Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

petul.a
8. bře 2007

Já znám dokonce holku, která ze začátku nejen, že neměla chuť k jídlu, ale ani nepila (i voda se jí "vracela"), párkrát byla i na kapačkách kvůli dehydrataci. A dneska má zdravého krásného prcka. Takže Kačenko, neboj.

andyi
8. bře 2007

ahojte .včera som sa už nedostala k četu.Bola som na lepšom.S Jojom sme boli pri vode.Teplota vody 39-40 C.Je to jeden prameň pri Bratislave.Davame sa do pohody aby sa nám darilo.Dnes som spravila závažný krok a objednala som sa k doktorovi.Tak a ideme do toho ako ste vhupli vy.Chcem aby ste vedeli ,že napriek tomu čo som zažila na Antolskej (NsP v Bratislave) na všetko sme spolu zabudli keď sa Samino narodil a videli sme ,že je v poriadku.

petul.a
8. bře 2007

Andyi, tak tě vítám mezi snažilkami a přeju ti, abys tu moc dlouho nepobyla a šla brzo mezi těhulky 😉

andyi
8. bře 2007

Petul.a ďakujem.Vieš je to moc dobrý pocit ,že v takejto situácii som neni sama.Moc to pomáha keď máš podporu od muža i od Vás dievčat ktoré vlastne nepoznám ale dodávate silu aby to človek nevzdal.Sme predsa ešte mladé a musíme len veriť.Keď to zvládla Katka .Zaslúži si ooooobrovský obdiv. 😉 🙂

petul.a
8. bře 2007

To máš pravdu, s tím obdivem. A i ostatní tvoje slova můžu jen podtrhnout. A přidám ještě jedná zkušenost - když je člověk psychicky na dně a má pocit, že i na manžela už by to bylo moc, tak je koník nejlepší vrba. Tady se vždycky najde někdo, kdo tě podpoří a hlavně pochopí, hlavně proto, že prožívá totéž. A navíc je tu jedna super věc - člověk se tu seznámí s lidičkama, se kterýma by se jinak neměl šanci potkat 😉

sonkaj
8. bře 2007

Ahoj kočky - snažilky a budúce "tehulky"
všetky vás krásne pozdravujem. Kámoška mi dala kontakt na túto stránku, tak rovnako ako Kačenka, aj ja vám v stručnosti napíšem môj príbeh a dlhú cestu za bábätkom, aby ste verili, že "zázraky sa skutočne dejú". AJ ja som kedysi bola závislá na stránkach tohto typu + bábetko.sk + rodina.cz a podobne...

Všetko sa to začalo v roku 2001, keď som spontánne otehotnela, žiaľ mimomaternicové tehotenstvo a od tohto okamihu už to normálnou cestou nešlo. Po xx vyšetreniach lekári zistili, že mi nedorastá výstelka-sliznica v maternici a teda je strašne malá šanca na otehotnenie.
V roku 2002 som navštívila centrum asistovanej reproduckie. Počas tých 5 rokov mám za sebou laparoskopiu, 2x hysteroskopiu, diagnoza anovulačné cykly a slabá reakcia na hormonálne lieky.
2/03 - 1. IUI - neúspešné
3/03 - schválené IVF-ale odsunuté,lebo môj organizmus nereaguje absolútne na lieky.

5/2003 - 2.IUI - neúspešné

6/2003-3.IUI - neúspešné

10/2003 - 1.IVF - bez transferu, nízka sliznica, zamrazených 5 embryií - neúspešné

1-2/2004 - liečba /diatermia, biolampa.../

4/2004 - hysteroskopia, laparoskopia

7-8/2004 - liečba - zavedenie "dany" v rámci preliečenia sliznice

9/2004 - 2.IVF - neúspešné

10/2004 - kúpele Lúčky

2/2005 - 3.IVF - neúspešné

3-4/2005 - stimulácie na KET - neúspešné - nízke endometrium

6/2005 - 4. IVF

Toľko v krátkosti a chronologicky, čo sa so mnou dialo za posledné 3 roky, odkedy som navštívila CAR.

5. IVF - všetko pred a po ňom...

5.IVF – január 2006: Krátky protokol:

- od 2.DC stimulácia Gonalom 10 dní 300 IU denne

- 11.DC – Pregnyl, 12.DC 2x2 Duphaston + večer 2 tbl. Utrogestanu;

- 13.DC (13.1.2006) – odber vajíčok – zisk 4 oocyty, oplodnili sa 3;avšak nízka 3mm sliznica, takmer nemožné oplodnenie

- 18.DC (18.1.2006) transfer 3 embryí - zázrak, sliznica narástla na 10mm.

Keď vám lekár po takom dlhom boji v pondelok poobede oznámi, že ste tehotná, ani tomu nechcete veriť. Ked vám to však potvrdí aj obvodný gynekolog, neprestanete na to myslieť celý den,neviete sa na nič sústrediť a plačete od šťastie. To moje trvalo najprv dva dni. Silné krvácanie, hospitalizácie a následne potrat dvojičky. Ale jeden bojovník, môj malý teraz už polročný Simonko bojoval. Vydržal tie dlhé týždne hospitalizácii, vyšetrení, injekcií a všetkých možných komplikácii v tehotenstve, ktoré som si vyčerpala fakt úplne všetky... Marodka od prvého do posledného dňa. Ale kočky stálo to zato. Teraz sa na mňa usmieva 5 mesačné slniečko a ten úsmev mi vynahradí všetku tú bolesť za 5 rokov snaženia sa o bábätko.

Prajem vám všetkým veľa síl, energie a optimizmu na ceste za vytúženým bábätkom, pretože bojovať za niečo tak nádherné sa oplatí...Nevzdávajte sa po počiatočných neúspechoch, ani pri negatívnych názoroch okolia...bojujte...zo všetkých síl. Po každom neúspechu zodvihnite hlavu a vykročte ďalej, toto najviac na bolesť z každomesačnej MS zaberá... 🙂

govinda
8. bře 2007

sonkaj, tak to je krásne, že máš teraz krásneho synčeka, zo srdiečka ti to prajem. Je až neuveriteľné, čo všetko si musela prejsť, aby si sa dopracovala k miminku. Aj keď som polovice vecí, čo si tu napísala, poriadne nerozumela, ale znie to fakt hrozne. Držím palčeky a prajem všetko dobré 😵

sonkaj
8. bře 2007

Govinda,
nič si z toho nerob, ak tomu nerozumieš, je to terminologia, ktorú si osvojí každá baba, ktorá sa dá na dlhú cestu umelými oplodneniami. A je fakt lepšie, ak sa ti miminko zadarí ako Kačenke a centrum asistovanej reprodukcie nemusíš nikdy navštíviť.

govinda
8. bře 2007

sonkaj, v centre som už bola, teraz začnem brať Clostil a Duphaston, sná´d sa zadarí 😉 . My snažilkujeme len 4 mesiace, ale nemám ovu, drahý má trošku pomalšie spermijky, tak sa síce obávam, ale nádej nestrácam 😉

hanne
8. bře 2007

Sonkaj to je nádherné. Děkuji za Tvůj příběh......mám zase trošku víc sil bojovat, je to moc povzbuzující a dojemné....

petul.a
8. bře 2007

Sonkaj, teda to je příběh... že mi až skoro slzička ukápla... snad ještě víc, než když jsem četla ten Kačenčin. Prosím, jestli máš fotku toho svého malého 🙂, dej ji do alba, ať se můžeme podívat na výsledek několikaletého martyria 😉

jane1
8. bře 2007

Mimuška, ďakujeme ti za tvoj povzbudivý príbeh, že si to tak podrobne napísala a zaspomínala na to trápenie.
Babenky majú pravdu, tvoj anjelik je krásnučký, veľmi chutnučká princeznička. 😉
Katuška: niečo úžasné a neuveriteľné, držím ti palčeky, nech to dobre dopadne, daj nám sem tam vedieť, ako sa vám darí.
Sonkaj: nemám slov. tiež kopec vecí nerozumiem a tajne dúfam, že ani nebudem musieť, ale to čo si ty prekonala a dokázala si ostať pri zdravom rozume. Bola si veľmi silná, musíme si brať aj z teba príklad a DOKÁŽEME TO!

kacenka.p
autor
9. bře 2007

Ahoj slunicka moje. Tak mam zpravy ze vcerejsi navstevy u lekare. Holky, od vcera jsem oficial tehotna - dostala jsem tehotensky prukaz!!!! 😀 😀 😀
Byl to pro nas vsechny opravdu emoctivni okamzik. Nikdy driv jsem ho nestihla dostat... Neskutecny pocit. Nejdrive doktor - mimochodem snad nejuzasnejsi lekar na svete- udelal kontrolni ultrazvuk. Hned bezel pro manzela do kancelare, aby se sel kouknout. Na monitoru bilo srdicko s sto sest. A uz zase vyrostlo. Ted ma embryo 5,5mm. Ja jsem rikala, ze "fazolka" uz je fakt velka a manzel na to:" To neni zadna fazole - to je Princezna bojovnice". No neni to roztomile? No a pak v kancelari nastal ten velky okamzik - predani tehotenske knizky.... Holky kdybych nemela porad takovy panicky strach, aby se neco nestalo, asi bych skakala radosti az do nebe. Je to trochu problem a doktor mi rekl, kdyby se to nelepsilo, ze by mi doporucil psychologa. Ja mam proste opravdu velky strach se zacit tesit. Vzdy kdyz jsem se zacala tesit, dopadlo to spatne. Dokonce mam porad pripravenou a zabalenou tasku do nemocnice....Tak jako tolikrat bylo jiz potreba....
No a na to me krvaceni odpoved nema. Dulezite je, ze mimi je v poradku - kapka krve sem,kapka krve tam. Mluvil i o takzvanem implantacnim krvaceni, jestli dobre prekladam. No uvidime. Kazdopadne rekl opet, ze kdyby neznal muj pribeh, rekl by, ze jde o naprosto normalni tehotenstvi, ktere se vyviji tak jak ma. Jinak dnes slavnostne 😉 jsem rano prvne zvracela a od vcera mi krvaci dasne. Nevite co s tim?
A take uz muzu chodit na prochazky. To me fakt strasne tesi!!! DOma uz zacinam silet.
Slunicka drzte porad pesticky. Hezky vikend vsem.

ibi
9. bře 2007

Mila Kacenka, ja som stale oddolavala, ale teraz som to uz nezvladla, som v praci a idem na obed, ale musim vysusit slzy stastia za Teba! Som uplne dojata a blahozelam k tomu najkrajsiemu preukazu na svete! Psycholog je dobry napad, uvolnis sa, povies svoje strachy a bude Ti lahsie. Na to mame poistovne.
Prajem Ti aby si si krasne uzila kazdy moment vytuzeneho tehotenstva!

mimusiacik
9. bře 2007

🙂Veeeeelikansku radost mam,moja dusa lieta od radosti po citani Tvojich riadockov,akoby na novo som bola tehotna (skoro rovnake emocie).Uzkosti sa my uz nezbavime,do 12t NAJHORSIE strachove obd,potom do 20t dni dlheeee- uz velmi chces citit pohyby,ci ten usg nie je nahraty a niekoho ineho(chichi - srandujem - ale pocit som taky mala),no a potom ked uz CITIS pohyby - nevies sa toho nabazit,chces,aby to kopkalo cely den(ale musi i buvat),potom viac ako 4h neciiiitis a uz panika, ci sa nepridusilo pupocnou snurou a pod obavy,hladis,masirujes,prihovaras,spievas mu -"haloooo zobut sa ty spachtosko!" a potom sa opat veselo vrti a je dobreeee na dusi!My sa strachu o baby uz nikdy nezbavime i ked bude mat 50r i my 85...haha...Vazne,u mna je to tak.Nedovolis,aby spadlo ,udrelo sa,pozornejsie si vsimas kazde zakaslanie...i teraz...a myslim,ze je to predpoklad velmi pozornej a starostlivej milujucej mamulienocky!Chceme foto bruska,foto,foto,foto - skanduju davy - ja iba tlmocim...Tes sa,kym mozes,ja som od 6 mes lezala ani nic poriadne nemohla ist nakupit,kochat sa a lobzovat po obchodikoch - a to k tehulkovaniu patri!Takze pekne pomalicky s miluckym pod pazusky a hor sa trosku von na vzduch do prirody,nadychat kyslika! 🙂 😀 😵

zuzan
9. bře 2007

Kačenko, moc gratuluju a přeju tobě i malinkému hodně moc štěstíčka, aby všechno probíhalo tak, jak má...jsi pro mě obrovsky povzbuzující případ (mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství). Vím to za vás oba-vlastně všechny 3, že teď, když už jste zvládli ten počátek, který je nejrizikovější, teď už překonáte každou překážku a to vaše vymodlené, vysněné děťátko je pro vás tím nejkrásnějším dárečkem za všechny slzy, nervy a čekání...

petul.a
9. bře 2007

Kačenko, blahopřeju a moc moc moc, opravdu moc držím palečky! Teď už bude určitě vše v pohodě a ta malá princezna bojovnice (nebo udatný princ bojovník) ti všechny ty nervy odvede 😉 S tím psychologem to je fakt dobrý nápad, na tvém místě bych do toho šla. Za ten strach se nestyď, myslím, že po tom, co jsi doteď prožila, by spíš bylo s podivem, kdyby ses nebála. A toho psychologa se taky nestyď nvaštívit - vždyť máš na duši bolístku. Když si člověk třeba zlomí nohu, tak si ji taky neléčí sám, ale obrátí se na odborníka. Přeju ti hodně síly, hodně štěstí a právě pro to štěstíčko ti posílám sluníčka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jane1
9. bře 2007

Katuška, veľa veľa šťastíčka! Veľmi sa s tebou teším z tých výsledkov, dávaj na seba pozor a uži si to moja. Gratulujem k preukazu, je to nádherné, už revem aj ja.. 🙄 🙄 🙄 😵

mimusiacik
9. bře 2007

🙂 Na zvysenu krvacavost som uzivala vit C (dokonca od 250 - 1000mg denne podla stavu a zhorsenia krvacavosti),stiahne Ti to mozno i vag.kr.(tym sa oddialuje ci skracuje i menstruacne krvacanie,ked chces ist na dovolenku),kapusta,citrony,kiwi - ak nie si alergicka na citrusy (vsetko s mierou a co najviac prirodne,biopotraviny),"NAJ Dr." predpisal do 12t - kyselinu listovu (na dobry vyvoj nerv.trubice),Magnesium+ vapnik (proti krcom v nohach,kt som mala najma v noci=Mg300mg+130mgCA),vit.E 200mg, a komplex multivitaminov(California fitnes).Ma niekto este dalsie tipy,kt zabrali unho? 🙂 😀 😵

blanuleplus
9. bře 2007

Ahoj Kačenko, taky jsem se nad Tvým příběhem rozbulila... 🙂
Vzhledem k zdravotním problémům mi lékaři doporučili co nejdříve otěhotnět a protože vím, že můj stav bude vždy spíše horší a nebudu moct mít víc jak jedno své miminko, začli jsme se s manželem už loni snažit. První mimi jsme si přivezli z dovolené, ale v srpnu (9tt, nikdo mi nedokázal říct proč) jsem potratila. Další se nám povedlo týden po mých narozeninách v lednu, všechno vypadalo dobře, ale v 5tt mě odvezla sanita s velkými bolestmi do nemocnice a tam zjistili, že jde o mimoděložní těhotenství. Takže jsem teď 14 dní bez mimi a bez pravého vejcovodu... Manžel je skvělý, nejradši by mě hned poslal na umělé oplodnění (ať prý neztrácíme čas dalšími pokusy... 🙂 ), já se také snažím držet, abych si to pak kvůli rozhozené psychice nepokazila, ale také je ve mně hrozný strach, co se stane příště a jestli nějaké příště bude... Určitě se neboj navštívit psycholožku. Sama už jsem se také chtěla objednat, ale teď ležím doma ještě s chřipkou...
Tvůj příběh je opravdu dojemný a já věřím, že bude mít ten nejšťastnější konec a my všichni se dočkáme ve Tvém albu nejen foteček, jak Ti roste bříško, ale i usměvavého zdravého miminka...bude určitě nádherné 🙂

zuzan
9. bře 2007

Ahoj Blanuleplus, jen bych se chtěla na něco zeptat, pokud to teda není příliš osobní...Z jakého důvodu můžete mít jen 1 miminko?

andyi
9. bře 2007

ahojte babky ako sa máte? 😀

blanuleplus
9. bře 2007

Zuzan: souvisí to s celkovým zdravotním stavem. I tak jsem si to musela obhájit, že alespoň jednou si to chci prožít... Už teď se doktorům nelíbí, že už jsem si dvakrát prošla všema těma hormonálníma změnama...naštěstí jsem to vždy ustála (nebyla jsem těhotná zas tak dlouho...). A musela jsem slíbit, (manželovi i doktorům), že když nebudu úplně zvládat péči o miminko, že budu mít někoho, kdo mi s ním bude pomáhat (manžel musí pracovat a babičky jsou daleko).

mimusiacik
9. bře 2007

🙂 Kacenka ,k sa nahodou budes nudit,tak sa prosim mrkni na fotoalbumy "Deina" a "Kila" - dnes doplnali foto - bambulky tam maju CINSKY horoskop predpovede pocatia urc.pohlavia - mesiac pocatia + vek matky = princeznicka ci princ...,tak co Vam to vychadza?

Prosim,nema niekto taky z r.2003 - nech si overim,ci je to hodnoverne a plati to?

Blanulepsus - mnoho zien ma zivot ohrozujuce diagnozy,dr.im kategoricky zakazali mat dieta,ale oni vnut.citili,ze to zvladnu,prekonali strach a ZAZRAK sa stal...dokonca tehotenstvo povodnu diagnozu upravilo i k lepsiemu
(vid.priklad sefky BA spolocnosti sklerozy multiplex - z TV)
Len mat tu silu,vnut.pokoj,ze ANO - ZVLADNEM to - tak to citim a som o tom hlboko presvedcena...to je mozno cesta...
Niekedy prirodu neoklames...nedokonale si berie spat...DRZ sa,silnej a uzdravuj sa!

Snazilky,mamulienky-cakatelky,statocne levice,odvazne bojovnice -

viete ze v nasom zivote existuju 2 dni s kt.si netreba robit ziadne starosti?

Jeden sa vola "VCERA" a ten druhy "ZAJTRA".
Zit sa da iba "DNESKOM"
DNES mozes milovat,snivat a hlavne sa radovat...

Zelam Vam vsetkym krasny den! 🙂 😀 😵

kacenka.p
autor
9. bře 2007

Slunicka moje, moc dekuji za vsechna vase prani, povzbuzeni. drzeni palecku, pesticek a dodavani odvahy. Ani nevite, jak moc to potrebuji.
Mimusiacik, stranky jsem bohuzel nenasla. Skoda. 😖 Ale dik za vsechny tve IP. Ze srdce dik. Jestli nepisu, tak je to pro to, ze nejsem moc u PC a snazim se odpocivat. Snad pochopite.
Blanule plus - psychika je v tehotenstvi a pro tehotenstvi moc moc dulezita. Proto nejsem moc velky fan od toho, pustit se rovnou do dalsich pokusu v tvem pripade. Naopak, dej si cas, udelejte si dovolenou, naber sil fyzickych i psychickych a pak, az kdyz se na to budes citit, pustte se do toho. Nenech se tlacit doktory ani manzelem. Bylo by to spis na skodu. A ver, ze vim, o cem pisu!!!!!Preji hodne stesti!
Petula i tobe moc dekuji za IP. moc moc moc. A ver, ze toto neni zavod v tom, kdo koho a kolik nejvic dojme. Kazda mame jiny pribeh, na kazdou pusobi veci jinak, co je pro nekoho brnkacka - jineho odrovna a co by temer kazdeho odrovnalo, dokaze nekdo ustat at lepe ci hure. Jen tim chci rict, ze nejsem nastvana ani urazena. Jsem rada za jakykoli pribeh a hlavne se stastnym koncem.
Kocicky hezky vikend.

mimusiacik
9. bře 2007

🙂 Prislub z jednej tretinky naplneny - sonkaj je nasa uzasna moderatorka z Ke Bociana.

Kacenka,ty len pekne lezkaj,hovej si,mysli na pekne veci...manzel Ti urcite rad nase odkazy precita ako rozpravocku na dobru noc pred spanim...

🙂 😀 😵

evitam
9. bře 2007

mimusiacik,super,že si to nezabudla poznamenať.Týmto ťa Sonička zdravím a som rada,že v nás posilňuješ pozitívneho ducha.
Myslím,že keby Kačenka nebola tak ďaleko,mohla by kandidovať na plnú členku tohto združenia.No v podstate koník jej dáva virtuálnu šancu... 😉

mimusiacik
10. bře 2007

🙂 Pribeh jednej nasej trpezlivej bambulky z Bociana : zhruba 20r sa usilovali,prezili vela...a vyslo to az na xty krat ,ked mala 44r.(vtedy pri poslednom prenose bola najpokojnejsia za tu celu dobu - i dr.boli sami prekvapeni ako dobre kvazi flegmaticky to brala - kym predtym,s uzkostou,placom,roztrasena vystupovala na lehatko - teraz s usmevom na tvari,vyrovnana s osudom).Ako 45r porodila krasnu zdravu dcerku,teraz ma 2 a pol roka.Mozno ste postrehli v mediach zhruba pred 2r - uspech GYNCARE v Ke,Dr.Hermana,50r porodila krasne dvojicky!ZAZRAKY sa proste deju!!!

Niekedy sa odporuca dovolenka,zmenit miesto, ludi,stereotypy,pokoj po hektike

a naopak v inych pripadoch pomoze prave najvacsi chaos a stres - strata zamestnania,umrtie v rodine,tragedia,zmena zamestnania,hypoteka,uver,prestavba domu...prave vtedy ,ked sa to najmenej hodi - ked clovek uz vypol centrum maxim.tuzby a snahy o baby!

A zrazu necakane to pride...a nic krajsie neexistuje, svet je uplne iny,plny novych dimenzii,urovni,pocitov,radosti,stastia....

🙂 😀 😵

carys
10. bře 2007

Ahoj Kačenko,tvůj příběh je velmi emotivní a i já se přidávám ke gratulantům.Moc blahopřeji k těhotenství a přeji pohodové těhulkování a krásné miminko. 😲 😲 😲

caira
10. bře 2007

kacenko jsem rada, ze miminko se takhle drzi, urcite je to maly bojovnik a dotahne to pekne az do konce. Moc na tebe myslim a modlim se at jde vse tak jak ma. Poradne odpocivej, nohy nahoru, do ruky zmrlinu nebo cokoladu a uklidni nervy, ver,ze vse bude jen a jen ok. Tak se moc opatruj 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru