroly...Vse je jak ma, mimi roste jak ma, uz mam i vse povoleno, jsem skutecne o tyden mene, tudis 13tt, termin porodu se mi posouva na 31.10. a mimi uz neni za kosmonauta, nestoji na hlave, hovi si, lezi si a ani se moc nehybal. Skoda.Pripojila jsem zase nejake fotecky. Prijde mi, ze ma nejaky moc velky frnacek... 😀
Pristi tyden jdu na specielni vysetreni, ktere nahraduje amniocentozu - mereni nejake vrsty na krku ve spojeni s krevnimi testy. Nevim jak presne se to vysetreni jmenuje v cestine. Tak jsem napnuta jak struna. Snad vse dopadne dobre!!! Jen se vysetreni musi platit - 150€. Ale za to, vedet, ze se mimi dari dobre stoji vsechny penize!!!
Caira dekuji. Snad te me info potesi.
Preji vsem hezky den

lucianka
20. dub 2007

Kačenko, gratuluju ještě jednou...
Tomu vyšetření se u nás říká "Tripple testy" nebo testy na vrozené vývojové vady. Ale u nás to není bráno jako náhrada amniocentézy. Protože když ty testy vyjdou špatně (a často se stává, že jsou falešně pozitivní, i když je mimi OK), tak Tě pak posílají na amnio. 😉

marcax
20. dub 2007

ahoj! Ty testy, co myslí kacenka, je screening v prvním trimestru(dělají se mezi 11-14 tt).Je to měření šíjového projasnění a hormonální analýza.Může nahradit odběr PV.

kacenka.p
autor
20. dub 2007

Luci moc moc dik.
Ne ne, tripple testy jsou neco jineho. Ty budu mit taky ale az od 15tt tebo tak. Tohle vysetreni se dela mezi 12-14tt. Vyhodnocuje se to pres pocitac a buhvi co. Uvidime. 😕

marcax
20. dub 2007

je to speciální vyšetření UTZ + krevní testy.Všechna naměřená data se dají zpracovat složitému počítačovému programu.Ukáže se individuální riziko dítěte s Downovým syndromem.

lucianka
20. dub 2007

Aha, tak to se omlouvám, že mystifikuju. 😉 O tomhle jsem nikdy neslyšela a myslela, že jdeš na Tripple. 🙂
Marcax, díky za vysvětlení. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru