Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

bybi
4. bře 2007

kacenka gratulujem a prajem vela stastia, aby ste sa tento krat uz bez problemov dockali malickeho zazraku 🙂

culinka
4. bře 2007

kacenka,moc gratulujem,ked si podstupovala umele,cely tvoj pribeh som sledovala,kedze to cakalo aj nas.nam sa prvy pokus vydaril,sme v 13 TT.prajem vsetko en to naj.vsetky co sme sa takto natrapili si to mimino urcite zasluzime. 🙂

madeleine
4. bře 2007

kacenka, zo srdca ti gratulujem, je to viac nez vymodlene a poriadne odtrpene... prajem vam obom hlavne vela zdravia a verim ze o nieco viac nez 3 tyzdnov uvidime prve zabery maleho zazraku, ako krici na tento svet... 😵 Drzim palce.

bubaczik
4. bře 2007

tak ti gratulujem...mam znamu,ktora to prezila tiez...moc sa nevyznam v umelom oplodneni,takze to skratim laickym pismom,tiez mala dve neuspesne um.op.,na treti raz sa jej podarilo,a cele tehu prelezala na gynekologii..potom nastal den porodu,ked priviedla na svet syna..bohuzial chlapcek po porode zomrel,nemal dostatocne vyvinute pluca ☹ tak si poplakala dost dlho,potom sa s manzelom zmierili s faktom,ze budu iba ony dvaja...chodili po dovolenkach..az..zistila ze je tehotna..lekari boli s toho vyburany,ze ako to je mozne?! a dnes ma ta pani dvoch synov...takze kazdej prajem taky happy end....

andik
4. bře 2007

kacenka.p 🙂 četla jsem to jedním dechem a mám z toho velkou radost,přeji Ti ze srdce vše nej,at celé těhotenství probíhá dobře! 🙂

Naděje asi umírá opravdu poslední 🙂

Hodně štěstí!!!

katy2
4. bře 2007

kacenka, velmi ma to dojalo. Vyhrkli mi slzy z oci... Velmi ti prajem, aby to dobre dopadlo, a aby si po 9 mesiacoch drzala v naruci vysnivane babo... skutocne sa tesim s tebou a drzim ti palce... daj potom vediet, ako sa to vsetko vyvija... budem cakat na kazde info... 🙂

caira
4. bře 2007

kacenka mas z vas desnou radost, tvuj pribeh na umelem oplodneni jsem sledovala a desne jsem ti prala abys miminko mela, vazne jsem moc rada, ze mas opet nadeji, budu vam drzet moc palecky at miminko dobre roste a za necelych devet mesicu nam sem das dukaz toho, ze zazraky se deji.

hodne stesti * * ** * * * * 🙂

lasenka
4. bře 2007

kacenka
ked som si to precitala, chcelo sa mi plakat ☹
dve baby v nasom meste boli minuly tyzden na potrat, pretoze sa dostali do druheho stavu nevedno s kym, boli na diskoteke, opili sa a takto dopadli...

baby, niekedy tomu fakt nerozumiem ☹

kacenka.p
autor
4. bře 2007

Jezismarja, dekuju vam vsem moc moc moc. Jsem dojata a brecim jako mala holcicka. Je to krasny pocit, ze mi vsechny tolik drzite pesticky. Ja sama jeste porad asi nechapu, co se stalo a ze jsem tehotna. Nikdo si te z lekarskeho hlediska neumi vysvetlit a ja po vsech tech psychickych i fyzickych hororech taky ne. Meli jset videt meho manzela. To bylo dojemne. Prekvapenim nemohl ani dychat a nejaka ta slza taky ukapla. Vlastne ukapla vsem, kteri to z naseho okruhu uz vedi. Ma uzasna svagrova prohlasila, ze je to urcite odmena ze zhoha ( at uz si pod tim kazdy predstavuje to sve) za vsechny utrapy co jsem prozili. Uz mame i prvni ultrazvuk. Kdybych vedela, jak ho vlozit, udelam to.
Culinka, moooooc gratuluju a preji hlavne zdravi pro oba!!!!
Caira, pamatuji si te. A dekuji za podporu tehdy i ted.
Moc si vazim vasich reakci. Diky moc za to. Jste skvely!

pipka
4. bře 2007

kacenka, tvoj pribeh som pozorne sledovala uz davno, veeeeeelmi ma potesila tato sprava, ze sa vam podarilo babatko aj normalne. Asi naozaj staci verit a vec sa podari 😉
Straaasne moc vam to prajem a zelam vsetko naj. Tfuj tfuj tfuj a nech vsetko dobre dopadne 😵 😵 😵

majenka
4. bře 2007

Ahoj Kacenko, musím se přiznat, že tvůj příběh jsem nesledovala,ale jakmile budu mít chvilku, přečtu si ho. Už jen tvá zkrácená verze mi vhání slzy do očí a moc ti to přeji a jsem šťastná,že i takové zázračné konce jsou! 😵 Hodně štěstíčka do budoucna a hodně hodně hodně zdraví pro vaše malinké mimi!!! 😵

marinka
4. bře 2007

Kačerko, to je skvělé!!!!!!!!!!!!! Taky jsem tvůj příběh četla a bylo mi moc líto, že to nevyšlo - tohle je opravdu zázrak a nádherný!!!! Tak ti budu držet palečky, ať je vše v pořádku, jsem si jistá, že teď už bude!!! Hurááá!!!

katarina82
4. bře 2007

Kačenko, gratuluju, gratuluju, gratuluju a ještě jednou gratuluju a držím palečky, ať máš co nejpohodovější těhu na světě 😉

hanelka
4. bře 2007

Kacenko, moc gratuluju, mam velikou radost!!! taky jsem sledovala tvuj pribeh na Umelem oplodneni (sbirala jsem info, protoze jsem uz neverila, ze to u nas vyjde prirozene a tento mesic to vyslo!!!!) a bylo mi z toho moc smutno, ale tohle je neco, co musi povzbudit kazdeho, priroda je nevyzpytatelna 🙂 preju moc stesti a zdrave mimi!

sue
4. bře 2007

Kačenka, moc moc moc moc moc moc moc moc moc moc Vám držím pästičky...je to úplne nádherné....už sa teším na foto Vášho dieťatka... 😵 Veľa zdravia a lásky prajem...

cucuska
4. bře 2007

kacenka gratulujem je to uzastne. drzte sa . naozaj sa zaraky dejú aj ja s manzelom na jeden cakame a teraz verime za nas neobide. drzte sa a este raz gratulujeme

andira
4. bře 2007

Tak to je krasne, tvuj pribeh mne opravdu dojal a povzbudil 🙂 Drzim moc palce, aby vse bylo v poradku 🙂

novako
4. bře 2007

To je úžasná zpráva. Blahopřeji a hoooooodně štěstíčka!!!!!

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
julova
4. bře 2007

kraaaasa 😵 😵 ...ani vo sne mi nenapadlo, ze si v takuto "vsednu" nedelu doobeda posmoklim pri MK 😀....kacenka moc Vam drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo...prajem Vam vela zdravicka a stastia.. 🙂

lucisa
4. bře 2007

kačenko, stručně: krásných pohodových bezstarostných 9 měsíců s bříškem a potom celý život s dětmi 😉

lalupa
4. bře 2007

kacenka, uprimne sa s vami tesim a som moc rada, ze sa zazraky deju!!! 😵 Myslim si, ze ste si to viac nez zasluzili!!! Zelam vam, aby vsetko dobre dopadlo! 🙂

kacenka.p
autor
4. bře 2007

Holky uz jsem to psala, ale musim zas. Jste uzasny. Jen trosku prestanu bulit, prijde dalsi krasna reakce a ja zacnu na novo.
Musim vam napsat, jak vubec doslo ke zjisteni tehu. No ma posledni perioda byla 15.1.2007. Posledni dobou, lepe receno od UO ji mam dost nepravidelne a k tomu vim, ze ovulaci mam dost posunutou a to az od 20teho dne cyklu a dal a cyklus dlouhy 30-35 dni. No a 9.2. odletal manzel na sluzebku... 😉 A k jeho navratu 15.2. jsm uz cekala periodu. No a ono nic, ono dalsi tyden nic a dalsi taky. Az ted do ctvrtka. Celou dobu jsem byla nastvana, co je zase s mym telem, ze jsem dost rozhozena a uz porad jsem to chtela dostal, neb jsme chteli jet tento tyden na hory a nechtela jsem se otravovat s periodou na lyzich. No a ted ve ctrvtek jsem si pripadala hned rano jako namesicna, neco mi reklo - jdi a kup si tehotensky test. A ja jako robutek sla, koupila a udelala. Ve snu by me nenapadlo, ze bude pozitivni, ze tam budou ty dve // carky. Proste jsem ho delala jen tak. Umite si predstavit ten sok? A sok hned vystridala hruza, neb vim co mi rikali lekari. Tehotenstvi je nemozne a i kdyby nejakym zazrakem - urcite by pak bylo mimodelozni. No a ja uz se videla zase v nemocnici, na operaci, psychicky i fyzicky vyrizena. Okamzite jsem zavolala manzelovi, on zpetne doktorovi - ten si udelal ihned cas - a uz pro me manzel prijel a jelo se. To uz jsem mela zabalenou tasku do nemocnice - aby manzel nemel pak tak stres. V aute jsem si rikali, ze treba test nefungoval atd, ale nic nepomahalalo, ja byla v soku a zazivala jsem fakt hruzu. No a v praxi vysel test tez pozitivne no a ultrazvuk ukazal fazolku v deloze. Lezela jsem na stole, a pan doktor zacal kroutit hlavou, smat se a rika: Katerino zazraky se deji... A ja ihned zacala bulit... Vsechny emoce dohromady. Neskutecny. Bylo opravdu neuveritelny, videt na ultrazvuku fazolku v brisku.... No a zbytek uz znate.Fakt sila, nebo?

julova
4. bře 2007

to je neuveritelne 🙂...este urcite napis vela vela detailov, kacenka...je to velmi povzbudzujuce...tak vseobecne...aby sa ludia nevzdavali svojich snov 😵

consti
4. bře 2007

kacenka to co jsi napsala je fakt úúúžasné 😵 !!!Moc vám to s manželem přeji, po tom, co jste si vytrpěli, si to určitě zasloužíte!Držím palečky ať miminko krásně roste a narodí se zdravé a dělá vám jen a jen radost!Jak píšeš, zázraky se dějí a jeden se stal právě vám!Gratuluji 😉 .

eleanor911
4. bře 2007

kačenko po přečtení mi úplně naběhla husí kůže,co všechno si musela prožít 😖

přeji vám hodně zdravíčka ať těhotenství spěje ke krásnému konci 🙂 a držím palečky 😉 ať je odměna za to utrpení slaďoučké miminko 😵

pipi1211
4. bře 2007

kacenka je to fakt uzasne,normalne ako citam tieto riadky slzy nedokazem zastavit... vies ja som zvazovala ci si babo nechat alebo nie,ale som stastna ze ho mam teraz v brusku a citim ako ma pokopkava 🙂
snazilky nase vzdy bez slov citam vase riadky a naozaj vam vsetkym drzim palceky.... 🙂

kacenka.p
autor
4. bře 2007

Holky uz je fotka v mem album. Tak juknete na tu mou fazolku.. 😉

smilers
4. bře 2007

kacenko sleduju tvuj pribeh a jsem moc rada, ze se vam to povedlo 😉 moc ti fandim at je vse ok, ty i tvuj manzel si to moc, moc zaslouzite 🙂

zirafka105
4. bře 2007

Kacenko, moc drzim palecky, at je vsechno OK... Budu na vas porad myslet 🙂 Gratuluju 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru