Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

marcax
20. dub 2007

Není zač, přeji vám všem hodně štěstí! 🙂 🙂

kacenka.p
autor
20. dub 2007

marcax presne tak. TAky to ukaze mongoloitu a jeste neco...Vis presny nazev v cestine?

luuciee83
20. dub 2007

ahojky Kačenko! moc blahopřeju k úspěšné kontrole 😉 ta fotečka mimíska je nádherná!! 😵 😵 jak tam krásně hajá... 😵 neboj, testíky dopadnou dobře a vy se budete těšit na zdravé miminko!! 😉 držím moc moc palečky!!

famfrla
20. dub 2007

Kahoj Katarinka dnes som si precitala tvoj pribeh....na konci so slzickami... 😉 ani vlastne neviem co som chcela napisat prajem babatku vela stasticka a hlavne zdravicka...tesime sa s tebou 😉

marcax
20. dub 2007

kačenko, název v češtině jsem psala na předchozí str., asi jsi to přehlédla. 😉

caira
20. dub 2007

Kacenko ja jsem za tebe tak rada,kocko, desne to s tebou prozivam 🙂 Mimi vypada na obrazku uzasne, krasny oblicejicek..a vubec nema velky nos, naopak, vypada fakt roztomiloucce, je krasne natocene, takze je super jak je ten oblicejik krasne videt. Drzim moc pesticky at vsechno pokracuje dal hladce, hlavne se moc a moc opatruj. 🙂

soffik
22. dub 2007

mimušiačik dvojičkam sa vedie zatiaľ celkom dobre. Už máme aj po AFP testoch a vyšli neg., tak hádam už nič zlé nás nečaká. Myslela som si, že si budem celé tehulkovanie užívať, ale neustále sa bojím o drobčekov.

Držím všetkým skoromaminkám a snažilkám palčeky.

mimusiacik
25. dub 2007

🙂
Soffik,tak velmi sa tesim z tvojich zaberov v albumiku,krasne deturence,jedno stasticko z profilu, druhe urobilo uzasny priamy kukuc na mamulienku...Velmi na Vas vsetky - Teba,luuciii83,kacenkup - myslim kazdy den!!!Nech je obavam koniec...a radosti niet konca kraja...
Drzte sa statocne,silne,odvazne mamulienocky!!!
Optimizmus,smiech,humor,dobra nalada,hudba,komedie,jahody to istia...
Cauenko...
Tesim sa kazde nove pismenko a foto od Vas
🙂 😀 😅 😵

luuciee83
25. dub 2007

ahojky mimusiaciku!! 🙂
moc díky za to, že na nás myslíš! 😉 my máme za sebou dnešní kontrolu a hlásím, že je vše v pořádku 😉 malý už hlavičkou naléhá těsně na děložní hrdlo a uvnitř ho drží ten steh, co máme udělaný... za 14dní jdu na kontrolu a pan dr. mi steh už rozstříhne, takže když to všechno půjde tak, jak to teď vypadá, tak kolem půlky května jsme nejspíš na světě 😵 😵 jinak se vším byl pan dr. spokojený, v moči nic nebylo, váha stoupla o 2kilča - takže dohromady máme +12kg 😝 a dneska dr. nějak malého rozdováděl, protože od dopoledne mě strašně tlačí na pravé straně do žeber - nic příjemného... 😝 jinak je nám dobře 🙂 jo, koupila jsem si ten list maliníku na čajík, ale nevím, jestli si ho mám začít jít, když mi dr. naznačil, že by se mohlo klidně něco začít dít i do příští kontroly... 😅
moc Ti držím palečky, aby jsi nám brzy mohla ohlásit, že čekáte druhé miminko!! 😵
Krásný večer!

mimusiacik
25. dub 2007

🙂 Kazdy den v brusku do 38tt je k dobru,Vase stasticko
ma zatial tu najkrajsiu,teplucku,najmakksiu a najmilujucejsiu postielocku na svete...mas prenadherne brusko...a ten kutik pre malickeho medvedika koalka je rozpravkovy...ste sikovny romantici...hned je lepsie na svete,ked clovek zbada take zatusie plne lasky!!!
Vrucna vdaka za pozit.spravicky,velmi ste nas vsetkych potesili,upokojili...
Nedockavo budeme cakat na info od nasej kacenkyp...
Je tu v tejto temicke niekto na koho som nedopatrenim zabudla v prosbach "tam hore vysoko nad zemou" ?Nech to hned napravime...kazda pozit.myslienka za ZAZRAK je fajn...
Pokojnu dobru nocku mamulienocky snazilky,cakatelky,pozehnane i obdarene...
papa

P.S:Malicky Ti tlaci na zlcnik,byva to riadna neprijemnost,skus ho masirovanim jemne premiestnit,posteklit mu paticky,teraz v tvojom tt uz by si mohla trochu ist na vsetky 4 koncatiny,ako havinko (kolena,dlane),trosku "opatrne!!!"povrtiet panvou,nech si najde drobcek inu polohu noziciek a prelozi na druhu stranu...(v skorsom tt,ked ma babo este vela miesta a plod.vody,by sa mohlo velmi pootacat okolo pupocnej snury,co nie je ziaduce,ale ty si uz skoro pred finale)...jemne pomalicky...akoby brusny pomaly tancek...opatrne...ty sama najlepsie budes citit,kym je to prijemne...
🙂 😀 😅 😵

mimusiacik
8. kvě 2007

🙂 Ahojte bambulky,tak dlho tu nikto nic nove nepripisal...
Ako sa Vam mamineckam a snazilkam vodi???????????????
Soffik,Lucinka,Kacenka a vsetky milucke citatelky a pisatelky...akoooo sa dari Vasim babenkam a Vam????

Prosim, BLANULEPLUS, ako sa mas ty?

Krasny a pokojny den!

🙂 😅 😵

lauritka
8. kvě 2007

🙂 ahoj mimusiacik..ja stale cakam na bociana 😉 a dufam ze zazrak pride coskoro 😲

caira
9. kvě 2007

Kam se podela Kacenka? Cekam na dalsi zpravy jak se mimi ma a nic 😉 Pekne to flaka, holka jedna 🙂

sue
9. kvě 2007

Mimusiacik, si úžasná...

altea
10. kvě 2007

Dievčatá ,preskočila som k vám z iného fóra,tento rok budem mať 36 rokov a veľmi,veľmi "potrebujem zázrak" 🙂 😨

Zajtra ma čaká odber vajíčok /prvá stimulácia/ pred IVF-iCSI.
Manžel má poškodené spermie /prekonal nádor semenníka/,ja mám zas diagnostikovanú endometriozu,min.rok zistená laparoskopiou-ale ložisko 2 cm len na cyste bolo ponechané,pretože by sa musel brať celý vaječník,a to mi lekár kvôli umelému oplodneniu nechcel zobrať.
Prešla som už všetkou dostupnou liečbou-čaje ,sarapis,kúpele,akupunktúra,homeopatia,jonášova metóda,.....nič.Teraz som ukončila liečbu Zoladexom,prišiel menzes a tak sme začali so stimuláciou.Medzitým som absolvovala genetické vyšetrenie-OK 🙂 ,a vybavila som si aj imunologické vyšetrenie.
Výsledky neprichádzali,a keďže ma čaká už zajtra odber vajíčok ,tak som tam zetelefonovala.Výsledok : bohužiaľ POZITIVITA BUNKOVEJ REAKCIE,takže to vyzerá tak,že nedometrioza zničí moje embryjko ☹ 😢 😔 .že vraj treba trojmesačnú liečbu pred ďaľším otehotnením,ale zatiaľ sa mi zas aktivuje endometrioza !! ☹ ,potom bude treba preliečovať zas ju a tak dookola..
Je mi do plaču ☹ 😢 ,ten čas tak strašne rychle uteká...tak som sa tešila...

sue
10. kvě 2007

Altea, veľmi držím pästičky 😔

alcatko.j
10. kvě 2007

Altea, moc na tebe myslim a budu ti prat, at ten vas zazrak k vam prijde 😵 😔

luuciee83
10. kvě 2007

ahojky mimusiaciku!! já jsem teďko strávila 4dny v nemocnici, vypadalo to, že porodím... nakonec se malý umoudřil a rozhodl se ještě chvilku zůstat v bříšku, ale dle doktora je vše připraveno k porodu, jsem otevřená na jeden prst a rodit můžu podle něj za 3hodiny, 3dny nebo taky 3týdny... 🙂 tak jsem zvědavá, kdy přijde náš den "D"... jinak dneska od rána mám takový světloulince růžový hlenovitý výtok, tak že by to byla hlenová zátka? jsem už ze všeho dost nervózní - nejdřív v únoru ta cerkláž, teď o víkendu tohleto... ☹ ale prý hlen.zátka může odejít i několik dní před porodem, tak jsem zatím celkem v klidu... odvoz do porodnice mám zajištění 24hod. denně, tak snad to nějak zvládneme... 😉 a co u Tebe, jak to vypadá? 🙂

Alteo, budu Ti moc moc držet palečky!! 😉

kata76
11. kvě 2007

ahoj Alteo, taky moc drzim palce !!!
Co cviceni podle Mojzisove? Vim, ze pomaha na leccos v gynekologii, nemuzu prisahat, jestli i nejak podpori lecbu endometriozy, ale zkus se na to podivat. Urcite podporuje prokrveni, vyzivu, spravne postaveni vseho organstva atd.
Drz se, oni nas seshora nekdy pekne zkousi..

strelko26
20. kvě 2007

Kačenka gratulujem!
Som tu na tejto stránke nová, a prispejem vám mojim zázrakom!
Od puberty som mala problém s MS, niekedy meškal 3 mesiace, niekedy pol roka, nikdy nie menej!! Brala som na to Proveru, potom HAK, tú len rok, aby sa mi upravil cyklus, no a po vysadení sa mi ešte zhoršil. Už som nedostávala MS. Asi 10 rokov fungujem na Duphastone lebo bez neho by som MS ani nedostala. Myslela som že mam tieto problémy kvôli hypofunkcii št.žľazy, ale endokrinologička mi to hned vyvrátila, takisto nemám PCO, vraj sú moje anovulačné cykly genetická záležitosť!! Už 2 roky sme sa snažili s priateľom o bábo, lekár vravel: Len sa snažte, a ja som už bola na konci so silami, lebo som vedela že je to márne. Tak mi jeden mesiac predpísal clostylbegyt, ten som užívala 3-7 den po 2 tab., potom som šla na ultrazvuk na 13.den a pichli mi Pregnyl injekciu na prasknutie folikulu. Ľudia, to bol pocit, prvýkrát v živote som mala ovuláciu!! Tak som sa tešila, že otehotniem, a..nič!!! Dostala som MS jak vyšitý!! Milovali sme sa s priateľom každý druhý den pred ovuláciou a úplne zbytočne. Gynekolog mi viac týchto liekov nepredpísal, ja som další cyklus zabudla užiť Duphaston na vyvolanie menzesu. MS samozrejme neprišiel, čo som tušila, kedže som nezobrala Duphaston, tak som si len tak zo žartu urobila tehu test - a negatívny, však prečo by som mala byť aj tehotná, nie? Tak som išla na ultrazvuk, lekár skonštatoval že tam nič nieje, mám vyhasnuté vaječníky, do karty mi napísal primárna sterilita a že začneme s liečbou po začiatku cyklu, pichli mi Agolutin a.....2 týždne, MS nikde.Priateľ išiel samozr. na spermiogram, ktorý mal v poriadku. Tak som si spravila tehu test- negatívny. Samozrejme, prečo by mal byť pozitívny, ved som ani ovu nemala, teplota mi skákala hore - dolu, tak som si ju aj prestala merať. Hlieny som mala divné, ovulačný hlien nikdy. TAk som šla po tých dvoch týždnoch celá vystrašená na gyndu, že čo mi zasa je, že je to so mnou čím dalej tým horšie. Sestrička už zazrela na mna, že čo tam už zasa chcem asi, či čo. Gynekolog ma hned zavolal na ultrazvuk, pozrel a že...gratulujem, konečne sa podarilo! Ľudia, som myslela, že odpadnem, nechcela som mu veriť. Len podľa ultrazvuku skonštatoval že som asi v 5 tt, lebo ešte nebolo vidno srdiečko a do 5 tt na ultrazvuku asi nieje tehu veľmi vidno. Len nerozumiem, že som mala tehu test negatívny, ale ako tak rozmýšľam, asi som mala tú ovu, ale aj posunutú, inak by som už bola v nejako m 8 tt, preto mi asi ešte tehu test neukazal pozit, možno tam bolo málo toho hormonu. Nieje to síce taký zázrak ako pri Kačenke 😉 , ale dúfam, že to pomôže aspon ako povzbudenie pre tie snažilky, ktoré už prestali veriť, a kde už prestal veriť aj lekár 🙂 Nezúfajte, zázraky sa dejú, držím všetkým, čo túžite po mimi,palčeky.

kata76
20. kvě 2007

ahoj Strelko, strasne moc GRATULUJU !!! A drzi pesti 🙂 🙂

altea
21. kvě 2007

strelko gratulujem a držím pästičky aby všetko dobre dopadlo, 😅

alcatko,Tvoja dcérka sa volá Nelinka?
Nelinka je základné meno,alebo je to od mena Kornélia?
Mne sa toto meno veľmi páči 🙂 a raz keď sa ten zázrak udeje,a ja my by sme veľmi chceli Nelinku,len bola som sa opýtať-a meno Nelinka nechceli zapísať -vraj musí byť zapísaná ako Kornélia.Tak neviem... 😒

sandrika
21. kvě 2007

strelko aj ja sa pripájam a zo srdiečka ti gratulujem, vieš test do 5tt nemusí vždy ukázať hlavné je že si konečne tehu a dávaš nám nádej, že je všetko možné, užívaj si mojka tehotenstvo, nenamáhaj sa, prajem ti aj miminku veľa zdravíčka a ešte raz gratulujééém 😀

petul.a
21. kvě 2007

Strelko, taky moc moc moc gratuluju.

Altea, a ve slovenském kalendáři není jméno Nela?

altea
21. kvě 2007

petul.a:
nie nie je ☹ ,len Kornélia

kacenka.p
autor
21. kvě 2007

Ahoj holky. Tak po dlouhe dobe se opet hlasim. Vim jsem hrozna, ale nevidrzim dlouho sedet u PC a tak proto ta pauza.
Musim zatukat, ja i mimous se mame dobre. Alespon doufam, kontrolu mam po mesici az pristi tyden. Dokonce jsem byla na tom genetickem ultrazvuku - tudis nemusim na amnio - a krev i UTZ dopadl vic jak na jednicku. Dokonce uz mi trochu roste brisko. V porovnani s ostatnimi, porad nic moc, ale manzel i ja pozorujeme zmeny.
Ted jsem byla skoro 2 tydny nemocna - mela jsem zanet dutin a rymu - bez anitibiotik, tak doufam, ze to na mimousovi nenecha zadne nasledky.
Jinak si rikam, zda uz bychom nemeli pomalu zacit s vybavickou. Ani poradne nevim co je za potrebi, vubec se nevyznam.
Kdy jste zacaly vy s porizovanim? Kde jste braly inspirace a vedomosti? Pripadam si v tomhle jako "mama panna"...
Moc vsechny zdravim, przim pesti tem, ktere to potrebuji a z celeho srdce gratuluji tem, ktere uz maji tehotenske knizky!!!

hejdita
22. kvě 2007

ajoj kačenko....to je super zasa vediet že už máte dalšie týždne navrchu....je tu viac ludí ktorých to zaujíma...a ja ti prajem aby si mala těhu čo najpríjemnejšie a aby ste vydržali až do 40tt a bolo všetko v poriadku.....som potešená, že si napísala

kata76
22. kvě 2007

Kacenko, moc zdravim!!! to je tak supr pocit, kdyz to nekomu, kdo se dlouho trapil, konecne vychazi. Andele jsou konecne zase v praci 😵

libeth
23. kvě 2007

ahojte vsetky co sa snazite a uz mate tiez pocit, ze ten zazrak nepride. Ku mne zatial tiez neprisiel. ☹ Hadam cestu najde.
Znama moja, ma 38, mala stale problemy, a lekari uz povedalii ze dost bolo skusania, stresov a nekonecneho dufania. Tak to vzdali. Ziadna sanca. A vcera som sa dozvedela, ze je tehotna. Takze hlavu hore, pride to vtedy ked to necakame. 😵

kata76
24. kvě 2007

to je super! vzdyt rikam, ze andele jsou zase v praci 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru